بوگاتی بیبی ۲ معرفی شد؛ ارزان، الکتریکی و مخصوص کلکسیونرها

۲۲ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بوگاتی بیبی 2

بوگاتی تایپ ۳۵ یکی از مدل‌های کلاسیک و زیبای بوگاتی است که حال این شرکت تصمیم گرفته تا این خودرو را با قوای فنی الکتریکی و با نام بوگاتی بیبی ۲ به بازار عرضه کند. این خودرو ارزان‌ترین مدل بوگاتی در حال حاضر است.

همانند دیگر محصولات بوگاتی، بیبی ۲ نیز یک نسخه‌ی تولید محدود خواهد بود و توسط یک کمپانی کوچک در ایالات متحده به تولید خواهد رسید. قیمت این خودرو نیز بین ۳۸ هزار تا ۷۴۵۰۰ دلار تخمین زده می‌شود.

اصالت بوگاتی تایپ ۳۵ در ساخت بوگاتی بیبی ۲ حفظ شده و حدود ۷۵ درصد از این خودرو شبیه به نمونه کلاسیک آن است. با این حال قوای فنی بیبی ۲ تمام الکتریکی بوده که باعث می‌شود تا آن را یک اسباب‌‌بازی گران‌قیمت بدانیم.

از ساخته کلاسیک تا محصول مدرن

بوگاتی تایپ ۳۵ در سال ۱۹۲۶ ساخته شد، زمانی که اتوره بوگاتی به مناسبت چهارمین سالگرد تولد پسر کوچکش این خودرو را ساخت. بوگاتی به ساخت خودروهای کوچک و سریع کلاسیک شهرت دارد و تایپ ۳۵ نیز یکی از این خودروهای فوق سریع است.

مشتریانی که از کارخانه بوگاتی در فرانسه بازدید می‌کردند واکنش مثبتی نسبت به این خودرو نشان دادند، در نتیجه این خودرو روی خط تولید قرار گرفت و حدود ۵۰۰ نسخه از آن به تولید رسید. اکثر این خودروها همچنان مالکانی دارند و در بهترین شرایط نگهداری می‌شوند.

بوگاتی در جریان نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ اعلام کرد که برای سالگرد تولد ۱۱۰ سالگی شرکت خود، یک نسخه از تایپ ۳۵ موسوم به بوگاتی بیبی را خواهد ساخت. حال تصاویری از این خودرو منتشر شده که در تیپ‌های مختلفی به مشتریان عرضه می‌شود.

بوگاتی بیبی 2

به نظر می‌رسد تیپ پایه این خودرو توجه هیچ‌کدام از مشتریان بوگاتی را به خود جلب نکند. این خودرو دارای بدنه کامپوزیتی و باتری ۱٫۴ کیلووات ساعتی است. این نسخه حداقل سرعت و برد را در میان سه تیپ بوگاتی بیبی ۲ دارد.

نسخه میانی این خودرو Vitesse نام دارد که مجهز به باتری ۲٫۸ کیلووات ساعتی بوده و همانند بوگاتی شیرون یک کلید سرعت دارد که عملکرد فوق‌العاده آن را آزاد می‌کند.

نسخه Pur Sang بالاترین تیپ بوگاتی بیبی ۲ است که از قوای فنی مشابه با تیپ Vitesse بهره می‌برد اما بدنه‌ی آن آلومینیومی و دست‌ساز بوده و کاملا شبیه بوگاتی تایپ ۳۵ اصلی است.

نسخه‌های میانی و فول بوگاتی بیبی ۲ حدود ۱۳ اسب‌بخار قدرت دارند و حداکثر سرعت آن‌ها نیز به ۶۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برد این خودرو نیز در نسخه پایه حدود ۲۵ کیلومتر و در نسخه میانی و فول حدود ۵۰ کیلومتر خواهد بود.

بوگاتی بیبی ۲ با همکاری شرکت Little Car در ایالات متحده ساخته می‌شوند و تنها ۵۰۰ نسخه از آن‌ها به تولید می‌رسد. بعید است که این خودروها اجازه تردد در جاده‌ را داشته باشند اما گزینه‌ای مناسب برای کلکسیونرها خواهند بود.

منبع: caranddriver

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه