دکتر استرنج ۲؛ هر آنچه درباره‌ی تاریخ انتشار، بازیگران و جزئیات دیگر فیلم می‌دانیم

۳۰ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
دکتر استرنج

دنیای سینمایی مارول در حال گسترش مرزهای جدیدی در فاز ۴ است و همه این تحولات جدید، در فیلم دکتر استرنج ۲، با عنوان رسمی دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی، گرد هم می‌آیند.

این دنباله قرار است از خطوط اصلی داستان‌های لوکی، وانداویژن و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، استفاده کند تا داستانی بسازد که حتی از انتقام‌جویان: باری پایانی هم، گسترده‌ و عظیم‌تر باشد.

دکتر استرنج ۲ با بازی بندیکت کامبربچ و کارگردانی سم ریمی افسانه‌ای، قطعا مورد انتظارترین فیلم فاز ۴ دنیای سینمایی مارول است. فیلم‌نامه فیلم، توسط جید بارتلت و نویسنده سریال لوکی، مایکل والدرون نوشته شده است. بر اساس همه چیزهایی که درباره‌ی فیلم شنیده‌ایم، به نظر می‌رسد دکتر استرنج ۲، زمینه همه پروژه‌های آینده دنیای سینمایی مارول را آماده کند. اطلاعاتی از این فیلم در دسترس است که طرفداران دوست دارند از آن آگاه شوند.

آیا تریلر دکتر استرنج ۲ منتشر شده است؟

مارول هنوز تریلر این فیلم را منتشر نکرده است اما احتمالا تا پایان سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۳ پخش شود. گفته می‌شود این فیلم با فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست ارتباط دارد و به همین خاطر احتمالا این تریلر تا بعد از نمایش مرد عنکبوتی در دسامبر ۲۰۲۱، منتشر نشود. مخاطبان بهتر است پیگیر فضای مجازی باشند تا به محض انتشار تریلر، از آن باخبر شوند.

فیلم دکتر استرنج ۲ چه زمانی انتشار می‌یابد؟

دکتر استرنج ۲

دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی، در حال حاضر قرار است در ۲۵ مارس ۲۰۲۲ در ایالات متحده منتشر شود. این دنباله در ابتدا قرار بود در ۷ مه ۲۰۲۱ اکران شود اما همه‌گیری کرونا، زمان انتشار این فیلم را مانند تمام آثار سینمایی دیگر، به تعویق انداخت. تاریخ انتشار دکتر استرنج ۲، ابتدا به ۵ نوامبر ۲۰۲۱ و سپس به تاریخ فعلی منتقل شد و به جای آن، قرار است فیلم جاودانگان در نوامبر منتشر شود.

بازیگران دکتر استرنج ۲ چه کسانی هستند؟

علاوه بر بندیکت کامبربچ، بندیکت وونگ، ریچل مک‌آدامز و چیوتل اجیوفور هم مانند فیلم دکتر استرنج در سال ۲۰۱۶، دوباره در این دنباله ظاهر خواهند شد و به غیر از دکتر استرنج، حداقل یک انتقام‌جوی دیگر هم در این فیلم حضور دارد.

همچنین الیزابت اولسن و ژوچیتل گومز که تازه‌وارد دنیای سینمایی مارول است، به افراد بالا ملحق می‌شوند. گومز بیشتر به خاطر بازی‌اش در فیلم کانون پرستاران بچه، محصول نتفلیکس شناخته می‌شود. علاوه بر این بازیگران تأیید‌شده، گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد جت کلین و جولیان هلیارد، بازیگران نقش پسران واندا در وانداویژن، در صحنه فیلم‌برداری دیده شده‌اند.

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر حضور تام هیدلستون در دکتر استرنج ۲ منتشر شده اما این خبر، هنوز تأیید نشده است. بروس کمپبل، همکار همیشگی سم ریمی و بازیگر فیلم شیطان مرده هم شاید حضور کوتاهی در پروژه دکتر استرنج ۲ داشته باشد. با توجه به ارتباطات این فیلم و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، شاید شاهد حضور بازیگرانی مانند تام هالند، توبی مگوایر یا اندرو گارفیلد در این اثر باشیم. امید است که با نزدیک شدن به تاریخ انتشار، اخبار واضح‌تری در این زمینه به دستمان برسد.

شخصیت های تأیید‌شده دکتر استرنج ۲ چه کسانی هستند؟

دکتر استرنج ۲

به نظر می‌رسد چندجهانی دیوانگی، قرار است کاراکترهای زیادی داشته باشد و از این لحاظ، می‌توان این اثر را با فیلمی از انتقام‌جویان مقایسه کرد. البته که بندیکت کامبربچ به‌عنوان دکتر استفن استرنج، استاد هنرهای عرفانی و جادوگر عالی‌رتبه زمین، نقش اصلی فیلم را بر عهده خواهد داشت.

بندیکت وونگ نقش وونگ، دوست قابل اعتماد استرنج را بازی می‌کند. همان‌طور که در تریلر شانگ‌چی و افسانه ده حلقه مشخص است، وونگ در آن پروژه هم ظاهر خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست که حضور او در شانگ‌چی بر شخصیتش در دکتر استرنج ۲ تأثیر می‌گذارد یا خیر.

ریچل مک آدامز نقش دکتر کریستین پالمر را ایفا خواهد کرد. او یک جراح مجرب اورژانس و همکار سابق و معشوقه استرنج است. چیوتل اجیوفور در نقش کارل موردو ظاهر می‌شود که دشمن اصلی استرنج است. پس از اتفاقات فیلم اول دکتر استرنج، موردو به مأموریتی فرستاده می‌شود تا جادوگران دیگری را پیدا کند. باید منتظر ماند و دید که او چگونه با دکتر استرنج درگیر خواهد شد.

الیزابت اولسن، نقش واندا ماکسیموف یا اسکارلت ویچ را بازی می‌کند. واندا که انتقام‌جو و جادوگری قدرتمند است، داستان خود در سریال وانداویژن را ادامه می‌دهد. آخرین باری که او را دیدیم، کتابی جادویی به نام دارک‌هولد را می‌خواند و ظاهرا سعی داشت تا فرزندان گمشده خود، بیلی و تامی را پیدا کند. این احتمال وجود دارد که اقدامات واندا، کلید جنون و هرج و مرج موجود در فیلم دکتر استرنج ۲ باشد و سؤال اصلی این است که آیا او متحد استرنج است یا دشمن او.

ژوچیتل گومز، اولین حضور خود را در دنیای سینمایی مارول و در نقش امریکا چاوز، تجربه می‌کند. در کمیک‌ها، امریکا، یک ابرقهرمان جوان است که توانایی جابه‌جایی بین ابعاد و مکان‌های دیگر را دارد. او در کمیک‌ها در کنار بیلی و تامی، عضو انتقام‌جویان جوان است و به نظر می‌رسد که مارول به آرامی در حال تدارک برای نشان دادن این تیم، در دنیای سینمایی خود است. باید به‌خوبی این کاراکتر را زیر نظر داشته باشیم، زیرا انتظارات زیادی از او می‌رود.

دکتر استرنج ۲ چه زمانی فیلم‌برداری شده است؟

تصویربرداری اصلی این پروژه در نوامبر ۲۰۲۰ در لندن آغاز شد. فیلم‌برداری قرار بود در ماه مه ۲۰۲۰ شروع شود اما به دلیل همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد.

به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا، تولید فیلم در ژانویه ۲۰۲۱ متوقف گردید اما دوباره در ماه مارس از سر گرفته شد و تا آوریل ادامه یافت. کوین فایگی، رئیس استودیوی مارول، در ۱۵ آوریل گفت که این پروژه در آخرین هفته فیلم‌برداری خود به سر می‌برد. سپس روند تولید تا ۱۷ آوریل ادامه پیدا کرد.

بندیکت وونگ تأیید کرد که کار بر روی این فیلم، تا ماه سپتامبر به پایان می‌رسد و همچنین بیان نمود که بازیگران، مانند هر فیلم دیگر مارول، برای فیلم‌برداری چند قسمت اضافی، دوباره جمع خواهند شد.

سازندگان فیلم دکتر استرنج ۲ چه کسانی هستند؟

دکتر استرنج ۲

در آوریل ۲۰۲۰ تأیید شد که سم ریمی، کارگردان این فیلم خواهد بود. فیلم قرار بود ابتدا توسط اسکات دریکسون (که اولین فیلم را هم کارگردانی کرده بود) ساخته شود. گفته می‌شود دریکسون می‌خواست فیلم را به سبکی ترسناک بسازد اما در نهایت، به دلیل تفاوت سلیقه با استودیو مارول، پروژه را ترک کرد.

قبل از این مسئله و در اکتبر ۲۰۱۹، جید بارتلت برای نوشتن فیلم‌نامه، استخدام شده بود. پس از او، مایکل والدرون، نویسنده اصلی لوکی، برای نوشتن فیلم دکتر استرنج ۲، در فوریه ۲۰۲۰ به تیم اضافه شد. والدرون و ریمی، کاملا باید یک خط داستانی جدید نسبت به گذشته تهیه می‌کردند. در ژوئن ۲۰۲۱، والدرون در مصاحبه‌ای عنوان کرد که تعطیلی کرونا به او و ریمی کمک کرد تا بفهمند دقیقا چه چیزی از فیلم می‌خواهند.

والدرون: «ماه فوریه سال گذشته بود و ما باید فیلم‌برداری را به سرعت در ماه مه آغاز می‌کردیم و در زمانی کوتاه، به پایان می‌رساندیم. من و سم هم‌زمان وارد پروژه شدیم. یکی از مزایای تعطیلی این بود که ما از ابتدا شروع کردیم و واقعا فهمیدیم که می‌خواهیم فیلم چگونه باشد و تقریبا یک سال را صرف ساختن آن کردیم. من در چهار ماه گذشته، برای روند تولید فیلم در لندن بودم.

والدرون همچنین به پادکست فرندز فرام ورک گفت که او و بارتلت در زمان اضافی باقی‌مانده، این فرصت را دارند تا کمی چاشنی ترس به داستان اضافه کنند.

ریمی، علاوه بر والدرون، برای این پروژه با چند چهره کلیدی دیگر صنعت هالیوود هم همکاری کرده است. یکی از آن‌ها، دنی الفمن، آهنگساز دکتر استرنج ۲ است. الفمن و ریمی قبلا در دو فیلم اول مرد عنکبوتی ریمی و همچنین فیلم ابرقهرمانی نوآر مرد تاریک در سال ۱۹۹۰ کار کرده‌اند. الفمن پیش از این، در دنیای سینمایی مارول و برای ساخت موسیقی فیلم‌ انتقام‌جویان: عصر اولتران، در کنار برایان تایلر فعالیت داشته است.

یکی دیگر از اعضای مهم تیم فیلم‌برداری، جان ماتیسون، مدیر فیلم‌برداری دکتر استرنج ۲ است. از آثار قبلی وی می‌توان به لوگان، گلادیاتور و مردان ایکس اشاره کرد.

بازیگران فیلم، بسیار از نحوه‌ی کارگردانی ریمی تعریف و تمجید کرده‌اند. به‌عنوان مثال، بندیکت وونگ در مصاحبه‌ای درباره‌ی تشویق به بداهه‌پردازی و الهام‌بخشی ریمی سخن گفته است.

وونگ: «من بداهه‌ پردازی را دوست دارم و سم هم از آن خوشش می‌آید، بنابراین گاهی اوقات از آن استفاده می‌کنیم. من فقط چیزهایی می‌گویم و بعضی مواقع، با استقبال عوامل مواجه می‌شود و از آن استفاده می‌کنند. این روند خلاقانه، برای من خیلی جالب است. ما از بداهه‌پردازی نمی‌ترسیم. شاید درست یا غلط باشد اما به هر حال، سعی می‌کنیم در پیش بردن روند ساخت، به یک‌دیگر کمک کنیم.»

بندیکت کامبربچ هم از روحیه همکاری در پشت صحنه، ستایش کرده و کارگردان را فردی فوق‌العاده توصیف کرده است. همچنین الیزابت اولسن هم در یکی از برنامه‌های تلویزیونی، از ریمی به‌عنوان فردی بی‌نظیر یاد کرد. به نظر می‌رسد جو و فضای بین تیم سازنده، بسیار عالی است.

وقایع دکتر استرنج ۲ در چه زمانی اتفاق می‌افتند؟

داستان دکتر استرنج ۲ پس از رویدادهای سریال وانداویژن پیش می‌رود. بنابراین، فیلم در سال ۲۰۲۳ روایت می‌شود. داستان فیلم از نظر فنی هم بعد از سریال لوکی اتفاق می‌افتد، اگرچه که این سریال، در یک جدول زمانی متناوب از دنیای سینمایی مارول جریان دارد.

همچنین با توجه به حضور دکتر استرنج در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، احتمالا داستان فیلم دکتر استرنج ۲، بعد از وقایع مرد عنکبوتی اتفاق می‌افتد. البته شاید داستان این دو پروژه، همپوشانی داشته باشد. حالا که چندجهانی و سفر در زمان، جزء عناصر دنیای سینمایی مارول هستند، تقریبا هر چیزی ممکن است پیش بیاید.

فصل ۱ سریال لوکی، چگونه مقدمات فیلم دکتر استرنج ۲ را فراهم کرد؟

دکتر استرنج ۲

در قسمت پایانی فصل ۱ لوکی، لوکی (تام هیدلستون) و سیلوی (سوفیا دی‌مارتینو) با رئیس واقعی سازمان واریانس زمان (جاناتان میجرز) رو در رو شدند. این فرد، یک نسخه از کنگ فاتح است که قرار است شرور بزرگ بعدی دنیای سینمایی مارول باشد.

تنها دلیلی که او سازمان واریانس زمان را ایجاد کرد این بود که اگر چندجهانی به روند طبیعی خود ادامه دهد، منجر به یک جنگ ویرانگر می‌شود (شاید یک جنگ مخفی). تقریبا تمام نسخه‌های کنگ فاتح می‌خواهند چندجهانی را از آن خود کنند (این مسئله از اسم او هم مشخص است). بنابراین، همه این مشکلات تقصیر اوست.

وقتی این سه نفر یک‌دیگر را ملاقات کردند، کنگ به لوکی و سیلوی پیشنهاد داد که مسئولیت سازمان را بر عهده بگیرند و در جدول زمانی، نظم ایجاد کنند اما سیلوی قبول نکرد و او را کشت. با مرگ کنگ، دیگر چیزی نمی‌تواند جلوی انشعاب جدول زمانی را بگیرد و در صحنه‌های پایانی فصل ۱، دقیقا همین موضوع اتفاق می‌افتد و کنترل چندجهانی از دست خارج می‌شود. بنابراین سریال لوکی از طریق نمایش تولد دوباره چندجهانی و خطرات احتمالی آن، شرایط را برای گسترش خط داستانی فیلم دکتر استرنج ۲ مهیا نمود.

طرح داستان دکتر استرنج ۲ چیست؟

دکتر استرنج ۲

با وجود تمام جزئیاتی که درباره دکتر استرنج ۲ عنوان شده است، طرح واقعی این فیلم هنوز مشخص نیست. خلاصه داستانی غیر‌رسمی وجود دارد که به صورت آنلاین دست به دست می‌شود اما اگر صادقانه بگوییم، این خلاصه، بیشتر از این که به سؤالات پاسخ دهد، سؤالاتی جدید ایجاد می کند. این خلاصه داستان به صورت زیر است.

«دکتر استفن استرنج پس از وقایع انتقام‌جویان: بازی پایانی، به تحقیقات خود درباره‌ی سنگ زمان ادامه می‌دهد اما یک دوست قدیمی که حالا به دشمن تبدیل شده است در برنامه‌های دکتر استرنج خلل ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که استرنج، از قدرت شیطانی و باورنکردنی خود استفاده کند.»

اگر متن بالا صحت داشته باشد، احتمالا موردو (دوستی که تبدیل به دشمن می‌شود) مشکلات عظیمی برای استرنج ایجاد کند و با توجه به نحوه‌ی برخورد دکتر استرنج با موردو، انتظار این اتفاق می‌رفت. از طرف دیگر، شاید دوستی که تبدیل به دشمن می‌شود، واندا باشد. البته او و استرنج تا به حال تعامل زیادی با هم نداشته‌اند و نمی‌توان او را دوست قدیمی استرنج دانست.

قسمتی از متن که درباره‌ی قدرت شیطانی صحبت می‌کند، کمی گیج‌کننده است. ما هنوز نفهمیده‌ایم که بزرگ‌ترین دشمن استرنج در فیلم چه کسی خواهد بود. این شخص باید کسی باشد که با چندجهانی ارتباط دارد. مفیستو؟ کنگ فاتح؟ یا شاید خود اسکارلت ویچ؟

بعید است که کنگ در فیلم دکتر استرنج ۲ ظاهر شود، چرا که او قرار است شخصیت منفی اصلی فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی هم باشد که خود آن فیلم، ابهامات خاص خود را دارد. از این گذشته، استرنج در کمیک‌ها کمبود دشمن ندارد و هر یک از کاراکترهای کمیک‌بوکی هم می‌توانند در فیلم حضور داشته باشند.

مسیر واندا در فیلم، تا حدودی روشن‌تر است. با توجه به پایان‌بندی سریال وانداویژن، کاملا مشخص بود که او می‌خواهد فرزندان خود را پیدا کند. بچه‌هایش واقعی نبودند اما او هنوز آن‌ها را با جان و دل دوست دارد. در کمیک‌ها وقتی واندا از فرزندانش جدا شد، از نظر روحی صدمه دید و جهان واقعی اصلی را نابود کرد. بنابراین این احتمال وجود دارد که او بدون این که واقعا منظوری داشته باشد، به شخصیت منفی فیلم دکتر استرنج تبدیل شود.

الیزابت اولسن تا قبل از پایان سریال وانداویژن، خودش هم نمی‌دانست که واندا در فیلم دکتر استرنج ۲ چه کار خواهد کرد و او در مصاحبه‌ای بیان کرد که فیلم‌نامه فیلم، حتی در طول فیلم‌برداری هم تغییراتی داشته است.

او گفت: «برنامه ما همیشه در حال تغییر است، زیرا همیشه یادداشت‌هایی برمی‌داریم و عوامل پشت صحنه، بسیار مهربان هستند و از نظرات و افکار ما استقبال می‌کنند. پس حتی در زمان فیلم‌برداری هم، داستان شاید کمی تغییر کند. قطعا در ابتدا فیلم‌نامه‌ای نوشته می‌شود و وقتی به من گفتند در این فیلم حضور خواهم داشت، اصلا نمی‌دانستم که نحوه‌ی حضور من چگونه است. فقط می‌دانستم که قرار است در دکتر استرنج ۲ حضور داشته باشم و بعد از پایان وانداویژن بود که تازه متوجه شدم در فیلم چه کار می‌کنم اما این ندانستن، به نوعی خوب است. شما فقط به باقی عوامل اعتماد می‌کنید و سپس تجربه خودتان از کاراکتر را به کار می‌برید و فکر می‌کنم مردم هم، از این نوع تغییر، بیشتر استقبال می‌کنند.»

پشت پرده این فیلم، پر از رمز و راز است. خوشبختانه قبل از این اثر، استرنج را در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست می‌بینیم و شاید تعدادی از سؤالات ما برطرف شود. طرح داستان دکتر استرنج ۲، هر گونه که باشد، مطمئنا داستانی هیجان‌انگیز با ابعاد کیهانی خواهد بود و مخاطبان، بیشتر از این نمی‌توانند برای تماشای آن صبر کنند.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه