اولین تریلر گیم‌پلی و جزئیات بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۳ منتشر شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بازی Call of Duty Modern Warfare 3

شرکت اکتیویژن (Activision) و استودیو اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games) اولین تریلر و جزئیات رسمی بازی کال آو دیوتی: مدرن وارفر ۳ (Call of Duty: Modern Warfare III) را منتشر کرد.

اکتیویژن اعلام کرد که این بازی در تاریخ ۱۰ نوامبر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد. پیش‌خرید دیجیتالی بازی هم‌اکنون در فروشگاه‌های پلی‌استیشن استور، مایکروسافت استور، استیم و Battle.net در دسترس است.

بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۳ (Call of Duty: Modern Warfare III) دنباله مستقیمی برای کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ (Call of Duty: Modern Warfare II) است. بازیکنان یک کمپین غنی و همه‌جانبه را با انتخاب بی‌سابقه بازیکن تجربه خواهند کرد. بازی دقیقاً  پس از وقایع مدرن وارفر جریان دارد و یک بخش جهان‌باز زامبی کاملاً جدید با بزرگ‌ترین نقشه کال آو دیوتی زامبی تا به امروز و یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ نقشه‌های بخش چندنفره سری مدرن وارفر را در خود گنجانده است که دارای مجموعه‌ای از نقشه‌های موردعلاقه و خاطره‌انگیز و همین‌طور نقشه‌های جدیدی است.

مدرن وارفر ۳ که در بیستمین سالگرد فرانچایز محبوب کال آو دیوتی عرضه می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین میراث‌های این فرانچایز را جشن می‌گیرد و در عین حال مسیر جدیدی را برای طرفداران ترسیم می‌کند. در ادامه به برخی از جزئیات رسمی اعلام‌شده خواهیم پرداخت.

بازی Call of Duty Modern Warfare 3

 • برای اولین‌بار برای دو سال پشت‌سرهم، کال آو دیوتی با یک دنباله‌ی مستقیم برگشته زیرا وقایع بازی Call of Duty: Modern Warfare III دقیقاً پس از وقایع بازی سال گذشته انجام می‌شود.
 • تمام ۱۶ نقشه‌ی بازی اصلی مدرن وارفر ۲ (که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد) امروزی شده است و با حالت‌های جدید و ویژگی‌های تازه‌ی گیم‌پلی از روز اول عرضه در دسترس خواهد بود.
 • برای اولین‌بار در تاریخ کال آو دیوتی، حجم زیادی از محتویات بازی مدرن وارفر ۲ به این بازی منتقل شده و در عنوان مدرن وارفر بعدی در دسترس خواهد بود. تمام محتویات سلاح و اپراتور که پیش از این در مدرن وارفر ۲ در دسترس بازیکنان قرار گرفته بود، بین مدرن وارفر ۲ و مدرن وارفر ۳ در دسترس خواهد بود.
 • مدرن وارفر ۳ جهان این بازی را برای بازیکنان گسترش می‌دهد و برنامه‌های بسیار بیشتری برای پس از عرضه این اثر دارد؛ از جمله بیش از ۱۲ نقشه جدید شش در برابر شش که در کنار تجربه‌های جدید کال آو دیوتی: وارزون و کال آو دیوتی: وارزون موبایل محتویات فصل‌های مختلف پس از عرضه بازی را تقویت می‌کند

داستان حماسی کمپین، حضور تبهکار معروف سری یعنی ماکاروف و قابلیت انتخاب سبک بازی توسط بازیکن

کاپیتان پرایس (Captain Price) و Task Force 141 باید در مبارزه با تهدید نهایی در این دنباله مستقیم مدرن وارفر ۲ خود را با شرایط وفق دهند یا بمیرند.

 • ولادیمیر ماکاروف، ملی‌گرای افراطی، قدرت خود را در سراسر جهان گسترش می‌دهد و باعث می‌شود تا Task Force 141 مانند گذشته در کمپین این بازی مبارزات تاریک و خشنی را تجربه کند.
 • مدرن وارفر ۳ علاوه بر مأموریت‌های سینمایی همیشگی بخش کمپین سری کال آو دیوتی که امضای این سری شده است، چیز جدیدی به نام Open Combat Missions را معرفی می‌کند؛ یک نوآوری جدید که تصمیمات بازیکن را بیش از همیشه در این سری مهم و حائز اهمیت می‌کند.
 • مأموریت‌های Open Combat تکمیل‌کننده مراحل سینمایی هستند که بازیکنان عاشق یک داستان روایی منسجم جذب آن شده‌اند و با مسیرها و انتخاب‌های متعدد برای تکمیل اهداف، بر انتخاب بازیکن تأکید زیادی می‌کند.
 • این مأموریت‌ها ساخته‌شده تا با سبک بازی‌ بازیکنان مختلف سازگار شود و به آن‌ واکنش دهد – چه بخواهند به‌صورت مخفی‌کاری بازی کنند یا بخواهد با شیو‌ه‌ی بِکُش و برو بازی را پیش ببرند. بازیکنان می‌تواند هرگونه که بخواهند آن‌ را تجربه کنند.

یکی از بزرگ‌ترین مجموعه نقشه‌های بخش چندنفره‌ی سری بازی‌های مدرن وارفر

مدرن وارفر ۳ بیستمین سالگرد عرضه کال آو دیوتی را با یکی از بزرگ‌ترین مجموعه نقشه‌های بخش چندنفره مدرن وارفر جشن می‌گیرد. این مجموعه نقشه‌ها هم دارای نقشه‌های قدیمی بسیار محبوب و هم دارای نقشه‌های جدید است. همچنین نقشه‌های اضافی هم برای حالت‌های Ground War، Invasion و War تدارک دیده شده است.

 • نقشه‌های افسانه‌ای و گیم‌پلی مدرن
  • تمام ۱۶ نقشه‌ی بازی مدرن وارفر ۲ اصلی که در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، از همان روز عرضه در دسترس است و با استانداردها و حالت‌ها و ویژگی‌های گیم‌پلی امروزی سازگار شده است. علاوه بر آن‌ها، ۱۲ نقشه جدید ۶ در مقابل ۶ در قالب محتوای فصلی پس از عرضه‌ی بازی به بازی اضافه خواهد شد.
  • بازیکنان قادر خواهند بود تا حالت‌های بازی موردعلاقه طرفداران مانند Hardpoint و Kill Confirmed را در کنار حالت جدید Cutthroat Mode (3 در مقابل ۳ در مقابل ۳) در نقشه‌های اصلی تجربه کنند که این حالت‌ها قبلاً هرگز در این نقشه‌ها تجربه در دسترس نبودند.
 • مکانیک‌ها و سیستم‌های جدید
 • بازیکنان مکانیک‌های حرکتی جدیدی را تجربه خواهند کرد از جمله مکانیک جدید Tac-Stance که برای مبارزات نزدیک تاکتیکی طراحی شده است.
 • Gunsmith با اضافه‌کردن بخش‌های After – Market به تکامل می‌رسد و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا شخصی‌سازی بیشتری داشته باشند و ترکیب سلاح‌های جدیدی را خلق کنند.
 • ویژگی‌های اصلی
 • مدرن وارفر ۳ با بازگشت ویژگی‌هایی مثل نقشه کوچک کلاسیک رفتاری که با نقاط قرمز نشان می‌دهد که دشمنان با سلاح‌های خود از کجا شلیک می‌کنند، به بازیکنان خودبسندگی بیشتری در مسابقات بخش چندنفره می‌دهد.
 • سریع‌تر شدن دید نشانه‌گیری با سلاح (ADS)، کنسل کردن پرکردن خشاب و کنسل کردن اسلاید همگی دوباره بازتعریف شده‌اند.
 • تمام پرک‌ها (Perk) از جمله پرک حرکت جدید Covert Sneakers در ابتدای مسابقه در دسترس خواهند بود.
 • خط سلامتی در بخش چندنفره بیشتر شده که زمان کشتن بازیکنان را طولانی‌تر می‌کند.
 • انتقال محتوا
 • برای اولین‌بار در تاریخ کال آو دیوتی، محتویات زیادی از بازی مدرن وارفر قبلی به این بازی منتقل شده و در عنوان مدرن وارفر بعدی در دسترس خواهد بود.
 • تمام محتوای سلاح‌ها و اپراتورها که قبلاً باز بوده‌اند یا در حال حاضر برای بازیکنان مدرن وارفر ۲ در دسترس است، بین مدرن وارفر ۲ و مدرن وارفر ۳ انتقال داده خواهد شد.
 • نقشه‌های جدید

مدرن وارفر ۳ علاوه بر ۱۶ نقشه اصلی روز عرضه، در روز اول با چهار محیط بزرگ شامل مجموعه‌ای از فضاهای بازی جدید نیز عرضه خواهد شد.

 • سه نقشه‌ی جدید Battle Maps – مکان‌هایی در مقیاس بزرگ که در آن مبارزات حالت‌های بازی Ground ، War وInvasion بازی مدرن وارفر ۳ در آن‌ها انجام خواهد شد.
 • نقشه One War از بازگشت حماسی و تکامل حالت محبوب War Mode پشتیبانی می‌کند که اولین‌بار در بازی Call of Duty: WWII دیده شد.
 • در یک پیشنهاد قوی پس از عرضه، بیش از ۱۲ نقشه جدید شش در برابر شش اصلی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

بازی Call of Duty Modern Warfare 3

زامبی‌ها: یک حالت جهان‌باز همه‌جانبه

 • برای اولین‌بار در دنیای بازی‌های مدرن وارفر، بازیکنان می‌توانند در بزرگ‌ترین نقشه زامبی کال آو دیوتی با دیگر تیم‌ها برای زنده‌ماندن و مبارزه با دسته‌های عظیم زامبی‌های متحد شوند.
 • این بخش که توسط استودیو تری‌آرک (Treyarch) توسعه داده شده است، داستان Dark Aether را روایت می‌کند که در دنیای بازی مدرن وارفر با مأموریت‌های خاص خودش و ویژگی‌های اصلی حالت زامبی‌ها و رازهایی برای کشف اتفاق می‌افتد.
 • بازیکنان یک تجربه بازیکن در مقابل محیط را در یک فضای جهان‌باز تجربه خواهند کرد که در آن ویژگی‌های اصلی بخش زامبی با مکانیک‌های جدید همراه می‌شود و در آن در مقابل برخی از بزرگ‌ترین دشمنان تاریخ کال آو دیوتی قرار می‌گیرند.

بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۳ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ به‌صورت جهانی روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد.

تاریخ بتا آزاد بازی مدرن وارفر ۳ هنوز مشخص نشده است اما گفته‌شده که این نسخه‌ی بتا به‌صورت رایگان برای همه‌ی پلتفرم‌ها در دسترس خواهد بود و بازیکنانی که بازی را پیش‌خرید کرده‌ باشند، به‌صورت زودهنگام به آن دسترسی خواهند داشت. بازیکنانی که به‌صورت دیجیتالی بازی مدرن وارفر ۳ را پیش‌خرید کنند، همچنین یک هفته قبل از تاریخ عرضه‌ی بازی به کمپین این اثر دسترسی زودهنگام خواهند داشت.

بازی مدرن وارفر ۳ که توسط شرکت اکتیویژن منتشر خواهد شد، توسط استودیو اسلج‌همر گیمز و با همکاری استودیو اینفینیتی وارد توسعه داده خواهد شد. توسعه‌ی بخش زامبی این اثر توسط تری‌آرک با همکاری نزدیک به استودیو اسلج‌همر انجام خواهد شد. دیگر استودیوهای اکتیویژن هم در توسعه‌ی این بازی کمک کرده‌اند. اکتیویژن وعده داده که نسخه‌ی کامپیوتر این بازی که توسط استودیو Beenox توسعه داده می‌شود، تجربه‌ی کاملاً بهینه‌سازی شده خواهد بود.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما