راهنمای خرید بهترین پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ با نورپردازی RGB

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ یا همان کول‌پد یکی از وسایل ضروری است که به‌خصوص کاربران لپ‌تاپ‌های گیمینگ از آن‌ها استفاده می‌کنند. اما این خنک‌کننده‌ها صرفا برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و می‌توانند دمای بدنه‌ی انواع لپ‌تاپ‌ها را کاهش دهند. با وجود اینکه بسیاری از این پایه‌های خنک‌کننده ‌لپ‌تاپ‌ها دارای نورپردازی هستند، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها از نورپردازی RGB بهره می‌برند و در این مطلب تعدادی از مدل‌های پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ مجهز به نورپردازی RGB را معرفی می‌کنیم.

پایه خنک کننده لپ تاپ آیس کورل مدل N10

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

این پایه‌خنک‌کننده لپ‌تاپ به لطف بهره‌گیری از نورپردازی RGB و طراحی جذاب می‌تواند توجه کاربران را به‌خوبی جلب کند. به طور مشخص اگر لپ‌تاپ شما حداکثر ۱۹ اینچ اندازه دارد، می‌توانید با خیال راحت از این وسیله بهره ببرید. با وجود اینکه در بدنه‌ی آن شاهد قرارگیری فقط دو فن هستیم، اما همین دو فن هم می‌توانند با قدرت خیلی خوبی، دمای بدنه‌ی لپ‌تاپ موردنظر را به سرعت پایین بیاورند. بدنه این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ عمدتا از پلاستیک تشکیل شده ولی با بدنه‌ی خوش‌ساختی روبرو هستیم و لازم نیست نگران شکسته شدن پایه‌ها و آسیب رسیدن به آن باشید.

از ویژگی‌های مهم این پایه‌ خنک‌کننده باید به امکان تنظیم ارتفاع در ۵ حالت مختلف اشاره کنیم تا شیب لپ‌تاپ دقیقا مورد انتظار شما باشد. همچنین خبری از لرزش زیاد نیست و حتی در صورت استفاده از آخرین قدرت فن، این پایه لرزش چندانی را به خود لپ‌تاپ منتقل نمی‌کند. در بخش پایینی بدنه یک نمایشگر کوچک دیده می‌شود که از آن می‌توانید برای تنظیم سرعت فن‌ها و تغییر رنگ‌های نورپردازی RGB بهره ببرید. همچنین یک پورت USB برای تامین انرژی فن‌ها در بدنه تعبیه شده و یک پورت دیگر هم به‌عنوان هاب انجام وظیفه می‌کند. بنابراین روی هم رفته اگر به دنبال خرید یک پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ با نورپردازی RGB هستید، این مدل احتمالا می‌تواند توجه شما را جلب کند.

پایه خنک کننده  لپ تاپ آیس کورل مدل N10

پایه خنک کننده لپ تاپ آیس کورل مدل K9

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

در این لیست بیشتر مدل‌ها ساخت شرکت آیس کورل هستند زیرا پایه‌های خنک‌کننده‌ی این شرکت در بازار ایران حضور گسترده‌ای دارند و بیشتر این کول‌پد‌ها از نورپردازی RGB جذابی بهره می‌برند. این پایه خنک‌کننده دارای ۶ فن است که ۴ فن کوچک در قسمت پایینی تعبیه شده و در بخش بالایی می‌توانیم ۲ فن بزرگ‌تر را مشاهده کنیم. این فن‌ها با سرعت بین ۱۴۰۰ تا ۲۶۰۰ دور در دقیقه کار می‌کنند که با استفاده از دکمه‌های تعبیه شده در بدنه می‌توانید این کار را انجام دهید و در نمایشگر تعبیه شده هم سرعت فن‌ها به نمایش در می‌آید. بنابراین در زمان‌هایی که می‌خواهید کارهای سنگینی با لپ‌تاپ خود انجام دهید، به راحتی قادر به افزایش سرعت فن‌ها هستید.

ابعاد این پایه خنک‌کننده دارای نورپردازی RGB به شکلی است که می‌توانید برای لپ‌تاپ‌های تا اندازه‌ی ۱۶ اینچ با خیال راحت از آن استفاده کنید که البته برای لپ‌تاپ‌های ۱۹ اینچی هم احتمالا با مشکلی روبرو نمی‌شوید. نورپردازی RGB که در دو طرف پایه خنک‌کننده قرار گرفته، در ۷ حالت متنوع قابل تنظیم است و همین مشخصه جذابیت ظاهری آن را دوچندان کرده است.

پایه خنک کننده لپ تاپ آیس کورل مدل K9

پایه خنک کننده لپ تاپ مدل SSRQ-021S

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

در این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ دو فن قدرتمند تعبیه شده که که در کنار قدرت و سرعت بالا، صدای کمی دارند. این فن‌ها می‌توانند سرعت ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دور در دقیقه را ارائه کنند و حداکثر صدای این فن‌ها به ۲۰ دسی‌بل می‌رسد. وزن این پایه‌ خنک‌کننده به ۲۵۰۰ گرم می‌رسد و بنابراین با یک کول‌پد سنگین سروکار داریم که البته از بدنه‌ی خوش‌ساختی بهره می‌برد. با وجود اینکه در توضیحات منتشر شده به سازگاری با لپ‌تاپ‌های ۱۷ اینچی اشاره شده، ولی بهتر است برای لپ‌تاپ‌های با حداکثر اندازه‌ی ۱۵ اینچ از این پایه خنک‌کننده بهره ببرید. نورپردازی RGB این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ در دو طرف لبه‌ها قرار گرفته که در این زمینه هم عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد.

پایه خنک کننده لپ تاپ مدل SSRQ-021S

پایه خنک کننده لپ تاپ آیس کورل مدل k11

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

در این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ، با ۴ فن هم‌اندازه روبرو هستیم که درون آن‌ها نور آبی تعبیه شده است. از نظر تنظیم ارتفاع، مانند بسیاری از کول‌پد‌های موجود در بازار، می‌توانید ارتفاع را در ۶ حالت تنظیم کنید و از این نظر با توجه به نیاز خود می‌توانید شیب لپ‌تاپ را به‌راحتی مشخص کنید. نوارهای نورپردازی که دور تا دور این کول‌پد قرار گرفته‌اند، جذابیت آن را دوچندان کرده‌اند که می‌توانید برای این نورها بین حالت‌های مختلف دست به انتخاب بزنید. در بخش پایینی بدنه با یک نمایشگر روبرو هستیم که میزان سرعت فن‌ها و حالت نورپردازی را نشان می‌دهد. این پایه خنک‌کننده را برای لپ‌تاپ‌های با حداکثر اندازه‌ی ۱۶ اینچ پیشنهاد می‌کنیم. وزن آن ۸۰۰ گرم است و بنابراین چندان سنگین محسوب نمی‌شود.

پایه خنک کننده  لپ تاپ آیس کورل مدل k11

پایه خنک کننده لپ تاپ کول کلد مدل K44-RGB

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

این پایه‌خنک‌کننده لپ‌تاپ از طراحی خاص‌تری نسبت به بیشتر مدل‌های موجود در بازار ایران بهره می‌برد. در بدنه شاهد ۴ فن کوچک هستیم و فن اصلی با ابعاد بزرگ در بخش فوقانی بیشترین توجه را جلب می‌کند که اطراف همین فن مرکزی، نورپردازی RGB قرار گرفته است. باید خاطرنشان کنیم فن مرکزی از نوع مکنده است و هوا را به زیر کول‌پد منتقل می‌کند و باقی فن‌ها دمنده هستند. همچنین برای بهره‌گیری از این فن‌ها ۴ حالت مختلف وجود دارد که به غیر از دو حالت مربوط به خاموش و روشن بودن تمام فن‌ها، می‌توانید بین دو حالت فن مرکزی خاموش و باقی فن‌ها روشن و حالت دو فن قرار گرفته در گوشه‌های بالا خاموش و باقی فن‌ها روشن، دست به انتخاب بزنید.

سرعت فن‌ها را هم به راحتی می‌توانید بین ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دور در دقیقه تنظیم کنید تا با توجه به کاری که انجام می‌دهید، قدرت خنک‌کنندگی خیلی خوبی در اختیار شما قرار بگیرد. در بخش کناری یک هولدر موبایل هم قرار دارد که به راحتی می‌توانید گوشی را روی آن قرار دهید. اگر به شخصی‌سازی نورپردازی RGB این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ علاقه دارید هم می‌توانید بین ۷ حالت مختلف نورپردازی انتخاب کنید.

پایه خنک کننده لپ تاپ کول کلد مدل K44-RGB

پایه خنک کننده لپ تاپ پرودو مدل gaming multifan

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ که از نورپردازی RGB بهره می‌برد، موفق شده نظر مثبت بیش از ۸۳ درصد از خریداران را جلب کند و همین درصد از کیفیت بالای آن خبر می‌دهد. در بدنه‌ی این کول‌پد با ۴ فن ۹ سانتی‌متری و ۱ فن ۱۱ سانتی‌متری روبرو هستیم. در مورد فن‌های ۹ سانتی‌متری باید بگوییم که سرعت ۱۴۰۰ دور در دقیقه را در اختیار شما قرار می‌دهند و فن ۱۱ سانتی‌متری هم از سرعت ۱۱۰۰ دور در دقیقه پشتیبانی می‌کند.

از نظر نورپردازی RGB، می‌توانید بین ۱۵ حالت رنگی انتخاب کنید و در بدنه‌‌ی آن دو پورت USB تعبیه شده است. اگر لپ‌تاپ شما از حداکثر اندازه‌ی ۱۷ اینچ بهره می‌برد، می‌توانید برای آن از همین پایه خنک‌کننده بهره ببرید که به شکل موثری می‌تواند لپ‌تاپ شما را خنک کند.

پایه خنک کننده لپ تاپ پرودو مدل gaming multifan

پایه خنک کننده لپ تاپ تسکو مدل GCLP 3140

پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB

در این لیست بدون شک باید حداقل یکی از کول‌پد‌های تسکو را هم معرفی کنیم. این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ که از نورپردازی RGB هم بهره می‌برد، دارای دو فن با حداکثر سرعت ۱۴۵۰ دور در دقیقه است که می‌توانید ۶ سرعت مختلف برای آن تنظیم کنید. بنابراین برای کاربردهای مختلف دست بازتری دارید. از نظر نورپردازی RGB، تسکو ۷ حالت مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد و ۵ شیب متفاوت هم می‌توانید مشخص کنید.

با وجود اینکه بدنه تماما پلاستیکی است، اما کیفیت خوبی دارد و با خیال راحت و بدون نگرانی بابت شکسته شدن بخش‌های مختلف می‌توانید از آن بهره ببرید. این پایه خنک‌کننده برای لپ‌تاپ‌های با حداکثر اندازه‌ی ۱۷ اینچ گزینه‌ی مناسبی محسوب می‌شود و ۸۲ درصد از خریداران این کالا در دیجی‌کالا، خرید آن را به دیگر کاربران توصیه کرده‌اند.

پایه خنک کننده لپ تاپ تسکو مدل GCLP 3140

پایه خنک کننده لپ تاپ کول کلد مدل K040

پایه خنک کننده لپ تاپ کول کلد مدل K040

بدنه‌ی این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ که مجهز به نورپردازی RGB است، از پلاستیک ABS و فلز تشکیل شده و به لطف کیفیت ساخت خیلی خوب، تا مدت‌ها بدون هیچ مشکل خاصی می‌توانید از آن بهره ببرید. همانطور که در عکس می‌توانید ببینید، این کول‌پد از ۶ فن خنک‌کننده بهره می‌برد که با سرعت حدود ۲۶۰۰ دور در دقیقه، می‌توانند به بهترین شکل بدنه‌ی لپ‌تاپ را خنک کنند. با توجه به اینکه این ۶ فن فضای زیادی را پوشش می‌دهند، بنابراین تمام بخش‌های بدنه‌ی لپ‌تاپ می‌توانند از هوای در گردش برای خنک شدن استفاده کنند.

تنظیم ارتفاع برای یک پایه خنک‌کننده اهمیت زیادی دارد زیرا یک لپ‌تاپ در زاویه‌ی موردنظر کاربر قرار بگیرد. در مورد این محصول باید بگوییم که می‌توانید بین ۷ حالت مختلف برای شیب انتخاب کنید. نوار RGB که در سمت راست و چپ بدنه قرار گرفته، از حالت‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند و همین موضوع جذابیت آن را افزایش داده است. در نهایت نباید وجود دو پورت USB در بدنه و قرارگیری نمایشگر در بخش پایینی را از قلم بیندازیم که از طریق این نمایشگر می‌توانید وضعیت نورپردازی و فن‌ها را مشاهده کنید.

پایه خنک کننده لپ تاپ کول کلد مدل K040

پایه خنک کننده لپ تاپ هترون مدل HCP131

پایه خنک کننده لپ تاپ هترون مدل HCP131

این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ به دلیل قیمت مناسب، بهره‌گیری از نورپردازی RGB و عملکرد خیلی خوب، در دیجی‌کالا مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است و ۸۱ درصد از خریداران این محصول، خرید آن را به دیگر کاربران توصیه کرده‌اند. در این بدنه شاهد ۶ فن قدرتمند هستیم که سرعت آن‌ها به ۲۱۰۰ دور در دقیقه می‌رسد و به‌خوبی می‌توانند بدنه‌ی لپ‌تاپ را خنک کنند؛ سرعت این فن‌ها هم قابل تنظیم است که یک ویژگی مهم محسوب می‌شود. وزن این کول‌پد ۸۱۰ گرم است و برای لپ‌تاپ‌های با حداکثر اندازه‌ی ۱۵.۶ اینچ می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. نوارهای نورپردازی RGB طراحی جذابی دارند و زیبایی ظاهری این پایه خنک کننده را بیشتر کرده‌اند.

پایه خنک کننده  لپ تاپ هترون مدل HCP131

پایه خنک کننده لپ تاپ مدل F13 RGB

پایه خنک کننده لپ تاپ مدل F13 RGB

برای بدنه‌ی این محصول از ترکیب آلومینیوم و پلاستیک استفاده شده که در کل با بدنه‌ی خوش‌ساخت و با دوامی روبرو هستیم. در کل این کول‌پد از ۵ فن استفاده می‌کند که همانطور که در عکس می‌توانید ببینید، یک فن مرکزی بزرگ وجود دارد و اطراف آن ۴ فن کوچک تعبیه شده است. اگر تنظیم شیب کول‌پد اهمیت زیادی برای شما دارد، باید بگوییم که این پایه خنک‌کننده به شما اجازه می‌دهد لپ‌تاپ را در ۷ شیب متفاوت قرار دهید.

فن بزرگ می‌تواند تا سرعت ۱۶۰۰ دور در دقیقه فعالیت کند و برای فن‌های کوچک‌تر هم نهایت سرعت ۲۶۰۰ دور دقیقه روبرو می‌شوید. برای تامین برق پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ بهتر است از یک شارژر مناسب استفاده کنید و این مدل هم از این قاعده مستثنا نیست. در بدنه یک پورت USB ورودی و یک پورت USB خروجی دیده می‌شود و در نمایشگر کوچک تعبیه شده در بدنه هم قادر به مشاهده سرعت فن‌ها هستید.

پایه خنک کننده  لپ تاپ مدل F13 RGB

پایه خنک کننده لپ تاپ مدل YL-017 – RGB

پایه خنک کننده لپ تاپ مدل YL-017 – RGB

بیشتر کول‌پد‌ها از طراحی تکراری بهره می‌برند ولی در این میان برخی پایه‌های خنک‌کننده طراحی بسیار خاصی دارند و می‌توانند توجهات زیادی را جلب کنند. این مدل یکی از همین کول‌پد‌های خاص است که از دو فن بزرگ با سرعت ۱۲۰۰ دور در دقیقه بهره می‌برد و می‌تواند به شکل بسیار موثری، بدنه‌ی لپ‌تاپ را خنک کند.

طراحی ارگونومیک این دستگاه باعث شده تا شما بتوانید آن را در حین انجام کارهای مختلف نظیر بازی، طراحی گرافیکی، ساخت انیمیشن و… متناسب با حالت نشستن خود تنظیم کنید تا بدین ترتیب حتی در جلسات طولانی مدت هم فشاری به گردن و کمر شما وارد نشود. این محصول در امر خنک‌سازی لپ تاپ هم عملکرد موثری دارد؛ بین فن و صفحه‌ی زیر لپ تاپ شیارهایی تعبیه شده که باعث ایجاد فاصله و انتقال سریع گرما از زیر لپ تاپ و در نتیجه سریع‌تر خنک شدن آن می‌شود.

پایه خنک کننده  لپ تاپ مدل YL-017 - RGB

پایه خنک کننده لپ تاپ ردراگون مدل Ingrid GCP511

پایه خنک کننده لپ تاپ ردراگون مدل Ingrid GCP511

شرکت ردراگون در بین گیمرها یکی از برندهای شناخته‌شده و محبوب به حساب می‌آید و حالا باید یکی از پایه‌های خنک‌کننده همین برند را معرفی کنیم که از نورپردازی RGB هم بهره می‌برد. در این کول‌پد سه فن ۱۲۰ میلی‌متری تعبیه شده که می‌توانند با سرعت ۱۱۰۰ دور در دقیقه فعالیت کنند. با وجود اینکه این فن‌ها از نظر سرعت چرخش نسبت به برخی از مدل‌های معرفی شده در این فهرست حرف زیادی برای گفتن ندارند، اما در هر صورت برای کاربردهای معمولی می‌توانند به اندازه‌ی کافی لپ‌تاپ را خنک کنند.

از دیگر امکانات این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ مجهز به نورپردازی RGB باید به امکان تنظیم سرعت فن اشاره کنیم تا اگر مثلا به قدرت خنک‌کنندگی بالایی نیازی ندارید، بتوانید به راحتی سرعت فن‌ها را کاهش دهید.

پایه خنک کننده  لپ تاپ ردراگون مدل Ingrid GCP511

پایه خنک کننده لپ تاپ ردراگون مدل IVY GCP500

پایه خنک کننده لپ تاپ ردراگون مدل IVY GCP500

این هم یکی دیگر از کول‌پدهای RGB برند ردراگون است که با قیمت نسبتا مناسبی در بازار ایران به فروش می‌رسد. این پایه خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB از ۴ فن کوچه در ۴ گوشه‌ی بدنه بهره می‌برد و در مرکز بدنه با یک فن بزرگ روبرو هستیم. این کول‌پد که از رویه‌ی آلومینیومی ساخته شده، برای لپ‌تاپ‌هایی تا ۱۵٫۶ اینچ مناسب است و امکان تنظیم ارتفاع را هم دارد تا بتوانید خودتان حالت مد نظرتان را مشخص کنید. از جمله سایر امکانات این محصول می‌توان به وجود ۲ پورت USB، امکان کنترل سرعت فن‌ها، امکان کنترل حالت نورپردازی، نگه‌دارنده‌ی گوشی موبایل و نویز بسیار کم فن‌ها اشاره کرد.

پایه خنک کننده  لپ تاپ ردراگون مدل IVY GCP500

پایه خنک کننده لپ تاپ آیس کورل مدل a17

پایه خنک کننده لپ تاپ آیس کورل مدل a17

در نهایت باید یکی دیگر از کول‌پدهای ساخت شرکت آیس کورل را معرفی کنیم که مبتنی بر پلاستیک و آلومینیوم است و طراحی بسیار جذابی دارد. با توجه به اندازه‌ی این پایه خنک‌کننده، برای لپ‌تاپ‌های با حداکثر اندازه‌ی ۱۵ اینچ می‌توانید از آن استفاده کنید. درون بدنه ۶ فن خنک‌کننده‌ی هم‌اندازه تعبیه شده که می‌توانند بخش‌های مختلف بدنه‌ی لپ‌تاپ را تا حد خوبی خنک کنند. از جمله دیگر امکانات این خنک کننده می‌توان به نورپردازی RGB ملایم و زیبا، امکان تنظیم شدت باد، فن‌های بسیار قدرتمند، ۲ عدد پورت USB و صدای بسیار کم اشاره کرد.

پایه خنک کننده  لپ تاپ آیس کورل مدل a17

سخن پایانی

در این مطلب به تعدادی از پایه‌ های خنک‌کننده لپ‌تاپ RGB موجود در دیجی‌کالا پرداختیم تا اگر برای لپ‌تاپ خود به دنبال خرید چنین وسیله‌ای هستید، بتوانید به راحتی از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید. البته در دیجی‌کالا می‌توانید مدل‌های متنوعی در این زمینه با قیمت‌های گوناگون پیدا کنید. به همین خاطر توصیه می‌کنیم حتما به خود فروشگاه هم سر بزنید.

سوالات متداول
چه کسانی باید از کول پد لپ تاپ استفاده کنند؟

کسانی که به انجام بازی‌های سنگین با لپ‌تاپ علاقه دارند و یا کارهای گرافیکی سنگین انجام می‌دهند باید کول پد خوبی را برای دستگاه خود تهیه کنند.
آیا کول پد می‌تواند دمای لپ تاپ را به شکل قابل توجهی کاهش دهد؟

اگر مدل‌های باکیفیت را خریداری کنید، قطعا به شکل محسوسی تفاوت دما را شاهد خواهید بود. اما با خرید مدل‌های ارزان‌تر، اگرچه دما از حالت عادی کمتر می‌شود اما شاید نتیجه خیلی برای شما محسوس و قابل توجه نباشد.
آیا برای لپ تاپ معمولی هم باید کول پد خریداری کرد؟
پاسخ به این سوال بستگی به نحوه‌ی استفاده‌ی شما از لپ‌تاپ دارد. در کل اگر می‌بینید بدنه‌ی لپ‌تاپ تا حد زیادی داغ می‌شود، بهتر است یک پایه خنک‌کننده برای آن خریداری کنید.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما