بهترین بازی نید فور اسپید کدام است؟ ۱۰ بازی نید فور اسپید برتر

۸ آذر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
nfs 2015

مجموعه نید فور اسپید (Need for Speed) از سال ۱۹۹۴ وجود داشته است. این مجموعه همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین‌ها در سبک ریسینگ حاضر بوده است. از اولین بازی نید فور اسپید، این بازی‌ها پیشرفت بسیاری داشتند. با اینحال اصالت خود را همواره حفظ کرده و هسته یکسانی داشتند. به این معنا که این مجموعه به شما یک تجربه آرکید را ارائه خواهد داد و قطعاً در آن پلیس‌ها حضور دارند. با این حال، انتخاب بهترین بازی نید فور اسپید ساده نیست.

حال در این لیست ما تصمیم گرفتیم تا بهترین بازی نید فور اسپید ساخته شده را به شما معرفی کنیم. مشکل اینجاست که موارد بسیاری از این مجموعه برای دستگاه‌های جدید وجود ندارند. معلوم نیست که آیا برخی از بازی‌های نید فور اسپید روی قابلیت اجرای بازی‌های قدیمی ایکس‌باکس (Backwards Compatibility) موجود خواهند شد یا نه. به دلیل اینکه لیست این قابلیت چندین مورد را ندارد. با اینحال موارد بسیاری هستند که هنوز هم گیمرها را جذب خواهند کرد. عناوینی که باعث خواهند شد شما برای مدتی از رانندگی لذت ببرید.

۱۰. نید فور اسپید: بدون محدودیت (Need for Speed No Limits)

پلتفرم: اندروید و آی‌او‌اس
سال انتشار: ۲۰۱۵

اسکرین‌شات از بازی nfs no limits یکی از بهترین بازی نید فور اسپید

با وجود اینکه این عنوان برای دستگاه‌های همراه عرضه شد، توانست موفقیت خوبی را کسب کند. از طرفی تجربه بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار داد.

زمانی بود که افراد فکر می‌کردند نمی‌توانند جنون سرعت را در مسافرت تجربه کنند. تا حدی هم این حرف درست است به دلیل اینکه ما جنون سرعتی برای کنسول نینتندو سوییچ نداریم. با اینحال بدون محدودیت برای موبایل‌ها عرضه شد. به این معنا که در اندروید و آی‌او‌اس این بازی وجود دارد. این بازی با وجود اینکه برای پلتفرم همراه طراحی شده، بسیار گسترده است. همینطور اینکه رویدادها و ماشین‌های مختلف مانع از این می‌شوند که بدون محدودیت خسته کننده بشود. مشکل اصلی اینجاست که این بازی دارای خرید درون برنامه‌ای است. به همین دلیل یک سیستم ناجوانمردانه وجود دارد که اگر هزینه پرداخت کنید، برنده خواهید شد. با اینحال این بازی اوقات فراغت شما را برایتان لذت بخش خواهد کرد. بین لیست بهترین بازی نید فور اسپید، این تنها بازی موبایل خواهد بود و اتفاقا مکان خوبی هم دارد؛ طوری که می‌توانیم بگوییم Need for Speed No Limit بهترین بازی نید فور اسپید برای اندروید است.

۹. نید فور اسپید: نامحسوس (Need for Speed Undercover)

پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن ۲، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، پی‌اس‌پی، نینتنتدو وی، نینتندو دی‌اس
سال انتشار: ۲۰۰۸

اسکرین‌شات بازی Need for Speed Undercover

شرکت الکترونیک آرتز در سال ۲۰۰۸ یکی از عجیب‌ترین عناوین جنون عرضه را عرضه کرد. این مجموعه برای اولین بار در این بازی حالت جهان باز به خود گرفت. در کنار آن تمرکز زیادی روی داستان بازی بود. شما در نقش یک پلیس نامحسوس بودید که وارد یک شبکه مجرمان شده‌اید. اگر داستان را با سری سریع و خشن مقایسه کنید، قطعاً چیز جالبی به نظر نمی‌آید. ولی با اینحال این عنوان ارزش وقت شما را دارد تا کمی تفاوت را حس کنید.

۸. نید فور اسپید: انتقام (Need for Speed Payback)

پلتفرم: کامپیوتر، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴
سال انتشار: ۲۰۱۷

تصویری از بازی need for speed payback

در سال ۲۰۱۷ سازندگان در شرکت گوست گیمز (Ghost Games) عنوان انتقام را معرفی کردند. این عنوان ایده‌های بسیار جالبی داشت. تنها مشکل اینجا بود که چند شاخصه عجیب مانع از ارائه و دیده شدن این ایده‌ها می‌شدند. شما یک نقشه بسیار بزرگ داشتید که در آن می‌توانستید بگردید. در محیط بازی انتقام موارد بسیار وجود داشتند و ماشین‌ها نیز تنوع خوبی داشتند. مشکل اصلی اینجاست که ماشین‌ها وابسته به نوع بودند. از طرفی برای بدست آوردن آن‌ها شما باید کارت‌هایی را پیدا می‌کردید. به طور کلی سیستم پرداخت درون برنامه‌ای در این بازی نیز اهمیت زیادی داشت. با وجود این مشکلات انتقام یک بازی ریسینگ خوب است. مخصوصاً اینکه با رانندگی واقعی فاصله زیادی داشته و تمرکز زیادی روی آرکید بودن دارد.

۷. نید فور اسپید (۲۰۱۵ Need for Speed)

پلتفرم: کامپیوتر، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴
سال انتشار: ۲۰۱۵

بازی Need for Speed سال ۲۰۱۵ گزینه هفتم لیست بهترین بازی نید فور اسپید

مسئول شروع دوباره مجموعه جنون سرعت، شرکت گوست گیمز بود. این شرکت توانست تا حد زیادی به دنیای جنون سرعت: زیرزمین ۲ (Need for Speed Underground 2) نزدیک بشود. از این بازی به دلیل نیاز به آنلاین بودن دائم انتقادات بسیاری شد. نکته اینجاست که شما حتی در زمان بخش داستان هم باید آنلاین می‌بودید. نکته مثبت این بازی در زمینه شخصی‌سازی ماشین‌ها بود. همینطور اینکه جنون سرعت اولین بازی‌ای بود که قدرت موتور فراستبایت (Frostbite) الکترونیک آرتز را به دنیا نشان داد. داستان هم چندان طولانی نبود تا خسته کننده بشود. از طرفی بخش آنلاین نیز خوب بود و توانست حس رقابت را به بازیکنان القا کند. با اینحال این بازگشت برای مجموعه جنون سرعت، یک بازگشت خوب بود، اما قرار نیست در لیست بهترین بازی‌های نید فور اسپید جای بالایی داشته باشد.

۶. نید فور اسپید: شیفت (Need for Speed: Shift)

پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰
سال انتشار: ۲۰۰۹

تصویری از بازی Need for Speed Shift که بهترین بازی نید فور اسپید نیست

استودیو سازنده این بازی، Slightly Mad بود. شیفت نسبت به موارد دیگر این مجموعه تفاوت زیادی دارد. در اصل این بازی یک شبیه‌ساز رانندگی نیست ولی به این سبک بسیار نزدیک است. شیفت تمرکز زیادی روی اطلاعات و شخصی‌سازی دارد. شما می‌توانید ذره به ذره ماشین خود را تغییر داده و از طرفی اگر به این موارد علاقه داشته باشید، قطعاً لذت خواهید برد. شیفت یک عنوان متفاوت از موارد دیگر در بین بهترین بازی نید فور اسپید است. این بازی به طور کلی شلوغی عناوین دیگر را نداشته و تجربه نسبتاً آرامی را به شما ارائه خواهد داد.

۵. شیفت ۲: رها شده (Shift 2 Unleashed)

پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰
سال انتشار: ۲۰۱۱

اسکرین شات از بازی Need for Speed Shift 2

هر دو عنوان شیفت توانستند در این لیست جای بگیرند به دلیل اینکه با وجود شباهت‌های بسیار شیفت دو بهبودهایی داشت که لیاقت جای گرفتن در این لیست را بدست آورد.

این بازی دقیقاً دنباله شیفت ۱ است. در اصل شیفت ۲ هرچیزی که شاخصه شماره ۱ بود را بهتر کرد.  در کنار رانندگی نسبتاً واقعی در این بازی حدود ۱۲۰ ماشین قانونی نیز به این مجموعه اضافه شدند. از طرفی با وجود شخصی‌سازی بسیار، همچنان نقات قوت سری شیفت باقی ماندند. یکی از نکات مثبت این بازی، رانندگی به حالت اول شخص است. همینطور اینکه ظاهر بازی نیز بسیار بهبود پیدا کرده و از نظر گرافیکی نیز پیشرفت بسیاری داشته است. همینطور اینکه تمرکز زیادی روی بخش داستانی و چالش‌ها وجود داشت. به حدی که این بازی شما را درگیر دنیا و محیط خود خواهد کرد.

۴. نید فور اسپید: رقبا (Need for Speed Rivals)

پلتفرم: کامپیوتر، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴
سال انتشار: ۲۰۱۳

بازی Need for Speed Hot Pursuit بین لیست بهترین بازی نید فور اسپید

ساخت رقبا بر عهده شرکت کرایتریون (Criterion) بود. این بازی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و جهان باز بود. نکته اینجا بود این بازی تلاش کرد تا مرز بین بخش آنلاین و آفلاین را از بین ببرد. در این میان این بازی یکی از بهترین هوش‌های مصنوعی را دارد. به دلیل اینکه پلیس‌های این بازی دائم به دنبال شما بوده و در پی دستگیری شما هستند. اگر شما نقش یک مسابقه دهنده را داشته باشید، اکثر اوقات تنها هستید. اگر شما در نقش پلیس باشید، باید گروهی عمل کرده و به دنبال مسابقه دهندگان بگردید. یکی دیگر از نکات جالب رقبا، این بود که شما را در نقش پلیس قرار می‌داد.

۳. نید فور اسپید هیت (Need for Speed Heat)

پلتفرم: کامپیوتر، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴
سال انتشار: ۲۰۱۹

بازی Need for Speed Heat گزینه سوم بهترین بازی نید فور اسپید

می‌توان گفت که حرارت آخرین عنوان اصلی است که از مجموعه جنون سرعت عرضه شده است.

این بازی نیز توسط گوست گیمز ساخته شد و در سال ۲۰۱۹ عرضه شد. این بازی یکی از آخرین موارد عرضه شده در مجموعه جنون سرعت است. این عنوان نیز تمرکز زیادی به حفظ اصالت بازی داشته است. مهم‌ترین بخش این بازی توانایی شرکت در مسابقات شب و روز است. هر دو مورد شرایط متفاوت خود را دارند. شما در روز در مسابقات قانونی شرکت کرده و در کنار رانندگان حرفه‌ای می‌رانید. از طرفی در شب اگر ماشین خود را برداشته و به شهر بروید، با مسابقات غیرقانونی و تعقیب و گریز زیادی روبرو خواهید شد. این بازی در سبک جهان باز بوده و آزادی زیادی به شما خواهد داد. از طرفی داستان خوبی داشته و قابلیت شخصی‌سازی زیادی هم دارد.

۲. نید فور اسپید: تعقیب و گریز حاد (Need for Speed Hot Pursuit)

پلتفرم: کامپیوتر، ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳
سال انتشار: ۲۰۱۰

بازی Need for Speed Hot Pursuit سال ۲۰۱۰

این عنوان به حدی خوب بود که الکترونیک آرتز تصمیم گرفت دوباره آن را در سال ۲۰۲۰ بازسازی کند.

این عنوان اولین ساخته شرکت کرایتریون در مجموعه نید فور اسپید است. کرایتریون برای ساخت مجموعه برن اوت (Burnout) شناخته شده است. تعقیب و گریز شخصی سازی یا ویدئوهای لایو اکشن (Live Action) ندارد. با اینحال شما با یک دنیای جالب روبرو هستید که در آن تعدادی مسابقه جریان دارد.  تمرکز این بازی روی مسابقات و تعقیب و گریز سریع است. به این معنا که شما یا به عنوان پلیس و یا به عنوان یک راننده عادی باید تلاش کنید با بیشترین سرعت به هدف خود برسید. همینطور اینکه بخش آنلاین این بازی به شدت جذاب بوده و باعث شد تا لذت این بازی با دوستان چندین برابر شود. اگر شما تنها به رانندگی و سرعت علاقه دارید این عنوان مخصوص شماست. چیزی که شما را اصلاً از رانندگی خسته نخواهد کرد.

۱. نید فور اسپید: تحت تعقیب (Need for Speed Most Wanted 2012)

پلتفرم: کامپیوتر، ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳
سال انتشار: ۲۰۱۲

بازی نید فور اسپید Most Wanted

به راحتی می‌توان گفت که تحت تعقیب بهترین نید فور اسپید ساخته شده تا به امروز است. این عنوان پتانسیل بازسازی بسیاری داشته و امیدواریم به زودی دوباره برای کنسول‌های نسل جدید ساخته شود.

اگر شما زیاد علاقه به شخصی‌سازی ندارید و تنها می‌خواهید از رانندگی لذت ببرید، تحت تعقیب برای شماست. نکته مهم این عنوان قابلیت تخریب دنیای بازی است. از طرفی این بازی شباهت‌ها و اشاره‌های زیادی به مجموعه برن اوت دارد. همینطور اینکه مانند همیشه در این مجموعه تعقیب و گریز نیز وجود دارد. یکی از موارد جالب در این بازی عدم وجود منو است. شما به همه چیز در طول بازی دسترسی خواهید داشت. به همین دلیل نیازی نیست تا دست از رانندگی بکشید. تحت تعقیب بهترین بازی‌های نید فور اسپید است و بهترین تجربه را به شما ارائه خواهد داد.

مجموعه‌ی نید فور اسپید برای بسیاری از گیمرها خاطره انگیز است. البته این مجموعه در چند سال اخیر افت مشهودی داشته که البته نمی‌توان گفت این اتفاق تنها برای مجموعه نید فور اسپید افتاده است. با اینحال می‌توان گفت که در کودکی بسیاری از ما نید فور اسپید نقش مهمی دارد. حال نظر شما در مورد این لیست چیست؟ آیا به نظر شما جای بازی‌ای در این لیست خالی است؟ نظرات خود را به ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamesradar.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


خرید بازی‌های کنسول از دیجی‌کالا


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۷ دیدگاه
 1. Avatar بردیا

  کربن و ماست وانتدو نگفتی ک اصل کاری بودن :/

 2. Avatar سینا

  لطفا تو انتخاب منابعتون دقت کنید
  تعجبم تو منبعتون از most wanted 2005 و carbon و underground نامی برده نشده
  اکثرا سری nfs رو با این نام ها میشناسن یا بازی کردن

 3. Avatar سید

  واقعاً..بهترین شون بازی کربن و ماست وانتده ۲۰۰۵ رو دست این بازیها هنوز نیومده

 4. Avatar امیر

  حس میکنیم نویسنده یا اصلا نید فور اسپید هارو بازی نکرده یا سن پایینی داره و سنش به ابر شاهکار هایی مثل موست وانتد ۱ و آندر گراند ها قد نمیده!حتی کربن!حتی ران!

 5. Avatar mehdidante

  واقعا سوال اصلی اینه که این مقاله ها از کجا میاد؟ مطمئنا بهترین بازی این مجموعه کربنه.

 6. Avatar mahan

  من عاشق نید فور اسپیدم.و چند ماه پیش نید فور اسپید the run را نصب کردم و الا بیش از ۱۸ ،۱۹ بار از نو بازی رو شروع کردم!!.واقعا بازی خوبیه.

 7. Avatar امین پاشا

  واقعا افتضاح
  موست وانتد ۱، کربن، اندرگرند ۱ و۲ کجان

  متاسفم از این رتبه بندیتون، واقعا باعث شد دیگه مقاله های دیگتون رو نخونم، چون احتمالا اونا هم با همین کیفیت ساخته شدن

 8. Avatar haj kratos

  یعنی واقعا شما ماست وانتد ۲ که چرت ترین نسخه بازی بود رو گزاشتید تو مقاله تون

  اونوقت ماست وانتد ۱ سلطان یا کربن رو نزاشتید تو لیست

 9. Avatar Saber

  بهترنیش ماست وانتد و کربن هستن👌

 10. Avatar حسام‌الدین کرمی

  من خودم شیفت ۲ و کربن رو بازی کردم
  به نظرم جای کربن توی لیست خالیه

 11. Avatar Kingp

  چه مقاله چرتی ، معلوم تازه وارد ندفور اسپید شدید .

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه