بهترین بازی‌های مسابقه‌ای موتورسواری موبایل؛ هیجان در صفحه‌ای کوچک

۸ خرداد ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
بازی موتور

موتورها را می‌توان یکی از هیجان انگیزترین وسایل نقلیه دانست. موتور همواره طرفداران زیادی داشته و در طول تاریخ هم بازی‌های زیادی با استفاده از آن‌ها ساخته شده است. دلیل اصلی آن هم این است که موتورها در کنار هیجان انگیز بودن بسیار سریع بوده و تجربه خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

پیشرفت موتورها به حدی بود که حتی در عناوین انحصاری ماشین مثل فورتزا هورایزن ۴ (Forza Horizon 4) هم ما شاهد حضور این موارد بودیم. به طور کلی مشکل اینجاست که عناوین بازی بر پایه موتور نتوانستند موفقیت چندانی در زمینه کنسول‌ها و کامپیوتر پیدا کنند. پس شرکت‌های سازنده به فکر پلتفرم متفاوتی افتادند.

پلتفرم موبایل به شدت در حال رشد است. به حدی که در حال حاضر می‌توان آن را بزرگ‌ترین پلتفرم گیمینگ دانست که کاربران بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید در دست هر فردی یک موبایل دیده که حکم کنسول دستی آن فرد را دارد. نکته اینجاست که روی پلتفرم موبایل عناوین موتوری بسیار زیادی وجود دارند. همین موضوع باعث شده تا انتخاب از میان آن‌ها کمی دشوار باشد.

به طور کلی تنوع بسیار زیادی در میان عناوین مسابقه‌ای با موتور وجود دارد. بسیاری از آن‌ها دارای یک سیستم شخصی‌سازی بوده که تجربه بازی را جذاب‌تر می‌کند. از طرفی طراحی هر کدام نیز منحصر به فرد بوده که تجربه این عناوین را بسیار لذت بخش می‌کند. با این حال در میان عناوین بسیار زیادی که وجود دارد، تعداد زیادی ارزش زمان شما را ندارند. پس در این متن ما تلاش کردیم تا بهترین بازی‌های موتوری را برای شما انتخاب کرده تا شما وقت خود را با عناوین دیگر تلف نکنید.

۱۱. مد اسکیلز بی‌ام‌اکس ۲ (Mad Skills BMX 2)

شرکت سازنده: Turborilla
سال عرضه: ۲۰۱۷
پلتفرم: Android, iOS

بازی Mad Skills BMX 2

بازی مد اسکیلز بی‌ام‌اکس ۲ یک عنوان با طراحی بسیار دقیق است. این بازی به طور کامل توانایی‌های شما را به چالش کشیده و شما را به وجد می‌آورد. بهترین قسمت این بازی اینجاست که عنصر واقعیت را با آرکید مخلوط کرده تا یک تجربه بسیار لذت بخش و خاص را به کاربر ارائه دهد. به همین دلیل است که شما در کنار هیجان با یک عنوان بیش از حد تخیلی هم روبرو نیستید.

در بازی مد اسکیلز بی‌ام‌اکس ۲ دارای مناطق خاص و مختلف است که باعث شده بازی تنوع زیادی داشته باشد. از طرفی منطقه و مسیر نیز با دقت و ظرافت بسیار زیاد طراحی شده تا کاربران حس خوبی نسبت به آن‌ها داشته باشند. یکی از نکات مثبت مد اسکیلز این است که به شما اجازه می‌دهد تا این بازی را با دوستان خود تجربه کنید. همین باعث می‌شود تا هیجان بازی چندین برابر شود. در کنار آن توانایی شخصی سازی زیادی نیز در بازی وجود دارد تا ظاهر هر موتور سوار برای کاربر با فرد دیگر متفاوت باشد.

۱۰. مد اسکیلز موتوکراس ۳ (Mad Skills Motocross 3)

شرکت سازنده: Turborilla
سال عرضه: ۲۰۲۱
پلتفرم: Android, iOS

بازی Mad Skills Motocross 3

موتوکراس ۳ را می‌توان به راحتی یکی از بهترین عناوین ساخته شده در سبک موتور سواری دانست. این بازی بسیار کامل بوده و نشان می‌دهد که شرکت سازنده در این مدت موارد زیادی را آموخته است. از لحاظ انیمیشن موتوکراس ۳ بسیار روان و خوب بوده و هنر ۳ بعدی خاصی دارد. همینطور اینکه به موسیقی در این بازی توجه ویژه‌ای شده که باعث شده بسیار جذاب و لذت‌بخش باشد.

بازی موتوکراس ۳ دارای بخش‌های شخصی‌ساز متفاوت است تا کاربران تجربه منحصر به فردی داشته باشند. از طرفی کنترل‌های بازی نیز بسیار آسان بوده که تجربه آن را برای افراد تازه‌کار بسیار راحت می‌کند. نکته اصلی در مورد بازی موتوکراس ۳ گیم‌پلی روان و خوب آن است که یکی از بهترین موارد در سبک موتورسواری روی موبایل است.

۹. مد اسکیلز موتوکراس ۲ (Mad Skills Motocross 2)

شرکت سازنده: Turborilla
سال عرضه: ۲۰۱۴
پلتفرم: Android, iOS

بازی Mad Skills Motocross 2

موتوکراس ۲ یکی از پرطرفدارترین بازی‌های موتورسواری در پلتفرم موبایل است. این بازی نزدیک به ۱۱ میلیون بار دانلود شده و توانست سبک موتورسواری روی موبایل را به طور کامل تغییر دهد. در این بازی بیش از ۱۳ موتور مختلف وجود داشته که هر کدام قابل شخصی‌سازی هستند. از طرفی هر موتور ویژگی خاص خود را داشته که گیم‌پلی این بازی را بسیار متنوع و جذاب می‌کرد.

موتوکراس ۲ دارای یک حالت بسیار جذاب و آنلاین بود. در این حالت شما می‌توانستید با افراد دیگر به رقابت پرداخته و تلاش کنید تا مسیر بازی را به انتها برسانید. نکته جالب اینجاست که این بازی به حدی جذاب بود که شرکت سازنده نیازی به عرضه شماره ۳ نمی‌دید. گیم‌پلی بازی نیز بسیار روان بوده که باعث شد مخاطبان ساعت‌ها وقت خود را صرف این بازی بکنند.

۸. تب مسابقه (Racing Fever)

شرکت سازنده: Gameguru
سال عرضه: ۲۰۱۵
پلتفرم: iOS, Android

بازی Racing Fever

تب مسابقه یک بازی موتورسواری و مسابقه بسیار جذاب برای پلتفرم موبایل است. این بازی گرافیک بسیار خوبی برای این پلتفرم داشته و تجربه خاصی را به شما ارائه می‌دهد. یکی از نکات جالب این بازی زاویه‌های مختلف فیلم‌برداری آن است که باعث شده بازی تب مسابقه با عناوین دیگر مسابقه‌ای در پلتفرم موبایل متفاوت باشد.

در کنار این موارد بازی به شما آزادی عمل زیادی در زمینه کنترل‌ها و گرافیک بازی می‌دهد. همینطور اینکه این بازی یک شبیه‌سازی بسیار با کیفیت بوده که باعث می‌شود عاشقانه موتورسواری از آن لذت ببرند. نکته اصلی اینجاست که طراحی این بازی به شکل سه بعدی است. همینطور اینکه مراحل آن بسیار متنوع بوده که می‌تواند ساعت‌ها شما را غرق در بازی بکند.

۷. کلن ریس (Clan Race)

شرکت سازنده: Deemedya INC
سال عرضه: ۲۰۲۱
پلتفرم: Android, iOS

بازی Clan Race

اگر شما به دنبال یک رقابت بازیکن علیه بازیکن (PvP) روی پلتفرم موبایل هستید، کلن ریس مخصوص شما است. در کنار این مورد این بازی ویژگی‌های متنوعی دارد که باعث می‌شود یک عنوان بسیار دوست داشتنی باشد. شرکت سازنده این بازی سابقه بسیار خوبی در دنیای گیمینگ روی موبایل داشته و به همین دلیل انتظارات از آن بسیار بالا است. نکته جالب اینجاست که این شرکت کلن ریس را به طور دائم به روزرسانی کرده و در نسخه آخر نیز موارد جالبی به بازی اضافه کرده است.

کلن ریس دارای ویژگی‌های متعددی است که باعث می‌شود یک عنوان بسیار دوست داشتنی و با کیفیت باشد. یکی از نکات مثبت آن مسابقه به صورت تیمی بوده که شما می‌توانید با دوستان خود یک گروه خاص بوجود بیاورید. بازیکنان در این بازی توانایی شخصی‌سازی کامل موتورهای خود را دارند و می‌تواند تجربه خود را از افراد دیگر مجزا کنند.

۶. درت اکستریم (Dirt Xtreme)

شرکت سازنده: Deemdya INC
سال عرضه: ۲۰۱۷
پلتفرم: iOS, Android

بازی Dirt Xtreme

درت اکستریم یکی از عناوین بسیار معروف و محبوب در سبک موتورسواری روی پلتفرم موبایل است. شما می‌توانید نسخه رایگان این بازی را دریافت کرده و تجربه بسیار هیجان انگیزی را داشته باشد. از طرفی این بازی دارای قسمت مسابقه آنلاین هم دارد که هیجان آن چندین برابر بیشتر از حالت آفلاین است. از طرفی در این بازی قابلیت شخصی‌سازی راننده و موتور وجود دارد که باعث می‌شود یک عنوان بسیار خاص باشد.

درت اسکتریم شاید بتوان گفت جالب‌ترین شخصی‌سازی‌ها را در میان عناوین موتورسواری روی موبایل دارد. شما می‌توانید با توجه به سلیقتان بهترین موارد را انتخاب کرده و یک سیستم بسیار جالب داشته باشید. نکته اصلی اینجاست که این بازی در کنار این موارد گیم‌پلی بسیار خوبی هم دارد. همین باعث شده که در این مدت همچنان محبوبیت خود را حفظ کند و یک عنوان بسیار پرطرفدار باشد.

۵. ترایال اکستریم ۴ موتو (Trial Xtreme 4 Moto)

شرکت سازنده: Deemdya INC
سال عرضه: ۲۰۱۹
پلتفرم: iOS, Androis

بازی Trial Xtreme 4 Moto

بازی ترایال اکستریم ۴ موتو را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های موبایل در دنیا دانست. این بازی در حال حاضر نیز طرفداران بسیار زیادی دارد و کاربران آن نیز سال‌ها است که به آن وفادار هستند. بحث اصلی ترایال اکستریم ۴ موتو اینجاست که این بازی تمرکز بسیار زیادی روی گیم‌پلی دارد. به همین دلیل در این زمینه در سطح بسیار بالایی قرار داشته و یک عنوان زیبا است.

ترایال اکستریم ۴ دارای عناصر اکشن هم هست. به این شکل که شما می‌توانید رقبا را از دور خارج کنید و به مسیر خود ادامه دهید. همین باعث شده تا این بازی هیجان بسیار زیادی داشته باشد. ترایال اکستریم ۴ موتو دارای حالت‌های متنوعی از رقابت بوده و یک جدول بسیار گسترده دارد که حضور در آن هرچند دشوار است ولی بسیار لذت بخش است.

۴. موتوجی‌پی ریسینگ ۲۲ (MotoGP Racing 22)

شرکت سازنده: WePlay Media LLC
سال عرضه: ۲۰۲۲
پلتفرم: Android, iOS

بازی MotoGP Racing 22

با موتوجی‌پی ریسنگ ۲۲ شما نهایت حس رقابت را تجربه خواهید کرد. از طرفی در این بازی قابلیت شخصی‌سازی بسیار زیادی وجود دارد که تجربه آن را بسیار لذت‌بخش می‌کند. به طور کلی این بازی چندان دشوار نیست. نکته اینجاست که راحت بودن بازی باعث شده تا کاربران حرفه‌ای بسیار زیادی در آن وجود داشته باشد.

بازی موتوجی‌پی ریسنگ ۲۲ دارای رقابت‌های سنگین است. به همین دلیل شما جوایز بسیار خوبی هم برای بازیکنان در آن در نظر گرفته شده است. نکته اصلی اینجاست که رسیدن به این سطح و بردن جایزه کار نسبتاً دشواری است. با این حال به عنوان یک بازی که حس رقابت را به شما القا کرده و تفریح جالبی باشد، موتوجی‌پی ریسینگ ۲۲ یک عنوان بسیار خوب است.

۳. اس‌بی‌کی ۱۶ (SBK 16)

شرکت سازنده: Digital Tales
سال عرضه: ۲۰۱۷
پلتفرم: iOS, Android

بازی SBK 16

بازی اس‌بی‌کی ۱۶ یک عنوان رایگان با کیفیت است که در حال حاضر برای پلتفرم‌های موبایل در دسترس است. شما می‌توانید با این بازی لذت راندن یک غول ۲۰۰ اسب بخاری را در مسیرهای متفاوت تجربه کنید. چیزی که باعث شده این بازی از عناوین دیگر این لیست جدا باشد، مسیرهای آن است که همگی بسیار دقیق و زیبا طراحی شده‌اند.

شرکت سازنده برای گرافیک این بازی زحمت زیادی کشیده‌ است. به همین دلیل از لحاظ گرافیکی این بازی بسیار با کیفیت بوده و حتی نورپردازی پویا (Dynamic Lighting) هم دارد. بازی اس‌بی‌کی ۱۶ دارای رقابت‌های مختلف و حالت‌های متفاوت است. این موضوع باعث شده تا این بازی اصلاً خسته کننده نباشد. گیم‌پلی اس‌بی‌کی ۱۶ نیز در عین ساده بودن بسیار خوب طراحی شده تا بازیکنان به راحتی با بازی ارتباط برقرار کنند.

۲. ترایالز فرانتیر (Trials Frontier)

شرکت سازنده: RedLynx
سال عرضه: ۲۰۱۴
پلتفرم: iOS

بازی Trials Frontier

ترایالز فرانتیر یک عنوان موتورسواری به شدت اعتیاد آور و با کیفیت است که توسط شرکت Redlynx ساخته شده است. این بازی در کنار راحت بودن نیاز به مهارت زیادی برای کنترل کرکترها دارد و همین باعث شده جذابیت خاصی داشته باشد. ترایالز فرانتیر یک داستان بسیار جالب را توضیح داده و در کنار آن یک ماجراجویی جذاب را به شما ارائه می‌دهد.

دنیای بازی نسبتاً گسترده است. به همین دلیل بازیکنان می‌توانند در آن غرق شده و از چالش‌های مختلف لذت ببرند. نکته اصلی اینجاست که گیم‌پلی این بازی در عین سادگی چالش برانگیز هم هست. پس شما نیاز به مهارت نسبتاً زیادی دارید تا بتوانید مراحل را به راحتی جلو ببرید. در کنار این موارد حالت آنلاین هم برای این بازی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند وارد آن شده و به رقابت با افراد دیگر بپردازند.

۱. بایک ریس (Bike Race)

شرکت سازنده: Top Free Games
سال عرضه: ۲۰۱۲
پلتفرم: iOS, Android

بازی Bike Race

بایک ریس را می‌توان به راحتی بهترین بازی موتورسواری روی موبایل دانست. این بازی در عین رقابتی بودن، بسیار چالش برانگیز بوده که همین موضوع باعث شده یک عنوان بسیار خاص و پرطرفدار باشد. نکته اصلی این بازی طراحی مراحل و قسمت آنلاین آن است. چیزی که باعث شده بایک ریس از بقیه رقبا یک سر و گردن بالاتر باشد.

مراحل اصلی بایک ریس بسیار جذاب طراحی شده‌اند. به این شکل که شما می‌توانید ساعت‌ها در آن غرق شده و اصلاً گذر زمان را احساس نکنید. همین طراحی مراحل باعث شده تا بایک ریس گیم‌پلی خاصی هم داشته باشد. این گیم‌پلی کاربر را مجبور کرده تا بازی را بیشتر تجربه کرده و مهارت لازم را کسب کند. با این حال همه این موارد باعث شده تا بایک ریس بهترین بازی موتورسواری ساخته شده برای پلتفرم موبایل باشد.

همه عناوین معرفی شده در این لیست هم آفلاین و هم آنلاین قابل اجرا هستند. به همین دلیل این عناوین برای گذر زمان در اوقات فراغت بسیار مناسب بوده و چندان هم شما را درگیر نخواهند کرد. در این روزها که پلتفرم موبایل پیشرفت بسیاری کرده است، داشتن یک بازی خوب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. دقت کنید که هیچکدام از بازی‌های گفته شده نیاز به سخت افزار بسیار قوی نداشته و به راحتی روی انواع گوشی‌های موبایل اجرا خواهند شد.

منبع: GeekFlare


دسته بازی بک بون مدل BB02WS

دسته بازی PUBG باسئوس مدل GA05

دسته بازی PubG ایکس او مدل XO-H10 مناسب برای گوشی موبایل

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه