شرکت ایلان ماسک بی‌سروصدا بین لس‌آنجلس و لاس‌وگاس حفاری می‌کند

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۵ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نمایی از ماشین حفاری شرکت بورینگ ایلان ماسک

بر اساس عکس‌هایی که منتشر شده، احتمال می‌رود پروژه‌ی «لوپ» ایلان ماسک زودتر از چیزی که تصور می‌شد گسترش یابد تا لاس‌وگاس را به لس‌آنجلس متصل کند.

شرکت بورینگ ایلان ماسک که مسئولیت حفر تونل‌های مورد نیاز پروژه‌های گسترده‌ی او را بر عهده دارد، به احتمال زیاد مشغول ساخت ایستگاهی بین لاس‌وگاس و لس آنجلس است که می‌توان آن را اولین گام در اتصال این دو شهر با این شیوه‌ی نوین حمل‌ونقل دانست.

هرچند هنوز توضیحی رسمی از سوی «شرکت بورینگ» (The Boring Company) منتشر نشده اما در این عکس‌ها، ماشین حفاری این شرکت به همراه چادرهای بزرگی که در بیابان اطراف آدلانتو کالیفرنیا قرار دارند، دیده می‌شود. این سازه‌ها به احتمال زیاد برای ساخت تونلی است که در آینده توسط پروژه‌ی لوپ لاس‌وگاس را به لس‌آنجلس متصل می‌کند.

پیش از این ایلان ماسک نمایی از ایستگاه‌های این پروژه را منتشر کرده بود که قرار است مراکز مختلف نمایشگاهی را در لاس‌وگاس به یکدیگر متصل نماید. او همچنین تصویری از تونل زیرزمینی در لس‌آنجلس به اشتراک گذاشته بود. شرکت بورینگ نیز گسترش پروژه‌ی لوپ را محتمل دانسته بود.

اکنون موقعیت ماشین‌آلات در آدلانتو به چند دلیل می‌تواند نشانه‌ای برای اتصال دو شهر از طریق این پروژه باشد. نخست این‌که آدلانتو بین دو شهر و در میانه‌ی راه لس‌آنجلس به لاس‌وگاس است. اگر تونلی بخواهد دو شهر را به یکدیگر اتصال دهد، باید از آدلانتو یا نزدیکی آن بگذرد تا مسیری مناسب و کارآمد برای مسافران باشد.

نقشه مسیر آدلانتو در میانه‌ی راه لس‌آنجلس و لاس‌وگاس

آدلانتو در میانه‌ی راه لس‌آنجلس و لاس‌وگاس | عکس از Google Maps

از سویی شرکت بورینگ اعلام کرده که توسعه‌ی پروژه‌ی لوپ در آینده امکان‌پذیر است و هر فعالیتی در این زمینه با زیرساخت‌های مشابهی انجام می‌شود تا خودروهای الکتریکی تسلا، امکان حرکت بدون راننده را درون تونل داشته باشند.

گسترش پروژه‌ی لوپ که در حال حاضر تونل‌های آن در مرکز همایش‌ها و بازدیدکنندگان لاس‌وگاس کامل شده است، به خودروهای تسلا امکان می‌دهد تا با سرعت ۱۵۵ مایل بر ساعت (۲۵۰ کیلومتر بر ساعت) حرکت کنند که برای طی کردن فاصله‌ی مستقیم ۲۴۴٫۶۶ مایلی (۲۹۴ کیلومتری) بین لاس‌وگاس و لس‌آنجلس مناسب خواهد بود.

علاوه بر این، نقشه‌ی منتشر شده از پروژه‌ی لوپ در مرکز همایش‌ها و بازدیدکنندگان لاس‌وگاس حاکی از آن است که پروژه به سمت لس‌آنجلس امتداد می‌یابد. در این نقشه ایستگاه‌ها با نقطه‌ای آبی مشخص شده‌اند و یک فلش جهت به سمت لس‌آنجلس را نشان می‌دهد. این می‌تواند بیانگر ادامه‌ی پروژه به سمت لس‌آنجلس باشد و آدلانتو به عنوان نقطه‌ی آغاز حفاری درنظر گرفته شده باشد.

دورنمای سایت حفاری لوپ در آدلانتو

دورنمای سایت حفاری لوپ در بیابان‌های اطراف آدلانتو

همچنین این شرکت در حال استخدام نیروهایی برای فعالیت در آدلانتو است و از افرادی که پنج سال سابقه‌ی کار با ماشین‌های حفاری تونل (TBM)، حداقل تحصیلات دبیرستانی و آشنایی مقدماتی با رایانه دارند، دعوت به همکاری کرده است.

در حال حاضر پروژه‌ی لوپ در مرکز نمایشگاهی لاس‌وگاس مراحل پایانی را می‌گذراند و پیش‌بینی می‌شود که تا ژانویه‌ی ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) به اتمام برسد. هرچند برگزاری کاملا مجازی نمایشگاه CES 2021 و تعویق احتمالی دیگر فعالیت‌های این مرکز، می‌تواند موجب طولانی‌تر شدن زمان اتمام پروژه‌ی لوپ شود. پروژه‌ای که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد به شیوه‌ای پایدار و سریع بین نقاط مختلف نمایشگاه جابه‌جا شوند.

عکس‌ها از Teslarati

منبع: Teslarati

برچسب‌ها :
دیدگاه شما