مدیر استودیوی سازنده‌ی کال آو دیوتی مجبور به ترک این شرکت شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
call of duty black ops 3

دن بانتینگ، یکی از مدیران استودیو تری‌آرک (Treyarch) که برای توسعه‌ی بازی کال آو دیوتی شهرت دارد، پس از گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال درباره‌ی ادعای آزار جنسی علیه او در سال ۲۰۱۷ از این استودیو جدا شده است.

خروج دن بانتینگ (Dan Bunting) بخشی از یک داستان بزرگ‌تر درباره‌ی آگاهی بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، نسبت به اتفاقات اخیر این شرکت و جزئیات دیگری درباره‌ی پشت پرده‌ی این اتفاقات بوده است. طبیعی است که چنین موضوعی روی استودیوهای تری‌آرک و اسلج‌همر گیمز که در این سال‌ها روی توسعه‌ی بازی‌های کال آو دیوتی کار کرده‌اند، تأثیر گذاشته است.

طبق گزارش وال‌استریت ژورنال، بانتینگ به دلیل اتهامات آزار و اذیت جنسی نسبت به یک کارمند زن در سال ۲۰۱۷ موضوع تحقیقاتی داخلی در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته بود. بر اساس گفته‌ی وال‌استریت ژورنال، نتایج این تحقیقات پیشنهاد می‌دادند که بانتینگ باید اخراج شود اما در آن زمان گویا بابی کوتیک دخالت کرده و مانع اخراج بانتینگ شد تا او در سمت خود باقی بماند.

کال آو دیوتی

سخنگوی اکتیویژن به وال‌استریت ژورنال گفت که «اقدامات انضباطی دیگری» بر بانتینگ اعمال شده است. در واقع، پس از گزارش این رسانه در رابطه با اتهامات وارد شده به اکتیویژن بلیزارد که انگار بانتینگ هم در بخشی از آن دخیل بوده، او استودیو تری‌آرک را ترک کرده است. یکی از سخنگویان اکتیویژن هم خروج بانتینگ را در ایمیلی به سایت Polygon تائید کرد.

بانتینگ یکی از افراد باتجربه‌ی استودیو تری‌آرک بود که ۱۸ سال در این استودیو فعالیت کرده است و روی توسعه‌ی دوجین بازی کال آو دیوتی نقش داشته است. او به همراه مارک گوردون یکی از مدیران این استودیو بود. جدیدترین بازی تری‌آرک و بانتینگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War است که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است. البته، این استودیو روی بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard هم نقش داشته و در کنار اسلج‌همر به توسعه‌ی بازی کمک کرده است.

call of duty black ops dan bunting

اکتیویژن بلیزارد و استودیوهای آن همچنان به بررسی پیامدهای شکایتی که در ماه ژوئیه توسط دپارتمان مشاغل و مسکن منصفانه کالیفرنیا ارائه شده، می‌پردازند. در این شکایت ادعا شده بود که یک فرهنگ مخرب در سراسر این شرکت حاکم شده که امکان تبعیض جنسیتی و آزار جنسی را در شرکت اکتیویژن بلیزارد و استودیوهای آن فراهم کرده است. چند تن از مدیران ارشد هم به همین خاطر از اکتیویژن اخراج شده یا کنار رفته‌اند. از جمله این افراد می‌توان به رییس سابق بلیزارد، جی. آلن براک اشاره کرد که با توجه به اتهام‌ها، گویا از این شرایط آگاه بوده و در بعضی از آن‌ها نقش داشته است. اکتیویژن بلیزارد اکنون با چندین پرونده قضایی و تحقیقات فدرال درباره‌ی نحوه‌ی رسیدگی به ادعاهای آزار و اذیت در شرکت روبه‌رو است. هر روز حوادث بیشتری گریبان این شرکت را می‌گیرد. به‌تازگی تعداد زیادی از کارمندان این استودیو در تجمعی اعتراضی خواهان اخراج بابی کوتیک شده‌اند و امید دارند که با رسیدگی به این اعتراض‌ها اوضاع کمی بهتر شود.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما