حجم کال آو دیوتی جدید تا ۵۰٪ کمتر شده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی call of duty vanguard

حجم کال آو دیوتی ونگارد به طرز قابل‌توجهی کمتر از نمونه‌های دیگر این فرنچایز خواهد بود. بسیاری از افراد از این خبر خوشحال هستند به دلیل اینکه دیگر نیازی به پاک کردن بازی‌های دیگر برای دانلود یک کال او دیوتی نیست.

این خبر توسط توییتر رسمی کال آو دیوتی تأیید شد. اکتیویژن اعلام کرد که تکنولوژی جدید، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا حجم این بازی را تا حد امکان کم کنند. تکنولوژی جدید با نام On demand Texture Streaming باعث می‌شود تا حجم این بازی ۳۰ تا ۵۰ درصد کمتر از دیگر نمونه‌ها باشد.

حجم کم ونگارد

تصویری از گیم‌پلی کال آو دیوتی ونگارد

تکنولوژی On Demand Texture Streaming چیست؟

On Demand Texture Streaming ابتدا در وارزون معرفی شد. با این تکنولوژی شما بازیکنان می‌توانستند بازی را با رزولوشن کمتر دریافت کرده ولی با کیفیت بهتر اجرا کنند. با اینکار حجم بازی کمتر ولی کیفیت آن بهتر می‌شد. به طور کلی تمام جلوه‌های بصری این بازی‌ها با این تکنولوژی بهتر خواهند شد.

طبق برخی از گزارش‌ها حجم ونگارد در کنسول‌های مختلف به صورت زیر است.

  • ایکس باکس وان – ۵۶٫۶ گیگابایت
  • ایکس باکس سری اس و ایکس – ۶۱ گیگابایت
  • پلی استیشن ۴ – –۵۴٫۶۵ گیگابایت دانلود به همراه ۹۳ گیگابایت لازم
  • پلی استیشن ۵ – ۶۴٫۱۳ گیگابایت دانلود به همراه ۸۹٫۸۴ گیگابایت لازم
حجم کم ونگارد

تصویری از بخش تیمی در کال او دیوتی ونگارد

با توجه به این‌ها، حجم این بازی به‌شدت کمتر از موارد قبلی است. با این‌کار مدیریت آن هم بسیار آسان‌تر است. پس حافظه شما می‌تواند نفسی راحت بکشد. به طور کلی در این مدت سری کال آو دیوتی حجم بسیاری داشتند. برای مثال وارزون حدود ۱۰۰ گیگابایت حجم داشته و آپدیت‌های بسیار سنگینی هم داشت.

همین موضوع باعث می‌شد تا تجربه آن در کشورهایی با سرعت اینترنت پایین تقریبا غیر ممکن شود. حال با تکنولوژی جدید این امکان فراهم‌شده تا کاربران نیازی به دانلود برخی از موارد بازی را نداشته باشند.

نکته مهم اینجاست که حجم زمان عرضه ممکن است تغییر کند. به این معنا که ممکن است بازی در روز اول آپدیت دریافت کرده و حجم آن به‌شدت افزایش داشته باشد. به هر روی اگر با مشکل حافظه روبرو شدید می‌توانید یک NVMe SSD PCIe gen 4 برای پلی استیشن ۵ و یک کارت حافظه جانبی برای ایکس باکس تهیه کنید.

بازی کال آو دیوتی ونگارد در تاریخ ۱۴ آبان برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ به همراه PC منتشر خواهد شد. در کنار آن ما شاهد نقشه‌ی جدیدی برای وارزون خواهیم بود.

منبع: Gameinformer.com و Gamespot.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما