با درست شدن سرورهای کال آو دیوتی‌های قدیمی، بازی‌ها به صدر لیست فروش آمدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Call of Duty 4

بازی‌های قدیمی کال آو دیوتی (Call of Duty) همچنان طرفداران بسیار زیادی دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد همچنان به دنبال تجربه این بازی‌ها روی کنسول‌های خود هستند. نکته مثبت کنسول‌های ایکس‌باکس این است که توانایی اجرای عناوین قدیمی را دارند. حال آمار جدیدی از بازی‌های کال آو دیوتی بدست آمده است.

بازی‌های قدیمی کال آو دیوتی مثل جنگاوری مدرن ۲ (Modern Warfare 2) و بلک آپس ۲ (Black Ops 2) از زمان عرضه مشکلات آنلاین بسیار زیادی داشتند. با این حال به دلیل کیفیت بسیار بالایی که این دو بازی داشتند، طرفداران همچنان به تجربه آن‌ها ادامه می‌دادند. اکتیویژن چندی پیش تصمیم گرفت که مشکلات سرور این دو بازی را برطرف کند.

این برطرف کردن مشکلات سرور باعث شد تا تعداد کاربران این عناوین رشد بسیار زیادی داشته باشد. به حدی که این دو بازی توانستند به صدر جدول فروش در کنسول‌های نسل ۸ و ۹ ایکس‌باکس برسند. البته لازم به ذکر است که هر دو بازی دارای تخفیف زیادی بوده و همزمانی این تخفیف و برطرف شدن مشکلات سرور باعث رشد فروش شده است.

بازی قدیمی کال آو دیوتی

برخی از افراد همچنان باور دارند که بازی بلک آپس ۲ بهترین ندای وظیفه ساخته شده در تاریخ است. به همین دلیل همچنان به آن وفادار هستند.

بازی‌های مجموعه شدوران (Shadowrun) هم رشد فروش خیلی خوبی داشتند اما بحث کال آو دیوتی بیشتر مطرح است. به دلیل اینکه در حال حاضر مایکروسافت در تلاش است تا خرید خود را نهایی کرده و اکتیویژن را به طور کامل بدست بگیرد. این ماجراها در کنار فروش زیاد مجموعه کال آو دیوتی باعث شده تا دنیای گیمینگ به این مجموعه بیشتر توجه کند.

یکی از نکات مهم افزایش فروش عناوین قدیمی کال آو دیوتی این است که این عناوین همچنان زنده هستند. به همین دلیل طرفداران از آن‌ها استقبال کرده و بازی‌های کال آو دیوتی قدیمی پتانسیل بسیار زیادی برای فروش دارند. شرکت سازنده نیز از این پتانسیل استفاده کرده و بازی‌های قدیمی این مجموعه را چندین بار عرضه کرده است.

در اصل این موضوع نشان می‌دهد که اگر شرکت سازنده به فکر عناوین قدیمی خود باشد همچنان این بازی‌ها سود خواهند داشت. همینطور اینکه در صورت بازسازی خوب، گیمرها قطعاً از آن‌ها استقبال خواهند کرد.

از طرفی استقبال از عناوین قدیمی یک زنگ خطر برای شرکت سازنده است. به دلیل اینکه نشان می‌دهد گیمرها همچنان به بازی قبلی علاقه داشته و عناوین جدید به حدی با کیفیت نبودند که جای بازی‌های قدیمی را بگیرند. همین موضوع قطعاً باعث خواهد شد تا اکتیویژن بیشتر به عناوین ندای وظیفه توجه کند.

از آنجایی که به زودی ما شاهد نهایی شدن خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت خواهیم بود، آینده این شرکت بسیار اهمیت دارد. مایکروسافت قطعاً به دنبال انحصاری کردن مجموعه‌های اکتیویژن بوده و شاید الان این کار را انجام ندهد اما در آینده نه چندان دور قطعاً دست به چنین کاری خواهد زد. به همین دلیل روند پیشرفت کال آو دیوتی به شدت اهمیت دارد.

منبع: Gamedeveloper

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما