بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر کدامند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۷ دقیقه
بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر

اگر شما به بازی‌های چند ماه اخیر دقت کنید، متوجه خواهید شد که اکثراً حجم بسیار بالایی دارند. با توجه به محبوب شدن سبک جهان باز در میان بازی‌سازان و استفاده از موتورهای انیمیشن‌سازی بزرگ مثل آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) بازی‌ها از همیشه سنگین‌تر شده‌اند. همین موضوع باعث شده تا اگر سیستم شما حافظه محدودی داشته باشد، در نصب بازی‌ها محدودیت زیادی داشته باشید و بخواهید سراغ بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر بروید.

حجیم شدن یک بازی چندین دلیل مختلف می‌تواند داشته باشد. دلیل اول گرافیک و محتوای بازی است. لزوماً نیاز نیست یک بازی در سبک جهان باز باشد تا سنگین باشد. بلکه اگر یک عنوان به طور کلی محتوای زیادی داشته باشد، حجم زیادی را روی سیستم شما اشغال خواهد کرد. همینطور اینکه بحث بهینه بودن یک بازی هم مطرح است. اگر یک بازی بهینه نباشد و عملکرد خوبی نداشته باشد امکان دارد حجم زیادی روی سیستم شما اشغال کند.

در این مدت با افزایش قیمت سخت افزار، اکثر افراد حافظه‌های نسبتاً کمی در اختیار دارند. به این معنا که ما شاهد فروش لپتاپ‌ها با حافظه ۵۱۲ گیگابایت یا حتی ۲۵۶ گیگابایت هستیم. اگر شما از کاربران این سیستم‌ها باشید، قطعاً یک بازی کم حجم به شدت برای شما کمک کننده خواهد بود.

برخلاف تصور تعداد بازی‌های کم حجم در دنیای کامپیوتر کم نیستند. اکثر عناوین مستقل (Indie) حجم بسیار کمی داشته و در عین حال کیفیت بالایی دارند. پس اگر شما خوب بگردید می‌توانید بازی‌های کامپیوتری بسیار جذابی با حجم کم پیدا کنید. حال در این لیست ما قصد داریم بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

نجات‌یافتگان خون آشام (Vampire Survivors)

شرکت سازنده: Poncle
سال عرضه: ۲۰۲۱
حجم بازی: ۲۵۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Vampire Survivors

اولین عنوانی که به آن می‌پردازیم بازی دوام آورندگان خون آشام است. این بازی در سبک روگ لایک (Rogue Like) بوده و دارای عناصر بازی‌های دو بعدی قدیمی است. نکته مهم در مورد بازی‌های روگ لایک این است که در صورت باخت شما به ابتدای بازی باز می‌گردید و این برای بسیاری از افراد آزاردهنده است.

بازی تمرکز بسیار زیادی روی مبارزات داشته و دشمنان زیادی را در هر مرحله به سمت شما می‌فرستد. نکته اینجاست که شما باید از تمامی ابزاری که دارید به بهترین روش استفاده کرده تا در مبارزه پیروز شوید. هرچه بیشتر در هر دور زنده بمانید، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد. کسب امتیاز بیشتر به شما اجازه خواهد داد تا شخصیت خود را بیشتر ارتقاء دهید. سپس در دورهای بعدی راحت‌تر با دشمنان مبارزه خواهید کرد.

دینکام (Dinkum)

شرکت سازنده: Bendon
سال عرضه: ۲۰۲۲
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر dinkum

بازی دینکام یک عنوان بسیار ساده و در عین حال جذاب است. این بازی در سبک ماجراجویی و مستقل بوده که شما را وارد یک دنیای جالب می‌کند. کرکتر شما از دنیای شهری و هیاهوی آن فاصله گرفته و به سمت یک منطقه ناشناخته در اطراف استرالیا می‌رود. به همین دلیل این در این مکان فرصت‌های بسیاری برای گشت و گذار وجود دارد.

دینکام شباهت زیادی به عناوینی مثل استاردو ولی (Stardew Valley) و انیمال کراسینگ (Animal Crossing) دارد. به این معنا که تمرکز اصلی بازی روی ساخت و ساز است و کمتر به اکشن توجه می‌کند. همینطور اینکه شما باید در دنیای اطراف بگردید تا منابع مختلف پیدا کرده و مقر خود را بیشتر ارتقاء دهید. بازی نیز از لحاظ بصری به شدت زیباست و دنیا نیز تنوع خوبی دارد. در نتیجه شما از تجربه دینکام خسته نخواهید شد.

افسانه حشره: نهال همیشگی (Bug Fable: The Everlasting Sapling)

شرکت سازنده: Moonsprout Games
سال عرضه: ۲۰۱۹
حجم بازی: ۳۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Bug Fable

بازی افسانه حشره یک عنوان بسیار شیرین و بامزه است. در این بازی شما در نقش ۳ قهرمان به نام‌های وی (Vi)، کبو (Kabbu) و لیف (Leif) هستید. این بازی در سبک نقش آفرینی و ماجراجویی بوده که داستان جالبی دارد. این سه قهرمان بازی در جست و جوی نهال همیشگی هستند.

این نهال به افرادی که از آن تغذیه می‌کنند، قدرت جاودانگی می‌دهد. به همین دلیل ۳ قهرمان ما تمام تلاش خود را می‌کنند تا آن را پیدا کنند. در میانه راه دشمنان زیادی وجود دارند که این سه حشره باید با آن‌ها مبارزه کنند. نکته اینجاست که مبارزات در این بازی به شکل نوبتی (Turned Base) است که جذابیت خاصی به بازی داده است. هر قهرمان قابلیت خاص خود را داشته که می‌توان آن را ارتقاء داد. همینطور اینکه این توانایی‌ها به شدت در مبارزات کاربردی هستند.

پگلین (Peglin)

شرکت سازنده: Red Nexus Games
سال عرضه: ۲۰۲۱
حجم بازی: ۳۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Peglin

بازی بگلین یک عنوان نقش آفرینی است که دارای مبارزات نوبتی است. همین موضوع باعث شده تا این بازی تفاوت زیادی با عناوین هم رده خود داشته باشد.  شما با شکست دشمنان ارب (Orb) خاص دریافت خواهید کرد که در انجام کارهای مختلف به شما کمک خواهد کرد. برای مثال شما می‌توانید از این ارب‌ها در مبارزات بعدی استفاده کنید.

به طور کلی بازی پگلین یک عنوان جالب است. به این شکل که پاداش یک مبارزه، سلاح مبارزه بعدی شما خواهد بود و همین باعث شده گیم‌پلی بازی بسیار خاص باشد. از طرفی در این بازی ما شاهد غولآخرهای (Boss) زیادی هستیم که بازی را از خسته کنندگی خارج می‌کند. همینطور اینکه نقشه بازی هم نسبتاً گسترده بوده و محتوای زیادی دارد.

در کنار آبلیسک (Across the Obelisk)

شرکت سازنده: Dreamsite Games
سال عرضه: ۲۰۲۱
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Across the Oblisk

بازی در کنار آبلیسک یک عنوان بسیار مشابه با بازی مارپیچ را بکش (Slay the Spire) است. به این شکل که این بازی در سبک کارتی بوده و دارای عناصر روگ لایک است. همینطور اینکه بازی در کنار آبلیسک حالت همکاری (Co-Op) را نیز به بازی اضافه کرده که جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

در این بازی شما باید از میان ۱۲ شخصیت یکی را انتخاب کنید. هر کرکتر دارای کارت‌های مخصوص خود بوده و توانایی‌های ویژه‌ای دارد. یکی از نکات جالب این بازی این است که کرکترهای آن از شخصیت‌های دنیای فانتزی الهام گرفته‌اند و حس آشنایی را به کاربر منتقل می‌کنند. بازیکنان می‌توانند کارهای مرتبط با هم را استفاده کرده و قدرت آن‌ها را چند برابر کنند. همینطور اینکه بازی دارای مأموریت‌های مختلف بوده و دنیای نسبتاً گسترده‌ای دارد.

قهرمان کوله پشتی (Backpack Hero)

شرکت سازنده: Jaspel
سال عرضه: ۲۰۲۲
حجم بازی: ۲۵۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Backpack Hero

بازی قهرمان کوله پشتی یک عنوان بسیار شیرین و کم حجم برای کامپیوتر است. این بازی در حالت دسترسی اولیه (Early Access) قرار دارد. با این حال هنوز ارزش تجربه را دارد. قهرمان کوله پشتی دارای دو عنصر جالب است. اولی عنصر روگ لایک بوده که باعث شده بازی قهرمان کوله پشتی یک عنوان راحت نباشد. دومی این است که مدیریت دارایی و ابزار به شدت در این بازی اهمیت دارد. پس شما باید به شکلی ابزار خود را بچینید که بتوانید در بازی پیش بروید.

شما در نقش یک حیوان با کوله پشتی هستید. این حیوان علاقه زیادی به گشت و گذار داشته و دشمنان خود را نیز به راحتی از بین می‌برد. برای اینکه شما بهترین عملکرد را داشته باشید، باید کوله خود را مدیریت کنید. برای اینکار نیاز دارید تا آیتم‌های مهم را برداشته و آنچه که نیاز ندارید را رها کنید. با این کار شما بیشتر در بازی پیش رفته و امتیاز بالاتری هم کسب می‌کنید.

ورلدباکس (WorldBox)

شرکت سازنده: Maxim Karpenko
سال عرضه: ۲۰۱۲
حجم بازی: ۳۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر worldbox

اکثر بازی‌ها مدیریتی در زمینه حجم بسیار حریص هستند. به این دلیل که شرکت‌های سازنده به دنبال گسترده کردن بازی خود بوده و محتوای زیادی در آن قرار می‌دهند. نتیجه کار هم یک عنوان بسیار سنگین خواهد بود. ورلد باکس برخلاف این ماجرا است. این بازی یک عنوان مدیریتی بسیار جذاب بوده که حجم بسیار کمی را اشغال می‌کند.

شما در بازی ورلد باکس توانایی بسیار زیادی دارید. به حدی که می‌توانید شهرها را نابود کرده، به مکان‌های مختلف سفر کرده و حتی امپراطوری‌های مختلف را از بین ببرید. آزادی عمل شما در ورلدباکس بسیار زیاد است. نتیجه هم این است که شما می‌توانید هرکاری انجام دهید. به این معنا که اگر دوست داشته باشید یک تمدن را ارتقاء داده و اگر نخواهید آن را نابود خواهید کرد. بازی ورلد باکس یک عنوان بسیار ساده و در عین حال جذاب است که شما را ساعت‌ها درگیر خواهد کرد.

اورکس (Orx)

شرکت سازنده: Johnbell
سال عرضه: ۲۰۲۲
حجم بازی: ۴۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر ORX

بازی اورکس یک عنوان جدید در سبک دفاع از برج (Tower Defence) است. این بازی از عناصر کارتی و طراحی نیز استفاده کرده که جذابیت آن را چندین برابر کرده است. همینطور اینکه اورکس شباهت زیادی به عناوین فکری و رومیزی دارد. گیم‌پلی اصلی بازی حول ساختن قلعه و گستردش آن می‌گردد.

از طرفی شما باید از قلعه خود در برابر وقایع مختلف دفاع کرده و نگذارید دشمنان آن را از بین ببرند. نکته جالب در مورد اورکس گستردگی آن است. به این شکل که در این بازی نزدیک به ۳۰۰ کارت وجود دارد و شما باید به بهترین نحو از آن‌ها استفاده کنید. همینطور اینکه دنیای بازی طراحی خاصی داشته و ظاهر عجیبی به آن داده است. همین موضوع باعث شده اورکس یک عنوان جذاب در سبک خود باشد.

باروتراما (Barotrauma)

شرکت سازنده: Undertow Games
سال عرضه: ۲۰۲۳
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Barotrauma

بازی بروتراما یک عنوان سبک روی کامپیوتر بوده که گیم‌پلی به شدت جذابی دارد. دنیای بازی هم جالب طراحی شده و شما در آن ساعت‌ها غرق خواهید شد. باروتراما در یک اقیانوس خطرناک جریان دارد. شما باید تلاش کنید در این اقیانوس دوام آورده و توسط دشمنان از بین نروید. عنصر ترسناک و بقا (Survival) در باروتراما بسیار مشخص بوده و شرکت سازنده تمرکز زیادی روی آن داشته است.

شما می‌توانید در تیم‌های ۱ تا ۱۶ نفره به تجربه این بازی بپردازید. شما باید تلاش کنید یک زیردریایی فضایی را تعمیر کرده و سپس آن را هدایت کنید. هدف شما این است که به انتهای مسیر رسیده و بسته‌های خود را به مقصد برسانید. هر فرد در گروه مسئول یک کار است. بازیکنان باید بر اساس توانایی‌های خود یک نقش را برداشته و تلاش کنند زیردریایی را مدیریت کنند.

مینی موتورویز (Mini Motorways)

شرکت سازنده: Dinosaur Polo Club
سال عرضه: ۲۰۱۹
حجم بازی: ۳۵۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Mini Motorways

بازی مینی موتورویز یک عنوان بسیار ساده ولی دلنشین است. این بازی در سبک استراتژی و شبیه‌سازی بوده که شما باید نقشه‌های راه را طراحی کنید. شهر بازی به طور دائم گسترده شده و شما باید مسیرها را به شکلی طراحی کنید که ترافیک بوجود نیاید. طراحی ظاهری بازی بسیار ساده و جذاب بوده که باعث می‌شود کاربر زمان زیادی را در آن صرف کند.

در این بازی شما باید سیستم راه خود را بسازید. همینطور اینکه منابع شما محدود است در نتیجه باید برای ساخت هر مسیر فکر کنید و بهترین راه را انتخاب کنید. بازی در ابتدا بسیار ساده است ولی با گذشت زمان پیچیده‌تر شده و شما باید راه‌های دشوارتری را طراحی کنید. نکته مثبت اینجاست که در این بازی هم سیستم ارتقاء وجود دارد. در نتیجه شما می‌توانید تا حد خوبی بازی را برای خود ساده کنید.

کریون (Carrion)

شرکت سازنده: Phobia Games Studio
سال عرضه: ۲۰۲۰
حجم بازی: ۵۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Carrion

کریون یک بازی کم حجم و بسیار زیبا است. در این بازی شما در شهری قرار دارید که دانشمندان آن در تلاش هستند تا هیولاهای بیولوژیک بسازند. این بازی در سبک دو بعدی، اکشن و پلتفرمر بوده که شما را در نقش یک موجود عجیب می‌گذارد. مأموریت شما این است که تمامی سربازها را از بین برده و فرار کنید.

کرکتر شما قابلیت‌های خاصی دارد. برای مثال این موجودات می‌تواند در مکان‌های مختلف جا شود یا اینکه ظاهر خود را تغییر دهد. همین باعث شده تا گیم‎‌پلی این بازی بسیار متنوع و مهیج باشد. به طور کلی بازی کریون یک عنوان معمولی نیست و پلتفرمر خاصی است. با این حال شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا از این قابلیت‌های گیم‌پلی نهایت استفاده را بکند.

فوراژر (Forager)

شرکت سازنده: HopFrog
سال عرضه: ۲۰۱۹
حجم بازی: ۲۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Forager

فوراژر یک عنوان بسیار محبوب سبک برای کامپیوتر است. این بازی دارای عناصر بقا بوده و از طرفی بسیار ساده طراحی شده است. این بازی تنها ۲۰۰ مگابایت حجم از سیستم شما اشغال می‌کند. همینطور اینکه گیم‌پلی بازی در عین سادگی بسیار زیبا بوده و فوراژر یک بازی بسیار سرگرم کننده است.

در این بازی شما یک منطقه کوچک را در اختیار دارید. حال وظیفه شما است که آن را گسترده کرده و به مکان‌های مختلف بروید تا منابع جمع کنید. در بازی فوراژر چالش‌های متفاوتی وجود دارد. برای مثال شما باید پازل حل کنید یا اینکه به سیاهچال رفته و رازهای دنیای بازی را کشف کنید. انتهای بازی به طور کامل باز است. به همین دلیل شما آزادی عمل بسیار زیادی داشته و می‌توانید کارهای مختلف را به راحتی در آن انجام دهید.

ریم ورلد (Rim World)

شرکت سازنده: Ludeon Studios
سال عرضه: ۲۰۱۳
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر RimWorld

بازی ریم ورلد یک عنوان بسیار خاص است. این بازی به شدت محبوب بوده و در سبک سندباکس است. با این حال به شکلی طراحی شده تا محتوای بسیار زیاد و متنوعی داشته باشد. به این حد که شما امکان دارد ساعت‌ها این بازی را تجربه کرده و همچنان محتوای جدید کشف کنید. این موضوع هم به دلیل طراحی خاص این بازی است.

هوش مصنوعی بازی ریم ورلد بسیار قدرتمند است. به همین دلیل این بازی دارای سناریوهای متفاوتی بوده و به طور دائم شما را به موارد مختلف روبرو می‌کند. در اصل این هوش مصنوعی به طور دائم سناریو و شرایط مختلف را در این بازی طراحی می‌کند. هر کرکتر در این بازی خاص بوده و به صورت رندوم ساخته شده است. در نتیجه توانایی‌های مخصوص خود را نیز دارد. به طور کلی چیزی که در مورد ریم ورلد مهم است گسترده بودن آن است. مگرنه در کنار این موارد عناصر اکشن، خیانت و موارد دیگر هم در این بازی وجود دارد.

مایتی گوس (Mighty Goose)

شرکت سازنده: Blastmode
سال عرضه: ۲۰۲۱
حجم بازی: ۵۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Mighty goose

مایتی گوس از عناوینی است که شما را به یاد بازی‌های قدیمی می‌اندازد. همینطور اینکه این بازی حجم بسیار کمی داشته و روند سریعی هم دارد. مایتی گوس در سبک Run and Gun است. سبکی که در گذشته طرفداران بسیار زیادی داشت و همین باعث می‌شود این بازی یک حس نوستالژی را به کاربران القا کند.

در مایتی گوس شما در نقش یک غاز قهرمان هستید. این غاز سوار یک ربات غول پیکر شده تا بزرگ‌ترین دشمنان را در کهکشان از بین ببرد. بازی حالت دو بعدی دارد و بازیکنان باید تلاش کنند با روش‌های مختلف دشمنان را از بین ببرند. از طرفی سیستم ارتقاء هم در مایتی گوس وجود دارد تا روند بازی را برای کاربران راحت‌تر بکند.

دایسی دانجنز (Dicey Dungeons)

شرکت سازنده: Distractionware
سال عرضه: ۲۰۲۱
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Dicey Dungeons

دایسی دانجنز یک عنوان بسیار جذاب کارتی بوده که حجم کمی هم دارد. نکته مهم در مورد دایسی دانجنز این است که تغییرات خاصی روی سبک کارتی ایجاد کرده است. مورد مهم آن اضافه شدن تاس به روند بازی است. به جای اینکه شما از کارت استفاده کنید، باید تاس‌های مختلف را مدیریت کنید.

تاس‌ها هم در نوبت و هم در مقدار آسیبی که به دشمن وارد می‌کنید تأثیر دارند. همین موضوع باعث شده تا شما اهمیت زیادی به آن‌ها بدهید و در تلاش باشید تا تاس مناسب را انتخاب کنید. شرکت سازنده تلاش کرده تا دایسی دانجنز محتوای جالبی داشته باشد. پس این بازی داستان جالبی هم دارد. همینطور اینکه سیستم توانایی‌ها و قابلیت‌های خاص هم در بازی وجود دارد تا کاربر به دنبال ارتقاء کرکتر خود باشد.

کلاسترتراک (Clustertruck)

شرکت سازنده: Landfall Games
سال عرضه: ۲۰۱۶
حجم بازی: ۵۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر clustertruck

بازی کلاسترتراک یک عنوان بسیار خلاقانه است. این بازی سبک اول شخص را با پلتفرمر ترکیب کرده و یک نتیجه جالب حاصل شده است. شما در نقش یک تریلی هستید. این تریلی با سرعت بسیار زیادی حرکت کرده و بازی از موانع عبور کند. بازی کلاسترتراک دارای موانع خاص و بزرگی است. حال هدف شما این است که به انتهای مسیر برسید.

موانع موجود در بازی موارد بسیار خاصی هستند. برای مثال لیزر، شمشیر و خطرات دیگر در این بازی وجود دارند که هیجان آن را به شدت افزایش داده‌اند. شما می‌توانید سرعت خود را در این بازی تنظیم کنید ولی باید به یاد داشته باشید که در صورت تصادف باید کل مرحله را از اول طی کنید.

بیشینه اکشن (Maximum Action)

شرکت سازنده: Mandell
سال عرضه: ۲۰۱۸
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Maximum Action

بازی بیشینه اکشن یک عنوان جذاب و فیزیکی است که حالت اول شخص دارد اگر شما بازی سوپرهات (Super Hot) را تجربه کرده باشید قطعاً از این بازی خوشتان می‌آید. بیشینه اکشن دارای مبارزات صحنه آهسته است و طراحی بسیار خاصی دارد. از طرفی سازنده هم تمرکز زیادی روی طراحی فیزیکی این بازی کرده که آن را به شدت جذاب کرده است.

در بیشینه اکشن تعداد بسیار زیادی سلاح وجود دارد. بازیکنان می‌توانند از میان آن‌ها آنچه که با سبک بازی‌شان سازگار است را انتخاب کرده و به مبارزه بپردازند. آزادی عمل شما هم در این بازی بسیار زیاد است. به این شکل که می‌توانید بپرید، لیز بخورید، شیرجه بزنید و حتی به دشمنان ضربه بزنید. همه این موارد باعث شدند تا بازی بیشینه اکشن طرفداران زیادی داشته باشد.

خشم یونی (Ion Fury)

شرکت سازنده: Voidpoint LLC
سال عرضه: ۲۰۱۹
حجم بازی: ۱۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Ion Fury

بازی خشم یونی هم یک عنوان دیگر در سبک قدیمی و اول شخص شوتر است. دلیل حجم کم این بازی، استفاده از موتور انیمیشن‌سازی قدیمی Build است. موتوری که برای ساخت عناوین کلاسیک دیگر مثل دوک نوکم سه بعدی (Duke Nukem 3D) هم استفاده شد. چیزی که باعث جذابیت این بازی شده محتوای داستانی آن است.

داستان بازی در مورد یک پلیس به نام شلی هریسون (Shelly Harrison) است. او در تلاش است تا یک گروه خلافکار را دستگیر کرده و آن‌ها را از بین ببرد. در میانه راه شما با سلاح‌ها و دشمنان مختلف روبرو می‌شوید. همین باعث می‌شود تا جریان بازی از حالت خطی خارج شده و محتوا جالب و متنوعی داشته باشد. خشم یونی به شکلی طراحی شده که جذابیت عناوین قدیمی را داشته باشد. همینطور اینکه دیالوگ‌های این بازی نیز حالت کلاسیک داشته که خشم یونی را جالب می‌کند.

دیو غواص (Dave the Diver)

شرکت سازنده: Mintrocket
سال عرضه: ۲۰۲۳
حجم: ۱.۵ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Dave the Diver

دیو غواص یک عنوان جدید و بسیار جذاب در سبک ماجراجویی است. این بازی نسبت به عناوین دیگر این لیست حجم بیشتری دارد ولی بسیار جذاب است. دیو غواص یک عنوان عادی ماجراجویی نیست. شما در این بازی باید به غواصی رفته و ماهی جمع کنید. سپس از این ماهی‌ها برای رستوران خود و کسب درآمد استفاده کنید.

شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا دیو غواص یک عنوان گسترده و متنوع باشد. در نتیجه این بازی چندین منطقه مختلف، غولآخر و البته کرکترهای متنوع دارد. همینطور اینکه سیستم ارتقاء هم در این بازی به طور گسترده وجود دارد. اگر شما طرفدار سبک ماجراجویی و بازی‌های ۲ بعدی هستید، دیو غواص می‌تواند یک انتخاب بسیار خوب برای شما باشد.

آنپکینگ (Unpacking)

شرکت سازنده: Witch Beam
سال عرضه: ۲۰۲۱
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Unpacking

بازی آنپکینگ یک عنوان بسیار آرامش بخش است. به همین دلیل توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. به همین دلیل اگر شما به دنبال یک بازی هستید که شما را از هیاهوی دنیا دور کند، آنپکینگ مخصوص شما است. این بازی چندان محتوای پیچیده‌ای ندارد. شما باید تلای کنید خانه را به بهترین نحو بچینید.

در آنپکینگ شما به تازگی وارد یکخانه شدید و باید تلاش کنید آن را بچینید. بازی دارای چندین بخش مختلف است که همگی به زندگی شخصیت اصلی اشاره می‌کند. به این معنا که این بازی برخلاف تصور، داستان گسترده و جذابی دارد. همینطور اینکه آزادی عمل شما در بازی بسیار زیاد است. پس هرگونه که دوست دارید وسایل را بچینید و از چیزی نترسید!

بابا ایز یو (Baba is You)

شرکت سازنده: Hempuli
سال عرضه: ۲۰۱۹
حجم بازی: ۲۰۰ مگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Baba is You

در انتهای لیست به یک بازی ساده ولی جذاب می‌رسیم. عنوان بابا ایز یو یک بازی پازلی کاملاً مینیمال است. به همین دلیل حجم آن کم شده و طراحی آن نیز بسیار دلنشین است. چارچوب بازی بسیار ساده است. با این حال حل کردن همه‌ی پازل‌ها راحت نیست و کاربران در برخی مواقع به چالش می‌خورند.

حل کردن پازل به این شکل است که شما برای وسایل دیگر در محیط قانون برقرار می‌کنید. نکته جالب زبان بازی است. به این شکل که برای اینکه دیوار تکان نخورد شما باید گزینه‌ی «Wall is Stop» را انتخاب کنید. با ادامه در بازی، چالش‌های آن بیشتر شده و به طور کلی سخت‌تر می‌شود. با این حال این بازی یک عنوان بسیار زیبا در سبک خود است.

تراریا (Terraria)

شرکت سازنده: Re-Logic
سال عرضه: ۲۰۱۱
حجم بازی: ۱ گیگابایت

بهترین بازی های کم حجم کامپیوتر Terraria

تراریا را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های کم حجم برای کامپیوتر دانست. حتی برخی این بازی را بهترین عنوان سبک سندباکس (Sandbox) می‌دانند. به طور کلی این بازی شباهت‌های زیادی به ماینکرفت دارد. با این حال به دلیل طراحی ۲ بعدی و ساده‌تر نیاز به سیستم قدرتمندی نداشته و حجم بسیار کمی هم اشغال می‌کند.

در تراریا داستان منسجمی وجود ندارد. شما هر کاری می‌توانید انجام دهید و برای پیشرفت در بازی باید تلاش کنید غول‌های آن را از بین ببرید. نکته اصلی اینجاست که بازی تراریا به شدت گسترده است. به حدی که هرچه هم شما آیتم بدست بیاورید و ابزار خود را ارتقاء دهید بازهم این بازی محتوا برای ارائه دارد. در نتیجه تراریا یک عنوان بسیار زیبا و درگیر کننده با قیمت کم است.

منبع: Gamingscan

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


پردازنده اینتل مدل Core i5-13400 Tray

پردازنده مرکزی اینتل مدل Core i5-12400 Tray

پردازنده مرکزی اینتل مدل INTEL COREi7 13700K BOXبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. رضا

    اکثر بازی هایی که معرفی کردین درجه یکه
    خسته نباشید.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما