بهترین فیلم‌های کمدی کره‌ای که باید تماشا کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۰ دقیقه
بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی

کره جنوبی سال‌هاست که با رصد کردن ذائقه‌های متنوع مخاطبان و روایت داستان‌هایی جالب و تماشاگرپسند، توجه طیف گسترده‌ای از مردم جهان را به محصولات سینمایی خود معطوف کرده است. ژانر کمدی یکی از گونه‌های پرطرفدار سینمای کره است و فیلمسازان بسیاری، آثار برجسته و به‌یادماندنی در این زمینه خلق کرده‌اند. در این مقاله به سراغ معرفی بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی می‌رویم.

ژانر کمدی از گذشته تا امروز، همواره یکی از پرطرفداراترین گونه‌های سینمایی بوده است، چرا که هر انسانی در طول زندگی‌اش بارها با احساس یأس، اندوه و دلزدگی مواجه شده و آرزوی اندکی خوشی و چندین قهقهه‌ی از ته دل را داشته است؛ در چنین شرایطی هیچ‌چیز بهتر و کم‌خرج‌تر از تماشای یک فیلم خنده‌دار و مفرح نیست. فیلم‌های کمدی باعث رهایی از دغدغه‌های روزمره، تغییر حال و هوا و از یاد بردن غم و ناراحتی می‌شوند و دقایقی سرگرم‌کننده و خاطره‌انگیز را برای‌تان به ارمغان می‌آورند.

۱- دختر پرروی من (My Sassy Girl)

بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی که باید تماشا کنید: فیلم «دختر پرروی من»

 • کارگردان: کواک جه یونگ
 • بازیگران: چا ته هیون، جون جی هیون، مو یونگ لی، سونگ اوک سوک
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۱
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰

فیلم کمدی کره‌ای محبوب «دختر پرروی من» که با نام «دختر بی‌ادب من» نیز شناخته می‌شود، حتی پس از گذشت ۲۱ سال از زمان اکران، همچنان تازگی و طراوت خود را از دست نداده است و یک کمدی رمانتیک سرگرم‌کننده به حساب می‌آید و به عنوان اثری نمادین از سینمای کره جنوبی شناخته می‌شود. در سال ۲۰۰۸ یک بازسازی آمریکایی با همین عنوان از این فیلم پرطرفدار کره‌ای ساخته شد.

این فیلم که به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی رمانتیک شناخته می‌شود، بر اساس ماجراهایی واقعی و درباره‌ی مردی به نام «هو شیک کیم» است که در مجموعه‌ای از پست‌های وبلاگش، در مورد رابطه‌‌ی خود با دوست دخترش داستان‌هایی را در اینترنت منتشر می‌کند.

داستان درباره‌ی ملاقات مردی به نام کیون وو (چا ته هیون) و دختری بی‌نام و نشان (جون جی هیون) است که اطرافیان به اشتباه تصور می‌کنند که دوست‌دختر او است. کیون وو ناگزیر به دختر جوان یاری می‌رساند و در این بین احساس مسئولیت شدیدی در قبال او پیدا می‌کند، تا جایی که هرگونه سوءاستفاده و آزار دختر عجیب را تاب می‌آورد و به همین سبب سرایط سختی را متحمل می‌شود.

این فیلم کمدی مورد استقبال علاقه‌مندان سینما قرار گرفت و جوایز بسیاری را نیز کسب کرد. از جمله جوایز این فیلم می‌توان به چندین جایزه‌ی بازیگری برای جون جی هیون و چا ته هیون، ستارگان نقش‌های اصلی اشاره کرد. «دختر پرروی من» همچنین در سال ۲۰۰۳ به عنوان بهترین فیلم آسیایی و بهترین فیلم خارجی زبان برگزیده شد.

۲- دونده‌های نیمه‌شب (Midnight Runners)

بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی که باید تماشا کنید: فیلم «دونده‌های نیمه‌شب»

 • کارگردان: جیسون کیم
 • بازیگران: پارک سو جون، کانگ ها نول، پارک ها سون، سونگ دونگ ایل، لی هو جونگ
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۷
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۳ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰ از ۱۰۰

فیلم «دونده‌های نیمه‌شب» یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی جدید است که در بیش از ۱۰۵۸ سالن سینما اکران شد و به موفقیتی قابل توجه در گیشه رسید و در روز افتتاحیه، در جایگاه دوم باکس آفیس کره جنوبی قرار گرفت. «دونده‌های نیمه‌شب» طی پنج روز اول پس از انتشار، ۱٫۹ میلیون بیننده را به خود جذب کرد و با میزان فروش تقریبی ۴۰ میلیون دلار آمریکا به هفتمین فیلم پرفروش کره جنوبی در سال ۲۰۱۷ تبدیل شد. این فیلم کمدی کره‌ای همچنین به عنوان یکی از ۱۰ فیلم برتر سال معرفی شد.

داستان پیرامون پارک کی جون (پارک سو جون) و کانگ هی یول (کانگ هانول)، دو دانشجوی دانشگاه پلیس ملی کره با شخصیت‌هایی کاملا متضاد است که یک شب به‌طور اتفاقی شاهد ربوده شدن یک زن جوان هستند. اگرچه فیلم در سکانس‌های آغازین شبیه یک کمدی پلیسی، از دو رفیق همدست و خراب‌کار به نظر می‌رسد، اما زمانی که آدم ‌ربایی به طرح اصلی قصه تبدیل می‌شود، داستان با چرخشی تاریک روندی پرتعلیق و دلهره‌آور نیز پیدا می‌کند و همین امر سبب کشش هرچه بیشتر این فیلم پرمخاطب می‌گردد.

پارک سئو جون و کانگ هانول در «دونده‌های نیمه‌شب»، برومنس فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشتند؛ شیمی نیرومند این دو بازیگر جوان، یکی از نقاط قوت برجسته‌ی این فیلم است. آنها همچنین در صحنه‌های اکشن درخشان و شایان توجه ظاهر شدند. پارک سو جون که با «دونده‌های نیمه‌شب»، برای اولین بار در نقش اول یک فیلم سینمایی ظاهر می‌شد، به‌خاطر ایفای هنرمندانه‌ی نقش پارک کی جون، چهار جایزه‌ی بازیگری را از جشنواره‌های مختلف هنری دریافت کرد.

«دونده‌های نیمه‌شب» که با عنوان «دوندگان نیمه‌شب» نیز ترجمه شده است، در کنار بازی‌های خوب، از داستان جالب توجه و کارگردانی حساب شده‌ای برخوردار است و یکی از سرگرم‌کننده‌ترین آثار کره‌ای کمدی این فهرست به شمار می‌رود.

۳- شغل پرخطر (Extreme Job)

شغل پرخطر (Extreme Job)

 • کارگردان: لی بیونگ هون
 • بازیگران: لی هانی، ریو سونگ ریونگ، گونگ میونگ، جین سون کیو، لی دونگ هی، اوه جونگ سه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۹
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۱ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۲ از ۱۰۰

یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی «شغل پرخطر» لی بیونگ هون است که با لحظات کمیک درخشان، صحنه‌های اکشن نفس‌گیر، بازی‌های عالی و چرخش داستانی جذاب و غافلگیرکننده، هرگز شما را ناامید نمی‌کند.

ماجراها پیرامون شخصیتی به نام کاپیتان گو (ریو سونگ ریونگ) است که گروهی از کارآگاهان از جمله جانگ (لی ها نی)، یانگ هو (لی دونگ هوی)، کارآگاه ما (جین سون کیون) و جه هون (گونگ میونگ) را برای یک عملیات مخفیانه جهت کشف و به دام انداختن یک باند جنایتکار رهبری می‌کند. آنها برای پوشش عملیات مخفیانه‌ی خود رستورانی تأسیس می‌کنند و در آن مشغول به کار می‌شوند؛ اما داستان از جایی جالب و خنده‌دار می‌شود که رستوران آنها به محبوبیت و شهرت بسیاری دست پیدا می‌کند و مشتریان زیادی هر روز به آنها سفارش غذا می‌دهند و همین امر ادامه‌ی عملیات آنها را مختل می‌کند.

«شغل پرخطر» موفقیت بزرگی را در باکس آفیس کره جنوبی کسب کرد و با بودجه تولید ۶.۵ میلیارد وون معادل ۵.۸ میلیون دلار آمریکا، به رقم فروش قابل توجه ۸۱.۶ میلیون دلار رسید و تنها در ۱۵ روز نخستین، بیش از ۱۰ میلیون بلیت فروخت. «شغل پرخطر» از سال ۲۰۲۲، جایگاه پرفروش‌ترین فیلم و دومین فیلم پربازدید تاریخ سینمای کره جنوبی را از آن خود کرده است.

۴- کهنه سرباز (Veteran)

فیلم کمدی کره‌ای «کهنه سرباز»

 • کارگردان: ریو سونگ وان
 • بازیگران: یو آه این، هوانگ جانگ مین، یو های جین، اوه دال سو، جین کیونگ
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۵
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۱ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰

فیلم کره‌ای کمدی «کهنه سرباز» به کارگردانی ریو سونگ وان، که در سال ۲۰۱۵ در فهرست ۱۰ فیلم برتر سال قرار گرفت، داستانی پیرامون پیروزی خیر بر شر است. این فیلم تحسین شده با سبک منحصربه‌فرد فیلم‌برداری، خط داستانی غافلگیرکننده و پرتعلیق و همچنین دیالوگ‌های جذابی که میان قهرمان و ضدقهرمان داستان رد و بدل می‌شود، ساعاتی سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز را برای شما رقم خواهد زد.

قصه‌ی این فیلم کمدی کره‌ای درباره‌ی وارث نسل سوم سادیستی یک خانواده‌ی ثروتمند کره‌ای است، که هر جنایت وحشتناکی را انجام داده و همیشه با رشوه دادن کارهای خلاف خود را لاپوشانی کرده است؛ اما سرانجام کارآگاهی جسور به نام سو دو چول سد راه او می‌شود.

فیلم کمدی کره‌ای پرفروش و تماشاگرپسند «کهنه سرباز» در مجموع ۱۳٫۴ میلیون بلیت فروخت و به پنجمین فیلم پرفروش تاریخ کره جنوبی بدل شد. این فیلم همچنین در جشنواره‌های سینمایی خوش درخشید و جوایز متعددی را در رشته‌های مختلف دریافت کرد؛ از جمله‌ی این جوایز می‌توان به جایزه‌ی کاسا آسیا، از جشنواره‌ی فیلم سیتخس کاتالونیای اسپانیا و جایزه‌ی ستاره‌ی سال آسیا برای بازیگر منحصربه‌فرد و مستعد کره‌ای، یو آه این اشاره کرد.

همسر گانگسترم (My Wife Is a Gangster)

 • کارگردان: جو جین کیو
 • بازیگران: شین اون کیونگ، کیم این هوان، آن جه مو، چوی مین سو
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۱
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۳ از ۱۰

پنجمین فیلم کره‌ای کمدی این فهرست، «همسر من گانگستره» که با عناوین «همسر گانگسترم» و «همسرم یک گانگستره» نیز ترجمه شده است؛ چهارمین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۱ و از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی رمانتیک است.

فیلم کمدی کره‌ای «همسر من گانگستره» به کارگردانی جو جین کیو و با هنرمنمایی اون کیونگ شین، کیم این هوان و آن جه مو، در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. فروش این فیلم کمدی رمانتیک در زمان اکران، به عدد قابل توجه ۲۶.۴ میلیون دلار در سطح جهان رسید و به حدی به محبوبیت دست پیدا کرد که دنباله‌های دوم و سوم آن نیز با فاصله‌ی کمی پس از آن ساخته شدند.

ماجراها حول محور شخصیت چا اون جین (شین اون کیونگ) دختر یکی از رهبران بانفوذ باند مافیایی در هنگ کنگ می‌گردد که به اشتباه متهم به قتل یکی از رؤسای رقیب، به نام رئیس اژدهای سیاه می‌شود. او به اجبار کشورش را ترک می‌کند و به کره جنوبی می‌گریزد و حین فرار او با مردی معمولی آشنا می‌شود و احساساتی عاشقانه میان آنها شکل می‌گیرد. این زوج عاشق پس از مدتی قصد ازدواج با یکدیگر را دارند؛ اما پلیس عزمش را برای دستگیری چا اون جین جزم کرده است و این خطر وجود دارد که زندگی مخفی زن برای نامزدش فاش شود.

۶- من و بچه (Baby and I)

فیلم کمدی کره‌ای «من و بچه»

 • کارگردان: کیم جین یونگ
 • بازیگران: جانگ کیون سوک، سونگ ها یون، ماسون مون، کو کیو پیل، چوی ته هوان
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۸
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۵ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۰ از ۱۰۰

فیلم «من و بچه» که براساس یک مانگا (کمیک یا رمان گرافیکی) ساخته شده، به کارگردانی کیم جین یونگ و با بازی درخشان و به‌یادماندنی جانگ کیون سوک، یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی فهرست حاضر است. داستان فیلم درباره‌ی شخصیت هان جون سو (جانگ کیون سوک) پسر دبیرستانی ۱۸ ساله‌ی فوق‌العاده‌ سرکش است. این جوان شرور و دردسرساز در خانواده‌ای بسیار مرفهی به دنیا آمده است و به دلیل قلدری‌ها و شیطنت‌های بی‌شمارش از مدرسه اخراج می‌شود.

پدر و مادر هان جون سو که از رفتارهای نابالغانه‌ی او به ستوه آمده‌اند، از خانه قهر می‌کنند و در یک نوار ویدیوی به او می‌گویند تا وقتی که دست از کارهایش برندارد، به خانه برنمی‌گردند؛ اما پسر جوان نه تنها از رفتن والدینش ناراحت نمی‌شود، بلکه همان شب یک مهمانی پرسروصدا و مجلل در خانه برگزار می‌کند.

ولی چیزی نمی‌گذرد که زندگی او برای همیشه زیر و رو می‌شود، زیرا هان جون سو ناگهان در مسیر رفتن به فروشگاه مواد غذایی، نوزادی رها شده را با یک یادداشت پیدا می‌کند و چاره‌ای جز مراقبت از او را ندارد. این فیلم کمدی کره‌ای روایتگر سفر قهرمان داستان، از یک جوان یاغی و تندخو، به پدری مسئول و مهربان است.

۷- رسوایی‌سازان (Scandal Makers)

رسوایی‌سازان (Scandal Makers)

 • کارگردان: کانگ هیونگ چول
 • بازیگران: پارک بو یونگ، چا ته هیون، وانگ سوک هیون، هوانگ وو، ایم جی کیو
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۸
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۲ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۲ از ۱۰۰

فیلم کره‌ای کمدی «رسوایی‌سازان» یا «سازندگان رسوایی» به کارگردانی کانگ هیونگ چول و با نقش‌آفرینی بازیگران مطرح سینما و تلویزیون کره جنوبی چا ته هیون و پارک  بو یونگ، در سال ۲۰۰۸ اکران شد. این فیلم به دلیل طرح داستانی متفاوت و بازی‌های درخشان و تأثیرگذارش، بسیار مورد تحسین قرار گرفت و جوایزی همچون بهترین فیلم آسیا، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن سال و محبوب‌ترین بازیگر زن را به ترتیب برای چا ته هیون و پارک بو یونگ به ارمغان آورد.

«رسوایی‌سازان» یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی رمانتیک است که در هفته‌ی نخست اکران در صدر جدول باکس آفیس جای گرفت و در نهایت با فروش بیش از هشت میلیون بلیت، جایگاه پرفروش‌ترین فیلم کره‌ای سال را از آن خود کرد.

داستان عجیب‌وغریب این فیلم کمدی کره‌ای، حول محور یک خواننده‌ی سابق به نام هیون سو می‌چرخد که اکنون در دهه‌ی ۳۰ سالگی زندگی‌اش، به عنوان مجری رادیو مشغول به کار است؛ اما ناگهان با زن جوانی به اسم هوانگ جونگ نام و پسر بچه‌اش روبرو می‌شود که ادعا می‌کند، دختر او است و مشکل غیرقابل باور قهرمان قصه‌ی ما این جاست که ظاهرا بدون آن‌که خودش بداند، پدربزرگ شده است!

۸- کابوس شگفت‌انگیز (Wonderful Nightmare)

فیلم کمدی کره‌ای «کابوس شگفت‌انگیز»

 • کارگردان: کانگ هیو جین
 • بازیگران: اوم جونگ هوا، سونگ سونگ هون، کیم سانگ هو، را می ران، سو شین ئه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۵
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۱ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰

فیلم مفرح و سرگرم‌کننده‌ی «کابوس شگفت‌انگیز» در شمار بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی است. این فیلم با درخشش اوم جونگ هوا و سونگ سونگ هون در سال ۲۰۱۵ روی پرده‌ی سینما رفت و با استقبال تماشاگران مواجه شد. اوم جونگ هوا به‌خاطر بازی خیره‌کننده و تحسین‌برانگیز خود در نقش لی یون وو نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن شد.

در سال ۲۰۱۷ اقتباس تایوانی «کابوس شگفت‌انگیز» با نام «تصادف زیبا» ساخته شد و در سال ۲۰۲۳ نیز طبق گزارش رسانه‌های سرگرمی اعلام شد که کشور فیلیپین در حال ساخت یک فیلم، براساس نسخه‌ی کره‌ی اصلی است، که در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد.

داستان پیرامون زندگی وکیل بلندپایه‌ی موفق و پرمشغله‌ای به نام لی یون وو (اوم جونگ هوا) است که به دلیل اشتباهی که در بهشت رخ می‌دهد، ناگهان در اثر یک تصادف عمرش به پایان می‌رسد و از دنیا می‌رود و ناگهان به شکل زنی خانه‌دار به زندگی بازمی‌گردد. او قبل از این‌که بتواند به اوضاع پیشین خود بازگردد، باید یک ماه را به عنوان زنی معمولی و خانه‌دار، در کنار شوهر جدیدش کیم سونگ هوان (سونگ سونگ هون) و دخترش کیم ها نول (سو شین ئه) سپری کند.

فیلم «کابوس شگفت‌انگیز» یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی رمانتیک این لیست به حساب می‌آید که با پیچش‌های داستانی فوق‌العاده و سکانس‌های کمدی بی‌عیب و نقص دو نقش‌ اصلی، شما را فریفته‌ی خود خواهد کرد و لحظاتی بسیار شیرین را برای‌تان رقم خواهد زد.

۹- سانی (Sunny)

سانی (Sunny)

 • کارگردان: کانگ هیونگ چول
 • بازیگران: شیم اون کیونگ، کانگ سو را، چون وو هی، یو هو جونگ، مین هیو رین
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۱
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۱ از ۱۰۰

«سانی» اثر دیگری از کانگ هیونگ چول، نویسنده و کارگردان فیلم «رسوایی‌سازان» است و همین امر تضمینی برای جذابیت و خوش‌ساختی آن است. «سانی» هنگام اکران از میزان فروش ۷ میلیون بلیت هم فراتر رفت و به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۱ و سیزدهمین فیلم پرفروش تاریخ کره جنوبی تبدیل شد.

ماجراهای این فیلم درباره‌ی دختری با نام لیم نا می است، که از مدرسه‌ی شهر محل سکونت خود، به دبیرستانی در سئول منتقل می‌شود. بعد از ورود به مدرسه‌ی جدید، او با گروهی از دختران همکلاسی همسن و سال خود، یک گروه دوستی تشکیل می‌دهد. سال‌ها بعد، این هفت دوست صمیمی به‌دلیل مشغله‌ها و دغدغه‌های زندگی، به‌تدریج از یکدیگر دور می‌شوند و ارتباطشان کمرنگ می‌شود؛ تا اینکه یکی از دختران به بستر مرگ می‌افتد و در بیمارستان آرزو می‌کند که دوستانش دوباره همانند گذشته دور هم جمع شوند.

«سانی» بیانگر تلاش‌های زنی میانسال است که می‌خواهد به آرزوی دوست در حال مرگش جامه‌ی عمل بپوشاند و دوباره جمع هفت نفره‌ی رفقایش را گرد هم آورد. این فیلم دو بازه‌ی زمانی را به تصویر می‌کشد: زنان میانسال در عصر معاصر و دختران نوجوان در دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی زمانی که هنوز به دبیرستان می‌روند.

فیلم کمدی کره‌ای «سانی» جوایز بسیاری را از جشنواره‌های مختلف کسب کرد که از میان آنها می‌توان جایزه‌ی دِسانگ (بزرگ) بهترین فیلم و جایزه‌ی بهترین کارگردانی و جایزه‌ی بهترین بازیگر زن جدید را برشمرد. «سانی» علاوه بر باخوردهای مثبت منتقدان سینمایی و داوران جشنوراه‌ها، چنان محبوبیتی نزد مخاطبان پیدا کرد که در سال ۲۰۱۶ هالیوود این فیلم پرطرفدار را بازسازی کرد و طی سال‌های بعد از آن نیز نسخه‌های ویتنامی، فیلیپینی، ژاپنی، چینی و اندونزیایی آن ساخته و با اقبال عمومی روبرو شد.

۱۰- بیست (Twenty)

بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی که باید تماشا کنید: فیلم «بیست»

 • کارگردان: لی بیونگ هون
 • بازیگران: کیم و و بین، لی جون هو، کانگ ها نول، جونگ سو مین، بک سو هی
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۵
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰

«بیست» بدون تردید یکی از بهترین فیلم‌های کره‌ای کمدی مقاله‌ی پیش روی شما است. این فیلم کمدی کره‌ای پرستاره اثری از لی بیونگ هون فیلمنامه‌نویس و کارگردان خوش‌قریحه کره‌ای است و بازیگران مطرحی مثل کیم وو بین، لی جون هو، کانگ ها نول و جونگ سو مین در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

«بیست» که دومین فیلم کارنامه‌ی هنری لی بیونگ هون است، در هفته‌ی اول اکران مجموعا ۱,۱۳۶,۸۶۶ بیننده را به سالن‌های سینما کشاند و در صدر باکس آفیس کره جنوبی قرار گرفت. این فیلم تماشایی و محبوب در ۲۵ سینما در سراسر کشورهای آمریکای شمالی روی پرده رفت و همچنین در کشورهای آسیایی همچون ژاپن، تایوان، سنگاپور، مالزی و ویتنام نیز اکران شد.

داستان این فیلم کمدی کره‌ای درباره‌ی سه رفیق صمیمی به نام‌های چی هو (کیم وو بین)، دونگ وو (لی جون هو) و کیونگ جه (کانگ ها نول) است که به تازگی دوران دبیرستان را به پایان رسانده‌اند و وارد دهه‌ی بیست سالگی شده‌اند. این سه دوست نزدیک که شخصیت‌هایی کاملا متمایز دارند، تصمیم گرفته‌اند که دوران بزرگسالی خود را بسیار هیجان‌انگیز و خارق‌العاده شروع کنند و هر فعالیتی که پیش از این برای‌شان ممنوع بوده است را انجام دهند. این تصمیم آنها آغازگر ماجراهایی جالب و خنده‌دار در زندگی‌شان است.

لی بیونگ هون برای کارگردانی هنرمندانه‌ی فیلم کمدی کره‌ای «بیست»، جایزه‌ی بهترین کارگردانی را دریافت کرد و کیم وو بین و کانگ ها نول نیز به‌سبب بازی‌های خوب خود، موفق به کسب جوایز بهترین بازیگری شدند.

۱۱- سارقان (The Thieves)

سارقان (The Thieves)

 • کارگردان: چوی دونگ هون
 • بازیگران: کیم یون سوک، جون جی هیون، کیم سو هیون، کیم هه سو، لی جونگ جه، چوی دونگ
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۲
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۱ از ۱۰۰

فیلم کمدی کره‌ای «سارقان» یا «دزدان» بهترین گزینه برای یک روز تعطیل کسل‌کننده است. این فیلم کمدی اکشن دیدنی، لبریز از لحظات پرحادثه و خنده‌داری است که شما را به هیجان می‌آورد و به قهقهه می‌اندازد.

ماجراها حول محور شخصیتی به نام پاپی می‌گردد که به همراه گروهش در حال برنامه‌ریزی برای یک سرقت بسیار بزرگ و خطرناک است.  آنها برای دزدیدن یک الماس ۳۰ میلیون دلاری در کازینویی در ماکائو، عازم این کشور می‌شوند. مغز متفکر این سرقت کسی نیست جز شریک قدیمی‌ پاپی که سال‌ها پیش در آخرین سرقتی که با یکدیگر انجام داده‌اند، با ۶۸ کیلوگرم طلا موفق به فرار از چنگال قانون شده است. اما آیا آنها سرقت را با موفقیت به سرانجام می‌رسانند؟ یا این که پلیس و عوامل نفوذی و غیرقابل‌اعتماد نقشه‌هایشان را نقش بر آب خواهند کرد؟

«سارقان» سال ۲۰۱۲ در جشنواره‌ی جهانی تورنتو به نمایش در آمد و حقوق توزیع و پخش آن توسط چندین کشور از جمله آمریکا، چین، هنگ کنگ، تایلند، ویتنام و… خریداری شد. این فیلم در جشنواره‌های هنری بسیاری با تمجید داوران و علاقه‌مندان سینما مواجه شد و جوایز متعددی را برنده شد. این فیلم کمدی کره‌ای پرمخاطب، به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده شد و کیم یون سوک نیز برای بازی استادنه و بی‌عیب و نقص خود در نقش ماکائو پارک جایزه دِسانگ بازیگری را دریافت کرد.

«سارقان»با فروشی فراتر از ۱۲ میلیون بلیت در گیشه، به دهمین فیلم پرفروش تاریخ کره جنوبی تبدیل شد و تماشاگران پرشماری را به سالن‌های سینما کشاند. این فیلم پرستاره که با حضور بازیگران مشهوری همانند جون جی هیون، کیم سو هیون، کیم هه سو و لی جونگ جه، توجه بسیاری را به خود معطوف کرد، یکی از بهترین فیلم‌های کمدی کره‌ای است که باید حتما تماشا کنید.

۱۲- خانواده‌ی عجیب: زامبی فروشی (The Odd Family: Zombie on Sale)

بهترین فیلم‌های زامبی کمدی کره‌ای: فیلم «خانواده‌ی عجیب: زامبی فروشی»

 • کارگردان: لی مین جه
 • بازیگران: کیم نام گیل، جونگ جه یونگ، اوم جی وون
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۶ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

یکی از بهترین تلاش‌های کره جنوبی در ژانر کمدی ترسناک، «خانواده‌ی عجیب: زامبی فروشی» به کارگردانی لی مین جه است؛ یک فیلم خاص و جذاب پیرامون اعضای خانواده‌ی پارک و ماجراهای روبرو شدن‌شان با زامبی‌ها، که بدون تردید از دیدن آن پشیمان نخواهید شد.

داستان این فیلم کمدی کره‌ای با زخمی شدن پدر خانواده‌ توسط یک زامبی شروع می‌شود؛ اما برخلاف روند مرسوم فیلم‌هایی با محوریت حملات زامبی، این اتفاق نه تنها زندگی آنها را به هم نمی‌ریزد بلکه شرایط فوق‌العاده‌ای را برای‌شان فراهم می‌کند تا از این موقعیت در جهت منافع شخصی و به دست آوردن پول بیشتر استفاده کنند. موقعیت‌های کمدی دور از انتظار «خانواده‌ی عجیب: زامبی فروشی» این اثر را به فیلمی نامعمول، سرگرم‌کننده و در عین حال غیرقابل‌پیش‌بینی تبدیل کرده است.

«خانواده‌ی عجیب: زامبی فروشی» یکی از بهترین فیلم‌های زامبی کمدی کره‌ای است که از سوی منتقدان و سینمادوستان، مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم کمدی کره‌ای، شاهکاری درخشان از سینمای کره جنوبی است که از فرمول‌های رایج ژانر وحشت تبعیت نمی‌کند و با ایجاد لحظاتی خنده‌دار و همچنین چرخش‌های داستانی حیرت‌انگیز، بینندگان را شگفت‌زده می‌کند. این فیلم هنگام اکران نیز با استقبال تماشاگران سینما روبرو شد و به فروش موفقی در گیشه دست یافت.

۱۳- خانم مادربزرگ (Miss Granny)

خانم مادربزرگ (Miss Granny)

 • کارگردان: هوانگ دونگ هیوک
 • بازیگران: شیم اون کیونگ، نا مون هی، پارک این هوان، سونگ دونگ ایل، کیم سول گی
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۴
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۲ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۳ از ۱۰۰

سیزدهمین فیلم کمدی کره‌ای این فهرست و برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم آسیا «خانم مادربزرگ» به کارگردانی هوانگ دونگ هیوک، با نقش‌آفرینی شیم اون کیونگ و نا مون هی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر و اکران شد. این فیلم کمدی فانتزی مورد استقبال بینندگان واقع شد و با فروش بیش از هشت میلیون بلیت به موفقیتی بزرگ در باکس آفیس کره جنوبی دست یافت. «خانم مادربزرگ» در نخستین روز اکران ۸۵۰۰۰۰ نفر را به سالن‌های سینما کشاند و به دومین فیلم پرفروش کره جنوبی تبدیل گشت. این فیلم کمدی در مجموع به فروش تقریبی ۶۰ میلیون دلار در سطح جهان رسید.

«خانم مادربزرگ» درباره‌ی پیرزن ۷۴ ساله‌ای به نام اوه دو ری (شیم اون کیونگ) است که مشکلات خانوادگی متعددی دارد و پس از رفتارهای عجیب و غیرقابل تحملی که از خود بروز می‌دهد، خانواده‌اش تصمیم می‌گیرند او را به خانه‌ی سالمندان بسپارند؛ اما داستان از جایی وارد روند غیرمعمول خود می‌شود که اوه دو ری قبل از رفتن به خانه‌ی سالمندان، به یک استودیوی عکاسی قدیمی می‌رود و سپس به‌طور مرموز و غیرقابل‌باوری، به گذشته و دهه‌‌ی بیست سالگی خود بازمی‌گردد.

«خانم مادربزرگ» یکی از بهترین فیلم‌های کمدی کره‌ای است که هنگام انتشار در فهرست ده فیلم برتر منتقدان قرار گرفت و در جشنواره‌های مختلف سینمایی مورد تمجید واقع شد و در بخش بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر زن جوایز متعددی را دریافت کرد.

۱۴- معجزه در سلول شماره‌ی ۷ (Miracle in Cell No. 7)

فیلم کمدی کره‌ای «معجزه در سلول شماره‌ی 7»

 • کارگردان: لی هوان کیونگ
 • بازیگران: ریو سونگ ریونگ، کال سول وون، پارک شین هه، کانگ یه سو، اوه دال سو
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۱ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

«معجزه در سلول شماره‌ی ۷» اثری تأثیرگذار و در عین حال نشاط‌آور به کارگردانی لی هوان کیونگ است. این فیلم از یک داستان واقعی زندگی مردی اقتباس شده است، که به علت قتل و تعرض جنسی به یک دختر ۹ ساله در سال ۱۹۷۲ در چونچون تحت شکنجه، به جرم خود اعتراف کرد، اما در نهایت در ۲۰۰۸ از تمامی انهامات تبرئه و بی‌گناه شناخته شد.

ماجراهای «معجزه در سلول شماره‌ی هفت» درباره‌ی لی یونگ گو (ریو سونگ ریونگ) مردی با ناتوانی ذهنی است که به جرم قتل و تجاوز جنسی به ناحق متهم و زندانی می‌شود. او دختری کوچک به نام لی یه سونگ دارد و فیلم رابطه‌ی زیبای آنها را که علی‌رغم مشکلات و مصائب ایجاد شده همچنان عمیق و محبت‌آمیز است، به تصویر می‌کشد و راوی تلاش‌های این پدر معلول ذهنی با همکاری دیگر زندانیان، برای خلاصی از این مخمصه و دیدار دوباره با دخترش است.

فیلم کره‌ای کمدی پرفروش «معجزه در سلول شماره‌ی ۷» یکی از محبوب‌ترین و بهترین فیلم‌های کمدی کره‌ای است که جوایز بسیاری را از جشنواره‌های مختلف سینمایی کسب کرد. از جمله جوایز پرشمار این فیلم می‌توان به جایزه‌ی دسانگ بهترین فیلم و دسانگ بهترین بازیگر مرد و همچنین جایزه‌ی بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش مکمل زن اشاره کرد.

این فیلم کمدی کره‌ای توسط کشورهای کانادا، هند، فیلیپین، ترکیه و اندونزی بازسازی شد و اقتباس آمریکایی و اسپانیایی آن نیز در حال برنامه‌ریزی برای تولید و ساخت است.

۱۵- رفیق درون من (The Dude in Me)

رفیق درون من (The Dude in Me)

 • کارگردان: کانگ هیو جین
 • بازیگران: پارک سونگ وونگ، جانگ جین یونگ، را می ران، پارک جو هیون
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۹
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۹ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۱ از ۱۰۰

فیلم کمدی کره‌ای «رفیق درون من» محصول سال ۲۰۱۹، انتخابی مطمئن و دلچسب، برای غلبه بر استرس و خستگی است و بدون شک اوقاتی خوشی را برای شما فراهم می‌کند. این فیلم اکشن فانتزی به کارگردانی کانگ هیو جین و با هنرنمایی پارک سونگ وونگ و جونگ جین یونگ و را می ران، یکی از بهترین‌ فیلم‌های کره‌ای کمدی این مقاله است.

اتفاقات درباره‌ی یک دانش آموز دبیرستانی به نام کیم دونگ هیون (جونگ جین یونگ) است که در تمام زندگی‌اش طعمه‌ی آزار و اذیت و قلدری بوده است. او به‌طور ناگهانی از پشت‌بام سقوط می‌کند و در اثر برخورد به گانگستری به نام جانگ پان سو، موجب به کما رفتن مرد خلافکار می‌شود. طی این اتفاق روح کیم دونگ هیون با روح جانگ پان سو رئیس بدنام و قدرتمند باندی خلافکار عوض می‌شود؛ اما این جابجایی غیرمترقبه تازه شروع ماجرا است. اکنون سؤال اینجا است که این حادثه چه عواقبی برای این دو نفر به همراه خواهد داشت؟ آیا باعث بدتر شدن اوضاع آنها می‌شود؟ یا زندگی‌شان را دچار تغییر و تحولی مثبت می‌کند؟

«رفیق درون من» با اقبال عمومی مخاطبان سینما روبه‌رو شد و در اولین هفته‌ی اکران خود به دومین فیلم پرفروش باکس آفیس کره جنوبی تبدیل شد و در دوازدهمین روز اکران نیز بیش از ۱.۶ میلیون ببینده را به خود جذب کرد.

منبع: lifestyleasiaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما