آیا بازسازی «شاهزاده پارسی: شن‌های زمان» این مجموعه را دوباره زنده می‌کند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
prince of persia remake

بازگشت سری شاهزاده پارسی با به پایان رسیدن فعالیت فرنچایز با بازی شن‌های فراموش شده در لیست خواسته‌های بسیاری از هواداران جای گرفت. به طور پیش‌فرض، ساخت یک ریمیک از بازی دوست‌داشتنی شاهزاده پارسی: شن‌های زمان راه مناسبی برای پرکردن این خلأ در میان علاقه‌مندان است و در عین‌ حال فرنچایز را که بیش از یک دهه است عنوانی از آن عرضه نشده است به نسل‌های جدیدتری که تنها شاید نام آن را شنیده باشند معرفی می‌کند. اما متأسفانه به نظر می‌رسد برای رسیدن به این هدف راه چندان همواری پیش روی یوبی‌سافت قرار نگرفته است.

در پی اعلام ساخت این نسخه بازسازی شده، مطلع شدیم که زمان عرضه‌ی آن ابتدا چند ماه و سپس به زمان نامعلومی به تعویق افتاد. علاوه بر این، با درنظرگرفتن محتویات و اطلاعاتی که تاکنون از بازی منتشر شده، شواهد حاکی از آن است که کیفیت بازی آن‌گونه که انتظار می‌رفت نیست. به‌عبارت‌دیگر اتفاقات زیادی پیرامون این بازی رخ‌داده که تأثیر مثبتی بر روی بازگشت فرنچایز به صحن بازی‌های ویدیویی نمی‌گذارد.

شاهزاده پارسی هنوز هواداران را قانع نکرده است

شاهزاده پارسی شن های زمان

بازخورد اولیه نسبت به یک محصول جنبه‌ای مهم و کلیدی است و چگونگی معرفی یک بازی بر روی دیدگاه بازیکنان تا زمان عرضه آن تأثیر بسزایی دارد. هنگامی که ریمیک بازی شاهزاده پارسی: شن‌های زمان اعلام شد با استقبال گرم همه مواجه نشد.

تریلری که در Ubisoft Forward نمایش داده شد شروع خوبی داشت. استفاده از مکانیک به عقب بازگرداندن زمان منحصربه‌فرد سری برای نشان‌دادن تصاویری از بازی‌ها پیش از نشان‌دادن ریمیک انتخابی هوشمندانه از جانب سازندگان بود اما وقتی تریلر به پخش نسخه بازسازی شده می‌رسد وضعیت تغییر می‌کند.

از نظر گرافیکی، چهره‌ها خشک هستند، بافت‌ها زمخت و بازی در کل شبیه یک بازی آخر نسلی برای ایکس‌باکس ۳۶۰ یا پلی‌استیشن ۳ به نظر می‌رسد. به‌اختصار بگوییم، از نظر بصری همه چیز برای نسخه‌ی بازسازی شده‌ای که از پایه و اساس دوباره در حال ساخت است اندکی ناامیدکننده بود. یوبی‌سافت درباره‌ی گرافیک بازی توضیح داده و آن را تصمیمی هنری توصیف کرده است اما این ادعا به تغییر نظر علاقه‌مندان منتهی نشد. علاوه بر این بازی در کنار بازی‌هایی چون Immortals: Phoenix Rising و Rider’s Republic معرفی شد که گرافیکی خیره‌کننده داشتند در نتیجه ضعف بصری ریمیک بیش‌ازپیش متجلی گردید.

البته طبق گزارش‌های به‌دست‌آمده، گرافیک نسخه بازسازی شده شن‌های زمان از آخرین باری که به نمایش گذاشته شد بهتر شده اما در نبود اطلاع‌رسانی شفاف از وضعیت توسعه بازی یوبی‌سافت هنوز موفق به جذب و قانع کردن هواداران نشده است.

چرا این بازسازی شاهزاده پارسی برای مجموعه مهم است

شاهزاده پارسی شن های زمان

نسخه‌های ریمستر و ریمیک شده بازی‌ها فرصت عالی برای سازندگان ایجاد می‌کنند تا بهترین نسخه از بازی‌هایشان را به واقعیت تبدیل کنند. در نسخه‌ی لجندری مس افکت، بایوور اولین بازی مس افکت را با افزودن مکانیک‌ها و امکاناتی که تنها در بازی‌های بعدی اضافه می‌شوند بهبود بخشید. انجام این کار بازخورد مثبت هواداران را به همراه داشت و به پیشبرد هرچه بیشتر فرنچایز در مسیر ساخت مس افکت ۴ کمک کرد.

بازگشت یوبی‌سافت به سری شاهزاده پارسی باید در حد و اندازه‌ای باشد که توجه‌ها را به خود جلب کند؛ به‌خصوصا اگر این شرکت قصد دارد مجموعه را دوباره به وادی شهرت بازگرداند. ریمیک شن‌های زمان نمی‌تواند تنها بازی اورجینال با یک‌لایه رنگ جدید و مدرن بر روی آن باشد بلکه باید بهترین نسخه ممکن از شن‌های زمان باشد. هرچند با آنچه که نشان داده شد بسیاری بر این باورند که ریمیک بهترین نسخه این بازی به‌یادماندنی نیست و نخواهد بود.

خبر خوب این است که تأخیر خوردن بازی فرصت بیشتری به سازندگان برای تکمیل و اصلاح آن می‌دهد و همچنین نگرانی‌های مطرح شده نسبت به ضعف‌های گرافیکی را برطرف می‌کند اما سکوت خبری همیشه به معنای بهترشدن محصول نهایی نیست. از سوی دیگر، سازندگان اعلام کرده‌اند که مکانیک هدف‌گیری در سیستم نبرد تعبیه خواهد شد و شاهزاده‌ انیمیشن‌های بیشتری خواهد داشت اما مشخص نیست که آیا تغییرات عمده‌تری برای این بازی در نظر گرفته شده است یا خیر.

شاهزاده پارسی شن های زمان

همان‌طور که پیش‌ از این اشاره شده، بازخورد اولیه بسیار مهم است و در تصمیم‌گیری‌های بعدی سازندگان تأثیر بسزایی دارد. با نگاهی دقیق‌تر به رونمایی از ریمیک شن‌های زمان می‌توان به این نتیجه رسید بزرگ‌ترین نقطه قوت بازی بهتر کردن نسخه اورجینال نیست بلکه بهتر کردن میراث به‌جامانده از آن است.

پس از یازده سال خواب زمستانی شاهزاده پارسی بازی دیگر پا به عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی گذاشته اما بسیاری امیدوارند این بار تأثیر پررنگ‌تر و بهتری نسبت به گذشته در اذهان دوستداران خود بر جای بگذارد.

نسخه بازسازی شده شاهزاده پارسی: شن‌های زمان در حال حاضر برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در حال ساخت است.

منبع: GameRant

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما