۱۰ بازی برتر با محوریت دزدان دریایی

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
best pirate games

کدام بازی دزد دریایی بر دریاهای مجازی سیطره دارد؟ به جز تعدادی از فیلم‌های سری دزدان دریایی کارائیب، تمامی فیلم‌های سینمایی با موضوع دزدان دریایی که از دهه شصت میلادی تاکنون ساخته شده هیچ‌چیز ضرر مالی برای هالیوود نداشته است. Cutthroat Island؟ یک استودیو را ورشکسته کرد. فیلم‌های Treasure Planet و Sinbad: Legend Of The Seven Seas؟ بسیاری آنها را عامل کنار گذاشته شدن انیمیشن دوبعدی سنتی می‌دانند، جرمی که هر فیلم دزد دریایی نمی‌خواهد با آن به یاد آورده شود.

خوشبختانه، دزدان دریایی در جهان بازی‌های ویدئویی وضع بسیار بهتری داشته‌اند. در طول تاریخ بازی‌های ویدئویی با طیف وسیعی از بازی‌های دزد دریایی روبه‌رو شده‌ایم و در تنوع و کیفیت آنها کم‌وکاستی وجود ندارد. ما در این مقاله به بهترین این بازی‌ها خواهیم پرداخت.

۱۰. GreedFall

تهیه‌کننده: Focus Home Interactive / سازنده: Spiders
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم‌ها: PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series، PC

GreedFall

GreedFall را می‌توان بازی دزد دریایی ای برای هواداران ویچر خطاب کرد. این بازی یک اکشن نقش‌آفرینی ساخته شده توسط استودیوی Spiders است. GreedFall در جهان دزدان دریایی جریان دارد که منزلگاه عناصر بسیار دیگری است که ما تصور می‌کنیم در تاریخ واقعی دزدان دریایی وجود نداشته‌اند.

با اینکه بازیکنان نباید انتظار نبردهای دریایی عالی داشته باشند GreedFall حاوی جهان فانتزی جذابی است که شامل هیولاها، نوعی بیماری مرموز که در حال ازبین‌بردن جمعیت و تصمیم‌گیری‌هایی است که سفر شما را تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد. بازیکنان می‌توانند بازی را به شیوه‌های مختلف تجربه کنند. عناصری از جمله دیپلماسی، مخفی‌کاری و حتی رفتار «دزد دریایی» منشانه در بازی وجود دارند. گیم‌پلی بی‌عیب‌ونقص نیست و قطعاً کاملاً حال و هوای دزد دریایی بودن به‌اندازه دیگر بازی‌های حاضر در این لیست ندارد اما جهان GreedFall در برگیرنده اتمسفر زیبایی است و جذابیتی دارد که به‌سختی می‌شود آن را نادیده گرفت.

۹. Blackwake

تهیه‌کننده: Mastfire Studios / سازنده: Mastfire Studios
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم‌ها: PC

Blackwake

در ظاهر، Blackwake یک بازی خیلی ساده است. شما ناخدای یک کشتی دزد دریایی هستید و سعی می‌کنید دیگر کشتی را به تسخیر خود دربیاورید و درعین‌حال از ربوده شدن کشتی‌تان توسط دزدان دریایی رقیب جلوگیری کنید. چه از توپ استفاده کنید چه از تفنگ یا تپانچه، بازیکنان دقیقاً یک تیر می‌توانند شلیک کنند پیش از اینکه باید با پر کردن دوبارهٔ اسلحه که پروسه‌ای طولانی اما واقعیت‌گراست دست‌وپنجه  نرم کنند. این مسئله شاید در نگاه اول خیلی بد به نظر برسد اما در بازی به شکل فوق‌العاده‌ای مؤثر است زیرا این واقعیت برای دشمنان نیز صادق است. خطا رفتن تیر در بهترین حالت به تحمل یکی از استرس‌آورترین سکانس انیمیشن ریلود کردن اسلحه منجر می‌شود چراکه شما تنها می‌توانید دعا کنید در طول این مدت دشمن را نکشد.

Blackwake موفق شد بدون اینکه سلاح‌های دزدان دریایی را سرگرم‌کننده کند نبردهای دریایی را سرگرم‌کننده و جذاب کند. علاوه بر این بازی مکانیک‌های جالبی دارد مثل تعمیرکردن کشتی، بیرون ریختن آب که در نتیجهٔ توپ‌های دشمن بدنهٔ کشتی را سوراخ کرده است و پر کردن نوار سلامت با استفاده از نوشیدنی‌ها.

۸. Sea of Thieves

تهیه‌کننده: Microsoft / سازنده: Rare
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم‌ها: Xbox One، Xbox Series، PC

Sea of Thieves

اگر Blackwake را در این لیست قرار دادیم پس باید بازی Sea Of Thieves را نیز اضافه می‌کردیم زیرا این بازی تمام چیزهایی را که بازی قبلی در خود داشت توسعه و بهبود می‌بخشد. می‌خواهید به‌تنهایی در دریا سفر کنید؟ مطمئن باشید اوقات خوشی را سپری خواهید کرد. می‌خواهید با دوستانتان به دنبال گنج‌های گمشده بگردید؟ اوقات خیلی خوشی را خواهید گذراند. می‌خواهید با دوستانتان به دنبال گنج داخل کشتی‌های تیم‌های دیگر بروید؟ اوقات خوش فراموش‌نشدنی را تجربه خواهید کرد.

Sea Of Thieves هنوز هم اولین و بهترین MMO دریایی است. این بازی همچنین اولین بازی ساختهٔ Rare پس از خریداری‌شدن توسط مایکروسافت است.

۷. Tempest

تهیه‌کننده: HeroCraft / سازنده: HeroCraft
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم‌ها: Nintendo Switch، PS4، Xbox One، PC، Android

Tempest

Tempest یک بازی اکشن نقش‌آفرینی است که بر روی جنگ‌افزار دریایی تمرکز دارد. بازی شامل گزینه‌های شخصی‌سازی وسیعی می‌شود و به بازیکنان اجازه می‌دهد جهان پیچیده دریانوردی، گشت‌وگذار، مدیریت تیم و نبرد دریایی را تجربه کنند. بازی در بخش‌های زمینی نیز موفق عمل می‌کند. بازیکنان می‌توانند در ماجراجویی‌های علیه دشمنان واقع شده در خشکی که به دنبال ثروت هستند یا سعی دارند از قلعه‌هایشان دفاع کنند قدم بگذارند.

Tempest نزدیک‌ترین بازی به یک شبیه‌ساز دزد دریایی است البته اگر بتوان آن را چنین چیزی قلمداد کرد در مدیومی که به‌شدت تحت‌تأثیر داستان‌های ملوان‌های مخمور است.

۶. Monkey Island 2: Lechuck’s Revenge

تهیه‌کننده: LucasArts / سازنده: LucasArts
سال انتشار: ۱۹۹۱
پلتفرم‌ها: DOS

Monkey Island 2: Lechuck’s Revenge

تمامی دزدان دریایی حتماً نباید از نظر فیزیکی قدرتمند باشند. تمامی بازی‌های دزدان دریایی نباید اکشن محور باشند. گاهی اوقات تنها چیزی که نیاز دارید توهین‌کردن به دشمنتان است تا جایی که ذهنش به‌قدری شکننده می‌شود که در برابر مهارت افتضاح شمشیرزنی شما شکست می‌خورد. این بی شک یکی از خنده‌دارترین درس‌هایی است که از سری Monkey Island یاد خواهید گرفت. یک داستان دزد دریایی که به‌گونه‌ای عجیب مکانیک‌های اکشن با استفاده هوشمندانه از نوشته‌ها و پازل‌ها تعویض کرده است.

من بازی Monkey Island 2 را برای این لیست انتخاب کردم چراکه فکر می‌کنیم بهترین بازی در سری است. بااین‌حال، هر بازی در فرنچایز برای کسانی که به دنبال یک بازی دزد دریایی سرگرم‌کننده هستند تجربه‌ای خوب خواهد بود.

۵. Skies of Arcadia

تهیه‌کننده: SEGA / سازنده: Overworks
سال انتشار: ۲۰۰۰
پلتفرم‌ها: Dreamcast

Skies of Arcadia

هشدار: دزدان دریایی آسمانی، دزد دریایی هستند

در زمان عرضه‌اش، بازی Skies Of Arcadia موردتوجه بسیاری قرار نگرفت احتمالاً به این خاطر که دو واژهٔ مهم Final و Fantasy در عنوانش دیده نمی‌شود. این اشتباه بزرگی بود. هرچند با گذر زمان جامعهٔ هواداری این نقش‌آفرینی شگفت‌انگیز و بسیار خلاقانه رشد فوق‌العاده‌ای داشته است. متأسفانه تنها دوراه برای تجربه بازی به‌صورت قانونی وجود دارد: کنسول‌های Dreamcast و GameCube.

ما واقعاً دوست داریم این بازی دوباره بر روی کنسول‌های مدرن عرضه شود حتی اگر تغییر در بازی داده نشود. در غیر این صورت اکثر کسانی که بخواهند این بازی را تجربه کنند باید به راه‌هایی روی بیاورند که بی شک شخصیت‌های بازی را… سربلند خواهد کرد. در همین حال ما مشتاقانه منتظر Sky Oceans: Wings for Hire هستیم بازی نقش‌آفرینی که می‌شود آن را وارث معنوی Skies of Arcadia به‌حساب آورد.

۴. The Legend of Zelda: Wind Waker

تهیه‌کننده: Nintendo / سازنده: Nintendo
سال انتشار: ۲۰۰۲
پلتفرم‌ها: GameCube

The Legend of Zelda: Wind Waker

در سال ۲۰۰۲ میلادی تعداد اندکی انتظار داشتند لینک را در قالب یک دزد دریایی ببینند اما این‌طور شد. بازی Wind Waker لینک را در دلیرانه‌ترین حالتش به نمایش می‌گذارد و نه فقط از نظر ظاهری. در نگاه اول Wind Waker شبیه یک بازی معمولی زلدا به نظر می‌رسد اما مدتی طول نمی‌کشد که رنگ واقعی‌اش را نشان می‌دهد و بازیکنان را راهی سفر دریایی در دریاهای واقع شده در جهانش می‌کند.

بازی می‌تواند در بعضی جاها کمی ملالت‌انگیز به نظر برسد و این شاید به این خاطر است که رویدادهای تصادفی که مشابه آن در Red Dead Redemption تعبیه شده بود را در خود نداشت. این رویدادها کار خوبی در پر کردن فضاهای خالی جهان بازی انجام می‌دادند. بااین‌حال Wind Waker در ارائه بازی باکیفیت و به‌یادماندنی دیگری به کاتالوگ فرنچایز زلدا موفق عمل کرد و دیگر سازندگان را بر آن داشت که به این ژانر فرصتی دیگر بدهند.

۳. Elite Dangerous

تهیه‌کننده: Frontier Developments / سازنده: Frontier Developments
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم‌ها: PC، Xbox One، PS4

Elite Dangerous

هشدار: دزدان دریایی فضایی، هنوز هم دزد دریایی‌اند.

با اینکه بازی شبیه یک شوتر فضایی معمولی است Elite Dangerous در واقع دربارهٔ دزدان دریایی فضایی است و ما باید آن را در لیست قرار می‌دادیم. Elite Dangerous حاوی نبردهایی فضایی سرگرم‌کننده و جذاب در حد دیگر بازی‌های فضایی است و برخلاف انتظارها روایتگر داستانی گیراست و یک بازی دزد دریایی بدون داستان‌های شگفت‌انگیز دزدان دریایی چیست؟ با اینکه Eve Online معمولاً برای داشتن بهترین داستان‌های ساختهٔ بازیکنان مورد تحسین قرار می‌گیرد بسیاری از هواداران از Elite Dangerous به‌عنوان یک استیج زیبا برای ساخت تعدادی از حماسی‌ترین داستان‌های خیانتکاری و پیمان‌شکنی استفاده کرده‌اند.

۲. Sid Meier’s Pirates

تهیه‌کننده: MicroProse / سازنده: MicroProse
سال انتشار: ۱۹۸۷
پلتفرم‌ها: Apple II

Sid Meier’s Pirates

از عنوان بازی همه چیز پیداست. این فرد کسی است که Civilization را ساخت و سپس آن را به شبیه‌ساز دزدان دریایی تبدیل کرد. البته یک شبیه‌ساز ساده و سرراست شده که خوب به نفع بازی عمل کرد.

Sid Meier’s Pirates! در اصل یک بازی ناوبری ساده است که با مینی گیم‌های مختلف تلفیق شده است. بااین‌حال، بازی به زیبایی کار می‌کند زیرا تقریباً تمامی مینی گیم‌ها بسیار سرگرم‌کننده هستند و درعین‌حال به غنای دنیای بازی کمک می‌کنند.

این اولین بازی دزد دریایی ساخته شده توسط سید میر نیست بلکه ریمیک بازی ای است که او در سال ۱۹۸۷ ساخته بود. می‌توانید نسخهٔ اورجینال را تجربه کنید اما باید همین‌جا به شما بگوییم که این یکی از آن معدود ریمیک‌هایی است که به‌واقع بهتر از اورجینال است. در نهایت هر کدام را که انتخاب کنید خواهید دید که آثار سید میر در ژانر دزدان دریایی احتمالاً به‌عنوان یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و تأثیرگذارترین‌ها در تاریخ بازی‌های ویدئویی باقی خواهند ماند.

۱. Assassin’s Creed 4: Black Flag

تهیه‌کننده: Ubisoft / سازنده: Ubisoft Montreal
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم‌ها: PS4، Xbox One، PS3، Xbox 360، PC، Switch

Assassin’s Creed 4: Black Flag

Assassin’s Creed 4: Black Flag یکی از بهترین بازی‌های سری اسسینز کرید است. به طرز عجیبی این بازی همچنین بازی ای است که بسیاری از بازیکنان معتقد بودند باید بیشتر اکشن دزد دریایی می‌داشت و کمتر عناصر مرتبط به اسسینز کرید. البته بهتر است از این حرف هواداران سوءبرداشت نشود، بلک فلگ با معیارهای اسسینز کرید بازی ای قابل‌قبول است فقط مشکل اینجا بود که ماجراجویی‌های دزد دریایی آن بسیار جذاب‌تر و تازه‌تر از دیگر جنبه‌های بازی بود. کمتر چیزهایی را می‌شود پیدا کرد که از پریدن بر روی عرشهٔ کشتی دشمن در بازی ای باکیفیت ساخت سری اسسینز کرید بهتر باشد. نِیمه خوانی‌ها در بازی نیز فوق‌العاده هستند.موفقیت بلک فلگ یوبیسافت را قانع کرد تا یک بازی اسسینز کرید دیگر با محوریت دزدان دریایی بسازد: بازی Assassin’s Creed: Rogue. مهم‌تر از همه این بازی راه را برای ساخت Skull & Bones باز کرد اولین بازی کاملاً دزد دریایی محور کمپانی باز کرد.

منبع: Destructoid

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی سونی مدل Playstation 5 Digital Edition ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه