راهنمای تروفی‌ها و اچیومنت‌های Borderlands 3

۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۰ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳۶ دقیقه
راهنمای دریافت تروفی‌ها و اچیومنت‌های Borderlands 3

پس سال‌ها انتظار بالاخره قسمت سوم بازی «بوردرلندز» منتشر شد. تروفی‌های این شماره در مقایسه با قسمت‌های قبلی تغییر زیادی نکرده است؛ برای دریافت تروفی پلاتینوم باید بخش داستانی را به همراه تمامی ماموریت‌های فرعی تمام کنید، همه مکان‌ها را پیدا کنید و حالت‌هایی که بعد از اتمام بخش داستانی در دسترس قرار می‌گیرند را تمام کنید. از آنجایی که بعد از پایان داستان می‌توانید آزادانه در محیط بازی گشت بزنید، تروفی‌ از دست دادنی وجود ندارد و لازم نیست حین تجربه خود نگران چیزی باشید. بعد از بخش داستانی باید به تمامی لوکیشن‌های قبلی بازگردید و ماموریت‌های فرعی جا مانده را به اتمام برسانید. در این قسمت هیچ تروفی مربوط به درجه سختی و بازی با یک کلاس خاص نداریم. از این رو می‌توانید بازی را به هر درجه سختی و با هر کاراکتری که خواستید تجربه کنید. علاوه بر این، در ابتدای کار انتخاب هر یک از حالت‌های Cooperation یا Coopetition اهمیتی ندارد و تاثیری روی گرفتن تروفی‌ها نمی‌گذارد. حتی اگر ترجیح می‌دهید می‌توانید با درجه سختی آسان بازی را پیش ببرید. با این همه هرجور که دوست دارید بازی کنید و برای دریافت هیچ‌کدام از تروفی‌ها مجبور نیستید به یک شیوه مشخص جلو بروید.

درجه‌ی سختی دریافت تروفی‌ها: ۱۰ / ۴

زمان تقریبی به دست آوردن تمام تروفی‌ها: ۵۰ تا ۷۰ ساعت

تروفی‌های آفلاین: ۴۲ عدد (۳ تروفی طلایی، ۶ تروفی نقره‌ای، ۳۵ تروفی برونزی)

تروفی‌های آنلاین: ۳ عدد (۱ تروفی پلاتینوم، ۲ تروفی برونزی) برای دریافت تروفی‌های Gun Pals و Stay Golden تنها باید به شبکه پلی‌استیشن متصل باشید و نیازی نیست با دیگر افراد بازی کنید.

تروفی‌های از دست دادنی: ندارد

تروفی‌های اشکال‌دار (باگ و گلیچ شده): ۳+ تروفی؛

 • تروفی Tales From The Eridian Slab: احتمال دارد این تروفی بعد از اسکن دوباره‌ی Eridian Slab در منطقه Sanctuary آزاد شود.
 • My Name Is Earl
 • Bolt-Ons
 • تروفی‌های داستانی به‌خصوص Damn, Gina و سایر تروفی‌ها: تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که حین تجربه بازی به صورت کواپ بعضی از تروفی‌های داستانی و متفرقه را دریافت نکرده‌اند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا جای ممکن بازی را به صورت تک‌نفره تجربه کنید.
 • مخصوص کاربرانی که از نسخه ایکس‌باکس وان استفاده می‌کنند: اول از هر چیز بگوییم که مشکل این اچیومنت در آپدیت شماره ۱.۰۳ به صورت کامل حل شد. با این حال، پیش از این تروفی Ultimate Vault Hunter که در واقع معادل تروفی پلاتینوم برای کاربران پلی‌استیشن است، برای بعضی افراد باز نمی‌شد. بنابراین مطمئن شوید که بازی خود را آپدیت کرده‌اید.

حداقل تعداد دفعات بازی کردن: یک‌بار

آیا درجه سختی روی تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر؛ می‌توانید روی درجه‌سختی آسان بازی کنید.

آیا بعد از به پایان رساندن بخش داستانی می‌توانید در محیط بازی گشت و گذار کرد؟ بله، تمامی مناطق بعد از تمام کردن داستان بازی در دسترس خواهند بود.


قدم اول: به پایان رساندن بخش داستانی (روی هر درجه سختی که می‌خواهید) و انجام دادن تمام ماموریت‌های فرعی‌ای که در دسترس هستند

قدم اول در جهت دریافت تمامی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها بسیار ساده است؛ بخش داستانی را به هر شیوه‌ای که دوست دارید، تمام کنید.

در این بین هیچ چیز از دست دادنی وجود ندارد. تمامی ماموریت‌ها، کالکتیبل‌ها و… بعد از بخش داستانی هم قابل دریافت هستند. همچنین از آنجایی که در این قسمت تروفی مربوط به کاراکترها را نداریم، مهم نیست که با چه کاراکتری بازی می‌کنید. علاوه بر این، تروفی مربوط به درجه‌سختی هم نداریم. پس قادر هستید تا روی درجه سختی آسان بازی را پیش ببرید.

در بین راه پیشنهاد می‌کنیم تا تمام ماموریت‌های فرعی‌ای که به چشم‌تان می‌خورد را به پایان برسانید. توجه داشته باشید که انجام ماموریت‌های Kill Quests که به صورت راندوم روی تابلوها ظاهر می‌شوند برای دریافت تروفی‌ها نیاز نیستند و می‌توانید بیخیالشان شوید. برای دریافت تروفی Getting A Little On The Side باید تمامی ماموریت‌های فرعی را تمام کنید. در این بین به خیلی از موارد برخورد خواهید کرد و احتمال دارد تا تعداد زیادی از تروفی‌ها را در روند طبیعی بازی خود دریافت کنید. لازم نیست نگران چیزی باشید و تنها بخش داستانی و ماموریت‌های فرعی را به پایان برسانید.

قدم دوم: مراحل فرعی باقی‌مانده را تمام کنید

اگر هنوز تعدادی از مراحل فرعی را تمام نکرده‌اید الان زمان مناسبی است که سراغ‌شان بروید. در ادامه مطلب فهرست کامل این دسته از ماموریت‌ها را برای‌تان قرار خواهیم داد.  باز هم تاکید می‌کنیم که مراحلی که به کشتن یک دشمن یا نوع مشخصی از آن‌ها مربوط می‌شود، برای دریافت تروفی‌ها نیاز نیستند و می‌توانید از آن‌ها بگذرید.

قدم سوم: جمع‌آوری تمامی کالکتیبل‌ها و رفتن به تمامی مناطق بازی

برای دریافت تروفی پلاتینوم باید کالکتیبل‌های زیر را جمع کنید:

 • Eridian Writings (Slabs)
 • Hammerlock’s Legendary Hunts (Crew Challenge)
 • Zero’s Targets of Opportunity (Crew Challenge)
 • رفتن مناطقی که دارای اسم هستند

از آنجایی که برای رمزگشایی کالکتیبل Eridian Writings باید بخش داستانی را به پایان برسانید، جمع‌آوری زود هنگام آن‌‌ها فایده‌ای ندارد.

هیچ چیزی در بوردرلندز ۳ از دست دادنی نیست. بعد از تمام کردن بخش داستانی می‌توانید به هر مکانی که خواستید بازگردید. کالکتیبل‌های Eridian Writings با آیکون آبی و زمانی که به یک منطقه مشخص می‌روید روی نقشه نشان داده می‌شوند. همچنین زمانی که به چالش‌های Legendary Hunts و Targets of Opportunity نزدیک می‌شوید، با آیکون سبز رنگ روی نقشه نشان داده می‌شوند. در این بین می‌توانید از تمامی چالش‌های Crew بگذرید چرا که برای دریافت تروفی پلاتینوم نیازی به انجام دادن آن‌ها ندارید. از آنجایی که باید به تمامی مناطق بازی بروید و به نوعی آن‌ها را کشف کنید، به احتمال خیلی زیاد در بین راه تمامی کالکتیبل‌ها را پیدا خواهید کرد. بنابراین بهترین کار این است که در هنگام گشت و گذار در محیط و رفتن به مناطق مختلف، کالکتیبل‌ها و چالش‌ها را همزمان با هم انجام دهید.

قدم چهارم: انجام Circles of Slaughter و Proving Grounds

Circles of Slaughter و Proving Grounds در واقع فعالیت‌هایی هستند که پس از اتمام بخش داستانی در دسترس قرار می‌گیرند. در مراحل Circles of Slaughter باید در مقابل موجی از دشمنان مقاومت کنید. مراحل Proving Grounds هم دانجن‌های کوچکی هستند که در انتهای آن‌ها یک غولآخر قرار گرفته است. اگر نمی‌توانید این مراحل را به صورت تک‌نفره به پایان برسانید، می‌توانید از مچ‌میکینگ استفاده کنید و با کمک دیگر بازی‌کنندگان پیش بروید.

قدم پنجم: دریافت تروفی‌های باقی‌مانده

در این قدم احتمالا اکثر تروفی‌های بازی را گرفته‌اید و چیز خاص دیگری باقی نمانده است. با این حال، احتمالا هنوز باید یکسری کار متفرقه مثل کشتن دشمنان با فلان شیوه خاص یا گرفتن امتیاز بالا در منطقه تیراندازی برای دریافت تروفی‌ها انجام دهید. در هر صورت در این قدم می‌توانید تروفی‌های باقی مانده را به سرعت دریافت کنید. سپس تروفی پلاتینوم آزاد خواهد شد!


Ultimate Vault Hunter

با دریافت تمامی تروفی‌ها، تروفی پلاتینوم بازی را دریافت خواهید کرد. برای آزاد کردن تروفی پلاتینیوم به محتوای اضافه و دانلودی بازی احتیاجی ندارید.

توجه داشته باشید که در نسخه ایکس‌باکس‌ وان این تروفی ۱۲۰ امتیازی که در واقع معادل تروفی پلاتینوم پلی‌استیشن است برای بعضی از کاربران باز نشده است. اگر از نسخه ۱.۰۰ یا ۱.۰۲ استفاده کنید، حتما پیش از گرفتن تروفی‌ها بازی خود را اپدیت کنید تا مشکلی برای دریافت این اچیومنت وجود نداشته باشد. سازندگان با انتشار آپدیت ۱.۰۳ این مشکل را به صورت کامل حل کردند و اگر در زمان خواندن این مطلب بازی خود را آپدیت کرده باشید، به راحتی تروفی را آزاد خواهید کرد. این مشکل تنها مختص به کاربران ایکس‌باکس است و در نسخه پلی‌استیشن هیچ مشکلی در رابطه با این تروفی وجود ندارد.


You Got Skills

برای این تروفی باید کاراکتر خود را به لول ۲ برسانید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Biggest Badass In The Borderlands را بخوانید.


Star Bound

برای این تروفی باید کاراکتر خود را به لول ۱۰ برسانید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Biggest Badass In The Borderlands را بخوانید.


Vaulting Your Way To The Top

برای این تروفی باید کاراکتر خود را به لول ۲۵ برسانید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Biggest Badass In The Borderlands را بخوانید.


Biggest Badass In The Borderlands

برای این تروفی باید کاراکتر خود را به لول ۵۰ برسانید. در اولین دور بازی، لول ۵۰ بالاترین سطحی است که می‌توانید به آن برسید. بعد از اینکه بازی را تمام کردید، در حالت نیوگیم پلاس می‌توانید خود را به لول‌های بالاتری هم برسانید.

اول از هر چیز ابتدا ماموریت‌های داستانی را کامل کنید. سپس ماموریت‌های فرعی باقی‌مانده و سایر فعالیت‌هایی که پس از بخش داستانی در دسترس قرار می‌گیرند را انجام دهید؛ این فعالیت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • Circles of Slaughter
 • Eridian Proving Grounds
 • Hammerlock’s Legendary Hunts
 • Zero’s Targets of Opportunity

این تروفی و رسیدن به لول ۵۰ احتمالا یکی از آخرین تروفی‌هایی خواهد بود که آزاد می‌کنید. اگر بعد از انجام تمامی کارها همچنان به سطح ۵۰ نرسیدید، ماموریت‌های Circles of Slaughter را بارها و بارها تکرار کنید یا اینکه حالت نیوگیم پلاس را شروع کنید.


Bolt-Ons

برای این تروفی باید ۱۰ اسکین یا سر مختلف برای کاراکتر خود آزاد کنید.

جهت دریافت سر و اسکین‌های جدید برای کاراکترتان می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • لوت دشمنان: اگر خوش‌شانس باشید، احتمالا با کشتن بعضی دشمنان آن‌ها اسکین‌ یا سرهای جدیدی برای‌تان می‌اندازند. پس از دریافت اسکین‌های جدید، در بخش اینونتوری (Inventory) روی آن‌ها کلیک کنید تا باز شوند.
 • خرید از کاراکتر Crazy Earl: این فروشنده را می‌توانید روی سفینه خود – با نام Sanctuary – و در طبقه زیرین آنجا پیدا کنید. این فروشنده معمولا آیتم‌های تزئینی و ظاهری زیادی می‌فروشد با این حال برای خرید از او به جای پول معمولی، باید از واحد پولی Eridium استفاده کنید.
 • Moxxi’s Slot Machine: کاراکتر Moxxi را می‌توانید در سفینه خود پیدا کنید. با بازی کردن در ماشین‌های اسلات می‌توانید آیتم‌های تزئینی جدیدی را دریافت کنید.

در مسیر رسیدن به لول ۵۰ قطعا بیش از ۱۰ آیتم تزئینی برای کاراکتر خود پیدا خواهید کرد. در این راه تنها مطمئن شوید که تمامی آیتم‌های دراپ شده را بردارید و هیچ کدام را از دست ندهید. بعد از اینکه اسکین یا سر جدیدی دریافت کردید، به اینونتوری بروید و بازشان کنید. پس از این می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که تنها پیدا کردن آیتم‌ها کافی نیست و باید حتما آن‌ها را آزاد کنید.

از آنجایی که تعدادی از بازی‌کنندگان در دریافت این تروفی مشکل داشتند، پیشنهاد می‌کنیم وقتی که برای اولین‌بار ده اسکین یا سر جدید پیدا کردید، آن‌ها را در انبار (Storage) خود ذخیره کنید. سپس از فایل ذخیره خود یک بک‌آپ بگیرید و سپس آیتم‌ها را باز کنید. اگر بعد از باز کردن ده آیتم همچنان تروفی را دریافت نکردید، فایل ذخیره خود را دوباره مجددا بارگذاری کنید تا آیتم‌ها به حالت اول خود بازگردند. سپس در حین بازی، آن‌ها را به اکانت دوم خودتان یا یکی از دوستان‌تان بدهید. حالا یک کاراکتر کاملا جدید بسازید و آیتم‌ها را پس بگیرید. با کاراکتر جدیدی که ساخته‌اید اسکین یا سرهایی که دارید را باز کنید تا تروفی آزاد شود. با این کار دیگر نیازی نیست تا مراحل را از ابتدا تکرار کنید و به راحتی می‌توانید تروفی را در همان اولین تلاش آنلاک کنید. با رفتن به مسیر زیر می‌توانید آیتم‌ها را برای دوستان خود بفرستید یا از آن‌ها دریافت کنید:

Pause Menu > Social > Mail


Mechani-Cool

برای دریافت این تروفی باید ۱۰ قطعه جدید ماشین از طریق دزدیدن سایر ماشین‌ها آزاد کنید.

زمانی که مشغول انجام بخش داستانی هستید، اولین ماشین خود را در سومین ماموریت بازی با نام Cult Following به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد. پس از آن می‌توانید با دزدیدن ماشین دشمنان و رساندن آن‌ها به ایستگاه‌های Catch-a-Ride قطعات جدیدی را برای ماشین خود آنلاک کنید. برای این تروفی، باید هر بار ده قطعه کاملا جدید باز کنید. با نگاهی به ظاهر ماشین و اسلحه‌هایی که روی آن‌ها قرار گرفته می‌توانید بفهمید که آیا آن‌ها قطعات جدیدی برای شما دارند یا خیر.

بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که در سیارات مختلف گشت بزنید – ترجیحا بعد از پایان بخش داستانی این کار را انجام دهید چون در آن زمان به تمامی مناطق دسترسی خواهید داشت – و هر وقت که ماشینی با تجهیزات جدیدی دیدید، واردش شوید و آن را به نزدیک‌ترین ایستگاه ماشین برسانید. این کار را تا زمان آزاد شدن تروفی تکرار کنید. از آنجایی که در ابتدای بازی تنوع ماشین‌ها چندان زیاد نیست، گرفتن این تروفی کار بسیار مشکلی خواهد بود.

یکی دیگر از راه‌های دریافت این تروفی این است که ماشین‌هایی که با آیکون بنفش روی نقشه مشخص شده‌اند را جمع کنید. این ماشین‌ها معمولا بسیار خاص هستند و قطعات منحصر به فردی دارند. گفتنی است که با رساندن یک ماشین به محل مشخص شده، می‌توانید چندین قطعه جدید دریافت کنید؛ به بیانی دیگر، لزوما تمام ماشین‌ها فقط یک قطعه بهتان نمی‌دهند و ممکن است بسته به نوع‌شان دارای چندین قطعه جدید باشند.


Tips Appreciated

در توضیحات این تروفی آمده است که باید به کاراکتر Moxxi پول دهید.

کاراکتر Moxxi را می‌توانید در سفینه خود و در Moxxi’s Bar پیدا کنید؛ جایی که چندین ماشین اسلات قرار گرفته است. در روبه‌روی این مکان یک قوطی شیشه‌ای قرار گرفته است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نزدیک آن بروید با فشار دادن دکمه مربع، ۱۰۰ دلار به این کاراکتر انعام دهید. در ابتدا ممکن است دیدن این قوطی شیشه‌ای مشکل باشد. بنابراین اگر آن را پیدا نکردید، از ویدیوی بالا کمک بگیرید.


I Hope You Didn’t Tea-bag

برای دریافت این تروفی باید یک دوئل را مقابل یک بازی‌کننده دیگر برنده شوید.

تروفی بالا را می‌توانید هم در حالت دو نفره آفلاین (اسپلیت اسکرین) و هم در آنلاین چندنفره دریافت کنید. استفاده از حالت‌های Cooperation یا Coopetition هم هیچ تاثیری روی تروفی ندارد.

برای دوئل کردن با دیگران ابتدا نزدیک یک بازی‌کننده دیگر بروید و دکمه مربع را فشار دهید. سپس یک آیتم را برای دادن به او انتخاب کنید. حالا بازی‌کن اول – فردی که آیتم را قرار داده است – در بخش Offering Tab روی گزینه Duel کلیک کند. در ادامه بازی‌کن دوم هم به این بخش برود و روی همان گزینه کلیک کند.

حالا هر دو بازی‌کننده باید برای به‌دست آوردن آن آیتم با یکدیگر دوئل کنند. هر کسی که فرد مقابل خود را بکشد، برنده می‌شود و تروفی را می‌گیرد.

اگر در حالت آفلاین دو نفره (اسپلیت اسکرین) بازی می‌کنید، ابتدا بازی را با اکانت اصلی خود اجرا کنید و روی Play and Splitscreen کلیک کنید. حالا با کنترلر دوم خود دکمه‌ی PS را فشار دهید و به یک اکانت دیگر یا حساب مهمان وارد شوید. روی دکمه X – دکمه‌ی A در ایکس‌باکس – کلیک کنید تا بازی‌کننده دوم هم به بازی اضافه شود. وارد بازی شوید و اجازه دهید تا بازی‌کننده دوم کاراکتر خود را بسازد و بعد مراحل بالا را اجرا کنید.

در حالت آنلاین هم می‌توانید با استفاده از گزینه مچ‌میکینگ به دیگر بازی‌کنندگان محلق شوید یا اینکه از طریق پنجره Social دوستان خود را به بازی دعوت کنید.


Stay Away From The Light

برای دریافت این تروفی باید یک بازی‌کننده دیگر را زنده یا به عبارتی ریوایو (Revive) کنید.

تروفی بالا را می‌توانید هم در حالت دو نفره آفلاین (اسپلیت اسکرین) و هم در آنلاین چندنفره دریافت کنید. استفاده از حالت‌های Cooperation یا Coopetition هم هیچ تاثیری روی تروفی ندارد.

جهت انجام این کار، تنها زمانی که یکی از بازی‌کنندگان به زمین افتاد نزدیک آن بروید و آن‌ها را بلند کنید. فقط توجه داشته باشید که برای انجام این کار زمان محدودی در اختیار دارید و اگر کمی دیر بجنبید، بازی‌کننده دوم کشته می‌شود و باید از عقب‌تر برگردد.

اگر در حالت آفلاین دو نفره (اسپلیت اسکرین) بازی می‌کنید، ابتدا بازی را با اکانت اصلی خود اجرا کنید و روی Play and Splitscreen کلیک کنید. حالا با کنترلر دوم خود دکمه‌ی PS را فشار دهید و به یک اکانت دیگر یا حساب مهمان وارد شوید. حالا روی دکمه X – دکمه‌ی A در ایکس‌باکس – کلیک کنید تا بازی‌کننده دوم هم اضافه شود. وارد بازی شوید و اجازه دهید تا بازی‌کننده دوم کاراکتر خود را بسازد و بعد مراحل بالا را اجرا کنید.

در حالت آنلاین هم می‌توانید با استفاده از گزینه مچ‌میکینگ به دیگر بازی‌کنندگان محلق شوید یا اینکه از طریق پنجره Social دوستان خود را به بازی دعوت کنید.


Gun Pals

برای دریافت این تروفی تنها لازم است تا یک آیتم را برای دوست خود بفرستید. همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، برای این تروفی حتما باید به اینترنت متصل باشید.

جهت انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. بازی را متوقف کنید.
 2. به بخش Social بروید.
 3. به قسمت Mail وارد شوید.
 4. دکمه مربع را برای ارسال یک ایمیل جدید فشار دهید.
 5. یک آیتم انتخاب کنید.
 6. یکی از دوستان خود را انتخاب کنید.
 7. ارسال ایمیل را تایید کنید.

به همین راحتی تروفی بالا آزاد می‌شود. اگر هیچ‌کسی در فهرست دوستان‌تان این بازی را ندارد، می‌توانید خودتان یک اکانت جدید بسازید و آن را به فهرست دوستان‌تان اضافه کنید و بعد مراحل بالا را انجام دهید.


Dropping Loads

این تروفی را می‌توانید در Sanctuary – سفینه فضایی خودتان – و در قسمت Moxxi’s bar دریافت کنید. جهت آنلاک کردن تروفی بالا باید در یکی از ماشین اسلات‌‌ها به عنوان جایزه، یک نارنجک برنده شوید.

در بار ماکسی چهار ماشین اسلات وجود دارد که هر بار با پرداخت پولی می‌توانید در پایان کار جوایز متفاوتی را برنده شوید. آنقدر در این ماشین اسلات‌ها بازی کنید تا در آخر یک نارنجک برنده شوید. از آنجایی که احتمال برنده شدن در دفعات اول بسیار کم است، پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۱۰ هزار دلار پول برای این کار کنار بگذارید. همچنین برای صرفه‌جویی در زمان می‌توانید به صورت همزمان در هر چهار اسلات ماشین شرکت کنید.

در این بخش نکته‌ای وجود دارد که بد نیست به آن اشاره کنیم. از آنجایی که به دست آوردن پول در بازی چندان آسان نیست، احتمالا نمی‌خواهید مقدار زیادی از سرمایه‌تان را برای یک تروفی هدر دهید. جهت جلوگیری از این کار پیشنهاد می‌کنیم که پیش از بازی در اسلات ماشین‌ها حتما از فایل ذخیره خود بک‌آپ بگیرید و پس از دریافت تروفی، دوباره آن را بارگذاری کنید.


Good Against Remotes Is One Thing

برای دریافت این تروفی باید در بخش Firing Range – واقع در سفینه Sanctuary – یک امتیاز عالی به دست بیاورید. این قسمت با آیکون اردک رو نقشه نشان داده شده است.

در سمت چپ Firing Range دو کنسول وجود دارد که یکی از آن‌ها قوانین بازی را توضیح می‌دهد و دیگری اهداف تیراندازی را ظاهر می‌کند. برای این تروفی باید تنها حالت Normal – نابود کردن ۱۵ هدف در ۲۰ ثانیه – را به پایان برسانید. اگر حین تیراندازی هدفی را از دست دادید، می‌توانید صبر کنید تا آن دور تمام شود و دوباره شروع به کار کنید.

راحت‌ترین راه دریافت این تروفی این است که آن را در حالت کوآپ به دست بیاورید! در این حالت تنها کسی که بازی را شروع کرده می‌تواند تروفی را دریافت کند اما سایر بازی‌کنندگان همراه هم می‌تواند در چالش شرکت کنند و به صورت همزمان هدف‌ها را نابود نمایند. از آنجایی که همه بازی‌کنان به اهداف مختلفی شلیک می‌کنند، آنلاک کردن این تروفی در حد آب خوردن ساده می‌شود. اگر دوستانی دارید که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید، حتما این کار را انجام دهید و در حالت تک‌نفره بیهوده وقت خود را هدر ندهید.

اگر در حالت تک‌نفره بازی می‌کنید، پیشنهاد می‌کنید تا به پایان رسیدن بخش داستانی و به دست آوردن اسلحه‌های قدرتمند صبر کنید. شات‌گان‌هایی که سریع شلیک می‌کنند و اسلحه‌های نیمه اتوماتیکی که قدرت تیراندازی دقیقی دارند برای انجام این چالش بسیار مناسب هستند. اگر با کاراکتر Moze بازی می‌کنید، کارتان تا حدی آسان‌تر خواهد شد چرا که یکی از توانایی‌های او می‌تواند میزان خشاب اسلحه را – همراه با احتمال از دست ندادن گلوله‌ها – افزایش دهد. علاوه بر این، با این توانایی خشاب اسلحه هم حین تیراندازی پر می‌شود. گرفتن این تروفی در حالت تک‌نفره ممکن است و اگر کمی تمرین کنید می‌توانید از پس آن بربیایید. با این حال، استفاده از حالت کواپ را پیشنهاد می‌کنیم.


My Name Is Earl

برای دریافت این تروفی باید ۲۰ آیتم ظاهری و تزئینی را از کاراکتر Crazy Earl خریداری کنید.

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم کاراکتر Crazy Earl یکی از فروشندگان بازی است که می‌توانید او را در سفینه Sanctuary پیدا کنید. او در ازای Eridium آیتم‌های ظاهری زیادی را به شما می‌فروشد.

Eridium یکی از واحدهای پولی بازی است که استفاده‌های مختلفی دارد. با این حال، از همان ابتدا باید تمرکزتان را روی این تروفی بگذارید و هر چیزی که به دست می‌آورید را صرف خرید آیتم از این کاراکتر کنید.

راه‌های مختلفی برای دریافت Eridium وجود دارد که در بخش زیر نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم:

 • وقتی در ماموریت داستانی The Rampager به اولین والت رسیدید، توانایی‌ای دریافت خواهید کرد که با آن‌ها می‌توانید کریستال‌های Eridium را بشکنید و آن‌ها را بگیرید.
 • با شکستن و نابود کردن کریستال‌های بنفشی که در گوشه و کنار سیارات مختلف قرار دارند می‌توانید Eridium به دست بیاورید. این کریستال‌های بنفش معمولا در سیاره پاندورا به چشم می‌خورند و به احتمال خیلی زیاد در اوایل بخش داستانی تعداد زیادی از آن‌ها را دیدید. با این حال، آن موقع نمی‌توانستید به آن‌ها آسیبی وارد کنید.
 • در بازی دشمنانی وجود دارد که با نام Anointed شناخته می‌شوند. این دشمنان بعد از به پایان رساندن ماموریت اصلی The Guns of Reliance در منطقه Eden-6 ظاهر می‌شوند. بعد از شکست دادن این دشمنان آن‌ها به شکل کریستال‌های بنفش در می‌آیند که می‌‌توانید با وارد کردن ضربه‌ای آن‌ها را نابود کنید و Eridium به دست بیاورید.
 • با تمام کردن ماموریت‌های اصلی و فرعی مقداری Eridium به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. اگر چه میزان Eridium که در مراحل می‌گیرید چندان زیاد نیستند، اما به خودی خود می‌توانند به کمک شما بیایند.
 • با انجام دادن چالش‌های Crew می‌توانید Eridium دریافت کنید. این چالش‌ها با آیکون سبز روی نقشه مشخص شده‌اند. در این بین پیشنهاد می‌کنیم حتما چالش‌های Hammerlock’s Legendary Hunts را انجام دهید.

اگر نمی‌خواهید تمامی Eridiumهای خود را برای این تروفی هدر دهید، پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید آیتم‌ها حتما از فایل ذخیره خود یک بک‌آپ بگیرید و پس از دریافت تروفی دوباره آن را بارگذاری کنید.

نکته مهمی که در این بین وجود دارد این است که این تروفی برای بعضی بازی‌کنندگان گلیچ شده است و تعدادی نتوانسته‌اند آن را دریافت کنند. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید آیتم‌ها از فایل ذخیره خود بک‌آپ بگیرید. اگر تروفی را دریافت نکردید بازی را پاک و دوباره نصب کنید. سپس فایل ذخیره خود را مجددا بارگذاری کنید و دوباره ۲۰ آیتم بخرید. اگر باز هم تروفی را دریافت نکردید، آنوقت مجبور هستید یک کاراکتر جدید بسازید و بازی را از اول آغاز کنید!


Tales From The Eridian Slab

در بازی‌ کالکتیبل‌هایی با نام Eridian Writing وجود دارند که باید آن‌ها را پیدا کنید. برای دریافت تروفی بالا باید این ۳۰ کالکتیبل را پیدا کنید. نکته خوب ماجرا این است که هیچ‌کدام از این کالکتیبل‌ها از دست دادنی نیستند و می‌توانید بعد از اتمام بخش داستانی سراغ آن‌ها بروید. گفتنی است که برای بعضی از کالکتیبل‌ها مجبورید یک کار مشخص را انجام دهید یا ماموریتی را به پایان برسانید.

وقتی به این کالکتیبل‌ها نزدیک می‌شوید یک آیکون آبی روی نقشه ظاهر می‌شود. با این حال در ابتدای کار نمی‌توانید آن‌ها را دریافت کنید چرا که نیاز به یک توانایی خاص دارید که آن را در ادامه بخش داستانی به صورت خودکار دریافت خواهید کرد. بر این اساس پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا بخش داستانی را به پایان برسانید و سپس سراغ جمع‌آوری کالکتیبل‌ها بروید. در ویدیوی بالا مکان تمامی کالکتیبل‌ها به ترتیب مشخص شده است.

توجه داشته باشید که این تروفی هم گلیچ شده است و تعدادی از بازی‌کنندگان بعد از پیدا کردن ۳۰امین کالکتیبل تروفی را آنلاک نکردند. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد به قسمت Tannis’s Infirmary – واقع در سفینه Sanctuary – بروید و Slab – مربوط به کالکتیبل‌ها – را چندبار اسکن کنید تا تروفی آزاد شود.


Slaughterhouse 3

برای این تروفی باید تمامی ماموریت‌های Circles of Slaughter را به پایان برسانید.

در مجموع سه عدد از این ماموریت‌ها در بازی وجود دارد. در این ماموریت‌های وظیفه شما این است که در مقایل پنج موج از دشمنان دوام بیارید و زنده بمانید. علاوه بر این، برای دریافت تروفی و تکمیل ماموریت‌های باید تمامی پنج راند این سه ماموریت‌ را کامل کنید. این ماموریت‌ها را می‌توانید هم در حالت تک‌نفره و هم با استفاده از قابلیت مچ‌میکینگ به انجام برسانید. وقتی که در Circle of Slaughter هستید، فردی آنجاست که به شما ماموریت می‌دهد. ماموریت او را قبول کنید تا به روند اصلی مرحله وارد شوید.

اگر می‌خواهید می‌توانید این ماموریت‌ها را در حالت کواپ تجربه کنید. با این حال مطمئن شوید که پیش از آن حالت بازی خود را روی Cooperation قرار داده‌اید. در بخش مچ‌میکینگ و پس از انتخاب گزینه ماموریت‌های Circle of Slaughter خود بازی به صورت تصادفی شما را به یک ماموریت می‌برد. اگر به یک مرحله تکراری اضافه شدید، از بازی خارج شوید و دوباره سرچ بزنید.

یکی دیگر از راه‌های تجربه این ماموریت‌ها در حالت کواپ این است که بازی را متوقف کنید و به بخش Social بروید. سپس دکمه مثلث را فشار دهید تا به بخش ویرایش گروه وارد شوید. در این قسمت با فشار دادن کلید جهت سمت راست به صفحه جدید وارد شوید و گزینه Group Privacy را روی حالت عمومی (Public) قرار دهید. با این کار سایر بازی‌کنندگان می‌توانند با استفاده از امکان مچ‌میکینگ به بازی شما ملحق شوند. گفتنی است که استفاده از مچ‌میکینگ تاثیری در گرفتن تروفی ندارد.

در ادامه می‌توانید مکان دقیق این سه ماموریت را ببینید:

ماموریت Cistern of Slaughter – سیاره Promethea ، منطقه Meridian Metroplex

ماموریت The Slaughter Shaft – سیاره Pandora ، منطقه Konrad’s Hold

ماموریت Slaughterstar 3000 – این ماموریت بخشی از مرحله فرعی Slaughterstar 3000 به حساب می‌آید که اتفاقا نام یکسانی با آن دارد. این مرحله را می‌توانید در آخرین منطقه بازی با نام Nekrotafeyo پیدا کنید.


A Hundred Names For Sand

برای دریافت این تروفی باید تمامی مناطق سیاره Pandora کشف کنید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Master Of All You Survey را بخوانید.


Swamped

برای دریافت این تروفی باید تمامی مناطق سیاره Eden-6 کشف کنید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Master Of All You Survey را بخوانید.


City Slicker

برای دریافت این تروفی باید تمامی مناطق سیاره Promethea کشف کنید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Master Of All You Survey را بخوانید.


Exoarchaeolo—You Get the Gist

برای دریافت این تروفی باید تمامی مناطق سیاره Nekrotafeyo کشف کنید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Master Of All You Survey را بخوانید.


Master Of All You Survey

برای دریافت این تروفی باید تمامی مناطق و لوکیشن‌های بازی را پیدا کنید.

در مجموع ۲۲۳ لوکیشن در بازی وجود دارد که برای دریافت پنج تروفی بالا باید تمامی آن‌ها را پیدا کنید. خوشبختانه هیچ‌کدام از این مناطق از دست دادنی نیستند و همچنان پس از بخش داستانی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. با این حال، باید تمامی آن‌ها را در دور اول بازی خود پیدا کنید، چرا که با شروع کردن و رفتن به حالت نیوگیم پلاس تمامی آمار و ارقام‌تان صفر می‌شوند و لوکیشن‌ها هم به حالت اولیه خود بازمی‌گردند. با رفتن به نقشه و زوم کردن روی Orbit می‌توانید ببینید که دقیقا چند لوکیشن را پیدا کرده‌اید. همچنین با زوم کردن روی یک سیاره یا نقشه خاص هم عدد دقیق لوکیشن‌ها نمایش داده می‌شوند. نکته مهم این تروفی این است که باید تمامی لوکیشن‌های Circles of Slaughter و Proving Ground Trials هم پیدا کنید.

وقتی به یک لوکیشن جدید می‌روید، جمله Area Discovered همراه با نام منطقه روی صفحه نوشته می‌شود. تنها کاری که برای این تروفی باید انجام دهید این است که به لوکیشن‌های منحصر به فرد پا بگذارید و آن‌ها را پیدا کنید. گفتنی است که لازم نیست تمام نقشه‌ها را گشت بزنید و آن‌ها را آبی کنید.

پیشنهاد می‌کنیم پیدا کردن لوکیشن‌های بازی را برای آخر کار بگذارید و ابتدا سراغ ماموریت‌های فرعی و داستانی بروید، چرا که تنها در صورت انجام دادن بعضی ماموریت‌های فرعی می‌توانید به یک لوکیشن خاص راه پیدا کنید و به غیر از آن راهی برای دسترسی به آن‌ها وجود ندارد. پس از تمام کردن تمامی ماموریت‌های اصلی و فرعی، به تمامی لوکیشن‌ها دسترسی خواهید داشت و دیگر در این بین محدودیتی وجود ندارد.

اگر به هر دلیلی پس از پیدا کردن تمامی لوکیشن‌ها تروفی را دریافت نکردید، حتما به نقشه بروید و تمامی مناطق را یک به یک بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که لوکیشن‌های Circles of Slaughter و Proving Grounds را به‌صورت کامل پیدا کرده‌اید.

در ادامه می‌توانید تعداد لوکیشن‌های هر سیاره را ببینید:

 • سیاره Pandora – ۷۸ لوکیشن
 • سیاره Promethea – ۴۳ لوکیشن
 • سیاره Athenas – ۵ لوکیشن
 • سیاره Eden-6 – ۶۳ لوکیشن
 • سیاره Nekrotafeyo – ۲۷ لوکیشن
 • Slaughterstar 3000 – ۱ لوکیشن
 • Ghostlight Beacon – ۱ لوکیشن
 • Gradient of Dawn – ۱ لوکیشن
 • Precipice Anchor – ۱ لوکیشن
 • The Hall Obsidian – ۱ لوکیشن
 • The Skydrowned Pulpit – ۱ لوکیشن
 • Wayward Tether – ۱ لوکیشن

À La Carte

برای دریافت این تروفی باید ۲۰ ماموریت فرعی را به پایان برسانید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Getting A Little On The Side را بخوانید.


Getting A Little On The Side

برای دریافت این تروفی باید تمامی ماموریت‌های فرعی بازی را به پایان برسانید.

اول از هر چیزی بگوییم که هیچ‌یک از ماموریت‌های فرعی بازی از دست دادنی نیستند و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن‌ها را انجام دهید. علاوه بر این، ماموریت‌هایی تصادفی که از شما می‌خواهند یک دشمن خاص را بکشید برای دریافت این تروفی نیاز نیستند و می‌توانید بیخیالشان شوید. در مجموع ۹۱ ماموریت فرعی در بازی وجود دارد که برای دریافت تروفی بالا باید تمامی آن‌ها را انجام دهید.

در ادامه فهرست کامل ماموریت‌های فرعی بازی را برای‌تان قرار داده‌ایم:

ماموریت‌های فرعی سیاره Pandora

The Droughts:

 • Powerful Connections
 • Bad Reception
 • Dump on Dumptruck
 • Skag Dog Days
 • Under Taker

Ascension Bluff:

 • Golden Calves
 • Head Case

Devil’s Razor:

 • ECHOnet Neutrality
 • The Feeble and the Furious
 • Dynasty Dash: Pandora
 • Dynasty Dash: Devil’s Razor (این ماموریت در واقع نسخه قابل‌تکرار مرحله بالا است.)
 • Buff Film Buff
 • Boom Boom Boomtown
 • Life of the Party
 • Wildlife Conservation
 • Sheega’s All That

The Splinterlands:

 • The Homestead
 • The Homestead (Part 2)
 • The Homestead (Part 3)
 • Just Desserts

Carnivora:

 • Let’s Get It Vaughn

Konrad’s Hold:

 • The Demon in the Dark
 • Childhood’s End

ماموریت‌های فرعی سفینه Sanctuary

ماموریت‌هایی که توسط سایر کاراکترها به شما داده می‌شوند:

 • Just a Prick
 • Kill Killavolt
 • Invasion of Privacy
 • Pandora’s Next Top Mouthpiece
 • The Kevin Konundrum
 • Baby Dancer

ماموریت‌های فرعی سیاره Promethea

Meridian Outskirts:

 • Healers and Dealers
 • Maliwannabees

Meridian Metroplex:

 • Rise and Grind
 • Dynasty Diner
 • Technical NOGout

Skywell-27:

 • Opposition Research

Atlas HQ:

 • Ratch’d Up

Lectra City (برای وارد شدن به این منطقه باید اول ماموریت فرعی Kill Killavolt را انجام دهید):

 • Porta Prison
 • Proof of Wife

ماموریت‌های Athenas

 • Holy Spirits

ماموریت‌های فرعی سیاره Eden-6

Floodmoor Basin:

 • Don’t Truck with Eden-6
 • Get Quick, Slick
 • Malevolent Practice
 • Irregular Customers
 • Capture the Frag
 • Swamp Bro
 • Dynasty Dash: Eden-6
 • Dynasty Dash: Floodmoor Basin (این ماموریت در واقع نسخه قابل‌تکرار مرحله بالا است.)
 • Raiders of the Lost Rock

The Anvil:

 • On the Blood Path

Jakobs Estate:

 • Witch’s Brew
 • Sacked

Ambermire:

 • Sell Out

Voracious Canopy:

 • Rumble in the Jungle

ماموریت‌های فرعی سیاره Nekrotafeyo

Desolation’s Edge:

 • Cannonization
 • Bad Vibrations
 • Fire in the Sky
 • Homeopathological
 • It’s Alive
 • Transaction-Packed

ماموریت‌های Circles of Slaughter

 • Cistern of Slaughter
 • The Slaughter Shaft
 • Welcome to Slaughterstar 3000
 • Slaughterstar 3000

ماموریت‌های Trials Proving Grounds

 • Discover the Trial of Survival
 • Trial of Survival
 • Discover the Trial of Cunning
 • Trial of Cunning
 • Discover the Trial of Discipline
 • Trial of Discipline
 • Discover the Trial of Instinct
 • Trial of Instinct
 • Discover the Trial of Fervor
 • Trial of Fervor
 • Discover the Trial of Supremacy
 • Trial of Supremacy

۱۰۰ Proof

برای دریافت این تروفی باید تمامی مراحل Eridian Proving Grounds Trials را تمام کنید. در مجموع شش عدد از این تریال‌ها در بازی وجود دارد که هیچ‌کدام‌شان از دست دادنی نیستند و می‌توانید بعد از اتمام بخش داستانی سراغ‌شان بروید. گفتنی است که این تریال‌ها جزء مراحل فرعی هم به حساب می‌آیند و اگر قصد دارید تروفی پلاتینوم بازی را بگیرید، مجبور به انجام آن‌ها هستید.

تریال‌های بودرلندز ۳ در واقع سیاهچاله‌های کوچکی هستند که طی آن‌ها باید از موج دشمنان عبور کنید و در انتها یک غولآخر را شکست دهید. در طول تریال‌ها بازی وظایف اختیاری مثل تمام کردن مرحله در یک زمان مشخص یا کشته نشدن را مقابل‌تان می‌گذارد. با این حال، برای دریافت تروفی مجبور نیستید تا آن‌ها را انجام دهید. برای اینکه تریال‌ها را به صورت کامل انجام دهید، باید حتما غولآخر آخر هر سیاهچاله را شکست دهید و سر آن را در صندوقچه بگذارید. پس از این جمله Side Mission Complete روی صفحه نشان داده می‌شود و می‌توانید از محیط حاضر خارج شوید.

در بخش زیر می‌توانید فهرست کامل تریال‌ها را همراه با مکان دقیق‌شان مشاهده کنید:

 • Trial of Survival – سیاره Pandora ، Devil’s Razor
 • Trial of Cunning – سیاره Pandora ، The Splinterlands
 • Trial of Discipline – سیاره Promethea ، Meridian Outskirts
 • Trial of Instinct – سیاره Eden-6 ، Floodmoor Basin
 • Trial of Fervor – سیاره Eden-6 ، Jakobs Estate
 • Trial of Supremacy – سیاره Nekrotafeyo ، Desolation’s Edge

Got Big Game

برای دریافت تروفی بالا باید تمامی مراحل Hammerlock’s Legendary Hunts را کامل کنید. در مجموع ده عدد از این مراحل در بازی وجود دارد که هیچ کدام از آن‌ها از دست دادنی نیستند و حتی می‌توانید بعد از اتمام بخش داستانی آن‌ها را کامل کنید.

در هر یک از این مراحل باید نوع خاصی از هیولاها را شکست دهید. هیولاها در مقایسه با سایر دشمنان بازی کمی‌ جان‌سخت‌تر هستند ولی به احتمال خیلی زیاد می‌توانید تمامی آن‌ها را به راحتی شکست دهید و به مشکلی برنخورید. علاوه بر این، در این بین قادر هستید تا از ماشین خود استفاده کنید و آن‌ها را بکشید که همین یک مورد کار شما را تا حد خیلی زیادی آسان می‌کند.

گفتنی است که ماموریت‌های The Legendary Hunts جزء چالش‌های Crew هم به حساب می‌آیند که در واقع نوعی از کالکتیبل‌های بازی هستند. وقتی که نزدیک آن‌ها شوید، با آیکون سبز روی نقشه مشخص می‌شوند. پس از کامل کردن ماموریت‌ها، آیکون‌ آن‌ها به رنگ آبی تغییر می‌کنند و بی‌رنگ می‌شوند. با کامل کردن هر ماموریت یک ایمیل جدید از کاراکتر Sir Hammerlock دریافت خواهید کرد که در آن یک اسلحه جدید برای‌تان قرار داده شده است. جهت دسترسی به ایمیل‌ها مسیر زیر را دنبال کنید:

Pause Menu > Social > Mail

پس از شکار آخرین هیولا یک سلاح لجندری با نام Quickdraw Bekah دریافت خواهید کرد که می‌توانید سه تیر به‌صورت همزمان شلیک کند.

توجه داشته باشید که در ابتدای بخش داستانی نمی‌توانید تمامی این مراحل را انجام دهید و تروفی را دریافت کنید چرا که در ابتدا به خیلی از مکان‌های بازی دسترسی ندارید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا بخش داستانی را کامل کنید و سپس سراغ تروفی بروید.

در بخش زیر می‌توانید فهرست کامل ماموریت‌های Legendary Hunt را ببینید:

 • Crawly – سیاره Pandora ، The Droughts
 • Skrakk – سیاره Pandora ، Ascension Bluff
 • Antalope – سیاره Pandora ، Devil’s Razor (پس از کامل کردن ماموریت‌های اصلی سیاره Eden-6 و در دومین بازدیدتان از سیاره پاندورا می‌توانید این مرحله را انجام دهید.)
 • Phoenix – سیاره Pandora ، The Splinterlands (از طریق Devil’s Razor می‌توانید به این لوکیشن بروید.)
 • Manvark – سیاره Pandora ، Konrad’s Hold (از طریق Devil’s Razor می‌توانید به این لوکیشن بروید.)
 • Chupacabratch – Athenas
 • Chonk Stomp – سیاره Eden-6 ، Floodmoor Basin
 • Jabbermogwai – سیاره Eden-6 ، Voracious Canopy
 • Blinding Banshee – سیاره Nekrotafeyo ، Desolation’s Edge
 • Swarm Host – سیاره Nekrotafeyo ، The Pyre of Stars

Zer0ed In

برای دریافت این تروفی باید تمامی مراحل Zero’s Targets of Opportunity را کامل کنید. در مجموع ده عدد از این مراحل در بازی وجود دارد که هیچ کدام از آن‌ها از دست دادنی نیستند و می‌توانید بعد از اتمام بخش داستانی آن‌ها را کامل کنید.

مراحل Targets of Opportunity جزء چالش‌های Crew به حساب می‌آیند که با آیکون سبز روی نقشه مشخص شده‌اند. بعد از تکمیل هر مرحله، یک اسلحه لجندری از طریق بخش ایمیل‌ها دریافت خواهید کرد. پس از کامل کردن آخرین مرحله یک اسلحه لجندری تک‌تیرانداز با نام Vicious Lyuda دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید می‌توانید تا زمان رسیدن به لول ۵۰ صبر کنید و سپس آخرین ماموریت را انجام دهید چرا که در این حالت لول اسلحه هم مطابق با سطح شما افزایش می‌یابد و در راستای آن اسلحه قوی‌تری دریافت خواهید کرد.

در ادامه می‌توانید فهرست کامل ماموریت‌های Targets of Opportunity را ببینید:

 • Hot Karl – سیاره Pandora ، Devil’s Razor
 • DJ DeadSk4G – – سیاره Pandora ، The Splinterlands
 • Crushjaw – سیاره Pandora ، Cathedral of the Twin Gods
 • Baron Noggin – سیاره Promethea ، Meridian Metroplex
 • Handsome Jackie – سیاره Promethea ، Skywell-27
 • Judge Hightower and his Gang – سیاره Promethea ، Lectra City (بعد از ماموریت فرعی Kill Killavolt می‌توانید به این لوکیشن بروید.)
 • Sky Bullies – سیاره Eden-6 ، The Anvil
 • Heckle and Hyde – سیاره Eden-6 ، Jakobs Estate
 • Psychobillies – سیاره Eden-6 ، Ambermire
 • Sylestro and Atomic – سیاره Nekrotafeyo ، Tazender Ruins

Barreled Right Over Them

به احتمال خیلی زیاد این تروفی را در مسیر گروفتن تروفی پلاتینوم دریافت خواهید کرد و لازم نیست کار خاصی برای آن انجام دهید. با این حال، جهت دریافت تروفی بالا باید با استفاده از بشکه‌های منفجرشونده یکی از دشمنان را بکشید. مشابه این تروفی را در بازی‌های زیادی داشته‌ایم و تقریبا همگی با روند دریافت آن آشنا هستیم. در این بین تنها توجه داشته باشید که بعد از منفجر شدن بشکه دشمن کشته شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ابتدا دشمنان را با چند تیر ضعیف کنید و سپس به بشکه تیر بزنید تا منفجر شود. به همین راحتی می‌توانید تروفی بالا را دریافت کنید.


Feelin’ A Little Stabby

برای دریافت این تروفی باید یکی از دشمنان را با استفاده از اسلحه‌های تیغه‌دار یا همان شمشیردار بکشید.

از آنجایی که اسلحه‌های بوردرلندز به‌صورت رندوم و تصادفی ساخته می‌شوند، در ابتدا باید حسابی خوش‌شانس باشید که چنین اسلحه‌ای گیرتان بیاید. با این حال، خوشبختانه این مدل سلاح‌ها آنقدر هم کمیاب نیستند و مطمئنا در مسیر رسیدن به لول ۵۰ تعداد زیادی از آن‌ها را پیدا خواهید کرد. در بخش توضیحات هر اسلحه اگر تفنگی دارای تیغه یا شمشیری باشد، حتما از جمله +% Melee Damage استفاده شده است. علاوه بر این، اگر کمی خوش‌شانس باشید می‌توانید این مدل اسلحه را در ماشین‌های سلاح‌فروشی پیدا کنید.

زمانی که یکی از این اسلحه‌ها را به دست آورید، با استفاده از شمشیر آن یک دشمن را بکشید تا تروفی آزاد شود.


Stick It To ‘Em

برای دریافت این تروفی باید دو یا چند دشمن را با یک نارنجک چسبنده (Sticky Grenade) بکشید.

اول از هر چیز باید ماد این مدل نارنجک‌ها را به دست بیاورید. می‌توانید با کشتن دشمنان و لوت کردن آن‌ها این مدل نارنجک‌ها را به دست بیاورید. با این حال، بهترین و آسان‌ترین راه این است که آن‌ها را از یکی از ماشین‌هایی که مهمات می‌فروشند، خریداری کنید. حتما مطمئن شوید که در نام یا توضیحات نارنجک‌تان از کلمه Sticky استفاده شده باشد.

آسان‌ترین راه دریافت تروفی بالا این است که به سیاره پاندورا و منطقه The Droughts بروید. در نزدیکی ایستگاه فست تراول می‌توانید چند دشمن را مشاهده کنید. صبر کنید تا تعدادی از آن‌ها کنار هم جمع شوند. سپس نارنجکی به سوی آن‌ها پرتاب کنید تا تروفی دریافت شود. توجه داشته باشید که باید حداقل دو دشمن را به صورت همزمان بکشید. برای اطمینان کار می‌توانید پیش از پرتاب نارنجک چند گلوله به آن‌ها شلیک کنید تا ضعیف‌تر شوند.


On Fleek

برای دریافت تروفی بالا باید در هر کدام از بخش‌های اینونتوری یک آیتم بنفش‌رنگ (اپیک) بگذارید.

آیتم‌ها و لوت‌های بنفش جزء محدودترین تجهیزات بوردرلندز ۳ هستند. با این حال، پیدا کردن این نوع خاص از آیتم‌ها چندان سخت نیست و احتمال دارد در همان ابتدای بازی تعدادی از آن‌ها را پیدا کنید. در واقع برای دریافت لوت‌های بنفش اصلا لازم نیست کار خاصی انجام دهید چرا که در اواخر بازی این دسته از تجهیزات چپ و راست روی زمین می‌افتند.

آخرین اسلات اینونتوری در انتهای مرحله داستانی Cold as the Grave باز می‌شود. بنابراین پیش از تموم کردن این ماموریت نمی‌توانید تروفی بالا را دریافت کنید.


Rewards Card

برای دریافت تروفی بالا باید یک پکیج وفاداری از تک تک تولیدکنندگان اسلحه‌های بازی دریافت کنید.

همان‌طور که می‌دانید در دنیای سری بازی‌های بوردرلندز شرکت‌های زیادی سلاح‌های مختلفی می‌سازند که نام‌شان معمولا در توضیحات هر اسلحه آورده شده است. برای تروفی بالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که با یکی از اسلحه‌های هر تولیدکننده حداقل ۱۰۰ نفر را بکشید. سپس آن‌ها از طریق ایمیل یک پکیج وفاداری برای‌تان ارسال می‌کنند. هر زمان که ایمیل جدیدی دریافت کنید، در بالای صفحه سمت چپ پیغامی برای‌تان نشان داده می‌شود. تنها دریافت ایمیل برای تروفی لازم است و نیازی نیست تا حتما آن‌ها را باز کنید. با این حال، با رفتن به بخش ایمیل‌ها و زدن دکمه X روی آن‌ها قادر هستید تا جایزه خود را دریافت کنید. همان‌طور که بالاتر گفتیم، اسلحه‌های بازی به‌صورت رندوم و خودکار ساخته می‌شوند ولی می‌توانید با رفتن به ماشین‌های اسلحه‌فروشی تفنگی که از لازم دارید را از تولیدکننده آن بخرید. گفتنی است که در حالت آفلاین هم امکان دریافت ایمیل‌ها وجود دارد.

در ادامه فهرست کامل تولیدکنندگان اسلحه‌های بازی را ببینید:

 • Atlas
 • Cov
 • Dahl
 • Hyperian
 • Jakobs
 • Maliwan
 • Tediore
 • Torgue
 • Vladof

تولیدکنندگان دیگری هم در بازی حضور دارند، با این حال آن‌ها تنها تجهیزات و سایر مهمات را می‌سازند و با اسلحه‌ها کاری ندارد. شرکت‌های بالا تنها تولیدکنندگانی هستند که در تجارت اسلحه فعالیت می‌کنند.

اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن ۱۰۰ دشمن را با هر اسلحه بکشید، تا رسیدن به لول ۵۰ صبر کنید. سپس به Athenas و دشمنان آنجا را بکشید. در این منطقه اکثر دشمنان ضعیف هستند و معمولا با یک تیر کشته می‌شوند.


Welcome to the Crimson Raiders

با کامل کردن ماموریت Children of the Vault تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


So Long, Pandora

با کامل کردن ماموریت Taking Flight تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


NOG It Off

با کامل کردن ماموریت Hostile Takeover تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


I Mustache You A Question

با کامل کردن ماموریت Atlas, At Last تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Gone From My Sight

با کامل کردن ماموریت Beneath the Meridian تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


That Was Cold

با کامل کردن ماموریت Lair of the Harpy تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Heir To An Empty Castle

با کامل کردن ماموریت Cold as the Grave تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Cross The Streamers

با کامل کردن ماموریت Blood Drive تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Apocalypso

با کامل کردن ماموریت The Great Vault تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


I Am A Goddess, A Glorious Female Warrior

با کامل کردن ماموریت In the Shadow of Starlight تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Bye, Felicia

با کامل کردن ماموریت Divine Retribution تروفی بالا آزاد می‌شود.

تروفی داستانی است و آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Florida Man

برای دریافت تروفی باید خودتان را بکشید!

می‌توانید روی خودتان یک نارنجک بندازید یا اینکه به یکی از بشکه‌های نزدیک‌تان شلیک کنید تا منفجر شود و کشته شوید. مطمئن شوید که پیش از انجام این کار دشمنان به شما آسیب وارد کرده باشند چرا که در حالت عادی یک بشکه یا نارنجک در آن حدی قوی نیستند که بتوانند زره و خط سلامتی کاراکترتان را از بین ببرند. اگر بخواهید می‌توانید این تروفی را به عنوان یکی از اولین تروفی‌هایتان در بوردرلندز ۳ دریافت کنید.


Stay Golden

برای دریافت این تروفی باید از یک کلید طلایی جهت باز کردن صندوقچه‌ها استفاده کنید.

اول از هر چیزی بگوییم که برای آنلاک کردن تروفی باید حتما به اینترنت متصل باشید. حالا بازی را متوقف کنید و به بخش تنظیمات بروید. به قسمت Social بروید و روی گزینه SHiFT کلیک کنید. در این قسمت باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. با این کار می‌توانید با وارد کدهای مختلفی جوایز ویژه‌ای دریافت کنید.

حالا در همین قسمت برای گرفتن کلید طلایی یکی از کدهای زیر را وارد کنید:

ZFKJ3-TT3BB-JTBJT-T3JJT-JWX9H

HXKBT-XJ6FR-WBRKJ-J3TTB-RSBHR

Z65B3-JCXX6-5JXW3-3B33J-9SWT6

ZRWBJ-ST6XR-CBFKT-JT3J3-FRXJ5

سپس یک ایمیل دریافت خواهید کرد. با کلیک کردن روی آن می‌توانید یک کلید طلایی دریافت کنید.

از این کلیدها می‌توانید برای باز کردن صندوق‌های طلایی که در سفینه Sanctuary قرار دارند استفاده کنید. این صندوق‌ها روی نقشه مشخص شده‌اند و می‌توانید به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.


Damn, Gina

در انتهای مرحله اصلی Footsteps of Giants و پس از وارد شدن به والت چهارم، تروفی را دریافت خواهید کرد. این تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

توجه داشته باشید که تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که در انتهای کار این تروفی برای‌شان آنلاک نشده است. اکثر کسانی که این اتفاق برای‌شان رخ داده در حالت کواپ و چندنفره مشغول بازی بوده‌اند. اگر چنین مشکلی برای‌تان به وجود آمد، بازی را یکبار پاک و دوباره نصب کنید و سپس این مرحله را در حالت تک نفره تکرار کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدای این مرحله از فایل ذخیره خود بک‌آپ بگیرید تا در صورت بروز هر مشکلی، سیو خود را مجددا بارگذاری کنید.

منبع: PowerPyx

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما