۸ بازی برتر استراتژی مستقل؛ ایده‌های بزرگ در قالبی کوچک

۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰ ۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
Best Indie Strategy Games

سبک استراتژی در دنیای گیمینگ طرفداران زیادی دارد. سابقه این سبک نیز بسیار زیاد بوده و بازی‌های زیادی در این سبک ساخته می‌شوند. دوران اوج سبک استراتژی را می‌توان از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ دانست. با اینحال همچنان این سبک طرفداران بسیاری داشته و مخاطبان زیادی دارد.

عناوین بزرگ استراتژی بیشتر در مجموعه‌های توتال وار (Total War)، کروسیدر کینگز (Crusader Kings)، تمدن (Civilization) و عصر امپراطوری (Age of Empires) قرار دارند. با اینحال عناوین این سبک تنها به این مجموعه‌ها محدود نمی‌شوند. بلکه بازی‌های بسیار زیادی در سبک استراتژی وجود داشته که کیفیت بسیار بالایی هم دارند.

مشکل اصلی اینجاست که با وجود مجموعه‌های بزرگ، بازی‌های مستقل نادیده گرفته می‌شوند. با وجود اینکه عناوین بسیار زیبا و خوبی توسط شرکت‌های کوچک ساخته می‌شوند. حال ما در این متن می‌خواهیم بهترین عناوین استراتژی مستقل را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

۸. تاج مرگ (Death Crown)

سازنده: CO5MONAUT
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن۴، ایکس‌باکس وان و مایکروسافت ویندوز
سال عرضه: ۲۰۱۹

بهترین بازی استراتژی مستقل

بازی تاج مرگ به طور کامل با آنچه از یک عنوان استراتژی انتظار دارید تفاوت دارد. این بازی بسیار خاص بوده و از همان ابتدا شما را شگفت زده خواهد کرد. با اینحال تاج مرگ یک عنوان ساده نبوده و شما را به چالش خواهد کشید.

شما در نقش مرگ بازی خواهید کرد. او قصد دارد تا به انسانیت پایان دهد. به همین دلیل همه چیز را از بین می‌برد. این کار بسیار رضایت بخش بوده و شما را از استرس اطراف تخلیه می‌کند. از طرفی ظاهر بازی نیز بسیار خاص بوده و شما را مجذوب خواهد کرد.

۷. اربابان در حال ظهور (Rising Lords)

سازنده: Argonwood
پلتفرم‌ها: مایکروسافت ویندوز و مک
سال عرضه: ۲۰۱۹

بهترین بازی استراتژی مستقل

اربابان در حال ظهور شباهت زیادی به مجموعه توتال وار دارد. به دلیل اینکه شما با یک نقشه بسیار بزرگ روبرو هستید و باید در آن ساخت و ساز کنید. حتی می‌توانید سرباز ساخته و به مبارزه بروید. در زمان مبارزه نقشه شما تغییر خواهد کرد و تبدیل به نقشه مبارزه خواهد شد. یکی از نکات مثبت این بازی وجود درخت توانایی است که بوسیله آن بازی را برای خود راحت‌تر خواهید کرد.

چیزی که اربابان در حال ظهور را از عناوین دیگر جدا می‌کند، بخش داستانی قدرتمند آن است. نقشه بازی بسیار بزرگ است اما برای شما داستانی را تعیین نمی‌کند. این شما هستید که داستان خود را ساخته و به ماجراجویی می‌پردازید. شما می‌توانید در اربابان در حال ظهور کرکتر مخصوص خود را داشته باشید و داستان تاریخی خود را تجربه کنید.

۶. آلتیمیت جنرال سیویل وار (Ultimate General Civil War)

سازنده: Game-Labs
پلتفرم‌ها: مایکروسافت ویندوز و مک
سال عرضه: ۲۰۱۷

بهترین بازی استراتژی مستقل

بازی آلتیمیت جنرال سیویل وار اصلاً یک عنوان راحت نیست. به همین دلیل اگر از بازی‌ها زود خسته می‌شوید این عنوان برای شما نیست. شما در جنگ‌های داخلی آمریکا شرکت خواهید کرد. به همین دلیل این بازی در مورد تاریخ نیز به شما درس خواهد داد. چیزی که بازی آلتیمیت جنرال سیویل وار را از عناوین دیگر جدا می‌کند، هوش مصنوعی قدرتمند آن است.

این هوش مصنوعی به شدت باهوش بوده و اگر شما توجه نکنید به سرعت شما را شکست خواهد داد. یکی از نکات جالب این بازی چند بخش بودن مبارزات است. به این شکل که یک جنگ امکان دارد چندین روز طول بکشد. سپس هرچه از سربازان شما باقی مانده باشد، به جنگ بعدی راه پیدا خواهد کرد. تمام تلاش سازندگان بازی آلتیمیت سیویل وار بر این بوده تا مبارزات بازی بسیار واقعی باشند.

۵. سه‌گانه بنر ساگا (The Banner Saga Trilogy)

سازنده: Stoic Studio
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ
سال عرضه: ۲۰۱۸

بهترین بازی استراتژی مستقل

بنر ساگا یک عنوان استراتژی عادی نیست. به همین دلیل اگر با موارد دیگر در این لیست مقایسه کنید، تفاوت زیادی را پیدا خواهید کرد. به طور کلی این بازی تمرکز زیادی روی قسمت داستانی و کرکترها دارد. همینطور اینکه عناصر نقش آفرینی بسیار در این بازی مشهود هستند و همین باعث می‌شود از موارد دیگر متمایز شود.

مبارزات در این بازی به صورت نوبتی و تاکتیکی است. به همین دلیل شما به شدت درگیر آن خواهید شد. از طرفی شما باید افراد تیم خود را به خوبی مدیریت کنید و حواستان به منابع باشد. اگر شما در مسیر خود اشتباه کنید، یک کرکتر مهم از بین می‌رود. همین باعث خواهد شد تا شما نتوانید بازی را راحت به پیش ببرید. این بازی را می‌توان یکی از بهترین عناوین استراتژی در دوره زمانی مدیوال دانست!

۴. فیلد آو گلوری ۲ (Field of Glory 2)

سازنده: Slitherine Software
پلتفرم‌ها: مایکروسافت ویندوز
سال عرضه: ۲۰۱۷

بهترین بازی استراتژی مستقل

بازی فیلد آو گلوری به شما حس یک عنوان رومیزی را خواهد داد. در این بازی شما باید به شدت هوشمندانه عمل کنید. هر عملکرد شما نتیجه متفاوتی خواهد داشته و به همین دلیل باید بسیار مراقبت باشد. هر قسمت از سپاه که شما کنترل می‌کنید ویژگی و عملکرد خاص خود را دارند. به همین دلیل شما می‌توانید حملات متفاوتی را تجربه کنید.

به طور کلی بازی فیلد آو گلوری چندان پیچیده نیست. سیستم‌های بازی بسیار جالب بوده و مکانیک خوبی نیز در بازی به کار برده شده است. برخلاف اینکه این بازی یک عنوان مستقل است، نسبت به عناوین دیگر گسترده‌تر است. برای مثال بسته‌های الحاقی مختلف و یک قسمت که به شما بازی را آموزش می‌دهد. همگی باعث شدند تا فیلد آو گلوری ۲ یک عنوان بسیار بزرگ و زیبا باشد.

۳. وِدِلِم: لشکر طلایی (Vedelem: The Golden Horde)

سازنده: Castle Roaches
پلتفرم‌ها: مایکروسافت ویندوز
سال عرضه: ۲۰۲۱

بهترین بازی استراتژی مستقل

ودلم در اصل یک پروژه برای دانشگاه بود که توجه‌های زیادی را به خود جلب کرد. این بازی به صورت رایگان در استیم در دسترس است. بازی ودلم بسیار بامزه و جالب است. شما در برابر لشکر مغول قرار گرفته و باید منابع خود را مدیریت کنید. از طرفی با اداره سربازان و مدافعان باید مانع از نابود شدن شهرتان بشوید.

بازی ودلم بسیار خوب طراحی شده است. از طرفی شما متوجه خواهید شد که سازندگان تمام توانایی خود را برای این بازی مصرف کرده‌اند. شما عناصر مشابه زیادی بین این بازی و عصر امپراطوری پیدا خواهید کرد. نکته مثبت اصلی این بازی رایگان بودن آن است. چیزی که باعث می‌شود ودلم ارزش تجربه کردن را داشته باشد.

۲. امپراطوری‌های شرق (Oriental Empires)

سازنده: Shining Pixel Studios
پلتفرم‌ها: مایکروسافت ویندوز
سال عرضه: ۲۰۱۷

بهترین بازی استراتژی مستقل

این بازی را می‌توان ترکیب دو مجموعه توتال وار و تمدن دانست. این بازی حول چین قدیم گشته و به طور کلی حال و هوای جالبی دارد. بازی امپراطوری‌های شرق نکات مثبت دو مجموعه ذکر شده را برداشته و با یکدیگر ادغام می‌کند. همین باعث می‌شود تا یک عنوان استراتژی به شدت جذاب و مفرح باشد.

امپراطوری‌های شرق یک بازی بسیار بزرگ است. به همین دلیل شما اصلاً متوجه نخواهید شد که یک عنوان مستقل است. شما می‌توانید لشکرهای بسیار بزرگ را رهبری کرده و در نقشه‌های گسترده به مبارزه بپردازید. نکته اصلی این بازی جزئیات نقشه است. چیزی که در عناوین استراتژی کمتر مشاهده می‌شود.

۱. شمال بد (Bad North)

سازنده: Raw Fury
پلتفرم‌ها: مایکروسافت ویندوز و مک، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، اندروید و آی‌او‌اس و در نهایت نینتندو سوییچ
سال عرضه: ۲۰۱۸

بهترین بازی استراتژی مستقل

بازی شمال بد یکی از عناوین استراتژی مستقل بسیار زیبا است. طراحی هنری این بازی چشمگیر بوده و شما را مجذوب خواهد کرد. گیم‌پلی بازی نیز بسیار خوب طراحی شده و با جلوه‌های بصری بازی همخوانی خوبی دارد. از طرفی طراحی کرکترهای بازی به شدت خوب بوده و جزایر و مناطق نیز بسیار زیبا طراحی شده‌اند.

شمال بد یک بازی استراتژی ساده است. به همین دلیل اگر تجربه زیادی در این سبک نداشته باشید، قطعاً از آن لذت خواهید برد. سادگی بازی در اینجاست که شما نیازی نیست صدها سرباز را مدیریت کنید. بلکه تعداد کم هم برای شما کافی خواهند بود. ساده بودن بازی به معنای مفرح نبودن آن نیست. شمال بد یکی از بهترین عناوین استراتژی ساخته شده در تاریخ بازی‌های ویدئویی است. چیزی که شم را ساعت‌ها مشغول خود خواهد کرد.

به طور کلی عناوین مستقل مواردی هستند که توجه کمتری به آن‌ها می‌شود. این بی‌توجهی در سبک استراتژی به اوج خود رسیده و باعث می‌شوند عناوین موجود در این لیست نادیده گرفته شوند. حال نظر شما چیست؟ آیا بازی استراتژی مستقل زیبایی را می‌شناسید که در این لیست حضور نداشته باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما