بهترین بازی های فوتبال اندروید کدامند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
بهترین بازی های فوتبال اندروید

فوتبال را می‌توان پرطرفدارترین ورزش در دنیا دانست. این ورزش طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد و همین موضوع باعث شده که محبوبیت خاصی هم در دنیای گیمینگ داشته باشد. به حدی که شرکت‌های سازنده بازی از همان ابتدا به فکر ساخت بازی فوتبالی برای دستگاه‌های مختلف باشند. بنابراین ما شاهد مجموعه‌های بزرگی مثل فوتبال کلاب الکترونیک آرتز (EA Football Club) یا همان فیفای قدیم هستیم. امروز تصمیم گرفته‌ایم تا بهترین بازی های فوتبال اندروید را برایتان انتخاب و در قالب این مقاله معرفی کنیم.

نکته اینجاست که مجموعه‌های بزرگ فوتبالی برای دستگاه‌های بزرگ مثل کامپیوتر و کنسول عرضه می‌شوند. در نتیجه افرادی که این دستگاه‌ها را ندارند به این بازی‌ها هم دسترسی نخواهد داشت. پلتفرمی که به شدت در حال رشد بوده و توانست به سرعت کل دنیا را فرا بگیرد، پلتفرم موبایل بود. تلفن‌های هوشمند به سرعت توانستند محبوبیت زیادی پیدا کنند و در دست هر فردی یک عدد گوشی هوشمند وجود دارد.

در چند سال اخیر ما شاهد پیشرفت بسیار زیاد تلفن‌های هوشمند بودیم. به حدی که پردازنده‌های موجود در این دستگاه‌ها توانایی اجرای برنامه‌ها و بازی‌های مختلف را به راحتی دارد. پس طبیعی است که شرکت‌های سازنده بازی نیز از این پلتفرم استقبال کرده و انواع زیادی از بازی را برای آن منتشر کنند. یکی از سبک‌های بازی که در پلتفرم موبایل مورد استقبال قرار گرفت؛ سبک ورزشی و فوتبال بود.

حال با توجه به اینکه بازی‌های زیادی در این سبک وجود دارد، کدام مورد ارزش وقت شما را داشته و تجربه آن لذت‌بخش است؟ پاسخ این سوال در متن زیر است. در این مقاله ما تلاش کردیم تا بهترین بازی های فوتبال اندروید را برای شما انتخاب کنیم تا شما وقت خود را با عناوین دیگر تلف نکنید.

شوت آخر (Final Kick)

شرکت سازنده: Ivanovich Games
سال عرضه: ۲۰۲۰
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Final Kick

بازی شوت آخر یک عنوان ساده فوتبالی است که حس آرکید را به کاربر منتقل می‌کند. در این بازی شما همیشه در شرایط پنالتی هستید و باید به سمت دروازه شوت کنید. هدف شما مثل همیشه گل زدن و امتیاز گرفتن است. یکی از استرس‌زاترین بخش‌های فوتبال همین فوتبال است که بازی شوت آخر به بهتری نحو آن را طراحی کرده است.

بازی دارای گرفایک خوبی است. از طرفی مسابقات آفلاین هم دارد که شما به صورت دائم نیاز به اینترنت نداشته باشید. اگر بخواهید هیجان بازی را زیاد کنید می‌توانید به اینترنت متصل شده و این بازی را به صورت آنلاین تجربه کنید. یکی از نکات جالب و در عین حال جذاب برای بازی شوت آخر، گیم‌پلی بسیار ساده آن است. چیزی که باعث شده یادگیری این بازی بسیار آسان شده و تجربه آن لذت‌بخش باشد.

مدیریت فوتبال ۲۰۲۳ (Football Manager 2023)

شرکت سازنده: Sega Sports Interactive
سال عرضه: ۲۰۲۲
قیمت: ۱۰ دلار

بهترین بازی های فوتبال اندروید Football Manager

بازی مدیریت فوتبال جزو عناوین قدیمی در این سبک روی پلتفرم موبایل است. شرکت سازنده این بای یعنی سگا تلاش بسیاری کرده تا حس یک مدیر در دنیای فوتبال بودن را به کاربر منتقل کند. مدیریت فوتبال ۲۰۲۳ شباهت‌های زیادی به عناوین دیگر این مجموعه دارد و به همین دلیل اگر شما موارد قبلی را هم تجربه کنید تفاوت زیادی نخواهند داشت.

چارچوب بازی ساده است، شما یک تیم از ستارگان دنیای فوتبال ساخته و در لیگ خود پیشرفت می‌کنید. این بازی در اصل یک شبیه‌ساز است. در نتیجه شما می‌توانید تیم خود را مدیریت کرده و شرایط مختلف را تجربه کنید. بازی مدیریت فوتبال در این مدت رشد بسیار زیادی کرده و توانسته به یکی از عناوین بسیار محبوب در دنیای گیمینگ و فوتبال تبدیل شود. گیم‌پلی بازی بسیار ساده است و شما بیشتر بازی‌ها را تماشا می‌کنید. نقش اصلی شما تصمیم‌گیری و مدیریت است و همین موضوع بازی را جذاب کرده است.

هد فوتبال لالیگا ۲۰۲۳ (Head Football by La Liga 2023)

شرکت سازنده: Laliga Nacional de Futbol Profesional
سال عرضه: ۲۰۲۲
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Head Soccer

همانطور که از نام بازی مشخص است، بازی هد فوتبال لالیگا توسط همین لیگ ساخته شده است. این بازی یک عنوان جذاب و کوچک در سبک آرکید بوده که شما را مشغول خواهد کرد. در این بازی ۲ نفر باهم به رقابت می‌پردازند. توضیح بازی کمی دشوار است ولی همین گیم‌پلی خاص باعث شده که از عناوین دیگر این سبک مجزا باشد.

بازی حالت پینگ پونگ داشته و توپ به طور دائم جابجا می‌شود تا یک گل به ثمر برسد. شما می‌توانید بازیکنان را ارتقاء داده، شوت‌های خاص یاد گرفته و حتی کرکتر خود را نیز تغییر دهید. گیم‌پلی بازی در عین خاص بودن بسیار ساده است و کاربران به راحتی می‌توانند روند کار را یاد بگیرند. شرکت سازنده نیز به طور دائم برای این بازی به روزرسانی عرضه کرده تا لیست بازیکنان قدیمی نشود.

لیگ رویایی فوتبال ۲۰۲۳ (Dream League Soccer 2023)

شرکت سازنده: First Touch Games
سال عرضه: ۲۰۱۱
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Dream League 2023

بازی لیگ رویایی فوتبال از عناوین بسیار قدیمی در پلتفرم موبایل است. عناوین دیگر این مجموعه از پلی استور حذف شدند و در حال حاضر فقط ۲۰۲۳ وجود دارد. بازی لیگ رویایی فوتبال یک عنوان بسیار گسترده و جذاب است. چیزی که باعث شده طرفداران بسیار زیادی جذب کند. بازی لیگ رویایی شباهت زیادی به مدیریت فوتبال دارد ولی جزئیات بیشتری دارد.

در این بازی شما می‌توانید یک تیم و یک لیگ را طراحی کنید. سپس تیم‌های مختلف با هم به رقابت پرداخته و هر فصل یک تیم قهرمان می‌شود. شما می‌توانید تیم منتخب خود را نیز ساخته و با بازیکنان دیگر هم رقابت کنید. نکته جالب اینجاست که در لیگ رویایی فوتبال شما می‌توانید حتی استادیوم هم طراحی کنید. به همین دلیل است که این بازی به طرز عجیبی گسترده است. در کنار این موارد نزدیک به ۴۰۰۰ بازیکن لایسنس شده در بازی لیگ رویایی فوتبال وجود داشته که باعث می‌شود حس واقعی‌تری به کاربر منتقل شود.

 ای‌فوتبال ۲۰۲۳ (eFootball PES 2023)

شرکت سازنده: Konami
سال عرضه: ۲۰۲۰
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید eFootball

بازی ای‌فوتبال نزدیک‌ترین رقیب فیفا در دنیای گیمینگ است. در گذشته نام این بازی PES بود و شرکت سازنده تصمیم گرفت با تغییر روند تجاری، نام آن را نیز تغییر دهد. بازی ای‌فوتبال یک شبیه‌سازی است. مانند بسیاری از عناوین فوتبالی دیگر شما در این بازی باید یک تیم خوب ساخته و آن را مدیریت کنید. برخلاف نسخه‌ی اصلی و کنسولی ای‌فوتبال، که افتضاحی در تاریخ بازی‌سازی است، نسخه‌ی موبایلی ای‌فوتبال یکی از بهترین بازی های فوتبال اندروید محسوب می‌شود.

نکته مثبت ای‌فوتبال این است که تنها به مدیریت ختم نمی‌شود. بلکه شما می‌توانید به طور کامل بازی کرده و با افراد دیگر رقابت کنید. گرافیک بازی نیز بسیار خوب است و از طرفی گیم‌پلی آن هم دقیق طراحی شده است. کونامی نیز تمام تلاش خود را کرده تا بازیکنان بیشتری را وارد این بازی کند و به همین دلیل ما شاهد لایسنس‌های زیادی برای ای‌فوتبال هستیم.

فیفا موبایل (FIFA Mobile)

شرکت سازنده: EA Mobile
سال عرضه: ۲۰۱۶
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Fifa mobile

فیفا موبایل را می‌توان محبوب‌ترین بازی فوتبال در پلتفرم موبایل دانست. شرکت سازنده با توجه به سابقه خوبی که در دنیای کنسول‌ها داشت توانست اعتبار خوبی در دنیای موبایل هم کسب کند. بازی فیفا موبایل یک عنوان کامل و بسیار جذاب است. تنها مشکل اینجاست که به دلیل اینکه این بازی تمرکز روی بخش آلتیمیت تیم (Ultimate Team) فیفا دارد، شما باید برای خرید کارت هزینه پرداخت کنید.

اگر این مشکل را کنار بگذارید فیفا موبایل یک عنوان کامل و بسیار جذاب است. نکته اصلی اینجاست که این بازی در کنار عناصر مدیریتی دارای عناصر رقابتی هم هست که آن را به شدت جذاب کرده است. الکترونیک آرتز نیز به طور دائم فیفا موبایل را به روزرسانی کرده و ارتقاء می‌دهد. در نتیجه شما همواره به روز بوده و با تیم‌های واقعی بازی خواهید کرد. به نوعی می‌توان گفت که فیفا موبایل عنوان اصلی فوتبال در دنیای گیمینگ است و بازی‌های دیگر در تلاش هستند تا به آن نزدیک شوند.

مدیریت فوتبال کوین تام (Kevin Tom’s Football Manager)

شرکت سازنده: Kevin Toms
سال عرضه: ۲۰۲۰
قیمت: ۴ دلار

بهترین بازی های فوتبال اندروید kevin toms football manager

مدیریت فوتبال کون تام یک عنوان شبیه‌ساز فوتبال بسیار قدیمی است که دوباره برای پلتفرم موبایل عرضه شده است. از لحاظ گرافیکی این بازی تعریفی ندارد ولی همین سادگی آن باعث جذابیتش شده است. ظاهر بازی بسیار ساده بوده و به شکلی است که کاربر باید تیم‌های مختلف را مدیریت کرده و فوتبال بازی کند.

برخلاف ظاهر مکانیسم بازی بسیار عمیق‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. شما باید یک تیم را انتخاب کرده و آن را رشد دهید. به این شکل که باید در مسابقات مختلف شرکت کرده و بازیکن بخرید. حتی باید تلاش کنید ارزش تیم خود را بیشتر کرده تا معاملات سنگین‌تر هم انجام دهید. این بازی در اصل یک عنوان رترو است که طرفداران بازی‌های قدیمی قطعاً از تجربه آن لذت خواهند برد.

ستاره جدید فوتبال و ستاره جدید مدیریت (New Star Soccer and New Star Manager)

شرکت سازنده: Five Aces Publishing
سال عرضه: ۲۰۱۶
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید new star manager

ستاره جدید فوتبال و ستاره جدید مدیریت دو بازی مختلف از یک شرکت هستند. به همین دلیل شباهت‌های زیادی میانن هردو وجود دارد. همینطور اینکه شرکت سازنده پشتیبانی بسیار خوبی از این دو عنوان کرده که باعث شده جایگاه خاصی در این لیست داشته باشد. بازی ستاره جدید فوتبال شما را در جایگاه یک نوجوان ۱۶ ساله می‌گذارد. کسی که می‌خواهد یک ستاره در فوتبال شده و رشد کند. شما باید تمام روند کاری او را مدیریت کرده و او را به یک بازیکن قوی تبدیل کنید.

بازی ستاره جدید مدیریت در مورد اداره یک تیم است. به همین دلیل شما روی یک بازیکن تمرکز نداشته و باید یک تیم کامل را مدیریت کنید. بازی در عین سادگی، بسیار گسترده بوده و موارد پیچیده بسیاری دارد. برای مثال اینکه شما چگونه یک تیم را مدیریت کرده و بازیکن بخرید یا اینکه افراد مختلف را تمرین داده و آن‌ها را برای بازی بعدی آماده کنید.

رامبل استارز (Rumble Stars)

شرکت سازنده: Frogmind
سال عرضه: ۲۰۱۹
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Rumble Stars

بازی رامبل استارز یک عنوان نسبتاً جدید در این لیست است. این بازی حالت آرکید داشته و شرکت سازنده تلاش کرده تا یک عنوان شاد طراحی کند. در نتیجه در این بازی رنگ‌های بسیار به کار رفته و شما کاملاً حس آرکید بودن را دریافت می‌کنید. برای مثال در بازی رامبل استارز توانایی‌های عجیب و حیوانات هم حضور دارند تا فوتبال را از همیشه غیرواقعی‌تر بکنند.

یکی از نکات مهم بازی رامبل استارز وجود حالت بازیکن علیه بازیکن است. در این شرایط شما با انسان‌های واقعی رقابت کرده و این بخش نیز به شدت گسترده و جالب است. شما می‌توانید کاراکتر آنلاین خود را شخصی‌سازی کنید و روی آن تغییر ایجاد کنید. همینطور اینکه بازی دارای لیگ‌های مختلف است و حتی دارای بخشی است که شما می‌توانید استریم افراد دیگر را نیز مشاهده کنید. بازی رامبل استارز واقعا یکی از بهترین بازی های فوتبال اندروید است.

سگا پاکت کلاب منیجر (Sega Pocket Club Manager)

شرکت سازنده: Sega
سال عرضه: ۲۰۱۸
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Sega Pocket Manager

سگا پاکت کلاب منیجر در اصل یک شبیه‌ساز مدیریت تیم است. بازیکنان بازی را با یک تیم بسیار کوچک و ساده آغاز کرده و در تلاش هستند تا آن را قوی کنند. در ابتدا شما در لیگ‌های داخلی حضور دارید و پس از آن به لیگ‌های جهانی کار خود را ارتقاء می‌دهید. بازی در عین گرافیک عجیب و خاص یک عنوان پیچیده و نسبتاً دشوار است.

در این بازی شما باید استعدادهای جدید پیدا کنید، به هواداران خود اهمیت داده و تلاش کنید در بازی‌ها پیروز شوید. در نتیجه مدیریت چندین بخش با شما است. در کنار آن حالت آنلاین این بازی هم جالب است. شما باید دو تیم را در مقابل هم قرار داده و منتظر نتایج بازی بمانید. بازی دارای بخش‌های خاص و عجیبی است. مواردی که باعث شده بازی پاکت کلاب منیجر یکی از بهترین عناوین فوتبالی باشد.

ستاره فوتبال ۲۰۲۲ (Soccer Star 2022)

شرکت سازنده: Viva Games Studios
سال عرضه: ۲۰۲۲
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید Soccer Star 2022

بازی ستاره فوتبال ۲۰۲۲ یک عنوان بسیار جذاب است. با این حال باید توجه کنید که این بازی به طور کامل برای موبایل طراحی شده است. پس محدودیت‌های خود را دارد. نکته جالب اینجاست که در بازی ستاره فوتبال ۲۰۲۲ محتوای بسیار زیادی برای کاربر وجود دارد و افراد می‌توانند آیتم‌های مختلف را در این بازی جمع آوری کنند. بازی چندان پیچیده نیست. به این معنا که شما به راحتی روی آن تسلط پیدا خواهید کرد.

گرافیک ستاره فوتبال ۲۰۲۲ نیز خوب است. پس شما حس یک عنوان ضعیف را نخواهید داشت. در کنار این موارد بازی یک عنوان بسیار ساده فوتبالی است. همینطور اینکه بازی بیشتر روی بخش آنلاین و بازیکن علیه بازیکن تمرکز داشته ولی بخش آفلاین هم دارد. در نتیجه شما می‌توانید بدون اینترنت هم از آن لذت ببرید. شرکت سازنده هم پشتیبانی خوبی از این بازی می‌کند. به این شکل که بازی سال به سال به روزرسانی شده و بهبودهای زیادی در این مدت دریافت کرده است.

لیگ فوتبال جهانی (World Soccer League)

شرکت سازنده: Mobrix
سال عرضه: ۲۰۱۷
قیمت: رایگان

بهترین بازی های فوتبال اندروید World Soccer League

بازی لیگ فوتبال جهانی آخرین عنوان لیست و یکی از نادیده گرفته شده‌ترین عناوین فوتبالی است و به راحتی می‌توان آن را از بهترین بازی های فوتبال اندروید دانست. این بازی از اکثر بازی‌های فوتبالی بهتر بوده ولی به اندازه بازی‌های دیگر مثل فیفا داده نشد. نکته جالب اینجاست که شما در این بازی با یک عنوان فوتبالی کامل روبرو هستید. یعنی تمامی بخش‌ها از مدیریت تا بازی کردن در آن وجود دارد.

در کنار آن نزدیک به ۱۲۰ تیم و ۲۰۰۰ بازیکن مختلف هم در حضور دارند. در کنار این موارد بازی لیگ فوتبال جهانی دارای ۴ حالت مختلف بازی در کنار پشتیبانی از ۱۵ زبان مختلف است. مکانیک کلی بازی بسیار ساده است. در نتیجه کاربران به راحتی می‌توانند روی آن تسلط پیدا کنند. همینطور اینکه گرافیک آن بهتر از بسیاری از عناوین این لیست است. بازی به طور کلی رایگان است ولی شما برای دریافت برخی موارد بازی هزینه پرداخت کنید.

منبع: Android Authority

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. برسام

    کاش میگفتین کدوم تحریمه و کدوم فیلتر

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما