۹ شخصیت نتفلیکسی مارول که دوست داریم به دنیای سینمایی مارول بازگردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
نتفلیکس

مدت‌ها قبل از اینکه استودیو مارول شروع به تولید برنامه‌های تلویزیونی با ستارگان دنیای سینمایی مارول کند، نتفلیکس، جهان مشترکی را ایجاد کرد که دارای ابرقهرمانان خیابانی مارول شامل دردویل، جسیکا جونز، لوک کیج و مشت آهنی بود.

ایده اولیه این بود که سریال‌های مارول در نتفلیکس با آثار سینمایی مرتبط شوند اما این دو جهان فقط چند مرجع پراکنده در اشتراک داشتند و این موضوع کار را برای سازندگان سخت می‌کرد. با این وجود، سریال‌های مارول در نتفلیکس موفق بودند و هنگامی که تلویزیون مارول در سال ۲۰۱۹ تعطیل شد، بسیاری از نقش‌ها و بازیگران حیف شدند. استودیوی مارول کار ناتمام آن سریال‌ها را ادامه داد و بنابراین سریال‌های مارول در نتفلیکس از بین رفتند. اما اگر بتوانیم آن‌ها را برگردانیم چه می‌شود؟

فاز ۴ دنیای سینمایی مارول بر گسترش مفاهیمی مانند بعد موازی و جدول زمانی جایگزین متمرکز شده است. این بدان معناست که با شکل‌گیری چندجهانی، فرصت‌های جدیدی برای استفاده از بازیگران و شخصیت‌های خارج از تولیدات دنیای سینمایی مارول به وجود می‌آید. به هر حال، اگر افراد شرور نسخه‌های قبلی مرد عنکبوتی در فیلم جدید مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست حضور داشته باشند، پس احتمال این نیز وجود دارد که چند شخصیت از سریال‌های مارول در نتفلیکس نیز در دنیای سینمایی مارول ظاهر شوند. خیلی از مخاطبان امید به بازگشت مجدد این کاراکترها دارند و دوست دارند قهرمانان محبوب خود را یک‌بار دیگر ببینند. اما کدام یک از این قهرمانان بیشتر مد نظر طرفداران هستند؟

۱. چارلی کاکس در نقش مت مرداک یا دردویل

نتفلیکس

دردویل در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و آغازگر سریال‌های مارول در نتفلیکس بود و لحن اقتباس‌های بعدی ابرقهرمانی این دو شرکت را تعیین کرد. مارول فیلم‌های ملایم و لطیفی برای سینماها خلق می‌کرد اما سریال دردویل اقتباسی سنگین، دارک و بالغ از شیطان آشپزخانه جهنم بود. دردویل برخی از بهترین سکانس‌های اکشن تاریخ تلویزیون را داشت. بازی درخشان چارلی کاکس به عنوان استاد نینجایی نابینا در محوریت این سریال قرار دارد و او روزها در دادگاه با جنایت مبارزه می‌کند و شب‌ها جنایتکاران را در خیابان‌های متروکه تعقیب می‌کند. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه قبلا ثابت کرده است که دنیای سینمایی مارول گنجایش داستان‌های جذاب و بدون تهدیدات در سطح انتقام‌جویان را دارد و دردویل با بازی کاکس، یک گزینه عالی برای نشان دادن جنبه‌های بنیادی‌تر جهان ابرقهرمانان خواهد بود و خیلی از طرفداران مشتاق هستند تا دوباره شاهد آن سکانس‌های مبارزه جذاب با حضور دردویل باشند.

۲. وینسنت دونوفریو در نقش کینگپین

نتفلیکس

یک قهرمان بزرگ تنها در صورتی می‌تواند بدرخشد که یک شرور بزرگ برای مبارزه داشته باشد. مت مرداک با بازی کاکس به تنهایی شخصیت درخشانی است اما بخشی از جذابیت دردویل، مربوط به وینسنت دونوفریو در نقش کینگپین، مجرم متفکری است که مشکلات شخصیتی زیادی دارد. سریال دردویل از فرمول ابرقهرمانی کلاسیک که در آن همه چیز سیاه و سفید است، فاصله گرفت و به قهرمانان و تبهکاران، شخصیتی خاکستری بخشید. کینگپین بدون شک یک ضدقهرمان است اما این سریال به بینندگان اجازه می‌دهد تا انگیزه‌های او را درک کرده و حتی به مبارزات شخصی او اهمیت دهند. دونوفریو در تمام مدت زمان بازی خود معجزه می‌کند و در نتیجه یکی از جذاب‌ترین شرورانی است که با اقتباس از کمیک‌بوک‌ها طراحی شده است. شروران دنیای سینمایی مارول چندان خوب نیستند و خیلی زود فراموش می‌شوند و اگر هم خوب باشند، کشته می‌شوند. بنابراین کینگپین می‌تواند یک گزینه عالی به عنوان یک مغز متفکر شرور جدید باشد و استانداردهای اخلاقی قهرمانان را متزلزل کند.

۳. اسکات گلن در نقش استیک

نتفلیکس

مهارت رزمی مت مرداک ثمره تمرین‌های سرسختانه او در زیر چکمه‌های استیک است. او مردی است که آن‌قدر نگران منفعت بیشتر خود است که حتی یک ذره هم از سواستفاده از کودکان پشیمان نمی‌شود. شاید شخصیت‌های ابرقهرمان بدخلق و غرغروتری نسبت به اسکات گلن در نقش استیک وجود داشته باشند اما مطمئنا پیدا کردن آن‌ها دشوار است. استیک شاید مثال کاملی از این باشد که جهان مارول در نتفلیکس از نظر شخصیتی تا چه حد غنی است، زیرا این قاتل نابینا خارج از هر نوع طبقه‌بندی ممکن است. استیک برای متوقف کردن سازمانی به نام دست تلاش می‌کند و آن‌ها را مجموعه‌ای شیطانی می‌داند. با این حال، روش‌های او آنقدرها وحشیانه و بیرحمانه هستند که هیچ شکی در شرارت و بدی او نیست. دنیای سینمایی مارول به شدت نیاز به خطوط داستانی پیچیده‌تری دارد که به شخصیت‌های آن‌ها اجازه رشد بیشتر بدهد. بنابراین استیک یک ابزار عالی برای سوق دادن ابرقهرمانان به تفکر درباره اقدامات خود خواهد بود.

۴. روزاریو داوسون در نقش کلیر تمپل

نتفلیکس

هنوز کارمان با سریال دردویل تمام نشده است! این سریال بدون شک یک شاهکار است و توانست تعدادی شخصیت فراموش نشدنی را در همان فصل اول خود معرفی کند. کلیر تمپل با بازی روزاریو داوسون را نمی‌توان فقط به عنوان شخصیت انحصاری سریال دردویل در نظر گرفت، زیرا این پرستار شب در آثار دیگری مانند جسیکا جونز، لوک کیج و مشت آهنی نیز ظاهر شد. داوسون در نقش یک پرستار بازی می‌کند که برای کمک به نیازمندان از مسیر اصلی خود خارج می‌شود و این نیازمندان شامل ابرقهرمانانی هستند که نیاز مبرم به کمک پزشکی دارند. او یک شخصیت مبهم کمیک‌بوکی را به نمایش گذاشت. در فاز ۱ دنیای سینمایی مارول، فیل کولسون (کلارک گرگ) عنصر مشترک هر فیلم بود و در این‌جا کلیر تمپل مانند او روایت‌های مارول در نتفلیکس را به هم پیوند می‌دهد و از یک سریال به سریالی دیگر می‌رود. کلیر تمپل نشان می‌دهد که شخصیت‌های فرعی چقدر می‌توانند حیاتی باشند و همین دلیل، کافی است تا به داوسون فرصتی دیگر داده شود تا شخصیت این پرستار شب را زنده کند.

۵. جان برنتال در نقش فرانک کسل یا مجازاتگر

نتفلیکس

اگرچه ممکن است برخی با این نظر مخالف باشند اما جان برنتال نسخه قطعی مجازاتگر است. او پس از حضور در فصل ۲ سریال دردویل، در اسپین آف مخصوص خود ظاهر شد و برنتال در آن اسپین‌آف توانست تمام خشم خود را در داستان غم‌انگیز خودش بروز دهد. او یک جانباز بود که مورد خیانت کشوری قرار گرفت که برای حفاظت از آن قسم خورده بود. سریال مجازاتگر هرگز واقعیات تلخ را تلطیف نمی‌کند و به هر حال، فرانک کسل مرد خوبی نیست و شاید این ضد قهرمان در تلاش‌های کورکورانه خود برای انتقام، بدتر از یک فرد خوب باشد. با این حال، این سریال آن‌قدر متفکرانه طراحی شده است که نمی‌توان فرانک کسل را تشویق نکرد. دنیای سینمایی مارول تا کنون به ندرت از ضد قهرمانان مارول استفاده کرده است اما اگر مجازاتگر در دنیای سینمایی مارول گنجانده شود، هیچکس جز برنتال نباید نقش این شخصیت را بازی کند.

۶. کریستن ریتر در نقش جسیکا جونز

نتفلیکس

مت مرداک با بازی کاکس شاید خالق دنیای مارول در نتفلیکس باشد اما جسیکا جونز با بازی کریستن ریتر نیز برای تصاحب این عنوان، در رقابت با اوست. سریال جسیکا جونز به موضوعات حساسی مانند مشروبات الکلی و خشونت جنسی می‌پردازد. با این وجود، این سریال به جای این که واقعیت تلخ دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم را بپوشاند، این تاریکی و تلخی را در بر می‌گیرد و به ریتر اجازه می‌دهد تا شخصیتی بسیار آشفته باشد و مانند معدود ابرقهرمانان زن آثار مختلف، کمی وجهه انسانی به او می‌دهد. جسیکا جونز در آن سریال حضور ندارد تا فقط با یک لباس خاص، زیبا به نظر برسد، بلکه نشان می چ‌دهد که ما همه افرادی هستیم که از مبارزات و درگیری‌های ذهنی خود آسیب دیده‌ایم و باید هر روز بجنگیم تا از رفتارهای خود‌تخریبانه خود فاصله بگیریم. دردویل شاید هیجان‌انگیزترین سریال مارول در نتفلیکس باشد اما جسیکا جونز از نظر احساسی، پخته‌ترین سریال است و همین موضوع دلیل کافی برای بازگشت ریتر به دنیای جدید سری دیزنی‌پلاس است.

۷. دیوید تننت در نقش مرد ارغوانی

نتفلیکس

تنها دو رقیب واقعی در مسابقه بهترین شرور مارول در نتفلیکس وجود دارند: کینگپین با بازی ویسنت دونوفریو و مرد ارغوانی با بازی دیوید تننت. این شرور قادر است ذهن همه اطرافیان خود را کنترل کند و شخصیتی خودمحور و سواستفاده‌گر دارد. با این حال، بر خلاف کینگپین، توجیه اقدامات مرد ارغوانی چندان آسان نیست، زیرا این شرور برای برآوردن نیازهای شخصی خود، زندگی باقی افراد را از بین می‌برد و به رفاه هیچ کس به جز خودش توجهی ندارد. مرد ارغوانی هم‌چنین با جسیکا جونز رابطه‌ای بیمار ایجاد می‌کند و کنترل او را با عشق واقعی اشتباه می‌گیرد. تعداد کمی از شرورها به اندازه مرد ارغوانی قدرتمند و در عین حال، مریض هستند و مهارت‌های بازیگری فوق‌العاده تننت، به این شخصیت شرور، جلوه‌ای زنده و دردناک می‌بخشد. دنیای سینمایی مارول به یک شرور خوب احتیاج دارد و نباید اجازه دهیم که مرد ارغوانی با بازی تننت فراموش شود.

۸. مایک کولتر در نقش لوک کیج

نتفلیکس

فصل اول لوک کیج، فرهنگ سیاه هارلم و پیچیدگی‌های زندگی شبانه این محله را به خوبی نشان داد (حداقل تا زمانی که سریال به یک نمایش اکشن بی‌شرمانه تبدیل شد و تمام تفاوت‌های اولیه فراموش گردید). خوشبختانه سریال لوک کیج در فصل دوم مجبور شد تا مایک کولتر را به عنوان محافظ واقعی هارلم به روی صحنه آورد. او شخصی است که مایل است اخلاق نامطلوب خود را کنار بگذارد تا آرامش را در محله‌ای که در آن بزرگ شده است، حفظ کند. لوک کیج قدرت نفوذ‌ناپذیری دارد که تقریبا از او در برابر هر گونه صدمه‌ای محافظت می‌کند و قدرتمندترین عضو گروه مدافعان است. بنابراین تنها موارد آسیب پذیر این قهرمان، افراد اطراف او هستند که آن‌ها را دوست دارد و قول داده است که از آن‌ها محافظت کند. این شاخصه لوک کیج باعث ایجاد بسیاری از داستان‌های خلاقانه درباره‌ این مرد می‌شود که نمی‌توان او را شکست داد اما روح و روان او قابل شکست است. کولتر نقش این ابرقهرمان را بازی می‌کند و حالا دنیای سینمایی مارول بهانه‌ای عالی برای نمایش یک ابرقهرمان سیاه‌پوست دارد که در بین ما زندگی می‌کند و این استودیو می‌تواند به جای ساخت یک کشور خیالی دور، از این قهرمان در داستان خود استفاده نماید.

۹. جسیکا هنویک در نقش کولین وینگ

نتفلیکس

تقریبا همه سرفصل‌های نمایشی مارول در نتفلیکس به دلیل کار شگفت‌انگیز بازیگران و تیم سازنده‌، در این لیست ذکر شده‌اند اما فعلا کاری با فین جونز در سریال مشت آهنی نداریم و او را کنار می‌گذاریم. این سریال بدون شک بدترین مجموعه مارول در نتفلیکس است اما جونز مقصر این قضیه نیست، چرا که این بازیگر در این سریال نقش خود را به طرزی شایسته ایفا کرد. داستان پسر سفیدپوست ثروتمندی که در زمینه هنرهای رزمی استاد می‌شود، از همان ابتدا دارای اشکال است و به همین دلیل، عوامل سازنده در فصل ۲ مشت آهنی، سعی کردند خط داستان را به درستی اصلاح کنند و کولین وینگ با بازی جسیکا هنویک را به قهرمان اصلی تبدیل نمایند. هنویک قبلا در اجرای صحنه‌های مبارزه خود بهتر عمل کرده بود و کولین وینگ یکی از معدود دلایل مثبت برای به خاطر سپردن سریال مشت آهنی است. کولین وینگ مستحق این است که بار دیگر در کانون توجه قرار بگیرد، به خصوص به این دلیل که شخصیت او درست در زمان لغو سریال، به اوج خود رسیده بود.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۳ دیدگاه
 1. دانیال

  دشمن فصل ۱ دردویل : ویلسون فیسک ( کینگ پین ) در مرد عنکبوتی در انیمیشن مرد عنکبتونی در دنیای عنکبوتی
  ویلسون فیسک در سریال هاوکای
  متیو مرداک در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست
  پس نتیجه:
  مارول نت فلیکس وارد مارول شد.

  کینگ پین با ونسا ازدواج میکند ، بچه دار میشوند و در تصادف کینگ پین زن و بچه اش را از دست میدهد ، در دنیای عنکبوتی تلاش میکند زن و بچه اش را برگرداند اما ونسا فرار میکند و او ونسا رو صدا میزند ، سپس با مرد عنکبوتی درگیر شده و مرد عنکبوتی او را نجات میدهد
  حدس : پدر مایز ( مرد عنکبوتی ) کسی بود که فاگی در دردویل به مادر او سیگار میدهد و از خود او کمک میگیرد.

  سلام خواهش میکنم این داستان رو به این صفحه اضافه کنین

 2. Mohammad

  واقعا به نظرم هیچکس نمیتونه به جای جان برنتال نقش پانیشر رو خوب بازی کنه عالیه این سریال و بازیگرش هم فوق العاده اس

 3. بنیامین

  با کینگپین خیلی موافقم
  مرد ارغوانی هم فقط به خاطر دیوید تنت دوست دارم که بازیگر معرکه است و در گوود آمنز دکترهو به زیبایی درخشید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما