احیای برند بلک‌بری با شکست روبه‌رو شده است

۲۳ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بلک‌بری

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از طرف منابع خبری، برنامه‌های احیای برند بلک‌بری با عرضه‌ی یک گوشی اندرویدی مجهز به کیبورد فیزیکی متوقف شده است. در سال ۲۰۲۰ یک استارت‌آپ به نام OnwardMobility برند بلک‌بری را تصاحب کرد و مدیران این شرکت اعلام کردند که در سال ۲۰۲۱ یک گوشی با طراحی مشابه بلک‌بری Priv که از کیبورد فیزیکی بهره می‌برد، راهی بازار خواهند کرد.

سال ۲۰۲۱ بدون عرضه‌ی گوشی جدید بلک‌بری سپری شد. در این میان، شرکت OnwardMobility مدتی قبل پستی را در رابطه با کنار نگذاشتن این پروژه منتشر کرد. البته این شرکت اعتراف کرده که برای این پروژه با تاخیرها و چالش‌های مختلفی روبه‌رو شده و به همین خاطر گوشی موردنظر در سال ۲۰۲۱ به دست کاربران نرسیده، اما ابراز امیدواری کردند که احتمالا به‌زودی اخبار جدید مربوط به این پروژه را اعلام خواهند کرد.

حالا بر اساس گزارش‌های جدید که به نقل از چندین منبع آگاه منتشر شده‌اند، شرکت OnwardMobility به طور کامل این پروژه را کنار گذاشته است. همچنین گفته می‌شود مدیرعامل بلک‌بری مجوز استفاده از برند این شرکت برای ساعت گوشی‌های هوشمند را لغو کرده است. از سوی دیگر احتمالا چالش‌های مربوط به زنجیره تامین هم منجر به تشدید مشکلات شده است.

بلک‌بری

سخنگوی شرکت OnwardMobility هنوز به این گزارش‌ها واکنشی نشان نداده است و مشخص نیست که آیا این استارت‌آپ گوشی مدنظر خود را برند دیگری راهی بازار می‌کنند یا نه. البته باید خاطرنشان کنیم در آخرین پست منتشر شده از سوی این شرکت هم هیچ اشاره‌ای به نام بلک‌بری نشده است.

بلک‌بری که روزی روزگاری یکی از مهم‌ترین سازندگان گوشی‌ها بود، در سال ۲۰۱۶ از بازار موبایل خارج شد و در حال حاضر این شرکت در حوزه‌ی امنیت سایبری و ارائه‌ی سرویس‌های نرم‌افزاری برای سازمان‌ها فعالیت می‌کند. طی سال‌های گذشته دو شرکت TCL و Optiemus Infracom برای مدتی با بهره‌گیری از این برند، گوشی‌های مختلفی را راهی بازار کردند اما هر دو در این زمینه به موفقیتی نرسیدند. با توجه به تعداد بالای شرکت‌هایی که طی سال‌های گذشته تلاش کرده‌اند برند بلک‌بری را احیا کنند، باید دیگر کار این برند را تمام شده حساب کنیم.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه