نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی و چند تکنیک‌ آرایشی برای داشتن بینی باریک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی

کانتور بینی یکی از تکنیک‌های آرایشی است که با کمک آن می‌توانید ظاهر بینی را تغییر دهید. مثلا می‌توانید با همین تکنیک کاری کنید که بینی شما باریک‌تر، کوتاه‌تر یا بلندتر دیده شود. کانتور بینی گوشتی برای کسانی مناسب است که دوست دارند بینی باریک‌تری داشته باشند. در ادامه در مورد نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی و همین‌طور نکته‌های مفید برای اجرای درست کانتور بینی، بیشتر بخوانید.

تکنیک کانتور چیست؟

تکنیک کانتور چیست؟

تکنیک کانتور استفاده از محصولات آرایشی برای تغییر دادن ظاهر اجزای صورت است. در این تکنیک از رنگ‌های تیره و روشن برای ایجاد برجستگی و فرورفتگی روی صورت استفاده می‌کنند. با تکنیک کانتور حتی می‌توان شکل کلی چهره، فک، بینی و… را تغییر داد.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای تکنیک کانتور، تغییر شکل بینی است. برای کانتور بینی پهن و گوشتی به ابزارها و محصولاتی نیاز دارید و باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه عنوان می‌کنیم.

محصولات لازم برای کانتور بینی گوشتی

آنچه در ادامه می‌خوانید مجموعه‌ای کامل از محصولات لازم برای کانتور بینی گوشتی است.

پالت کانتور

در چند سال اخیر تکنیک کانتورینگ بسیار محبوب شده و به همین دلیل، از نظر محصولات مورد نیاز برای این کار، هیچ کمبودی در بازار و فروشگاه‌ها وجود ندارد. پالت‌های کانتور پالت‌هایی متشکل از دو تا سه رنگ تیره و روشن هستند. این پالت‌ها تنوع زیادی دارند و حتی رنگ‌های تیره و روشن را می‌توانید جداگانه هم تهیه کنید. ولی معمولا بهتر است که در یک پالت باشند چون رنگ‌های یک پالت، با هم تناسب دارند.

اهمیت انتخاب رنگ

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد در نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی یا هر کانتور دیگری انجام میدهند، انتخاب رنگ نامناسب با توجه‌ به ته‌رنگ پوست است. اگر پوست شما روشن تا متوسط باشد باید پالت‌های مات با تن رنگی سرد بخرید. مثلا رنگ‌های بژ و خاکی. اگر رنگ پوست تیره‌تر دارید، رنگ‌های سرد برای شما مناسب‌ هستند ولی رنگ‌های گرم‌تر، بهتر روی صورت شما می‌نشینند.

محصولات پودری یا کرمی

لوازم آرایش کانتور بینی گوشتی

یکی از سوالاتی که موقع خرید پالت کانتور بینی گوشتی ممکن است برایتان ایجاد شود این است که محصولات پودری را بخریم یا کرمی؟

اگر تازه‌کار هستید و قبلا تکنیک کانتور را امتحان نکرده‌اید، به‌جای محصولات کرمی از محصولات پودری استفاده کنید چون کار کردن با آن‌ها ساده‌تر است. اگر اشتباهی در کانتور کردن انجام دهید خیلی راحت می‌توانید آن را محو کنید. علاوه‌بر‌این، محصولات پودری ظاهری ظریف‌تر و مات‌تر ایجاد می‌کنند.

اما اگر می‌خواهید آرایش غلیظ‌‌تری داشته باشید و گریم بینی گوشتی واضح‌تر باشد، یا اینکه در آرایش کردن حرفه‌ای هستید و خوب می‌توانید محصولات آرایشی را روی پوست با هم ترکیب کنید، از محصولات کرمی استفاده کنید. این محصولات برای کانتورهای قوی‌تر و گریم بینی گوشتی مناسب است.

گران یا ارزان؟

محصولات متنوعی در بازار برای کانتور صورت و کانتور بینی گوشتی وجود دارد ولی لزومی ندارد که حتما گران‌ترین‌ها را بخرید. برای اینکه نتیجه‌ی مطلوب را بگیرید، لازم نیست زیاد هزینه کنید و پالت‌های ارزان‌تر هم می‌توانند همان کار را انجام دهند و قیمت پالت تاثیری روی نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی ندارد. چیزی که در نتیجه‌ی نهایی کار تاثیر دارد، توجه شما به تکنیک‌ها و ترکیب کردن و محو کردن درست کانتور روی صورت و انتخاب رنگ موقع خرید هایلایتر و کانتورینگ است.

حتی لازم نیست حتما پالت کانتور بخرید. استفاده از کرم‌پودری که دو تا سه درجه از رنگ پوست شما تیره‌تر باشد، همان‌کار را انجام می‌دهد.

هایلایتر

هایتلایتر محصولی برای اضافه کردن قسمت‌های روشن‌تر و ایجاد توهم انعکاس نور از یک سطح است. در واقع با این محصول می‌توانید یک بخش از صورت را برجسته‌تر نشان دهید.

محصولات مایع یا پودری

هایلایترها هم به دو شکل مایع یا پودری عرضه می‌شوند. هایتلایتر مایع ظاهری طبیعی‌تر به پوست می‌دهد و براق‌تر دیده می‌شود. هایلایتر مایع به‌خصوص برای پوست خشک نتیجه‌ی عالی دارد. اما اگر پوست چرب دارید که زود براق می‌شود، ممکن است هایلایتر مایع برای شما مناسب نباشد و بهتر باشد که از محصولات پودری استفاده کنید.

البته هایلایتر پودری طرفداران بیشتری دارد و احتمالا در فروشگاه‌ها، هایلایتر پودری را بیشتر ببینید. برای کانتور بینی گوشتی بهتر است از هایلایتر پودری استفاده کنید چون متمایزتر است.

وسایل لازم برای کانتور بینی گوشتی

برای کانتور بینی گوشتی و استفاده از محصولات آرایشی که بالاتر معرفی کردیم، باید از براش استفاده کنید. براش‌های بیضی شکل و زاویه‌دار برای این کار مناسب‌ هستند ولی در مجموع می‌توانید از هر براشی که با آن راحت‌تر هستید استفاده کنید. البته براش‌های بزرگ مثل براش‌هایی که برای پنکیک استفاده می‌کنید، برای کانتور مناسب نیستند.

ست برس آرایشی مدل نئونی کد h908 مجموعه 8 عددی

براش‌هایی که با موی مصنوعی ساخته می‌شوند را می‌توانید برای محصولات پودری و مایع استفاده کنید. برای محو کردن خطوط خیلی واضح روی پوست می‌توانید از بیوتی بلندر یا اسفنج‌های آرایشی که آن را کمی مرطوب کرده‌اید استفاده کنید.

آموزش کانتور بینی گوشتی

آموزش کانتور بینی گوشتی

نحوه‌ی کانتور بینی گوشت به ترتیب زیر است.

مرحله‌ی اول

قبل از هر کاری از کرم‌پودر استفاده کنید و مراحل ابتدایی آرایش صورت را انجام دهید.

مرحله‌ی دوم

با استفاده از رنگ تیره‌تر پالت کانتور، دوخط باریک در دو طرف بینی بکشید. ابتدا با مقدار کم شروع کنید و اگر مقدار محصول آرایشی که روی پوست می‌گذارید کافی نبود، این کار را دوباره انجام دهید.

اینکه این دو خط چقدر از هم فاصله داشته باشند، به ظاهر بینی و ظاهر نهایی که در نظر دارید بستگی دارد. هر چقدر فاصله‌ی این دو خط کمتر باشد، بینی شما باریک‌تر می‌شود. فقط در نزدیک‌کردن این دوخط به هم، زیاده‌روی نکنید.

مرحله‌ی سوم

براش خود را تمیز کنید یا یک براش تمیز بردارید. حالا وقت اضافه کردن هایلایت‌ها یا قسمت‌های روشن‌تر است.

مرحله‌ی چهارم

راهنمای کانتور بینی

با رنگ روشن پالت کانتور یا هایلایتر، یک خط باریک روشن روی بینی ایجاد کنید. اگر نوک بینی شما پهن است یا بینی عریض دارید، هایتلایتر را تا نوک بینی ادامه ندهید و هایلایت را کوتاه تر بزنید. اگر نوک بینی خود را هایلایتر بزنید، بینی شما عریض‌تر دیده می‌شود.

مرحله‌ی پنجم

بعد از قرار دادن رنگ‌های تیره و روشن روی بینی، حالا با یک براش تمیز یا با اسفنج آرایشی، خطوط را روی صورت محو کنید و رنگ‌های تیره و روشن را ترکیب کنید. مراقب باشید که قسمت‌های تیره و روشن با هم ترکیب نشوند. فقط مرز بین آن‌ها را محو کنید. تا جایی رنگ‌ها را بِلِند کنید که ظاهری طبیعی روی پوست ایجاد کنند.

نکاتی درباره‌ی آرایش چهره با بینی گوشتی

پس از یادگیری نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی و کانترو کل صورت با توجه به راهنمای جامع کانتور بینی و صورت، دقت کردن به چند نکته‌ی آرایشی دیگر باعث می‌شود که بینی شما باریک‌تر به نظر برسد. موقع آرایش حتما به این نکات توجه کنید:

۱. مات کردن اطراف بینی

مدتی بعد از آرایش کردن به‌خصوص اگر پوست چرب داشته باشید، بینی شما چرب و براق می‌شود. این اولین چیزی است که در چهره‌ی شما دیده می‌شود و علاوه‌‌ بر‌ اینکه ظاهر ناخوشایندی دارد باعث می‌شود بینی شما بزرگ‌تر دیده شود. برای پیشگیری از این مشکل، همیشه از پدهای جذب چربی استفاده کنید و چربی اضافه‌ی پوست را بگیرید. استفاده از محصولات پودری و مات هم کمک می‌کند که این مشکل کمتر برای شما پیش بیاید.

هم قبل از آرایش و هم در تمام مدتی که آرایش روی صورت شما است، از این پدها برای جذب چربی پوست استفاده کنید.

۲. توجه به آرایش چشم

غیر از نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی با چند ترفند دیگر می‌توانید حواس بیننده را از بینی خود به قسمت‌های دیگر چهره پرت کنید. یکی از این روش‌ها، توجه به آرایش چشم و غلیظ‌‌تر کردن آرایش چشم است. مثلا می‌توانید آرایش چشم گربه‌ای با خط چشم واضح را امتحان کنید. گاهی اوقات فقط یک ریمل حجم‌دهنده هم می‌تواند آرایش چشم را خیره‌کننده‌تر کند.

۳. توجه به آرایش لب

ترفند دیگر، غلیظ‌‌تر کردن آرایش لب است. در انتخاب رنگ رژلب دقت کنید و ترجیحا رنگ‌های نود استفاده نکنید مگر اینکه آرایش چشم شما غلیظ باشد.

۴. کانتور کردن گونه

کانتور کردن گونه هم یکی دیگر از تکنیک‌هایی است که باعث می‌شود بینی شما بزرگ به نظر نرسد. برای این منظور از هایلایتر روی استخوان گونه استفاده کنید و در قسمت‌های زیر و فرورفتگی‌های آن برنزر بزنید. از رژ گونه هم استفاده کنید.

۵. روشن کردن تیرگی زیر چشم

شاید تعجب کنید ولی تیرگی‌های زیر چشم می‌تواند باعث شود که بینی شما بزرگ‌تر به نظر برسد. حتما با کانسیلر این تیرگی زیر چشم را از بین ببرید. با از بین رفتن این تیرگی متوجه می‌شوید که چقدر بینی شما کوچکتر به نظر می‌رسد.

جمع‌بندی

با یادگیری نحوه‌ی کانتور بینی گوشتی می‌توانید با یک پالت ساده و براش، بینی خود را باریک‌تر نشان دهید. در این تکنیک فقط از رنگ‌های تیره و روشن برای ایجاد ظاهری متفاوت در بینی استفاده می‌شود. اینکه محصولات پودری را بخرید یا کرمی را بخرید به نوع پوست شما و ظاهر نهایی که مد نظر دارید بستگی دارد.

منابع: Allwomenstalk, Behindthescenesmakeupبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما