۳۰ بازی عالی که خوراک تجربه روی کامپیوتر همراه استیم دک هستند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۲ دقیقه

کنسول دستیم استیم دک (Steam Deck) را می‌توان کامل‌ترین کنسول دستی حال حاضر بازار دانست. دستگاهی که دارای قدرت سخت افزاری قدرتمندی بوده و تناسب خوبی میان قدرت و طراحی این دستگاه وجود دارد. همینطور اینکه به دلیل عدم استفاده از سیستم عامل ویندوز این دستگاه بسیار بهینه بازی‌ها را مدیریت کرده و به طور کلی تجربه بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

از زمان عرضه تا الان کنسول استیم دک توانست محبوبیت بسیار خوبی پیدا کند. در اصل شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرد تا این کنسول دستی را محبوب کرده و قابلیت‌های خاصی را در آن قرار دهد. به همین دلیل است که گیمرها نیز از آن استقبال بسیار خوبی کردند و تا حدی می‌توان استیم دک را رقیب نینتندو سوییچ دانست. هرچند که جامعه هدف این دو کنسول به طور کامل با یکدیگر تفاوت دارند.

در این مدت شرکت‌های رقیب ولو (Valve) دستگاه‌های مختلفی مشابه با استیم دک عرضه کردند که از آن‌ها می‌توان به ایسوس راگ الای (ROG Ally) اشاره کرد. شاید حتی رقبا در زمینه سخت افزاری نسبت به استیم دک برتری داشته باشند اما پشتیبانی از استیم و بهینه‌سازی بازی‌ها در این فروشگاه برای استیم دک باعث شده که استقبال بسیار بیشتری از کنسول شرکت ولو بشود.

شرکت ولو صاحب فروشگاه استیم است. با توجه به اینکه فروشگاه استیم پرطرفدارترین فروشگاه خرید بازی در پلتفرم کامپیوتر است، منطقی است که دستگاه استیم دک برتری زیادی نسبت به رقبا داشته باشد. ولو نیز برای اینکه این برتری را بیشتر اثبات کند در فروشگاه استیم بازی‌ها را به صورت رده بندی اعلام کرده است. به این شکل که در استیم ۳ نوع بازی وجود دارد. عناوینی که به طور کامل برای استیم دک بهینه شده‌اند، عناوینی که تا حدی برای استیم دک بهینه شده‌اند و بازی‌هایی که اصلاً برای استیم دک بهینه نیستند.

کاربران توانایی دریافت تمامی این بازی‌ها را دارند ولی نکته اینجاست که تجربه آن‌ها متفاوت خواهد بود. یعنی بازی‌هایی که برای استیم دک بهینه نشده‌اند تجربه بدتری را به کاربران ارائه داده که باعث می‌شود برای تجربه روی این دستگاه مناسب نباشند. با این حال اینگونه نیست که شما نتوانید این بازی‌ها را دانلود کنید ولی تجربه خوبی نخواهید داشت.

حال در میان دریای بازی‌هایی که برای استیم دک وجود دارد همگی ارزش وقت شما را ندارند. در حال حاضر نیز ما شاهد عرضه بازی‌های زیادی هستیم که کیفیت بالایی نداشته و وقت کاربران را تلف می‌کنند. در نتیجه در این متن ما قصد داریم تا بهترین بازی‌های استیم دک را به شما معرفی کنیم. بازی‌هایی که بهترین استفاده را از سخت افزار این دستگاه کرده و تجربه بسیار خوبی را به کاربران ارائه می‌دهند.

۳۰. اپرچر دسک جاب (Aperture Desk Job)

بهترین بازی استیم دک

بازی اپرچر دسک جاب نه تنها یکی از بهترین عناوین دستگاه استیم دک است، بلکه باید اولین بازی باشد که شما روی این دستگاه تجربه می‌کنید. این بازی در اصل یک معرفی از این دستگاه بوده و نحوه کار با آن را به شما آموزش خواهد داد. تقریباً مانند چیزی که در کنسول پلی‌استیشن ۵ وجود دارد. در کل کنترل‌های دستگاه استیم دک بسیار خاص هستند در نتیجه شما باید کار با آن‌ها را بیاموزید و اپرچر دسک جاب به بهترین شکل به شما این موارد را یاد می‌دهد. این بازی طراحی بسیار جذاب و بامزه‌ای دارد که شبیه به بازی‌های پرتال بوده و یک تجربه بسیار خاص را به کاربران ارائه می‌دهد.

۲۹. ومپایر سروایورز (Vampire Survivors)

بهترین بازی استیم دک

بازی ومپایر سروایورز یکی از عناوین بسیار خوب برای استیم دک است. حرکت در این بازی بسیار جذاب است و از طرفی مبارزات هم بسیار خوب طراحی شده است. هرچند بازی از لحاظ ظاهری بسیار ساده است ولی همین سادگی باعث شده تا برای این سخت افزار مناسب باشد. شما می‌توانید چندین کار مختلف در این بازی انجام داده و سلاح‌های خود را ارتقاء دهید تا در بازی پیشرفت کنید. طراحی بازی هم بسیار جذاب و جالب است. در ابتدا بازی بسیار ساده آغاز شده ولی با پیشرفت در آن صفحه پر از دشمن شده و مبارزات بسیار جذاب می‌شوند. نکته اصلی در مورد ومپایر سروایورز این است که بیش از حد سنگین نیست و در نتیجه باتری استیم دک را سریع خالی نمی‌کند. همینطور اینکه به راحتی می‌توان آن را دانلود و تجربه کرد که یک نکته بسیار مثبت است.

۲۸. هورایزن فوربیدن وست (Horizon Forbidden West)

بهترین بازی استیم دک

شما می‌توانید بگویید که بازی فوربیدن وست نسبت به بازی قبلی سری هورایزن یعنی زیرو داون (Zero Dawn) تغییر زیادی نداشته است. با این حال زیرو داون به تنهایی یک بازی جهان باز بسیار با کیفیت بود و فوربیدن وست نیز از این قانون مستثنی نیست. شرکت سازنده تلاش کرده تا در فوربیدن وست عناصر مختلف بازی را گسترش داده و بیشتر به دنیا و سیستم مبارزه بپردازد. بازی فوربیدن وست یک بازی نسبتاً سنگین برای دستگاه استیم دک است. به همین دلیل برای دانلود و تجربه آن شما باید تنظیمات زیادی را تغییر دهید. نکته مثبت اینجاست که تجربه این بازی به حدی لذت بخش است که ارزش این زحمات را دارد و در صورتی که به عناوین جهان باز علاقه دارید، قطعاً این بازی را روی دستگاه خود تجربه کنید.

۲۷. سیگنالیس (Signalis)

بهترین بازی استیم دک

بازی سیگنالیس برخلاف ظاهر بسیار ساده خود داستان عمیق و به شدت پیچیده‌ای دارد. از طرفی طراحی آن نیز بسیار خاص بوده و باعث می‌شود شما هفته‌ها و ماه‌ها درگیر آن باشید. طراحی ساده بازی باعث شده تا برای کنسول‌های دستی مخصوصاً استیم دک مناسب باشد و تجربه آن روی این دستگاه به شدت لذت بخش باشد. همینطور اینکه این بازی به طور کامل برای کنترل‌های مختلف استیم دک بهینه شده و شما می‌توانید به روش‌های مختلف آن را تجربه کنید. همینطور اینکه این بازی یک زمینه ترسناک دارد که باعث می‌شود اصلاً خسته کننده نباشد و با ظاهر بسیار جذابی که دارد روی استیم دک به بهترین نحو اجرا شود.

۲۶. سیاره لانا (Planet of Lana)

بهترین بازی استیم دک

بازی سیاره لانا یکی از عناوین پلتفرمر بسیار جذاب است. این بازی در سال ۲۰۲۳ میلادی عرضه شد و توانست موفقیت خوبی کسب کند اما چیزی که آن را بسیار جذاب می‌کند سیستم بسیار روان حرکتی آن است. طراحی سیاره لانا نیز بسیار خاص و جذاب است که باعث می‌شود شما حس خوبی داشته  باشید. همینطور اینکه سیاره لانا یک بازی بسیار ساده است و به راحتی روی کنسول استیم دک اجرا می‌شود. به طور کلی بازی سیاره لانا دارای چندین پازل و دشمن مختلف است. نکته مثبت اینجاست که شما یک همراه با خود داشته که در کارهای مختلف به شما کمک خواهد کرد و این بازی را بسیار جذاب کرده است.

۲۵. دیابلو ۴ (Diablo 4)

بهترین بازی استیم دک

بازی دیابلو ۴ حدود ۲ سال پیش عرضه شد و از زمان عرضه توانست سر و صدای زیادی به پا کند. این بازی پس از ۱۰ سال از عرضه آخرین عنوان دیابلو در دسترس قرار گرفت و به همین دلیل با استقبال بسیار خوبی از طرف طرفداران این مجموعه روبرو شد. در ابتدای عرضه برای تجربه دیابلو ۴ شما حتماً باید به سیستم بتل نت (Battle.net) متصل می‌شدید ولی در حال حاضر دیگر این مشکل وجود نداشته و شما به راحتی از استیم می‌توانید آن را دریافت کنید. دیابلو ۴ نیز به بهترین نحو برای کنسول استیم دک بهینه شده و در نتیجه شما می‌توانید با گرافیک بالا آن را تجربه کنید. نکته جالب اینجاست که بازی دیابلو ۴ یک عنوان نقش آفرینی است و معمولاً تجربه یک بازی نقش آفرینی با موس و کیبورد بهتر است ولی در مورد دیابلو ۴ برعکس است. به این شکل که استفاده از کنترلر برای این بازی بهتر بوده و تجربه جالبی را به کاربر ارائه می‌دهد.

۲۴. هیدیس (Hades)

بهترین بازی استیم دک

بازی هیدیس را به راحتی می‌توان یکی از بهترین عناوین دستگاه استیم دک دانست. هیدیس یک بازی در سبک روگ لایک (Rogue Like) بوده که کیفیت به شدت بالایی دارد. این بازی در سال ۲۰۲۰ توانست موفقیت بسیار زیادی کسب کند و سبک روگ لایک را دوباره به شهرت برساند. در هیدیس شما نقش زگرئوس (Zagreus)، فرزند هیدیس را بازی کرده که در تلاش است از جهنم رهایی پیدا کند. در نتیجه شما باید از موانع مختلف عبور کرده و دشمنان بسیاری را از بین ببرید تا به انتهای مسیر برسید. خوشبختانه در میانه راه کمک خدایان المپ باعث می‌شوند مسیر آسان‌تر بشود. همینطور اینکه این بازی برای استیم دک بسیار مناسب بوده و فشار چندانی به سخت افزار آن نمی‌آورد.

۲۳. های فای راش (Hi Fi Rush)

بهترین بازی استیم دک

های فای راش را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ میلادی دانست که شرکت مایکروسافت به سرعت آن را از حالت انحصاری خود خارج کرد. تجربه این بازی با کنترلر و دستگاه استیم دک به شدت لذت بخش بوده و یکی از بهترین بازی‌ها برای این کنسول است. همینطور اینکه طراحی این بازی چندان سنگین نبوده که باعث می‌شود کاربران با گرافیک بالا بتوانند آن را تجربه کنند. بازی های فای راش به شدت به موسیقی وابسته است. به این شکل که شما باید ریتم را درک کرده و با استفاده از آن ضربات مختلف را به دشمنان وارد کنید و حتی حرکات ترکیبی نیز وابسته به ریتم هستند. زمانی که شما این موضوع را درک بکنید از این بازی به طور کامل لذت خواهید برد.

۲۲. رچت اند کلنک: ریفت اپارت (Ratchet and Cland: Rift Apart)

بهترین بازی استیم دک

مجموعه رچت اند کلنک برای چندین سال است که به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه می‌شوند. حال نکته اینجاست که شرکت سازنده تصمیم گرفت که پس از این مدت این بازی را برای کامپیوتر هم عرضه کند و در نتیجه شما میتوانید این پلتفرمر جذاب را روی استیم دک هم تجربه کنید. بازی ریفت اپارت به راحتی بهترین عنوان مجموعه رچت کلنک بوده که هم از لحاظ داستانی و هم از لحاظ طراحی دنیا بسیار قدرتمند عمل می‌کند. مکانیسم‌های حرکتی در این بازی به شدت قدرتمند بوده که باعث شده استیم دک یکی از بهترین عناوین پلتفرمر تولید شده در این چند سال باشد.

۲۱. استری (Stray)

بهترین بازی استیم دک

بازی استری در زمان معرفی توانست توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب بکند. در اصل اینکه یک شرکت تصمیم گرفته تا شخصیت اصلی یک بازی را گربه بگذارد به نوبه خود جالب بوده و طراحی آن نیز تا حد خوبی دقیق است. گربه داستان استری از خانواده خود جدا شده و وارد یک شهر می‌شود. در این شهر نیز با چندین ربات مختلف روبرو شده و در تلاش است تا این شهر را از شرایط بدی که در آن قرار دهد نجات دهد. استری نه تنها از لحاظ داستانی قوی است بلکه از لحاظ گیم‌پلی نیز طراحی بسیار خوبی داشته و ویژگی‌های یک گربه را به طور کامل در بازی به کاربر ارائه می‌دهد. نکته اینجاست که بازی استری از لحاظ گرافیکی نسبتاً سنگین بوده و در نتیجه امکان دارد که شما برای تجربه آن روی استیم دک مجبور شوید کمی گرافیک بازی را کم بکنید.

۲۰. ویو تیل (Wave Tale)

بهترین بازی استیم دک

بازی ویو تیل در ابتدا برای سرویس گوگل استیدیا (Stadia) عرضه شد. پس از اینکه این پروژه گوگل با شکست مواجه شد، شرکت سازنده ویو تیل آن را برای کامپیوتر عرضه کرد و توانست به پتانسیل واقعی بازی دست پیدا کنند. کاربران کامپیوتر به شدت از این بازی استقبال کرده و بازی ویو تیل توانست موفقیت خوبی کسب کند. دلیل اصلی موفقیت ویو تیل هم سیستم حرکتی بسیار قدرتمند این بازی بود. به این شکل که در صورتی که شما حرکات آن را می‌آموختید، گشت و گذار در دنیای بازی به شدت لذت بخش شده و شما به طور دائم به دنبال حرکت کردن بودید. بازی ویو تیل از لحاظ گرافیکی عملکرد خوبی دارد و برای استیم دک نیز مناسب است. در نتیجه شما می‌توانید با نرخ فریم بالا این بازی را تجربه کرده و از آن لذت ببرید.

۱۹. الدن رینگ (Elden Ring)

بهترین بازی استیم دک

وقتی بحث در مورد بازی‌های یک کنسول همراه می‌شود کمتر کسی به بازی الدن رینگ توجه می‌کند. اجرای این بازی برای کنسول‌های بزرگ هم کار چندان راحتی نیست و بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند این بازی را با نرخ فریم بالا ارائه دهند ولی با این حال نمی‌توان کیفیت این بازی را انکار کرد. اگر استیم دک تنها کنسول بازی شما است، در نتیجه تجربه بازی الدن رینگ روی آن ارزش دارد. شرکت فرام سافتور همیشه در زمینه پورت‌های کامپیوتر ایراد داشت و الدن رینگ نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی بحث اینجاست که در این مدت بهبود بسیار زیادی داشته و حال به یک بازی بسیار خوب برای پلتفرم کامپیوتر تبدیل شده است. بازی الدن رینگ دارای یک داستان بسیار قوی و دنیای گسترده است که باعث شده یکی از بهترین عناون ساخته شده در چند سال اخیر باشد. در نتیجه اگر شما به دنبال این هستید که ساعت‌ها درگیر شوید، الدن رینگ برای شما ساخته شده است.

۱۸. اسموشی بیا خانه (Smushi Come Home)

بهترین بازی استیم دک

بازی اسموشی بیا خانه در سال ۲۰۲۳ به بهترین نحو به گیمرها معرفی شد. این بازی را نمی‌توان هیجان انگیزترین بازی ساخته شده دانست ولی نکته اسموشی بیا خانه هم همین است. برخلاف بسیاری از بازی‌های این لیست که به طور دائم شما را می‌ترسانند یا ضربان قلب شما را بالا می‌برند، بازی اسموشی بیا خانه اصلاً تلاشی برای این کار نکرده و در اصل یک تجربه بسیار آرام و لذت بخش را به شما ارائه می‌دهد. دنیای بازی بسیار آرام بوده و کرکترهای جانبی نیز اصلاً عجله‌ای برای انجام کار ندارند. نکته مثبت اینجاست که بازی اسموشی بیا خانه به بهترین نحو روی کنسول استیم دک اجرا شده و هیچ محدودیتی در اجرای آن ندارد. به همین دلیل شما یک تجربه آرام و به شدت لذت بخش را با این کنسول و بازی اسموشی بیا خانه خواهید داشت.

۱۷. درب مرگ (Death’s Door)

بهترین بازی استیم دک

بازی درب مرگ برای افرادی که تحمل عناوین سولز لایک (Souls Like) را ندارند بسیار مناسب است. به دلیل اینکه این بازی نسبت به عناوین دیگر این سبک راحت‌تر بوده و طراحی بسیار جالبی دارد. از طرفی به دلیل گرافیک نه چندان بالا شما به راحتی می‌توانید این بازی را تجربه کرده و دیگر نگران باتری یا مشکلات عملکردی استیم دک نباشید. در اصل در بازی درب مرگ شما فرصت دارید تا با مکانیک‌های بازی آزمون و خطا کرده و تلاش کنید بهترین روش را برای نابودی دشمنان خود انتخاب کنید. چیزی که کم در بازی‌های سولز لایک وجود دارد. همینطور اینکه تجربه این بازی به بهترین نحو برای کنترلر بهینه شده که باعث شده روی دستگاه استیم دک به بهترین نحو اجرا شود.

۱۶. فورتزا هورایزن ۵ (Forza Horizon 5)

بهترین بازی استیم دک

فورتزا هورایزن ۵ هم از بازی‌های دیگری است که اگر استیم دک تنها کنسول بازی شماست تجربه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هورایزن ۵ را می‌توان به راحتی بهترین بازی ریسینگ ساخته شده در چند سال اخیر دانست. عنوانی که نه تنها به شما آزادی عمل بسیار زیادی می‌دهد بلکه با یک دنیای گسترده و طراحی ماشین‌های خوب یک تجربه رانندگی فوق العاده را در اختیار شما قرار می‌دهد. این بازی از لحاظ گرافیکی سطح بسیار بالایی دارد در نتیجه بهتر است قبل از تجربه آن در تنظیمات گرافیکی تغییر ایجاد کنید. همینطور اینکه فورتزا هورایزن ۵ از لحاظ گیم پلی بسیار متنوع و جذاب بوده و ارزش تجربه زیادی دارد. نکته مثبت هم اینجاست که مایکروسافت آن را روی فروشگاه استیم هم عرضه کرد تا افراد بیشتری به فورتزا هورایزن ۵ دسترسی پیدا کنند.

۱۵. دودوین (Dordogne)

بهترین بازی استیم دک

در دنیای گیمینگ بازی‌های اکشن بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود گیمرها از آرامش فاصله زیادی داشته باشند. بازی دودوین دقیقاً برعکس این موضوع است. این بازی به کاربران می‌آموزد که قدر چیزهای کوچک را در اطرافشان بدانند و پازل‌های مختلف را با محیط اطراف خود حل کنند. بازی از لحاظ گرافیکی چندان سنگین نیست و از لحاظ گرافیکی هم هیجان بسیار زیادی ندارد. هدف سازنده هم همین است. اینکه شما برای یک مدت کوتاه هم که شده آرام یک گوشه نشسته و ذهن خود را از هیاهوی زندگی آزاد کنید. بازی دوردوین به مشکلات و پازل‌های جالبی اشاره می‌کند که در عین سادگی بسیار لذت بخش هستند. درنتیجه تجربه این بازی برای افرادی که از بازی‌های روتین و خشن خسته شده‌اند، بسیار توصیه می‌شود.

۱۴. پرتال ۲ (Portal 2)

بهترین بازی استیم دک

بازی پرتال ۲ جزو اولین عناوینی است که شرکت ولو آن را برای استیم دک بهینه کرد. حتی این شرکت در رویداد معرفی استیم دک نیز آن را نشان داد و یک دلیل کاملاً واضح برای آن وجود داشت. بازی پرتال ۲ توسط خود شرکت ولو ساخته شده و در نتیجه به بهترین نحو برای استیم دک بهینه شده است. این بازی با وجود اینکه سه بعدی است اصلاً فشاری به استیم دک نیاورده و به راحتی با نرخ فریم بالا اجرا می‌شود. حتی از لحاظ مصرف باتری نیز بسیار بهینه بوده و شما می‌توانید چندین ساعت به راحتی با استیم دک پرتال ۲ را تجربه کنید و نگران باتری آن نباشید. نکته اصلی اینجاست که بازی پرتال ۲ یکی از بهترین تجربه‌های سبک همکاری را به شما ارائه داده و در نتیجه اگر با یکی از دوستان خود که استیم دک دارد این بازی را تجربه کنید، زمان خوبی را سپری خواهید کرد.

۱۳. مرکز انتروپی (The Entropy Centre)

بهترین بازی استیم دک

بازی مرکز انتروپی نیز از بازی پرتال الگوبرداری کرده است. با این حال به جای اینکه شما یک سری ورودی برای حرکت یک شخصیت دیگر درست کنید، در این بازی می‌توانید با زمان کار کنید. سلاح شما توانایی این را دارد تا زمان را به عقب برگردانده و وسایل مختلف را به جایگاه اولیه خود منتقل کند. چارچوب بازی بسیار جالب بوده و شرکت سازنده ایده مهیجی را پیاده کرده است. نکته اینجاست که این بازی پازلی ذهن شما را به طور کامل به چالش کشیده و شما را مجبور می‌کند تا به تمام موارد موجود در هر مرحله توجه کنید. دستگاه استیم دک نیز به راحتی از پس اجرای این بازی بر آمده و بدون هیچ مشکلی با نرخ فریم بالا یک تجربه بسیار خوب را به کاربران ارائه می‌دهد.

۱۲. اسکایریم (Skyrim)

بهترین بازی استیم دک

در حال حاضر دیگر تنها دستگاهی که بازی اسکایریم برای آن عرضه نشده است، ماکروویو است. این بازی برای تمامی دستگاه‌های موجود در دسترس بوده و در نتیجه استیم دک نیز می‌تواند این بازی را اجرا کند. با این حال این همه گیر بودن اسکایریم به این معنا نیست که یک بازی بی‌کیفیت است. اتفاقاً این بازی بسیار خوب بوده و یکی از بهترین عناوین نقش آفرینی ساخته شده در تاریخ است. اسکایریم از لحاظ داستانی بسیار قدرتمند بوده و دنیای به شدت پویایی دارد. شرکت بتسدا با عرضه این بازی یک سطح جدیدی را در دنیای بازی‌های ویدئویی ایجاد کرد که باعث شد سبک نقش آفرینی پیشرفت بسیار زیادی داشته باشد. از طرفی این بازی به حدی قدیمی هست که نیاز به سخت افزار خیلی قوی نداشته باشد و به راحتی روی کنسول استیم دک اجرا شود.

۱۱. خدای جنگ (God of War)

بهترین بازی استیم دک

در مورد خدای جنگ کمی وضعیت فرق می‌کند. این بازی برای کنسول‌های ایکس‌باکس در دسترس نیست و حتی اگر شما یک کنسول بزرگ‌تر ولی ایکس‌باکس داشته باشید نمی‌توانید آن را روی آن تجربه کنید. با این حال خبر خوب اینجاست که شما می‌توانید این بازی را روی استیم دک دانلود کرده و تجربه کنید. بازی خدای جنگ به حد خوبی برای پلتفرم کامپیوتر بهینه شده و به همین دلیل یک تجربه خوب را به شما ارائه می‌دهد. این تجربه به اندازه کنسول‌های خود سونی خوب نیست ولی برای افرادی که دسترسی به آن‌ها ندارد بسیار عالی است. خدای جنگ از لحاظ داستانی به شدت قدرتمند است و گیم‌پلی خیلی خوبی دارد. از طرفی این بازی به طور کامل برای کنترل‌های استیم دک بهینه شده و در نتیجه به بهترین نحو روی این کنسول کوچک اجرا می‌شود.

۱۰. مانستر هانتر رایز (Monster Hunter Rise)

بهترین بازی استیم دک

بازی مانستر هانتر در ابتدا برای کنسول نینتندو سوییچ طراحی شد. در نتیجه به طور کامل برای کنسول‌های دستی بهینه شده است. نکته جالب اینجاست که شرکت سازنده پس از استقبال خوبی که از این بازی دید، آن را برای کامپیوتر هم عرضه کرد. نکته اینجاست که این بازی به طور کامل برای کنسول‌های دستی بهینه شده و در نتیجه به بهترین نحو اجرا می‌شود. همینطور اینکه مصرف باتری آن بسیار کم بوده و یک تجربه بسیار خوب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بازی مانستر هانتر رایز یک بازی جانبی از مجموعه مانستر هانتر است که توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند. گیم‌پلی بسیار خوب در کنار گرافیک جالب و دنیای با جزئیات باعث شدند که این بازی طرفداران زیادی داشته باشد و به یکی از بهترین عناوین کنسول نینتندو سوییچ تبدیل شود.

۹. البیون آنلاین (Albion Online)

بهترین بازی استیم دک

در حال حاضر بازی‌های زیادی در سبک MMO روی استیم دک وجود ندارد. با این حال بازی البیون آنلاین یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای کاربران استیم دک و طرفداران سبک MMO است. این بازی از لحاظ گرافیکی بسیار خوب بوده و به بهترین نحو برای استیم دک بهینه شده است. همینطور اینکه البیون آنلاین یک تجربه خوب سبک MMO را به کاربران ارائه داده و شاید کامل‌ترین مورد نباشد ولی در حال حاضر بهترین مورد برای دستگاه استیم دک است. تجربه این بازی به صورت همکاری و آنلاین یکی از تجربه‌های بسیار خوب و لذت بخش در سبک MMO است که باعث شده البیون آنلاین طرفداران زیادی پیدا کند.

۸. ریم ورلد (Rim World)

بهترین بازی استیم دک

بازی ریم ورلد (Rim World) در سبک سند باکس (Sand Box) بوده و طراحی جالبی دارد. به این شکل که شما بیشتر باید تلاش کنید تا دوام بیاورید و مکانیسم بقای آن بیشتری روی ساخت مقر تمرکز دارد. همینطور اینکه این بازی به طور کامل برای استیم دک بهینه شده است. حتی می‌توان گفت که عملکرد آن روی استیم دک بهتر از دستگاه‌های دیگر بوده و همین موضوع باعث شده که در این لیست حضور داشته باشد. ریم ورلد به طور کامل برای کنترل‌های استیم دک بهینه شده است. در نتیجه شما به هر روشی که بخواهید می‌توانید این بازی را روی این دستگاه تجربه کرده و لذت ببرید.

۷. تراریا (Terraria)

بهترین بازی استیم دک

بازی تراریا حدود ۱۳ سال است که در دنیای گیمینگ حضور دارد و می‌توان گفت که یک رقیب مستقیم برای بازی ماینکرفت است. نکته اینجاست که بازی تراریا به بهترین نحو برای تجربه با کنترلر و استیم دک بهینه شده و در نتیجه تجربه آن به صورت همراه بسیار جذاب است. به راحتی می‌توان گفت که تراریا همان ماینکرفت فقط به صورت دو بعدی است ولی از لحاظ بصری بسیار زیبا طراحی شده است. مراحل بازی نیز به بهترین شکل طراحی شده و در آخرین به روزرسانی این بازی موارد زیادی به آن افزوده شده است. تراریا از لحاظ گرافیکی بسیار ساده است و در نتیجه فشار زیادی به دستگاه استیم دک نمی‌آورد. در نتیجه کاربران می‌توانند ساعت‌ها وقت خود را صرف این بازی کرده و از آن لذت ببرند.

۶. هلف لایف ۲ (Half Life 2)

بهترین بازی استیم دک

بازی هلف لایف ۲ را می‌توان یکی از بهترین عناوین ساخته شده در تاریخ گیمینگ دانست. نکته جالب هم اینجاست که شرکت ولو به حدی به این بازی افتخار می‌کند که در سال ۲۰۲۲ آن را برای کنسول استیم دک بهینه کرد. بازی هلف لایف ۲ برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ عرضه شد و تانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند. همینطور اینکه شرکت سازنده تلاش کرده تا آن را برای چندین سال زنده نگه دارد و در نتیجه هلف لایف به یکی از بهترین بازی‌های شوتر ساخته شده در تاریخ تبدیل شد. نکته اینجاست که نسخه بهینه سازی شده هلف لایف ۲ برای استیم دک از تمام قابلیت‌های این کنسول استفاده کرده و به نوعی به روز شده است. در نتیجه کاربران می‌توانند این بازی قدیمی و دوست داشتنی را به راحتی تجربه کرده و حس قدیمی بودن نداشته باشند.

۵. فاینال فانتزی ۱۵ (Final Fantasy XV)

بهترین بازی استیم دک

بازی فاینال فانتزی ۱۵ زمانی که عرضه شد توانست سر و صدای زیادی به پا کند. این بازی از لحاظ گرافیکی در سطح بسیار بالایی قرار داشت و شرکت سازنده نیز به بهترین نحو آن را برای کنسول‌های نسل هشتمی بهینه کرده بود. از طرفی گیم‌پلی بازی به شدت جذاب بوده و داستان جالبی داشت که باعث شد فاینال فانتزی ۱۵ در میان طرفداران این مجموعه و حتی افراد جدید جایگاه خاصی پیدا کند. نکته جالب اینجاست که شرکت اسکوئر انیکس بازی فاینال فانتزی ۱۵ را به بهترین نحو برای کنسول استیم دک بهینه کرده است. در نتیجه شما از لحاظ عملکردی مشکل خاصی نخواهید داشت و اگر گرافیک بازی را روی حالت Medium قرار دهید، به راحتی می‌توانید نرخ فریم ۳۰ یا بالاتر را دریافت کنید. همینطور اینکه کنترل‌های بازی برای کنسول استیم دک بهینه شده تا کاربران بتوانند به روش‌های مختلف آن را تجربه کنند.

۴. سلست (Celeste)

بهترین بازی استیم دک

بازی سلست یکی از عناوین بسیار خاص این لیست است. این بازی در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و در کنار غول‌هایی مثل رد دد ریدمپشن ۲ (Red Dead Redemption 2) و خدای جنگ قرار گرفت. با این حال توانست موفقیت خوبی کسب کند و در میان طرفداران سبک بازی‌های مستقل محبوب شود. سلست یک بازی پلتفرمر دو بعدی بسیار ساده است که داستان یک دختر شیطان را نشان می‌دهد. کسی که قصد دارد قله سلست را فتح کرده و در میان راه با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شود. چیزی که سلست را بسیار جذاب می‌کرد مکانیسم قوی و دقیق آن بود. به شکلی که هر حرکت شما قطعاً به نتیجه رسیده و کنترل‌های این بازی به شدت قابل اطمینان بودند. همینطور اینکه بازی سلست از لحاظ گرافیکی اصلاً سنگین نیست و فشار خاصی به دستگاه استیم دک نمی‌آورد.

۳. آنپکینگ (Unpacking)

بهترین بازی استیم دک

بازی آنپکینگ نیز یکی دیگر از عناوینی است که روندی مخالف با روند همیشگی دنیای گیمینگ را در پیش گرفته است. این بازی یک عنوان بسیار آرام بخش و ساده بوده که تجربه خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این بازی بیشتر حالت پازلی داشته ولی در آن هیچ عجله‌ای وجود ندارد. شما می‌توانید به راحتی یک اتاق را چیدمان کنید و پس از آن از داستان بازی مطلع شوید. نکته اصلی اینجاست که آنپکینگ به بهترین نحو برای استیم دک ساخته شده است. این بازی به طور کامل از تمامی قابلیت‌های کنسول دستی شرکت ولو استفاده کرده و گرافیک چندان بالایی هم ندارد. در نتیجه از لحاظ باتری مصرف چندانی نداشته و از طرفی فشار زیادی به دستگاه وارد نمی‌کند.

۲. راه کنتاکی زیرو (Kentucky Route Zero)

بهترین بازی استیم دک

بازی راه کنتاکی زیرو یک بازی داستان محور به سبک اشاره و کلیک است. به این شکل که شما کرکتر خود را در مسیرهای مختلف هدایت کرده و تلاش می‌کنید داستان بازی را پیش ببرید. این بازی بیشتر روی داستان و فضا تمرکز داشته و کمتر به گیم‌پلی اهمیت می‌دهد با این حال داستان بسیار جالب و جذابی دارد. همینطور اینکه این بازی به بهترین نحو برای کنسول استیم دک بهینه شده و کنترل‌های آن با نسخه دستگاه‌های دیگر کمی تفاوت دارد. نکته اصلی اینجاست که بازی راه کنتاکی زیرو در ابتدا کمی آرام است. در نتیجه باید صبر کنید و از هنر داخل آن لذت ببرید تا در بازی پیش رفته و پیشرفت کنید. شما در این بازی باید بیاموزید که برای رسیدن به یک داستان زیبا باید کمی صبر کرد.

۱. اوتر وایلدز (Outer Wilds)

بهترین بازی استیم دک

بازی اوتر وایلدز یکی از عناوین سبک ماجراجویی بسیار جذاب است که در این مدت عرضه شده است. این بازی دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و یک تجربه بسیار خاص را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نکته اصلی اینجاست که بازی اوتر وایلدز شما را در یک شرایط خاص قرار می‌دهد. به این شکل که سیاره این بازی در یک چرخه ۲۲ دقیقه‌ای گیر کرده و حال شما در این مدت زمان باید تلاش کنید موارد مختلف را پیدا کنید و خود را از این حلقه رها کنید. اوتر وایلدز به طور کامل برای کنسول استیم دک بهینه شده و با گرافیک خوبی که دارد یک تجربه متعادل از نرخ فریم بالا و گرافیک خوب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همینطور اینکه این بازی از لحاظ داستانی هم قدرتمند عمل کرده و تبدیل به یکی از عناوین بسیار جذاب ماجراجویی چند سال اخیر شده است.

در این متن ما تلاش کردیم تا بهترین بازی‌های کنسول استیم دک را به شما معرفی کنیم. اکثر این عناوین برای کنسول استیم دک بهینه شده‌اند و به همین دلیل است که در این متن حضور دارند. حال اگر شما مورد بهتری را می‌شناسید که در این لیست حضور ندارد، خوشحال می‌شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Rockpapershotgun

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما