۱۰ ابرشرور مهم که کاپیتان آمریکا هنوز با آن‌ها مبارزه نکرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
captain America

اگرچه تاکنون کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول (MCU) در مقابل شخصیت‌های منفی و شرور بسیاری قرار گرفته ‌که همه با آن‌ها آشنا هستیم، اما در کتاب‌های کمیک مارول تعداد این شرورها بسیار بیشتر است و هنوز کاپیتان آمریکا باید با ابرشروران دیگری در جهان مارول مبارزه کند.

کاپیتان آمریکای جدید دنیای ابرقهرمانی که نقش او را سام ویلسون ایفا می‌کند، در فاز پنجم این سری فیلم‌ها یعنی «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» (Captain America: Brave New World) با انجمن ابرشروران معروف به انجمن ابلیس (Serpent Society) روبرو خواهد شد. احتمالاً در آیند‌ه‌ این فرنچایز پرطرفدار و موفق ۱۰ ابرشرور دیگر از جمله بارون بلاد، دکتر فاستوس، و هاینریش زمو در مقابل کاپیتان آمریکا قرار خواهند گرفت.

شخصیت‌های شرور بکر و پرداخت نشده‌ی زیادی هستند که هنوز پایشان از مارول کامیکس به دنیای سینمایی مارول نرسیده ‌است و درمقابل کاپیتان آمریکا قرار نگرفته‌اند. کریس ایوانز بازیگری است که نقش کاپیتان آمریکا با نام اصلی استیو راجرز را برای اولین ‌بار در دنیای سینمایی مارول و فیلم «کاپیتان آمریکا: اولین انتقام‌جو» (Captain America: The First Avenger) محصول سال ۲۰۱۱ بازی کرد؛ فیلمی که تمام جزئیات چگونگی تبدیل او به کاپیتان آمریکا را به تفصیل نشان می‌دهد؛ از آن زمان تا به امروز هم در فیلم‌های مختلف فرنچایز آن‌قدر این نقش را خوب بازی کرده که بعید است کسی دیگری بتواند از پس این نقش بربیاید و به اندازه‌ی او این میزان کاپیتان آمریکا باشد! راجرز پس از بازنشستگی در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame)، ردای کاپیتان آمریکا را به سم ویلسون با بازی آنتونی مکی سپرد، تا راه او را ادامه دهد و در مقابل برخی از شناخته ‌شده‌ترین ابرشرورانی که با کاپیتان آمریکا در کتاب‌های مارول مبارزه کردند بایستد؛ آن‌هایی که هنوز فرصت مبارزه با کاپیتان آمریکا را در دنیای سینمایی مارول نداشته‌اند.

در پنجمین قسمت از فرنچایز کاپیتان آمریکا که با نام «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» (Captain America: Brave New World) شناخته می‌شود خواهید دید که کاپیتان آمریکا با بازی آنتونی مکی در مقابل انجمن ابرشروران قرار می‌گیرد، بنابراین، با ورود این داستان به فاز جدید دنیای سینمایی مارول شاهد یکی از شوم‌ترین گروه‌هایی که کاپیتان آمریکا با آن‌ها مبارزه کرده ‌است، خواهید بود. با وجود این‌که برخی از هیجان‌انگیزترین شخصیت‌های شروری که کاپیتان آمریکا با آن‌ها مبارزه کرده‌است، مانندRed Skull ، Winter Soldier ، Helmut Zemo  قبلاً در دنیای سینمایی مارول نیز نشان داده شده‌اند، اما هنوز هم تعداد زیادی از این شخصیت‌ها راه خود را از کتاب‌های کمیک به دنیای سینمای  مارول باز نکرده‌اند. اکنون که ویلسون باید جای کاپیتان آمریکا را بگیرد، باید منتظر اتفاقات جدید و جذاب‌تری در دنیای سینمایی مارول باشید، ازجمله مشاهده‌ی ۱۰ ابرشروری که هنوز در مقابل کاپیتان آمریکا قرار نگرفته‌اند و ما در این مطلب به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

۱۰. بارون بلاد (Baron Blood)

بارون بلاد یکی از ابرشرورهای قدرتمند دنیای کاپیتان آمریکاست

بارون بلاد در سال ۱۹۷۶ و در هفتمین شماره از سری کتاب‌های «مهاجمین» (The Invaders) به ‌عنوان یک اشراف‌زاده‌ی انگلیسی که پس از رویارویی و درگیری با دراکولا به یک خون‌آشام جاویدان تغییر شکل پیدا کرد به مخاطبین معرفی شد. در این داستان، جان فالسورث، برادر جیمز مونتگومری فالسورث، با نام مستعار «یونیون جک» (Union Jack)، که یکی از اعضای گروه کماندوهای قدرتمند و ماهر کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول است با او همراه می‌شود تا بارون بلاد را شکست دهند که در نهایت هم موفق می‌شوند و سر بارون بلاد توسط سپر معروف و قدرتمند کاپیتان آمریکا از تنش جدا می‌شود. اگرچه خیلی وقت است که دیگر خبری از داستان‌های مجموعه جنگ جهانی دوم در دنیای سینمایی مارول نیست، اما باز هم امکان حضور بارون بلاد در دنیای سینمایی مارول در آینده بسیار زیاد است، مخصوصاً که حالا استودیوی مارول به سراغ راه‌اندازی مجدد فرنچایز معروف «تیغه» (Blade) در فاز پنجم جهان سینمایی خودش رفته است.

۹. دکتر فاستوس (Doctor Faustus)

دکتر فاستوس یکی از حیله‌گرترین شخصیت‌های داستان کاپیتان آمریکا محسوب می‌شود

مارول یوهان فنهوف، با نام مستعار دکتر فاستوس را اولین بار سال ۱۹۶۸ در شماره‌ی ۱۰۷ کتاب‌های کمیک مارول که درباره‌ی کاپیتان آمریکا منتشر می‌شد به طرفداران معرفی کرد و از همان ابتدا، تمام تلاش و قصد این ابرشرور باهوش دیوانه‌کردن کاپیتان آمریکا با ایجاد توهم و کابوس در استیو راجرز بود؛ می‌توان تا حدودی رابطه‌ی بین او و کاپیتان آمریکا را به رابطه‌ی بین جوکر و بتمن تشبیه کرد. دکتر فاستوس علاوه ‌بر فعالیت‌های شیطانی و ویران‌گر خود، مسئول خلق «گرند دایرکتور» (Grand Director)، یکی دیگر از دشمنان کاپیتان آمریکا و شستشوی مغزی بازرس شارون کارتر نیز است. همچنین، این شخصیت با یکی دیگر از شروران و دشمان کاپیتان آمریکا به نام «رد اسکال» نیز متحد شد تا با کمک او و بیشتر شدن قدرتش به اهداف پلید خود برای شکست دادن کاپیتان آمریکا دست ‌پیدا کند. حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول بسیار ارزشمند خواهد بود، اگرچه توان فیزیکی فاستوس آنقدرها هم بالا نیست، اما مهارت‌های ذهنی و هوش سرشار او در انجام کارهای پلید، او را به یک آنتاگونیست فوق‌العاده وحشتناک تبدیل می‌کند که پتانسیل رقابت با جوکر را دارد.

تابلو مدل مارول اونجرز کاپیتان marvel avengers captain BL74

۸. هاینریش زمو (Heinrich Zemo)

هاینریش زمو پدر یکی از مهم‌ترین ابرشرورهای دنیای سینمایی مارول است

علی‌رغم اینکه پسر بارون هلموت زمو در فیلم‌های «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) و «فالکون و سرباز زمستان» (The Falcon and the Winter Soldier) به‌ عنوان یک ابرشرور قدرتمند حضور داشت و ویرانگری‌های بسیاری را در دنیای سینمایی مارول به وجود آورد، اما خودش هرگز حضوری در این فرنچایز نداشته ‌است. البته شخصیت بارون زیمو (Zemo) با بازی دنیل برول (Daniel Brühl) در فیلم «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (Avengers: Age of Ultron) به فوت این شخصیت اشاره‌ کرد، بنابراین ممکن است در آینده هرگز شاهد حضور هاینریش زمو در دنیای سینمایی مارول نباشیم. البته با توجه به داستان‌های موجود از این شخصیت در کتاب‌های کمیک، هاینریش زمو با گروه ابرشرور (Unliving) ،Masters of Evil) ) وگروه رد اسکال مشارکت می‌کند، علاوه ‌بر این، خالق شخصیت «مرد شگفت‌انگیز» (Wonder Man) نیز بوده ‌است، بنابراین امکان حضور این شخصیت در یکی از قسمت‌های مجموعه‌ی «مرد شگفت‌انگیز» در دنیای سینمایی مارول بسیار بیشتر از عدم حضورش است.

۷. گرند دایرکتور (Grand Director)

ویلیام برنساید در اثر یک اتفاق تبدیل به یکی ابرشرورهای مهم و اثرگذار مارول کامیکس شد

ویلیام برنساید در دهه‌ی ۱۹۵۰ پس ‌از سر کشیدن یک ویال از سرم ابرسربازساز در آزمایشگاه، به کاپیتان آمریکا تبدیل‌ شد، البته این‌کار عوارض جانبی وحشتناکی داشت و باعث پیدایش شخصیت خشن و تهاجمی استیو راجرز در او شد. در واقع برنساید به یک کپی ترسناک از کاپیتان آمریکا بدل شده بود. شخصیت گرند دایرکتور که با شست‌وشوی مغزی برنساید توسط دکتر فاستوس به وجود آمد، بعد از مدتی، مسئولیت رهبری سازمان نئونازی «The National Force» را بر عهده گرفت. با این‌حال، پس از نبرد با کاپیتان آمریکا، متوجه خطای راه خود شد و با پایان دادن به زندگی‌اش نخواست تا مبادا موجب درد و رنج بیشتری در جهان شود. البته جالب است بدانید که او واقعا نمرده بود و بعدها در قالب یک مبارز و مراقب متحول شده برای رویارویی با جرم و جنایت در جهان بازگشت و تلاش کرد تا اشتباهات گذشته‌ی خود را اصلاح کند.

تی شرت آستین کوتاه مردانه فانتازیو مدل مارول

۶. کاتتروت (Cutthroat)

مبارزه‌ی کاتتروت با کاپیتان آمریکا یکی از پرطرفدارترین داستان‌های کمیک بوک کاپیتان آمریکا به حساب می‌آید

دنیل لیتون با نام مستعار کاتتروت، یکی از اعضای باند براک راملو در نیویورک بود که قبل‌از اینکه تبدیل به یک قاتل حرفه‌ای شود، برای مبارزه با مرد عنکبوتی استخدام شد. کاتتروت بعدها یکی از اصلی‌ترین اعضای گروه شرور رد اسکال شد و تمام تلاشش را برای تبدیل‌ شدن به رهبر تمامی تبهکاران انجام داد و در این راه مقابل کاپیتان آمریکا قرار گرفت به نبردی نفس‌گیر با او پرداخت. با به ‌پایان رسیدن دوران بازی فرانک گریلو در دنیای سینمایی مارول – او نقش براک راملو را در این فرنچایز بر عهده داشت -، احتمال آن‌که یکی از متحدین دیرینش یعنی کاتتروت به یکی از دشمنان جدید کاپیتان آمریکا که حالا سام ویلسون مسئولیتش را عهده‌دار شده تبدیل ‌شود بسیار بالاتر رفته ‌است.

تی شرت مردانه بلک اند وایت طرح کاپیتان آمریکا کد BW-6122

۵. سین (Sin)

سین دختر جذاب و مغرور رد اسکال است که حضورش در دنیای سینمایی مارول می‌تواند حسابی دیدنی باشد

«سینتیا اشمیت» (Sinthea Schmidt)، با نام مستعار سین، همان دختر جذاب و مغرور رد اسکال است و تنها هدفش در زندگی این است که پا جای پای پدرش بگذارد. با وجود اینکه او یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های شرور کتاب‌های کمیک در مقابل کاپیتان آمریکا است، اما هنوز مجوز ورودش به دنیای سینمایی مارول صادر نشده. این شخصیت دوران کودکی طولانی مدتی نداشته و با استفاده از تکنولوژی‌های خاصی، سنش را برای استفاده از قدرت‌های فوق‌العاده‌اش و تبدیل او به یک ماشین کشتار مهیب به سرعت بالا برده‌اند. سین رهبری گروه «خواهران گناه» (Sisters of Sin) را بر عهده دارد و این برایش تمرین خوبی بود تا در آینده بتواند جانشین پدرش یعنی رد اسکال شود. علاوه ‌بر این‌ها، سین یکی از متحدین گروه ابرشروران نیز بوده و با آن‌ها همکاری می‌کرده، بنابراین احتمال این‌که بالاخره به عنوان عضوی از گروه ابرشروران پایش به دنیای سینمایی مارول باز شود و در فیلم «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» (Captain America: Brave New World) حضور داشته ‌باشد، بسیار زیاد است.

۴. هایدرا کاپیتان آمریکا (Hydra Captain America)

دیدن شخصیتی که درون کاپیتان آمریکا به خواب رفته است می‌تواند خیلی جذاب باشد نه؟

در طول خط داستانی مجموعه‌ی «امپراتوری مخفی» (Secret Empire) مارول کامیکس که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، متوجه شدیم که شخصیت منفی «هایدرا» درون کاپیتان آمریکا به‌ خواب رفته‌ است و با بیدارشدن این شخصیت، او درمقابل تمام ابرقهرمانان و دوستانش قرارگرفته و نبرد عظیمی بین آن‌ها شکل می‌گیرد. البته بعید است که این اتفاق در زمان حضور سام ویلسون به‌ عنوان کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول رخ‌ دهد، اما در توضیحات تکمیلی فیلم «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» توضیحات و اشاراتی به کتاب کمیک «امپراتوری مخفی» شده ‌است، بنابراین، با این پیش‌زمینه امکان ورود شخصیت هایدرا به دنیای سینمایی مارول در پروژه‌های آینده بسیار قوی است. شاید طرفداران برپاقرص فیلم‌های ابرقهرمانی به داشته باشند که اشاره‌ای هم به پروژه‌ی تاریخچه‌ی کاپیتان آمریکا با هیدرا در«انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame) شد که همین فرضیه‌ی حضور او را قوت می‌بخشد؛ مظمئن باشید که کاپیتان آمریکا در قالب هایدرا وحشتناک‌ترین ابرشرور تاریخ دنیای سینمای مارول خواهد بود!

شیکر سوپرهیرو مدل یک تکه کاپیتان آمریکا

۳. هیت مانگر (Hate-Monger)

هیت مانگر اولین بار به عنوان دشمن چهار شگفت‌انگیز به دنیا معرفی شد

چندین شخصیت در تاریخ کتاب‌های کمیک، لباس «هیت مانگر» را به ‌تن کرده‌اند، شخصیتی که در ابتدا از روی شخصیت آدولف هیتلر ساخته و به‌عنوان دشمن چهار شگفت‌انگیز معرفی شد، اما هیت مانگر اصلی پیش ‌از این در جنگ جهانی دوم نیز حضور داشته و مقابل استیو راجرز که بعدها تبدیل به کاپیتان آمریکا شد، قرارگرفته ‌است. رابطه‌ای دوستانه‌ای که این شخصیت با بسیاری از قهرمانان مارول برقرار کرده ‌است، می‌تواند او را به یک ابرشرور درخشان برای یک پروژه‌ی سینمایی مستقل در دنیای مارول تبدیل کند؛ البته ما انتظار دیدن این اتفاق را قبل از اکران فیلم‌های «انتقام‌جویان: کانگ فاتح» (Avengers: The Kang Dynasty) و «انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان» (Avengers: Secret Wars) در دنیای سینمای مارول نداریم.

فیگور کریزی تویز سری Super Heroes مدل Captain America

۲. مادام هیدرا یا  وایپر (Madame Hydra, A.K.A. Viper)

مادام هیدرا پس از مبارزات طولانی به عنوان رهبر گروه ابرشروران دست یافت

از زمانی‌که مادام هیدرا سال ۱۹۶۹ در کتاب کمیک کاپیتان آمریکا، شماره‌ی ۱۱۰ حضور پیدا کرد، به یکی از شناخته ‌شده‌ترین شخصیت‌های شرور در دنیای مارول تبدیل شد. اوفلیا سرکیسیان که توسط هایدرا به سرپرستی پذیرفته ‌شد و در این سازمان فاسد بزرگ شد و توانست خود را در شرارت و خلافکاری به رتبه‌ی هایدرا برساند و به مادام هیدرا تبدیل شود که منجر به مبارزات و اختلافاتی با کاپیتان آمریکا و شیلد شد؛ با تمام این‌ها اما در نهایت توانست رهبری گروه ابرشروران را بر عهده بگیرد. جولیا لوئیس دریفوس در حال‌ حاضر نسخه‌ای از شخصیت مادام هایدرا، والنتینا آلگرا د فونتین را در دنیای سینمایی مارول بازی می‌کند، اما ممکن‌ است در پروژه‌های آینده، شاهد نمونه‌ای کامل و منحصربه‌فرد از شخصیت مادام هایدرا در «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» (Captain America: Brave New World) باشیم که جایگاه حقیقی و درست این شخصیت را به بهترین شکل در ذهن مخاطب شکل دهد.

برچسب دوال شاک 4 ونسونی طرح کاپتان امریکا

۱. رد اسکال ۲ و ۳ (Red Skull 2 & 3)

رد اسکال عنوان شرورترین دشمن کاپیتان آمریکا را به خودش اختصاص داده است

تا به امروز، چندین شخصیت شرور در کتاب‌های کمیک در قالب شخصیت رد اسکال قرار گرفته‌اند، شخصیتی که شاید افسانه‌ای‌ترین، بدنام‌ترین و وحشتناک‌ترین دشمن کاپیتان آمریکا باشد، اما از بین تمام این‌ها، شاید یوهان اشمیت شناخته ‌شده‌ترین نسخه از شخصیت رد اسکال باشد که توسط هوگو ویوینگ در دنیای سینمایی مارول به‌تصویر کشیده‌ شد. البته، جورج ماکسون مدت‌ها قبل از اینکه اشمیت این نقش را بر عهده بگیرد، در کمیک شماره ۱ کاپیتان آمریکا که سال ۱۹۴۱ منتشر شد به‌ عنوان رد اسکال که در پوشش یک تاجر آمریکایی گروهی از جاسوسان و خرابکاران نازی را رهبری می‌کرد، به مخاطبان معرفی ‌شد. ماکسون دو بار با کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز مبارزه کرد، اگرچه بعداز آن آلبرت مالیک، مامور KGB  شوروی سابق، در دهه‌ی ۱۹۵۰ جانشین اشمیت شد و رهبری و مسئولیت‌ تمام شرارت‌های رد اسکال را بر عهده گرفت.

پیش از این‌که انیمیشن مبارزات رد اسکال – با بازی مالیک – با کاپیتان آمریکای ویلیام برنساید منتشر شود، این مجموعه مورد حملات و انتقادات بسیاری قرار گرفت. با توجه به تاریخچه‌ی مالیک و مردعنکبوتی و از آن‌جایی‌که مالیک مسئول مرگ والدین پیتر پارکر بود، می‌توان در آینده انتظار داشت که او را در دنیای سینمایی مارول در کنار مردعنکبوتی هم ببینیم. بسیاری رد اسکال را یکی از تباه‌شده‌ترین تبهکاران تاریخ دنیای سینمای مارول می‌دانند، بنابراین دیدن نسخه‌ی دیگری از این شخصیت در کنار سام ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکا بسیار جذاب خواهد بود.

کتاب انتقام جویان - مردی که فردا را دزدید اثر دیوید میکلینی نشر باژ

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما