۶ فیلم خون‌آشامی رمانتیک که از افسانه گرگ و میش داستان عاشقانه‌تری دارند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
بهترین فیلم‌های خون آشامی عاشقانه فقط عاشقان زنده می‌مانند

اگر مانند بقیه افراد فضای مجازی هستید، پس احتمالا در میانه‌ی دوران پسا افسانه‌ی گرگ و میش قرار دارید که سبکی جدید از داستان عاشقانه در سری‌های اوایل قرن جدید بود. افزایش توجه به این حماسه همچنین به معنای افزایش انتقادات نسبت به آن است، اما باید قبول کنیم اغلب اوقات عشق بین بلا و ادوارد مخرب بود. مطمئنا آگاهی همیشگی شخصیت‌ها در گرگ و میش، همیشه مثبت نبود اما به هر حال نمی‌توانید جذابیت تماشای عاشق شدن دسته‌ای از خون‌آشامان جذاب را انکار کنید.

تماشای عاشقانه‌های ممنوعه‌ی خارق‌العاده‌ی فیلم‌های خون‌آشامی جذابیت دارد اما اگر هرگز عشقی واقعی بین ادوارد یا جیکوب را احساس نکرده‌اید، بهتر است دور و بر خود را خوب نگاه کنید، چرا که فیلم‌های خون‌آشامی رمانتیک دیگری وجود دارند که تمام نیازهای خونخوارانه شما را برطرف خواهند کرد. 

۶. دختری در شب تنها به خانه می‌رود (A Girl Walks Home Alone at Night)

فیلم خون‌آشامی

 • کارگردان: آنا لیلی امیرپور
 • بازیگران: آنا لیلی امیرپور، شیلا وند، آرش مرندی
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۴
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۶ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷ از ۱۰

دختری در شب تنها به خانه می‌رود، ترکیبی وسترن، عاشقانه و وحشتناک، یک فیلم فمینیستی و شایسته‌ی ستایش بسیار است. یک خون‌آشام (شیلا وند) که نامش مشخص نیست، در یک شهر فرسوده در ایران زندگی می‌کند و اوقات خود را با یک اسکیت‌بورد سپری می‌کند و با آن پرسه می‌زند. این زن خون‌آشام تنها که فقط برای چند نفر از ساکنان این شهر بد ناشناخته است، شب‌ها در خیابان‌ها رفت و آمد می‌کند و مردانی را شکار می‌کند که با زنان بدرفتاری می‌کنند. او زندگی خود را بر اساس یک قانون اخلاقی سخت می‌گذراند اما فاقد هر گونه ارتباط معنادار انسانی است.

آرش (آرش مرندی)، یکی از شهروندان بسیار معمولی این شهر است که برای تأمین مخارج خود و پدر معتادش، کار و تلاش می‌کند. زنجیره‌ای از شرایط خونین، منجر به ملاقات این دو با یک‌دیگر می‌شود و این دو نفر که از زندگی ناامید هستند، دوست ندارند ارتباط منحصربه‌فرد خود را قطع کنند. دختری شب تنها به خانه می‌رود، به اندازه گرگ و میش، به خط داستانی عاشقانه وابسته نیست اما این فیلم، روایتی هیجان‌انگیز از دو فرد تنها است که در کنار یک‌دیگر آرامش می‌یابند و یک داستان عاشقانه اصیل را رقم می‌زنند. این فیلم با تصاویر سیاه و سفید ریز خود، برداشتی بسیار صمیمی و زیبا از این ژانر ارائه می‌دهد. 

۵. تنها عاشقان زنده ماندند (Only Lovers Left Alive)

فیلم خون‌آشامی

 • کارگردان: جیم جارموش
 • بازیگران: تام هیدلستون، تیلدا سوینتون، میا واسیکوسکا
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۶ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۳ از ۱۰

تنها عاشقان زنده ماندند با بازی ترکیب عجیب تیلدا سوینتون و تام هیدلستون، داستان یک زوج متاهل چند صد‌ساله را روایت می‌کند که زندگی خون‌آشامی خود را با یک رابطه‌ی طولانی‌مدت سپری می‌کنند. آدام (هیدلستون) که یک موسیقیدان است، از زندگی طولانی و بدون درک و آگاهی خود خسته شده است. همسرش ایو (سوینتون) پس از آگاهی از قصد خودکشی شوهرش، به او دلداری می‌دهد.

وقتی خواهر کوچک‌تر ایو (میا واسیکوسکا) به داستان اضافه می‌گردد، پیوند شیرین این زوج به‌سرعت خراب می‌شود. ایو، خون آدام را می‌نوشد و او و خواهرش را مجبور می‌کند تا برای وعده‌ی غذای بعدی خود شکار کنند. داستان عاشقانه آدام و ایو بسیار بالغانه و پخته‌تر از بلا و ادوارد در گرگ و میش است و این ویژگی به نفع فیلم تمام می‌شود. این فیلم، داستانی از یک عشق تازه یا یک رابطه جدید نیست. داستان تنها عاشقان زنده ماندند درباره پیامدهای یک عاشقانه چند صدساله و بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است. 

۴. خون و رزها (Blood and Roses)

فیلم خون‌آشامی

 • کارگردان: راجر وادیم
 • بازیگران: آنت وادیم، السا مارتینلی، راجر وادیم
 • تاریخ انتشار: ۱۹۶۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۶ از ۱۰

فیلم ترسناک اروتیک خون و رزها، اقتباسی از رمان معروف کامیلا در سال ۱۹۶۰ است که داستانی درباره حسادت، شهوت و تبدیل شدن به یک خون‌آشام را به بینندگان ارائه می‌دهد. کامیلا (آنت وادیم) که فردی تنهاست، به‌شدت به نامزدی پسر عمویش (مل فرر) با دوستش، جورجیا (السا مارتینلی) حسادت می‌کند. کامیلا با افزایش حسادتش به معشوقه پسر عمویش، کنجکاو می‌شود تا درباره‌ی سابقه‌ی خویشاوندان خون‌آشام خود بیشتر بداند.

پسر عموی او جشن ازدواج آینده‌ی خود را اعلام می‌کند و کامیلا تصمیم می‌گیرد تا با همراهی روح خویشاوند خون‌آشام خود در این رویداد حاضر شود. این فیلم به بهترین شکل ممکن، سرگرم‌کننده است و اتفاقات عجیبی در خط داستانی خون‌آشامی آن رخ می‌دهند و تمام این‌ها در فضای جذاب دهه ۶۰ میلادی به تصویر کشیده می‌شود. این فیلم شباهت کمی با گرگ و میش دارد اما به هر حال انتخاب خوبی برای هر کسانی است که آرزو می‌کردند ای کاش آلیس و بلا در طول گرگ و میش، رابطه بهتری با هم می‌داشتند. 

۳. عطش (Thirst)

فیلم خون‌آشامی

 • کارگردان: پارک چان ووک
 • بازیگران: کیم اوک بین، یونگ هان بو، شین ها کیون
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۹
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۰ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۱ از ۱۰

پارک چان ووک، کارگردان مشهور کره‌ای، با عطش که بر اساس رمانی از قرن ۱۹ ساخته شده است، وارد دنیا و ژانر وحشتناک خون‌آشامان شد. کشیش محبوبی به نام سان هیون (کانگ هو سونگ) داوطلب می‌شود تا به امید ایجاد واکسن برای یک ویروس کشنده، آزمایش‌هایی پزشکی بر روی او انجام شود. آزمایش شکست می‌خورد و کشیش در نتیجه‌ تزریق خون، به ویروس آلوده می‌شود اما سان هیون به طرز معجزه‌آسایی بهبود می‌یابد که در واقع غیرممکن است.

سانگ هیون با دوست دوران کودکی خود، کانگ وو (شین ها کیون) و همسرش، تائه جو (کیم اوک بین) ارتباط مجدد برقرار می‌کند و جذب همسر او می‌شود. سان هیون خیلی زود متوجه می‌شود که سلامت او تنها زمانی پایدار باقی می‌ماند که وی خون انسان بنوشد. این مرد، بین دوراهی ایمان کاتولیک خود و هوس خون و همسر بهترین دوستش، قرار می‌گیرد. عطش برای کسی که از داستان عشقی گرگ و میش لذت می‌برد، جذاب و حتی روایتی هیجان‌انگیزتر است. فیلم جنبه‌ای از روابط عاشقانه ممنوعه را به تصویر می‌کشد اما آن را به طرز وحشتناکی ارائه می‌دهد. 

۲. دراکولای برام استوکر (Bram Stoker’s Dracula)

فیلم خون‌آشامی

 • کارگردان: فرانسیس فورد کوپولا
 • بازیگران: گری اولدمن، وینونا رایدر، کیانو ریوز
 • تاریخ انتشار: ۱۹۹۲
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۵ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۴ از ۱۰

این فیلم، داستان خون‌آشام اصلی، کنت دراکولا (گری اولدمن) را روایت می‌کند که همسرش (وینونا رایدر) که یک پرنسسی قرن پانزدهمی بود خودکشی می‌کند و دراکولا از خود بی خود می‌شود و تصمیم می‌گیرد عادات انسانی خود را کنار بگذارد و به یک خون‌آشام مشهور افسانه‌ای تبدیل شود. قرن‌ها بعد، یک وکیل (کیانو ریوز) برای یک معامله ملک به خانه دراکولا می‌رود. دراکولا عکسی از نامزد آن مرد را مشاهده می‌کند و همسر فقیدش را می‌بیند. دراکولا که متقاعد شده است که او تناسخ معشوقه خودش است، جنگی را آغاز می‌کند تا او را به خانه خود بیاورد.

دراکولای فرانسیس فورد کوپولا طی سال‌های متمادی به دلیل داستان کلاسیک گوتیک خود، تأثیر بسیاری بر آثار مشابه بعدی گذاشته است و علت این اثرگذاری را می‌توان در بازی عالی اولدمن و همچنین طراحی صحنه باشکوه ویکتوریایی آن پیدا کرد. گرچه فیلم هنوز منتقدان قابل توجه خود را دارد، به ویژه به خاطر لهجه نامناسب ریوز اما طبیعت فوق‌العاده و فضای فیلم باعث شده است تا از بسیاری دیگر از بازسازی‌های دراکولا متمایز باشد. 

۱. هوشیاری تمساح‌ها / جاودانگی (The Wisdom of Crocodiles / Immortality)

فیلم خون‌آشامی

 • کارگردان: پوچی لونگ
 • بازیگران: جو لا، الینا لونسون، تیموتی اسپال
 • تاریخ انتشار: ۱۹۹۸
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۴۷ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۲ از ۱۰

جود لا نقش یک خون‌آشام سال‌خورده را بازی می‌کند که با تغذیه از زنان مجرد درمانده به شهوت خون خود دامن می‌زند. این خون‌آشام که دیگر نمی‌تواند خود را از خون دور نگه دارد، به دنبال پلاسمای زنی جوان است که در ادامه، عاشق او می‌شود. او دانشمند زیبایی به نام آن (الینا لونسون) را تعقیب می‌نماید و این زن را به رابطه با خودش اغوا می‌کند. احساسات عاشقانه بین این دو به طور متقابل افزایش می‌یابد اما خون‌آشام می‌داند که فقط یک نفر از این رابطه، زنده بیرون می‌آید.

اگر احساس می‌کنید پایان افسانه‌ای گرگ و میش را دوست داشته‌اید، این فیلم می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. ماهیت بالغانه فیلم هوشیاری تمساح‌ها (که به جاودانگی هم معروف است) بهترین عناصر عاشقانه داستان نوجوانانه گرگ و میش را دربر می‌گیرد و آن‌ها را بیشتر پیش می‌برد و جذابیتی ویژه و منحصربه‌فرد به آن‌ها می‌بخشد. مطمئنا داستان و رابطه عاشقانه فیلم، سالم نیست اما بهتر است به یاد آورید که عاشقانه گرگ و میش هم سالم نبود.

منبع: Colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما