کپ‌کام: رزیدنت اویل ۸ رکوردهای فروش قسمت هفتم را جابه‌جا کرده است

۱۱ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی resident evil village

طبق خبری که کپ‌کام به‌تازگی منتشر کرده، رزیدنت اویل ۸ با سرعت بسیار بالاتری از رزیدنت اویل ۷ در حال فروش است و در شش ماه توانسته بیش از ۵ میلیون نسخه بفروشد.

بازی رزیدنت اویل ۷ به طور کلی فرنچایز رزیدنت اویل را زنده کرد. این سری بازی مدتی بود که به نوعی در خواب زمستانی قرار داشت و ۷ باعث بیدار شدن آن شد. کپکام برای مدتی تلاش کرد تا در زمینه وی آر فعالیت کند اما اصلا نتوانست موفقیتی که با ۷ بدست آورد را با بازی‌های وی آر به‌دست بیاورد. راز موفقیت رزیدنت اویل ۷ به طور کلی سبک خاص و خوب بودن آن بود. منتقدان به طور مداوم از این بازی تعریف کرده و همگی از آن راضی بودند. کپکام هم تمام تلاش خود را کرد تا این بازی موفقیت خوبی کسب کند. طبیعتا با توجه به این‌ها، بازی جایگاه خاصی پیدا کرد. حتی احتمال دارد که آن را برای نسل ۹ هم ریمستر کنند.

رزیدنت اویل 8

تصویری از رزیدنت اویل ۸

چرا رزیدنت اویل ۸ این قدر فروش داشته است؟

با توجه به گزارش مالی منتشر شده از کپکام، رزیدنت اویل ۸ تا الان بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته است. این فروش بیشتر از چیزی است که رزیدنت اویل فروخته است. به‌خصوص اینکه بازه زمانی این مقدار فروش هم کمتر بوده است. پس این‌طور که معلوم است کاربران علاقه بسیاری به رزیدنت اویل ۸ داشتند.

کپکام هم در تلاش است تا ۲۵ سالگی این فرنچایز را جشن بگیرد. این شرکت این کار را با ساخت فیلم نتفلیکس خود انجام داده است که نام آن هم Resident Evil: Welcome to Raccoon City است.

از طرفی مشخص است که کپکام تلاش بسیاری برای تبلیغ این بازی انجام داده است. این شرکت تمام تلاش خود را کرد تا اثبات کند که یک رزیدنت اویل جدید هم وجود دارد. تریلرهای بسیار و تبلیغات گسترده همگی چیزهایی بودند که باعث هایپ شدن بازی شدند. از طرفی این هایپ شدن باعث فروش بسیار خوب آن شد.

نکته‌ی بسیار مهم این است که زمانی می‌توان به طور قطع گفت رزیدنت اویل ۸ از ۷ بهتر عمل کرده که بتواند بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته باشد. رقمی که رزیدنت اویل ۷ تا الان فروخته است.

در حال حاضر در لیست فروش کلی بازی‌های کپکام، رزیدنت اویل ۷ رتبه دوم را دارد. رزیدنت اویل ۸ نیز دارای رتبه ۱۰ام است. این رتبه هم تا الان بسیار خوب است به دلیل اینکه تقریبا یک سال از عرضه این بازی گذشته است. پس هنوز جای فروش بسیاری دارد و اینکه عرضه یک بسته الحاقی هم می‌تواند یک رشد خوبی در فروش آن ایجاد کند.

منبع: Destructoid.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه