۷ اپلیکیشن برتر آیفون برای بهره‌وری بیشتر در انجام کارها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بهره‌وری

با پیچیده‌تر شدن زندگی بشر و سرعت روز افزون تکنولوژی، سبک زندگی ما انسان‌ها هم به سمت انجام سریع‌تر کارها و وظایف تغییر کرده است. اما پیشرفت بیشتر به معنای مشغله و وظایف بیشتر هم هست که در نتیجه‌ی آن، مدیریت وظایف روزانه برای بسیاری از افراد دشوار می‌شود. اینجاست که اپلیکیشن‌ها می‌توانند به بهره‌وری بیشتر ما کمک کنند.

از حفظ عادت‌های خوب تا حذف عوامل حواس‌پرتی، برای هر یک از جنبه‌های بهره‌وری و مدیریت وظایف اپلیکیشن‌های گوناگونی در اپ استور وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید از زندگی روزمره‌ی خود بیشترین بهره را ببرید. اما انتخاب از میان هزاران اپ موجود کار دشواری است و به همین دلیل، ما سعی کردیم بهترین‌های موجود در بخش‌های مختلف مانند بهترین to-do list، تقویم، اپ ایمیل، ایجاد عادت و … را به شما معرفی کنیم.

Day One Journal

بهره‌وری

وقایع نویسی از اهداف و ثبت ایده‌هایی که تمایل دارید به آن‌ها برسید، یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری شماست. بسیاری از افراد موفق یک دفتر فیزیکی برای این کار دارند، اما اگر شما هم جزو افرادی هستید که همراه داشتن همیشگی یک دفتر یا دفترچه برایتان دشوار است یا نگران هستید دیگران با باز کردن آن به حریم خصوصی شما تجاوز کنند، پس بهتر است از یک اپلیکیشن استفاده کنید.

اپلیکیشن Day One Journal برای آیفون به شما اجازه می‌دهد هر زمان که خواستید افکار خود را بنویسید و از بابت نگهداری نوشته‌ها و حفظ حریم خصوصی خود هم نگرانی نداشته باشید. این اپ یک فضای دیجیتال همه‌کاره برای نیازهای نوشتاری شماست. شما می‌توانید یادداشت‌های خود را به‌صورت متنی، صوتی، ویدیویی و حتی عکس ثبت کنید و همه چیز را به فرمت دلخواه خود تبدیل کنید. همچنین می‌توانید برای امنیت بیشتر یادداشت‌های خود از تاچ‌ آی‌دی، فیس‌ آی‌دی یا رمز عبور استفاده کنید.

تمامی یادداشت‌های شما به‌صورت دوسویه رمزنگاری می‌شوند، بنابراین شخص دیگری نمی‌تواند به افکار و ایده‌هایی که ثبت کرده‌اید دسترسی داشته باشد. علاوه بر آن، Day One Journal به‌صورت منظم و خودکار از تمام داده‌های شما پشتیبان تهیه می‌کند تا در صورت گم کردن یا آسیب دیدن آیفون خود، بتوانید باز هم به یادداشت‌ها دسترسی داشته باشید.

در نسخه‌ی رایگان Day One Journal شما محدودیتی برای یادداشت کردن ندارید، اما با تهیه‌ی نسخه‌ی پریمیوم می‌توانید به ویژگی‌های اضافی مانند امکان ثبت بی‌نهایت عکس، ویدیو و صدا دسترسی پیدا کنید.

Productive

بهره‌وری

اگر می‌خواهید عادت‌های جدیدی را در خود توسعه دهید تا به بهره‌وری شما کنند، می‌توانید از این اپلیکیشن کمک بگیرید. شروع یک عادت جدید آسان است، اما چالش واقعی پیش رفتن با آن است. با استفاده از Productive، شما می‌توانید عادت‌های روزانه‌ای برای خود ایجاد، تکمیل یا متوقف کنید و میزان پیشرفت آن‌‌ها را مشاهده کنید.

همچنین، Productive چالش‌‌های روزانه‌ای دارد که می‌توانید با شرکت در آن‌ها و رقابت با سایر کاربران، بهبودهایی در زندگی روزمره‌ی خود اضافه کنید. در یک صفحه‌ی آماری می‌توانید میزان پیشرفت خود را تحلیل کنید و برای حفظ انگیزه‌، مدت حفظ عادات خوب خود را مشاهده کنید.

شاید بهترین نکته درباره‌ی Productive اعلانات آن باشد. شما می‌توانید یادآور تنظیم کنید و برای پیگیری عادت‌ها در ساعت مشخصی از روز اعلان دریافت کنید. برای شخصی‌سازی بیشتر اپ، می‌توانید یک آیکن منحصر به فرد برای عادت خود انتخاب کنید، آن را نام‌گذاری کنید و با رنگ مشخص کدگذاری کنید.

دسترسی به این اپ رایگان است، اما یک نسخه‌ی پریمیوم هم دارد که ویژگی‌های خاصی دارد، مانند امکان اضافه کردن بی‌نهایت عادت‌ها و یادآور پیشرفته‌تر بر پایه‌ی موقعیت مکانی.

Freedom

بهره‌وری

اگر همیشه اعلان‌‌های گوشی حواس شما را به خود مشغول کنند، نمی‌توانید متمرکز بمانید و کار مفید انجام بدهید. با توجه به همین موضوع، پیشنهاد می‌کنیم از اپلیکیشن Freedom استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد اپ‌ها و وب‌سایت‌هایی را که با اعلان‌های گاه‌ و‌ بی‌گاه خود باعث حواس‌پرتی می‌شوند مسدود کنید و بهتر روی کار خود متمرکز بمانید.

با استفاده از Freedom روی آیفون یا آیپد شما به یک بلک‌لیست از پیش تهیه شده از اپ‌ها و وب‌سایت‌ها دسترسی پیدا می‌کنید و حتی می‌توانید بلک‌لیست شخصی خود را بسازید. هر اپی که اعلان آن را مسدود کرده باشید در سایر دستگاه‌های شما هم مسدود خواهد شد تا از حواس‌پرتی شما جلوگیری شود.

اگر به سکوت کامل نیاز دارید، می‌توانید دسترسی دستگاه‌های خود به اینترنت را مستقیما از طریق این اپ قطع کنید. همچنین، می‌توانید اپ‌های مسدود شده را زمان‌بندی کنید تا طبق برنامه زمانی به‌صورت خودکار فعال شوند. با وجود جذابیت‌های این اپ، باید بدانید که Freedom کاملا رایگان نیست، اما می‌توانید نسخه‌ی رایگان آن را امتحان کنید.

Slack

اسلک

Slack یکی از سرویس‌های معروف برای مدیریت تیم است که با ویژگی‌های خود به شما در حفظ بهتر مدیریت تیم و ارتباط آن‌ها با یکدیگر کمک می‌کند و در نهایت باعث افزایش بهره‌وری شما می‌شود. شما با استفاده از Slack می‌توانید کانال‌های مختلفی برای پروژه‌ها و مباحث مشخص ایجاد کنید تا ارتباط و همکاری تیم شما سازمان‌دهی شود.

همچنین، با یکپارچه‌سازی فضای کار خود با سرویس‌هایی مانند گوگل درایو، دراپ‌باکس، سیل‌فورس، آسانا، توییتر و ذن‌دسک ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه کنید. Slack به یک موتور جستجو مجهز است که به شما کمک می‌کند از میان گفتگوها یا فایل‌هایی که با تیم خود به اشتراک گذاشته‌اید جستجو کنید.

ارسال پیام‌های صوتی، ویرایش اسناد و تماس با اعضای تیم تنها تعدادی از ویژگی‌های این پلتفرم هستند که می‌توانند به بهره‌وری بیشتر تیم شما کمک کنند.

TickTick

تیک تیک

اگرچه وقایع نویسی و غیرفعال کردن اعلانات روش‌های مفیدی برای افزایش بهره‌وری هستند، اما هیچ یک از آن‌ها نمی‌توانند به اندازه‌ی یک اپلیکیشن مدیریت وظایف (Task management) به شما کمک کنند. بیشتر اپ‌های مدیریت وظایف پیچیدگی‌هایی دارند که شاید کار کردن با آن‌ها دشوار باشد، اما TickTick متفاوت است. رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار ساده است و به شما اجازه می‌دهد به سادگی وظایف خود را مدیریت کنید.

وظایف به‌صورت فهرست‌وار نمایش داده می‌شوند و می‌توانید در تمام دستگاه‌های خود به آن‌ها دسترسی داشته باشید و حتی آن‌ها را با اپ تقویم آیفون خود یکپارچه کنید. ویژگی مهمی که نباید از قلم انداخت، امکان اولویت بندی وظایف به ۴ دسته High Priority (اولویت بالا)، Medium Priority (اولویت متوسط)، Low Priority (اولویت پایین) و No Priority (بدون اولویت) است.

هنگامی که شما به وظیفه‌ای اولویت می‌دهید، بسته به سطح اولویت، در فهرست وظایف جابجا می‌شود (وظایف با اولویت بالا در بالای فهرست قرار می‌گیرند). این شیوه به شما کمک می‌کند زودتر آن‌ها را انجام دهیدو

ویژگی‌های دیگر مانند برنامه‌ریزی، تکرار وظایف، ایجاد ریز وظایف، اضافه کردن جزییات به هر وظیفه و ردیابی هر وظیفه با تایمر پومودورو، همگی به صورت رایگان در دسترس کاربر خواهند بود. اما نسخه‌ی پریمیوم TickTick به شما اجازه می‌دهد لیست وظایف خود را با تیم‌تان به اشتراک بگذارید و برای همکاری بهتر از تقویم داخلی اپ استفاده کنید.

clockify

بهره‌وری

اپ آیفون Clockify به شما اجازه می‌دهد ساعت‌هایی را که صرف وظایف مختلف کرده‌اید رهگیری کنید. این اپ به شما اجازه می‌دهد زمان صرف شده را به‌صورت دستی وارد کنید یا خودش به‌صورت خودکار رهگیری کند و اگر در حال رهگیری زمان هستید، می‌توانید نرخ ساعتی و میزان پیشرفت در زمان صرف شده را محاسبه کنید.

اگر یک تیم را مدیریت می‌کنید که به‌صورت ساعتی کار می‌کنند، می‌توانید از Clockify برای وارد کردن زمان کاری که تیم برای پروژه‌ها صرف کرده است استفاده کنید. در بخش Reports، می‌توانید از یک برگه‌ی زمانی برای وارد کردن زمان صرف شده در بازه‌های دلخواه (هفتگی، ماهانه و حتی سالانه) استفاده کنید.

می‌توانید از این بخش برای بررسی پروژه‌های مالی مانند درآمد، هزینه‌ها، پیش‌بینی‌ها و بودجه استفاده کنید و حتی مدت زمان را با مشتری به اشتراک بگذارید تا شفافیت بیشتری وجود داشته باشد.

Notion

بهره‌وری

Notion یک سوپر پلتفرم است که در سیستم عامل‌های مختلف و نسخه‌ی وب قابل دسترسی است و ویژگی‌های بسیاری دارد که اگر وقت بگذارید و کار کردن با آن را یاد بگیرید، دیگر نیازی به سایر اپ‌ها نخواهید داشت. بسیاری از یوتیوبرهای موفق از این پلتفرم برای مدیریت کارهای خود استفاده می‌کنند و به اتفاق آن را بهترین اپلیکیشن بهره‌وری می‌دانند. ویرایش متن در سطح بالا، ایجاد، ذخیره و نمایش بوک‌مارک‌ها، ایجاد فهرست‌های مختلف و … تنها بخشی از ویژگی‌های این اپ هستند که به افزایش بهره‌وری کمک می‌کنند.

شما می‌توانید برای بخش‌های مختلف (مانند کار، شخصی و تحصیلی) پوشه‌‌ها و صفحات مختلف ایجاد کنید. سپس هر پوشه می‌تواند تعداد نامحدود صفحه و زیر صفحه داشته باشد. هر صفحه می‌تواند انواع مختلفی از فرمت‌های متنی را شامل شود، مانند متن ساده، چک‌لیست، بولت‌پوینت لیست، لیست‌های شماره‌گذاری شده، لیست‌های کشویی (با زیر متن‌های متعدد)، نقل و قول و سبک‌های مختلف تیتر و سرتیتر.

رابط کاربری Notion از ایموجی‌ها هم پشتیبانی می‌کند که می‌توان از آن برای تغییر سبک تکراری صفحات متن پرداز استفاده کرد. در حالی که می‌توانید اسناد خود را به هر صورتی که دوست دارید و برای هر هدفی طراحی کنید، می‌توانید از قالب‌های آماده‌ی خود Notion هم استفاده کنید. در نهایت، اگر به دنبال یک اپلیکیشن چند کاره هستید که بتوانید بیشترین بهره‌وری را در هنگام استفاده از آن داشته باشید، می‌توانید با اطمینان از Notion استفاده کنید.

منیع: Make Use Ofبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما