ترسناک‌ترین بازی‌های ایکس‌باکس گیم پس؛ از تجربه‌های بزرگ تا بازی‌های مستقل

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
Best Xbox Game Pass Horor Games

سبک ترسناک همواره یکی از پرطرفدارترین موارد در دنیای گیمینگ بوده است. به همین دلیل سابقه بسیار زیادی داشته و عناوین بسیار زیادی در این سبک داریم. از طرفی بسیاری از افراد نیز حاضر به تجربه این عناوین نیستند. پس واکنش‌ها نسبت به این سبک به دو دسته تقسیم می‌شود. با گذشت زمان و افزایش قدرت سخت افزاری دستگاه‌ها عناوین ترسناک نیز بسیار با کیفیت شدند. به گونه‌ای که از حالت کلیشه‌ای خارج شده و شما را واقعاً از جای خود بلند خواهند کرد.

اگر شما طرفدار این سبک باشید، قطعاً با عناوینی مثل رزیدنت اویل (Resident Evil)، اوتلست (Outlast) و موارد دیگر آشنایی دارید. این عناوین، مخصوصاً رزیدنت اویل، باعث شدند تا سبک ترسناک پیشرفت بسیار زیادی بکند. حال اگر شما از مشترکین سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) باشید، با تعداد زیادی از عناوین در این سبک روبرو هستند. همانطور که گفتیم به دلیل سابقه زیاد بازی‌های ترسناک موارد زیادی نیز در این سبک وجود دارند.

قطعاً در میان این حجم از بازی، تعدادی خوب و تعدادی هم بد هستند. حال در این متن ما قصد داریم تا بهترین عناوین ترسناک سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.


۷ روز تا مردن ( ۷Days to Die)

سبک: جهان باز و دوام آوری
سازنده: The Fun Pimp
حجم بازی: ۳ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: نامشخص
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی ۷ روز تا مردن تمرکز زیادی روی عنصر دوام آوری عناوین ترسناک دارد. به همین دلیل شما باید به محیط خود آگاه بوده و آنجه نیاز دارید را فراهم کنید. در عین حال باید تلاش کنید تا از موج زامبی‌ها جان سالم به در ببرید. این بازی دارای دو بازه زمانی متفاوت است. در روز مبارزه با زامبی‌ها نسبتاً راحت است. مشکل در زمان شب است. جایی که زامبی‌ها شروع به دویدن کرده و خسته هم نمی‌شوند.

شما باید تلاش کنید تا از آن‌ها خودتان را پنهان کنید. با اینحال صدای این موجودات را دائماً می‌شنوید. همین صبر کردن در تاریکی باعث می‌شود تا بازی بسیار ترسناک شود. از طرفی به طور کلی ۷ روز تا مردن فضای ترسناکی هم دارد. طراحی دنیای بازی بسیار جالب بوده و گیم‌پلی آن نیز نسبتاً روان است. شما باید تلاش کنید تا در شب زنده بمانید. زمانی که روز بشود، کار شما نیز راحت‌تر خواهد بود.


طعمه (Prey)

سبک: اول شخص شوتر
سازنده: استودیوی آرکین (Arkane Studios)
حجم بازی: ۳۷ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۲۵ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

استودیوی آکین همواره به خاطر سبک خاص خود معروف بوده است. عناوینی مثل دیس‌آنرد (Dishonored) یا حتی همین طعمه به طور کامل این سبک را نشان می‌دهند. اگر شما به دنبال یک بازی ترسناک می‌گردید که گیم‌پلی جالبی هم داشته باشد، طعمه مخصوص شماست. داستان بازی حول مورگان یو (Morgan Yu) می‌گردد. او در تلاش است تا در یک مقر فضایی دور افتاده زنده بماند. مشکل اینجاست که موجودات فضایی اکثر افراد این مقر را از بین برده و به همین دلیل مورگان تنها است.

طعمه از لحاظ روانی نیز شما را به چالش خواهد کشید. از طرفی به دلیل اینکه حالتی علمی تخیلی دارد، بازی بسیار جالب است. نکته مهم در مورد بازی طعمه این است که منابع شما بسیار کم است. پس باید بتوانید آن‌ها را به خوبی مدیریت کنید. یکی از نکات مهم طراحی کرکتر مورگان است. با وجود شرایط سخت او همچنان عادی باقی مانده و به جنون نرسیده است.


شیطان درون ۲ (The Evil Within 2)

سبک: ماجراجویی و سوم شخص
سازنده: Tango Gameworks
حجم بازی: ۲۹ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۱۴
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی شیطان درون ۲ به اندازه شماره ۱ ترسناک نبود. با اینحال یکی از عناوین بسیار جالب در این سبک است. از لحاظ بصری بازی بسیار خاص بوده و اصالت خود را حفظ کرده است. شما در نقش سباستین کاستیانوس (Sebastian Castellanos) بازی می‌کنید. این دفعه دختر او در دنیای بازی شیطان درون گیر کرده و سباستین به دنبال نجات او است. نکته جالب دنیای این بازی است که بسیار جالب طراحی شده است. دشمنان نیز تنوع خوبی داشته و شما به هیچ عنوان از شیطان درون ۲ خسته نخواهید شد.

دلیل اینکه شیطان درون ۲ نسبت به یک کمتر ترسناک است، این است که بازی به شما فرصت استراحت می‌دهد. همینطور اینکه در داخل بازی تعدادی مکان برای تمرین ارتقاء وجود دارند که باعث می‌شوند بازی به طور کلی کمتر ترسناک شود. با اینحال اگر شما به دنبال خون و موجودات ترسناک هستید، این بازی قطعاً برای شما ساخته شده است.


فضای مرده ۲ (Dead Space 2)

سبک: علمی تخیلی و ترسناک
سازنده: Visceral Games
حجم بازی: ۱۳ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۹ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترنی بازی ترسناک گیم‌پس

مجموعه فضای مرده یکی از ترسناک‌ترین مجموعه‌ها در تاریخ بازی‌های ویدئویی هستند. شماره ۱ به اندازه کافی ترسناک بود اما شرکت سازنده تصمیم گرفت تا شماره ۲ را ترسناک‌تر بکند. شما در نقش ایزاک کلارک (Isaac Clarke) بازی می‌کنید. او که همچنان به دنبال معشوق خود می‌گردد، باید با دشمنان زیادی نیز مبارزه کند. نسبت به شماره ۱ کلارک بسیار توانمندتر شده است. با اینحال دشمنان او نیز چندان ساده نیستند.

نکته مهم در مورد عناوین فضای مرده این است که ترسناکی این عناوین بسیار خاص است. همینطور اینکه شخصیت اصلی بازی یک قاتل حرفه‌ای نیست و به همین دلیل ناتوانی‌های بسیاری دارد. از لحاظ طراحی محیط نیز این عناوین بسیار خوب ساخته شده‌اند. البته لازم به ذکر است که شرکت سازنده تصمیم گرفته تا عناوین فضای مرده را بازسازی کند. به همین دلیل می‌توانید تا عرضه این بازسازی صبر کنید.


با آتش آن را بکش (Kill it with Fire)

سبک: شبیه‌ساز
سازنده: Casey Donnellan Games
حجم بازی: ۱ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۵ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

عنکبوت‌ها به طور کلی موجودات ترسناکی هستند. حال شما تصور کنید که یک بازی به طور کامل در مورد این موجودات باشند. در اصل بازی با آتش آن را بکش، برای روبروی با این ترس ساخته شده است. افراد بسیار زیادی در سرتاسر دنیا از عنکبوت ترسیده و حتی فوبیا دارند. بازی به خودی خود هدف جالبی دارد اما بسیار خوب هم ساخته شده است.

شما باید سعی کنید این موجودات را پیدا کرده و آن‌ها را از بین ببرید. بازی بیشتر از اینکه ترسناک باشد، فکری است. شما باید این موجودات را پیدا کرده و آن‌ها را از بین ببرید. هرچه بیشتر به پیش بروید، سلاح‌ها نیز بهتر شده و شما راحت‌تر می‌توانید این موجودات را از بین ببرید. بازی با آتش آن را بکشد با وجود اینکه یک عنوان ایندی است، بسیار مفرح و جالب است. همینطور اینکه به افرادی که از عنکبوت می‌ترسند نیز بسیار کمک خواهد کرد.


بک فور بلاد (Back 4 Blood)

سبک: اول شخص شوتر
سازنده: Turtle Rock Studios
حجم بازی: ۴۵ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۵ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: بله

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

در این مدت گیمرها منتظر یک عنوان مشابه بازی لفت فور دد (Left 4 Dead) بودند. این بازی سبک خاصی در زمینه ترسناک بودن داشته و بسیار مفرح است. بعد از گذشت ۱۱ سال بازی بک فور بلاد عرضه شد. این بازی شباهت زیادی با لفت فور دد داشته و به همین دلیل حالت نوستالژی نیز دارد. البته لازم به ذکر است که نسبت به لفت فور دد کمبودهایی هم دارد اما به طور کلی بسیار مفرح است. مخصوصاً اگر شما این بازی را با دوستان تجربه کنید.

در بک فور بلاد شما نقش یک تمیزکننده (Cleaner) را بازی خواهید کرد. کار شما هم این است که دنیای بازی را از زامبی‌ها پاک کنید. اگر شما بک فور بلاد را روی آسان‌ترین حالت ممکن بگذارید بازی راحت است. مخصوصاً اگر دوستان شما نیز در این بازی ماهر باشند. بحث اصلی اینجاست که اگر درجه‌های سختی بالاتر را انتخاب کنید، بازی به نسبت دشوار شده و مهیج‌تر هم خواهد شد.


چهره (Visage)

سبک: ترسناک روان‌شناسی
سازنده: Sad Square Studios
حجم بازی: ۸ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۸ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

برخلاف اکثر عناوین ترسناک بازی چهره مانند پی‌تی، شامل دویدن یا فرار کردن نمی‌شود. بلکه شما تنها در یک راهرو به آرامی راه رفته و ناگهان چیزی را مشاهده می‌کنید. همینطور اینکه بازی چهره مبارزه هم ندارد. پس شما می‌توانید روی صندلی خود راحت نشسته و منتظر باشید تا اتفاق خاصی در بازی بیافتد.

در این سبک از عناوین ترسناک یکی از شاخصه‌های مهم طراحی دنیای بازی است. در اصل به دلیل اینکه بازیکنان بیش از هر سبک دیگری با محیط ارتباط برقرار می‌کنند و سازندگان به این موضوع توجه خاصی می‌کنند. سازندگان بازی چهره نیز از این موضوع مطلع بوده و این بازی از لحاظ طراحی محیط بسیار قوی است. البته در زمینه گیم‌پلی شما تا حد زیادی محدود هستید و باید اتفاقات اطراف خود را تماشا کنید.


شمشیر جهنم: فداکاری سِنوآ (Hellblade: Senua’s Sacrifice)

سبک: اکشن و ماجراجویی
سازنده: نینجا تئوری (Ninja Theory)
حجم بازی: ۲۰ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۷ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: بله

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی شمشیر جهنم را نمی‌توان لزوماً یک عنوان ترسناک دانست. با اینحال عناصر خاصی دارد که شما را درگیر خواهد کرد. شما در نقش سنوآ بازی خواهید کرد. او که عشقش را از دست داده به هلهایم (Helhaim) سفر می‌کند تا روح او را پیدا کند. سنوآ از یک مشکل روانی رنج می‌برد به همین دلیل این مشکل به طور دائم او را آزار می‌دهد. این بازی به گونه‌ای طراحی شده که شما می‌توانید مشکل کرکتر اصلی را درک کنید و همین مورد فداکاری سنوآ را بسیار زیبا می‌کند.

بازی فداکاری سنوآ تمرکز زیادی روی صداگذاری دارد. قسمت جالب ماجرا این است که بسیاری از راهنمایی‌های داخل بازی نیز از طریق صدا به شما منتقل می‌شود. از لحاظ بصری بازی واقعاً زیبا است. همینطور اینکه مبارزات هم خوب طراحی شده و چندان دشوار نیستند. به همین دلیل شما مشکلی از لحاظ پیشرفت در بازی نخواهید داشت. البته سعی کنید که زیادی در این بازی نمیرید! به دلیل اینکه اگر بیش از حد این اتفاق بیافتد، فایل‌های ذخیره‌ای شما به طور کامل پاک خواهد شد. همین مورد بازی را ترسناک‌تر می‌کند!


یک داستان طاعون: بی‌گناهی (A Plague Tale: Innocence)

سبک: ترسناک و دوام آوری
سازنده: Asobo Studio
حجم بازی: ۴۱ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۱۳ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: بله

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی یک داستان طاعون: بی‌گناهی یکی از عناوین بسیار جالب در چند سال اخیر بود. این بازی شما را به شدت درگیر کرده و یکی از تاریک‌ترین دوران تاریخ بشریت را به شما نشان می‌دهد. طاعون سیاه کل اروپا را فرا گرفته و جان بسیاری از افراد را گرفته است. حال شما داستان یک خواهر و برادر را دنبال می‌کنید. این دو نفر باید تلاش کنند تا در این دنیای نابود شده، زنده بمانند.

از لحاظ بصری یک داستان طاعون واقعاً زیبا طراحی شده است. همینطور اینکه داستان بازی نیز زیبا بوده و به همین علت شما به تجربه این بازی ترغیب خواهید شد. به طور کلی یک داستان طاعون مبارزات زیادی ندارد. بیشتر شما باید تلاش کنید تا از دست دشمنان فرار کرده و خود را نجات دهید. با اینحال با وجود خطی بودن داستان، بازی بسیار خوب ساخته شده است. شاید نتوان گفت که بی‌گناهی خیلی ترسناک است اما قطعاً تأثیر زیادی روی بازیکنان خواهد گذاشت.


فضای مرده (Dead Space)

سبک: سوم شخص شوتر
سازنده: Visceral Games
حجم بازی: ۶ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۱۲ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

به طور کلی ادغام سبک ترسناک و علمی تخیلی نتیجه خوبی می‌دهد. به همین دلیل بازی فضای مرده یکی از جذاب‌ترین عناوین در سبک ترسناک است. شما داستان آیزاک کلارک (Isaac Clarke) را دنبال خواهید کرد. او وارد یک سفینه فضایی شده که افراد آن کامل از بین رفته‌اند. طراحی بازی بسیار ترسناک بوده و همین باعث می‌شود تا شما بیشتر درگیر بازی بشوید.

از طرفی کلارک یک مهندس است. به همین علت در ابتدا شما توانایی مبارزه زیادی ندارید. همین باعث می‌شود تا بازی بیش از پیش ترسناک بشود. دشمنان شما در بازی نیز بسیار ترسناک هستند. مخصوصاً اینکه به صورت ناگهانی به شما حمله می‌کنند. داستان بازی نیز بسیار جالب و جذاب است. به همین دلیل شما مشتاقانه بازی را تجربه خواهید کرد و از آن خسته نخواهید شد.


شیطان درون (The Evil Within)

سبک: ترسناک و دوام آوری
سازنده: Tango Gameworks
حجم بازی: ۶ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۱۸ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

عناوین ترسناک با از نظر ذهنی بازیکنان را درگیر می‌کنند. بازی شیطان درون نیز دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد. مخصوصاً اینکه کل بازی را شما در ذهن یک قاتل طی می‌کنید. به طور کلی شیطان درون یک بازی عجیب است. هیولاهای بازی با چیزی که شما انتظار دارید تفاوت زیادی دارند. همینطور اینکه دنیای بازی نیز بسیار جالب ساخته شده است.

شما ممکن است ببینید که ناگهانی دنیای بازی تغییر کند. همین نشانگر ذهن عجیب یک فرد قاتل است. بازی از نظر روانشناسی نیز بسیار پیچیده است. به طور کلی شیطان درون نه تنها ترسناک است بلکه شما را به فکر فرو خواهد برد. مخصوصاً طراحی دشمنان که بسیار جالب است و مشابه آن در دنیای بازی‌های ویدئویی وجود ندارد.


دوم ۳ (Doom 3)

سبک: اول شخص شوتر
سازنده: id Software
حجم بازی: ۷ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۱۰ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی دوم ۳ نسبت به عناوین دیگر این مجموعه تفاوت زیادی داشت. به این دلیل که تمرکز زیادی روی ترسناک بودن داشت. همینطور اینکه عناصر دوام آوری نیز در این بازی بسیار زیادی بودند. همین باعث شد تا دوم ۳ اصالت همیشگی سری دوم را نداشته باشد. داستان بازی نیز شباهت زیادی با بازی دوم ۲۰۱۶ دارد.

شما در نقش یک فضانورد هستید که وارد مریخ شده است. دانشمندان دنیای دوم یک پرتال (Portal) به جهنم باز کرده و موجودات آن وارد مریخ شده‌اند. حال شما باید وارد جهنم شده و تلاش کنید این پرتال را ببندید. از لحاظ داستانی این بازی شباهت زیادی با عناوین دیگر دوم دارد. چیزی که آن را متفاوت می‌کند فضای آن است. به دلیل اینکه به نسبت ترسناک‌تر از بازی‌های دیگر این مجموعه بوده و تجربه بسیار خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد.


کریون (Carrion)

سبک: دو بعدی و پلتفرمینگ
سازنده: Phobia Game Studio
حجم بازی: ۴۰۰ مگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۵ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

سخت است که شما به عناوین ترسناک فکر کنید و یک بازی دو بعدی به ذهنتان برسد. با اینحال کریون یک بازی دو بعدی ترسناک است که نسبت به تمامی عناوین این لیست تفاوت زیادی دارد. همانطور که قبلاً گفتیم، عناوین ایندی دارای خلاقیت بسیار زیادی هستند. این موضوع در مورد کریون هم صدق می‌کند. در این بازی شما به جای اینکه به جای اینکه در نقش قربانی بازی کنید، در نقش هیولا هستید.

شما یک موجود بسیار بزرگ بوده که باید تلاش کنید از یک آزمایشگاه فرار کنید. در میانه راه باید دانشمندان مختلف را از بین برده و راه خود را به سمت خروج باز کنید. در اصل این بازی با چیزی که شما از یک عنوان ترسناک انتظار دارید، تفاوت زیادی دارد. تجربه کریون بسیار خاص بوده و در هیچ بازی دیگری وجود ندارد. پس اگر به عناوین عجیب علاقه دارید، کریون برای شما ساخته شده است. از لحاظ طراحی هنری نیز کریون بسیار زیبا است.


مرده تا نور روز (Dead by Daylight)

سبک: ترسناک و بقامحور
سازنده: Behaviour Interactive
حجم بازی: ۴۸ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: نامشخص
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: بله

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

طراحی یک عنوان ترسناک چند نفره واقعاً کار دشواری است. به دلیل اینکه اکثر بازیکنان آن را جدی نخواهند گرفت. با اینحال بازی مرده تا نور روز با راحتی از پس این کار برمی‌آید. در این بازی یک قاتل در برابر ۴ نفر دیگر قرار خواهد گرفت. حال این ۴ نفر باید تلاش کنند از دست او فرار کنند. بازی در عین حال که بامزه به نظر می‌رسد به دلیل اینکه حرکات قاتل غیرمنتظره است، ترسناک می‌شود.

تیمی که باید از دست قاتل فرار کنند، اگر همکاری خوبی داشته باشند، می‌توانند به راحتی او را گیج کنند. نکته جالب این است که این بازی در سال ۲۰۱۶ عرضه شد و همچنان کاربران خود را دارد. بازی مرده تا نور روز یک تجربه چند نفره بسیار خاص را در اختیار شما قرار می‌دهد. مخصوصاً اینکه تجربه آن به همراه تعدادی از دوستان بسیار لذت بخش است.


مردگان متحرک (The Walking Dead)

سبک: ماجراجویی چند قسمتی
سازنده: Telltale Games
حجم بازی: ۴ گیگابایت
مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۱۳ ساعت
برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی مردگان متحرک تلتیل (Telltale) را می‌توان بهترین اثر ساخته شده توسط این شرکت دانست. مخصوصاً اینکه با توجه به مشکلات اخیر تلتیل یکی از اثرهای ماندگان آن است. به طور کلی دنیای مردگان متحرک ترسناک است. پس از نام بازی مشخص است با یک عنوان ترسناک سر و کار دارید. ظاهر بازی نیز بسیار خاص طراحی شده و حالتی کمیک گونه دارد. به همین دلیل امکان دارد که ترسناک بودن آن نسبت به بازی‌های دیگر کمتر باشد.

شما در نقش کلمنتاین (Clementine) بازی خواهید کرد. او در ابتدا یک کودک بی‌تجربه است که زنده ماندن در این دنیای ترسناک برای او غیرممکن به نظر می‌رسد. هرچی بیشتر در بازی پیش بروید، کلمنتاین نیز قوی و بزرگ‌تر می‌شود. شما رشد این کرکتر را مشاهده خواهید کرد. مانند عناوین دیگر تلتیل، این بازی نیز بر اساس دیالوگ و گفت و گو به پیش می‌رود. این موارد نیز بسیار خوب در بازی مردگان متحرک طراحی شده‌اند.


بیگانه: انزوا (Alien: Isolation)

سبک: اول شخص و دوام آوری

سازنده: Creative Assembly

حجم بازی: ۲۴ گیگابایت

مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی: ۲۰ ساعت

برای کنسول نسل ۹ بهینه شده است: خیر

بهترین بازی ترسناک گیم‌پس

بازی بیگانه: انزوا را می‌توان یکی از بهترین عناوین ترسناک در تاریخ بازی‌های ویدئویی دانست. فضای بازی به طرز عجیبی شما را در جای خود میخکوب می‌کند. از طرفی هوش مصنوعی موجود فضایی بازی به نام زنومورف (Xenomorph) بسیار خوب بوده و همین باعث می‌شود بازی چندین برابر ترسناک‌تر بشود. این موجود به طور دائم به دنبال شما گشته و حتی صدای پایش شما را می‌ترساند.

اول شخص بودن بازی شما بیشتر در آن درگیر خواهد کرد. به همین دلیل درجه ترسناک بودن بازی نیز بیشتر بالا می‌رود. از طرف گیم‌پلی نیز روان و خوب بوده و شما می‌توانید به حرکت کرکتر خود اعتماد کنید. همانطور که قبلاً گفته شد ترکیب سبک علمی تخیلی و ترسناک نتیجه خوبی دارد. شرکت سازنده نیز به بهترین نحو از آن استفاده کرده است. به همین دلیل این بازی بهترین عنوان ترسناک سرویس گیم‌پس است.

به نظر شما عناوین ترسناک ارزش تجربه کردن را دارند؟ نظر شما در مورد عناوین موجود در این لیست چیست؟ آیا موردی هست که لیاقت حضور در آن را داشته ولی وجود ندارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه