راهنمای خرید گاز صفحه‌ای؛ انواع، نکات مهم پیش از خرید و بهترین‌ها

۷ بهمن ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۰ دقیقه
راهنمای خرید گاز صفحه‌ای؛ انواع و نکات مهم پیش از خرید

یکی از مدل‌های اجاق گاز پخت‌وپز که امروزه نسبت به مدل‌های سنتی به شدت مورد توجه است، گاز صفحه‌ای است. مهم‌ترین دلیل این محبوبیت را می‌توان در طراحی این محصول جست‌وجو کرد چراکه اجاق گازهای صفحه‌ای یکی از کم‌جاترین گزینه‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک هستند. اما نیاز است که در خرید این دسته از محصولات هم همچون دیگر لوازم خانه یک‌سری نکات رعایت شود که طبیعتا استفاده از آن‌ها در زمان خرید می‌تواند شما را به سمت انتخاب گزینه‌ای باکیفیت‌تر راهنمایی کند.

آشنایی با انواع سبک‌های اجاق گاز صفحه‌ای

به طور کلی اجاق‌های صفحه‌ای در دو نوع رومیزی و توکار در بازار وجود دارند. اجاق گازهای توکار قابلیت جابه‌جایی ندارند و روی کابینت نصب می‌شوند، در حالی که مدل‌های رومیزی قابل‌جابه‌جایی و قرارگیری بر روی اغلب سطوح را دارند. از جمله مزایای اجاق گاز توکار زیبایی و مصرف انرژی به صرفه‌تر آن نسبت به سایرین است. اما در این نوشتار تاکید ما بر مدل‌های رومیزی است که با نام اجاق گاز صفحه‌ای هم از آن یاد می‌کنیم. در همین راستا یکی ار بهترین رویه‌ها به منظور شناسایی و انتخاب اجاق گازی متناسب با نیازها شما آشنایی با انواع مدل‌ها یا سبک‌های این کالا در بازار است. بنابراین در همین ابتدای مقاله به سراغ انواع مدل‌های گاز صفحه‌ای می‌رویم.

۱. اجاق گاز صفحه‌ای از نوع برقی (Electric Cooktops)

اجاق گاز صفحه‌ای از نوع برقی (Electric Cooktops)

اجاق گازهای صفحه‌ای و از نوع برقی انتخاب‌هایی مستقل هستند، که هم بر روی پیشخوان و هم در جزیره‌ی آشپزخانه قابل نصب هستند. این دسته از کالاهای برقی یک سطح پخت و پز مسطح با المان‌های گرم کننده برای سرخ کردن، تفت دادن و جوشاندن مواد غذایی را به شما ارائه می‌کنند و استفاده از آن‌ها عملا بسیار ساده است.

اجاق گاز صفحه‌ای از نوع برقی، قیمت کمتری نسبت به سایر مدل‌های اجاق گاز دارد و نصب آن به ساده‌ترین شکل ممکن است! با این حال، باید در نظر داشته باشید که این صفحات الکتریکی ممکن است کندتر از مدل‌های گازی یا القایی عمل کنند و مسلما در هنگام قطع برق، کار نخواهند کرد. همچنین هزینه‌های جانبی ناشی از مصرف برق هم در خرید این محصولات باید در نظر گرفته شود.

بسیاری از کاربران مدل‌های صفحه‌ای از نوع گازی را برای پخت کیک و کباب کردن گوشت نسبت به دیگر گزینه‌های خرید ترجیح می‌دهند.

۲. گاز صفحه‌ای از نوع القایی (Induction Cooktop Stoves)

همان‌طور که اشاره شد، یکی از گران قیمت‌ترین مدل‌های اجاق پخت و پز، اجاق گاز القایی است که از آهنربا برای تولید گرمای فوری و متمرکز استفاده می‌کند. محصولات القایی نسبت به سایر انواع اجاق گاز سنتی و اجاق گاز صفحه‌ای گران‌تر هستند، اما مزایای زیاد این دسته از کالاها می‌تواند شما را برای صرف هزینه‌ی بیشتر اغوا کند.

گازهای صفحه‌ای از نوع القایی گزینه‌هایی سازگار با محیط زیست هستند، کار با آن‌ها آسان است و با وجود حیوانات خانگی و کودکان ایمن‌ترین اجاق‌ها در فضای خانه‌اند! البته لازم به ذکر است که از جمله معایب اجاق‌های القایی، علاوه بر قیمت بسیار بالا، تولید صدا در زمان کار است، همچنین در زمان پخت و پز بر روی این محصولات نیاز به ظروف خاصی است.

۳. اجاق صفحه‌ای از نوع گازی (Gas Cooktops)

یکی از رایج‌ترین مدل‌های گاز صفحه‌ای در بازار به‌ویژه بازار ایران مدل‌های گازی است. این نوع اجاق گاز با مشعل‌های باز یا مهر و موم شده بر روی کالا در سبک‌ها و رنگ‌های متنوعی به شما ارائه می‌شود. اجاق گاز صفحه‌ای از نوع گازی بسیار سریع گرم می‌شود و مشکل مدل‌های برقی در زمان قطع برق را ندارند. با این حال، این اجاق نسبت به گزینه‌های برقی گران‌تر است و با وجود حیوانات خانگی یا کودکان امنیت کمتری را در فضا ایجاد می‌کند. لازم به ذکر است که بسیاری از کاربران مدل‌های صفحه‌ای و گازی را برای پخت کیک و کباب کردن گوشت نسبت به دیگر گزینه‌های خرید ترجیح می‌دهند.

۴. اجاق صفحه‌ای از نوع تهویه مطبوع یا دون‌درفت (Downdraft Cooktops)

این دسته از اجاق‌های پخت و پز می‌توانند در مدل‌های برقی، گازی یا القایی به بازار عرضه شوند. این کالاها مجهز به یک سیستم تهویه‌ی پروگزیمال هستند که برای به دام انداختن دود، بخار و بوهای ناشی از مشعل‌های اجاق گاز طراحی شده است. درواقع با استفاده اجاق‌های تهویه مطبوع عملا نیاز به هودهای تهویه در بالای سر دستگاه از بین می‌رود. همچنین اگر فضای محدودی در آشپزخانه دارید این نوع اجاق صفحه‌ای می‌تواند یک گزینه‌ی عالی برای خرید شما باشد.

به طور کلی اجاق‌های تهویه مطبوع با ادغام سیستم تهویه در ساختار خود گاز، فضای آشپزخانه شما را آزاد می‌کنند و نیاز به دریچه‌های بالایی برای نصب هود را از بین می‌برند.

فاکتورهای مهم در ابعاد گاز صفحه‌ای و اندازه‌ی استاندارد آن

قبل از خرید این کالا حتما مکان مدنظر و محدوده‌ی آشپزی خود را مشخص کنید تا بتوانید در مورد اندازه و تعداد شعله‌های دستگاه تصمیم‌گیری کنید. عادات آشپزی خود را در نظر داشته باشید؛ به این معنی که اگر اغلب غذاهای بسیار مفصل، زمان‌بر و خورشتی می‌پزید توجه به تعداد شعله‌ها و فضایی فراخ برای آشپزی به شکلی راحت‌تر و با درجه‌های آزادی بیشتر بسیار مهم است.

لازم به تاکید است که اگر به اجاقی ۶ شعله نیاز دارید، بهتر است بدانید که مدل‌های الکتریکی یا همان برقی ممکن است برای شما چندان مناسب نباشند. اما به طور کلی اکثر گازهای صفحه‌ای در بازار دارای ابعاد استانداردی به شرح زیر هستند:

  • ابعاد استاندارد گاز رومیزی یا صفحه‌ای برای مدل‌های دو شعله برابر با عرض ۳۰ سانتی‌متری و عمق ۵۰ سانتی‌متری (در صورت توکار بودن) است.
  • برای گازهای ۴ شعله این مقادیر برابر با ۵۸ سانتی‌متر عرض و ۵۰ سانتی‌متر عمق است.
  • در مورد گاز صفحه‌ای از نوع ۵ شعله، این اندازه برابر با ۸۶ سانتی‌متر عرض و ۵۰ سانتی‌متر عمق است.

۷ نکته‌ی اساسی که قبل از خرید گاز صفحه‌ای باید در نظر داشته باشید!

برای خرید گاز صفحه ای به چه نکته هایی باید توجه کنیم؟

یکی از نکات مهم در زمان خرید اجاق گاز جدید برای آشپزخانه این است که چیدمان محیط و فضای موجود را بررسی کنید تا به کمک آن بتوانید اندازه‌ی مناسب کالای مورد نیاز خود را تعیین کنید. در مرحله بعد، اتصالات گاز یا برق موجود در آشپزخانه‌ی خود را مورد بررسی قرار دهید و نوع اجاق گاز صفحه‌ای را مطابقت با آن انتخاب کنید. در نهایت، سایر ویژگی‌هایی که در ادامه‌ی این متن به آن‌ها اشاره می‌کنیم می‌تواند در انتخاب و خریدی رضایت‌بخش‌تر به شما کمک کند.

۱. ابعاد آشپزخانه‌ی شما

به طور کلی، یک اجاق گاز استاندارد و معمولی ۳۰ اینچ (حدودا ۷۵ سانتی‌متر) عرض دارد و شامل چهار مشعل مجزا می‌شود. با این حال، اندازه اجاق گاز می‌تواند بین ۱۵ تا ۳۶ اینچ متغیر باشد تا فضاهای کوچک‌تر و آشپزخانه‌های بزرگتر را را پوشش دهد. اجاق‌های آشپزخانه به سبک تجاری تا ۴۸ اینچ (۱۲۱.۹ سانتی‌متر) هم عرض دارند.

برای اکثر خانواده‌ها، یک اجاق گاز صفحه‌ای استاندارد و حدودا ۳۰ اینچی با چهار شعله پخش‌کن یا گازی برقی و چهار شعله، می‌تواند فضایی کافی و انعطاف‌پذیری را برای کاربر ایجاد کند.

۲. پیکربندی شعله‌ پخش‌کن اجاق گاز

اگر فضای آشپزخانه‌ی شما محدود (زیر ۲۰ متر) است، یک اجاق گاز برقی در حدود ۱۵ اینچ با دو شعله پخش‌کن می‌تواند صرفه‌جویی در فضا را بدون از بین‌ بردن ویژگی‌های ظاهری اجاق و فضا فراهم کند. با این حال، اگر فضای بیشتری در اختیار دارید، مدلی بزرگتر با شعله پخش‌کن‌های بیشتر ممکن است به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. در حالت کلی برای اکثر خانواده‌ها، یک اجاق گاز استاندارد و حدودا ۳۰ اینچی با چهار شعله پخش‌کن یا سیستمی برقی و چهار شعله، می‌تواند فضایی کافی و انعطاف‌پذیری را برای کاربر ایجاد کند.

۳. تهویه در آشپزخانه؛ خرید هود یا اجاق تهویه مطبوع

نکات مهم برای خرید گاز صفحه‌ای

تهویه‌ی مناسب در آشپزخانه به پاکسازی هوا و به حداقل رساندن بوی ناشی از پخت انواع غذاها در آشپزخانه کمک می‌کند. در حالت کلی تمام مدل‌های اجاق صفحه‌ای که در این مقاله درمودشان بحث شد با انواع هود مطابقت دارند. اما لازم است تاکید کنیم که خرید اجاق گاز تهویه مطبوع یا همان دون‌درفت می‌تواند راهکاری هوشمندانه باشد؛ البته اگر از نقطه نظر مالی مشکلی ندارید! این نوع از گازها با ادغام سیستم تهویه در ساختار خود اجاق گاز، فضای آشپزخانه شما را آزاد می‌کنند و نیاز به دریچه‌های بالایی برای نصب هود را از بین می‌برند.

۴. نوع حرارت اجاق؛ تابشی یا القایی

در حالی که هر دو نوع حرارت ناشی از گاز چه تابشی و چه القایی می‌توانند شرایط پخت و پز را به شکلی ایدئال فراهم کنند، اما همان‌طور که مشخص است، منبع گرمایش آن‌ها متفاوت است. اجاق گازهایی با حرارت تابشی (مانند شعله آتش) یک ویژگی سنتی است که عناصر گرمایشی در زیر سطح آن قرار دارد و با وجود شعله‌های آتش گرما را به ظروف آشپزی می‌تاباند.

توجه داشته باشید که اجاق‌های القایی فقط با قابلمه‌ها و تابه‌هایی که دارای دیسک‌های مغناطیسی (مانند تابه‌های فولادی و چدنی) در بخش پایینی خود هستند کار می‌کنند و ظروف سرامیکی، شیشه‌ای، مسی و آلومینیومی با اجاق القایی سازگار نیستند.

از طرفی یک اجاق گاز القایی از میدان الکترومغناطیس برای گرم کردن مستقیم ظروف شما استفاده می‌کند و اساساً ظروف را به منبع گرمای خود تبدیل می‌کند. در واقع، در این نوع از سیستم‌ها، داغ نمی‌شود مگر اینکه ظروف سازگار با آن روی اجاق القایی قرار گیرد. توجه داشته باشید که اجاق‌های القایی فقط با قابلمه‌ها و تابه‌هایی که دارای دیسک‌های مغناطیسی (مانند تابه‌های فولادی و چدنی) در بخش پایینی خود هستند کار می‌کنند و ظروف سرامیکی، شیشه‌ای، مسی و آلومینیومی با اجاق القایی سازگار نیستند.

گاز صفحه‌ای از جنس سرامیک به راحتی قابل تمیزکاری است و در مقابل حرارت مقاوم است. جالب است بدانید که این اجاق‌ها به دلیل اینکه در مقابل گرد و غبار و سایش به خوبی مقاومت نشان می‌دهند، طرفداران زیادی دارند. از طرفی مدل‌های استیل زیبا هستند و مواد غذایی و چربی‌ها رو سطح آن نمی‌چسبند.

۵. نوع سوخت اجاق گاز صفحه‌ای

هنگام انتخاب بین اجاق صفحه‌ای گازی یا برقی، توجه داشته باشید که اتصالات موجود در آشپزخانه خود را بررسی کنید. همان‌طور که مشخص است اجاق‌های گازی از گاز و شعله‌ی باز برای پخت و پز استفاده می‌کنند، در حالی که اجاق‌های برقی بر اساس استفاده از کویل‌های فلزی گرم شونده یا رساناهای گرمایشی‌ای بر روی سطح شیشه‌ای یا سرامیکی طراحی شده‌اند.

علاوه بر این، اجاق‌های رومیزی از نوع گازی به دلیل کنترل بیشتر بر شعله‌ها و قابلیت تنظیم گرمایش، تجربه مستقیم و عملی‌تری برای پخت انواع مواد غذایی دارند. عملکرد سریع در تنظیم شعله به شما این امکان را می‌دهد تا از حالت گرمایش شدید به تفت ملایم در یک لحظه تغییر رویه دهید.

همچنین وجود شعله‌های باز در مدل‌های گازی این امکان را ایجاد می‌کنند که به طور مستقیم کناره‌های تابه یا هر نوع ظرف دیگری را گرم کنید. البته اجاق‌های صفحه‌ای از نوع برقی و القایی هم با قابلیت هدایت انرژی به کف ظروف شما، می‌توانند راحتی نسبی‌ای را فراهم کنند و به شما این امکان را دهند که یک قابلمه آب را به سرعت به جوش آورید. این محصولات برقی یا القایی به دلیل سطح مسطح، ساختاری پایدار را ارائه می‌دهند و تمیز کردن آن‌ها پس از اتمام پخت و پز آسان‌تر است.

۶. چیدمان آشپزخانه

همان‌طور که تا به اینجای مقاله مطالعه کردید، اندازه استاندارد اجاق گاز صفحه‌ای می‌تواند از عرض ۱۵ تا ۳۶ اینچ (حدودا ۳۸ الی ۹۱ سانتی‌متر) متغیر باشد، اما اندازه‌ای که شما باید در نظر بگیرید و انتخاب کنید باید با ابعاد میز یا پیشخوان آشپزخانه، محل سایر وسایل و فضایی که گاز قرار است در آنجا قرار گیرد، هم‌خوانی داشته باشد. اتصالات گاز یا برق موجود هم ممکن است در فرآیند تصمیم‌گیری شما نقش داشته باشد. در کنار آن توصیه می‌کنیم که اگر آشپزخانه‌ی جزیره‌دار دارید، حتما به سمت خرید مدل‌های صفحه‌ای بروید چراکه این اجاق‌ها می‌توانند راحتی و فضای آشپزی بیشتری را ایجاد کنند و همچنین زیبایی آشپزخانه‌ی شما را افزایش دهند.

۷. قیمت اجاق گاز

اجاق‌های گازی، برقی و القایی دارای ویژگی‌ها و پیکربندی‌های مختلفی هستند که برای پاسخگویی به طیف وسیعی از نیازها طراحی شده‌اند. بنابراین قیمت اجاق گاز بر اساس این معیارها می‌تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی لازم است بدانید که مدل‌های برقی ساده جزو ارزان‌ترین گزینه‌های خرید به حساب می‌آیند. پس از آن اجاق‌های گازی رومیزی قرار دارند که جزو مدل‌هایی با قیمت‌های معمول می‌شوند. اجاق گاز صفحه‌ای از نوع القایی گران‌قیمت‌ترین محصول در بازار است!

سایر امکانات پیشرفته در گازهای صفحه‌ای

سایر امکانات پیشرفته در گازهای صفحه‌ای

در کنار تمام نکات ضروری‌ای که در این راهنمای خرید جامع از سری مقالات دیجی‌کالا مگ ارائه کردیم در نظر گرفتن مشخصات جانبی دیگری هم می‌تواند فرآیند خرید اجاق گاز صفحه‌ای شما را به بهترین شکل ممکن جلو ببرد.

  1. بدنه‌‌ی ضدزنگ؛ خرید گاز صفحه‌ای از جنس فولاد ضدزنگ، نه‌تنها طول عمر سیستم را تضمین می‌کند بلکه ساختاری با رنگ‌های نقره‌ای و مشکی می‌تواند آشپزخانه را شیک و مدرن جلوه دهد. همچنین این گزینه‌های خرید دوام و ماندگاری بالایی دارد.
  2. هشدار یا نشانگر سطح داغ گاز؛ این ویژگی در برخی مدل‌های گاز صفحه‌ای به این شکل است که با استفاده از یک چراغ به شما نشان می‌دهد گازی که به تازگی خاموش کرده‌اید، همچنان داغ است.
  3. منطقه‌ی گرم نگه‌ دارنده؛ معمولاً در برخی مدل‌های اجاق صفحه‌ای، بین دو شعله پشتی بخشی قرار دارد، که به عنوان بخش گرم‌ نگه دارنده شناخته می‌شود و می تواند غذاهای پخته شده را در حالتی گرم و آماده برای سرو نگه دارد.
  4. قابلیت اتصال به وای‌فای؛ این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از برنامه‌ی ویژه‌ای در تلفن هوشمند خود خاموش کردن گاز یا گرم کردن دستگاه را از راه دور کنترل کنید تا به محض اینکه به خانه رسیدید غذا به صورت گرم و آماده پیش روی شما باشد.
  5. دکمه‌های لمسی؛ یکی از ویژگی‌های جذاب در برخی مدل‌های اجاق گاز صفحه‌ای وجود دکمه‌های لمسی است که علاوه بر راحتی در کارکرد و ارائه‌ی اطلاعاتی در مورد دمای گاز زیبایی و چشم‌نوازی خاصی را هم به این وسیله می‌دهند.
  6. گریل یا گریدل؛ برخی از اجاق گازهای رومیزی دارای یک سینی قابل جابه‌جایی برای انعطاف پذیری بیشتر در پخت انواع گوشت به شکل گریل دارند.

برترین برندهای اجاق گاز صفحه‌ای در سال ۲۰۲۲ چیست؟

در این بخش قصد داریم که برخی از کاراترین و کم‌ مصرف‌ترین اجاق گازهای صفحه‌ای موجود در بازار که برندهای تولید کننده‌ی آن‌ها چه در جهان و چه در ایران زبان‌زد است را به شما معرفی کنیم.

اجاق گازهای صفحه‌ای بوش (Bosch)

شرکت بوش در تولید برخی از قابل اعتمادترین اجاق گازهای صفحه‌ای در سراسر جهان شهرت طولایی دارد. همچنین پوشش گارانتی و پشتیبانی‌ این برند زبان‌زد است. البته با توجه به شرایط کشور ایران، یکسری از شرکت‌ها پوشش‌دهی گارانتی را با واسطه انجام می‌دهند که در مورد برند بوش ارزشش را دارد.

گاز صفحه‌ای برند جنیر (Jennair)

جنیر در تولید لوازم با کیفیت از جمله اجاق‌ گاز صفحه‌ای و سنتی، پیشرو در جهان است. در صورتی که بین خرید مدل‌های برقی یا گازی این کالا مردد هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که برند جینر را در راس لیست خود قرار دهید، چراکه چه گازی برقی و چه گازی را انتخاب کنید، مطمئنا از خرید خود بسیار راضی خواهید بود.

گاز صفحه‌ای برند سامسونگ (Samsung)

محصولات شرکت سامسونگ به دلیل اعتبار بالا و تعمیرات ارزان قیمت (در صورت نیاز، که معمولا نادر است) در ایران و جهان معروف هستند. این برند در سراسر جهان شهرت دارد، بنابراین می‌توانید روی این اجاق‌های صفحه‌ای با کیفیت، که در طراحی آن ابتکار و نوآوری اعمال شده است، حساب کنید.

معرفی پرفروش‌ترین مدل‌های گاز صفحه‌ای در بازار ایران

حال که با نکات و جزئیات لازم در خرید انواع گاز صفحه‌ای آشنا شدید وقت آن است که نگاهی به پرفروش‌ترین گزینه‌های بازار از دید خریداران با استناد به سایت دیجی‌کالا داشته باشیم.

اجاق گاز صفحه‌ای اخوان مدل Gi -13 -S

اجاق گاز صفحه‌ای اخوان مدل Gi -13 -S گزینه‌ای میان‌رده با امکانات کافی برای خانواده‌هایی با جمعیت متوسط است که تعداد شعله پخش‌کن‌های آن به ۵ عدد می‌رسد و رده‌ی مصرف انرژی این مدل کالا A است و همین ویژگی‌ هم آن را به محصولی با ارزش خرید بالا تبدیل کرده است.

برند ایرانی و خوش‌نام اخوان این گاز رومیزی را با بدنه‌ای از جنس استیل به بازار عرضه کرده و جالب است بدانید که شبکه‌ی آن هم چدنی است. طول این مدل اجاق گاز صفحه‌ای به اندازه‌ی ۸۵ سانی‌متر است و قابلیت نصب روی کابینت‌هایی با عرض ۵۰ سانتی‌متر را ندارد! همچنین این مدل اجاق دارای ترموکوپل، ولوم‌های دستی و فندک اتوماتیک است.

اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل Gi -13 -S

اجاق گاز ۲ شعله داتیس مدل DSE251

یکی از مدل‌های ساده و زیبای بازار که برای افراد مجرد و زوج‌های جوان هم مدلی ایدئال است، اجاق گاز ۲ شعله داتیس مدل DSE251 است. این نوع محصول دارای مشخصاتی همچون صفحه‌ی لعابی با قابلیت نظافت راحت، ۲ المنت حرارتی بزرگ و کوچک با توان‌های ۲۰۰۰ و ۱۵۰۰ وات، ۶ توان راه‌اندازی و سنسور ایمنی عملکرد است که قابلیت نصب به صورت توکار و روکار را هم دارد.

اجاق گاز 2 شعله داتیس مدل DSE251

اجاق گاز صفحه‌ای اخوان مدل V8

یکی دیگر مدل‌های کم مصرف بازار با رده‌ی انرژی‌ A و جنس صفحه‌ای شیشه‌ای اجاق گاز صفحه‌ای اخوان مدل V8 است که با وجود ۵ شعله پخش‌کن در ساختار خود و قیمتی که دارد انتخابی قابل‌توجه برای اغلب خانواده‌ها به شمار می‌رود.

این نوع اجاق گاز با استفاده از گاز شهری کار می‌کند و طول آن به ۸۶ سانتی‌متر می‌رسد. در کنار این موارد وجود فندک اتوماتیک، امکان هدایت گرما به شکلی سریع، ساختاری شیک با شیشه سکوریت و پلوپز در بخش وسط این کالا از جمله سایر مشخصه‌های این محصول خوش‌ساخت است که هم‌اکنون در سایت دیجی‌کالا به فروش می‌رسد.

اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل V8

اجاق گاز صفحه‌ای بوش مدل PKF375FP1E

یکی از مدل‌های القایی در بازار ایران که توسط برند معتبر بوش عرضه شده است، اجاق گاز صفحه‌ای بوش مدل PKF375FP1E است. به طور کلی صفحه‌ی اصلی این دستگاه از جنس سرامیک است و با ۶ صفحه‌ی القایی پوشیده شده است.

پنل اجاق گاز دارای یک نمایشگر دیجیتال برای مشاهده‌ی میزان مصرف انرژی و دمای دستگاه است و در کنار آن مجهز به هشدار داغی و قفل کودک به منظور جلوگیری از دسترسی کودکان به پنل است. البته همان‌طور که در متن این راهنمای جامع خرید هم به آن اشاره شد، برای پخت موادغذایی بر روی صفحه‌های القایی این گاز باید از ظروفی با قابلیت القا استفاده کنید.

اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل GI-13 کد NP

قیمت مناسب، بدنه‌ای از جنس استیل، رده‌ی مصرف انرژی پایین (A)، مجهز به ۵ شعله‌ی باکیفیت با راندمان بالا، شبکه‌ی چدنی و لعاب‌کاری شده و طولی به اندازه‌ی ۸۵ سانتی‌متر همه و همه از جمله مشخصات اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل GI-13 کد NP است.

این نوع محصول دارای سر شعله‌هایی با کارایی بالا و از نوع Gi13 است و طراحی لیدهای آن به شکلی وسیع از ریختن غذا بر روی سرشعله‌ها یه خوبی جلوگیری می‌کند. نوع ولوم‌های اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل GI-13 باکالیت است و راندمان احتراقی ۲۵ درصد بالاتر از حد استاندارد دارد.

اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل GI-13 کد NP

اجاق گاز صفحه‌ای کن مدل IG – 8507

اجاق گاز صفحه‌ای کن مدل IG – 8507 کالایی با طول ۸۹ سانتی‌متر است که دارای مشخصه‌هایی همچون فندک اتوماتیک، پنج عدد شعله پخش‌کن، دسته کنترل‌هایی مقاوم به حرارت، جنس بدنه‌ای از شیشه سکوریت، دارای ترموکوپل و شبکه‌ای چدنی است. اجاق گاز کن مدل IG – 8507 شیر و سرشعله‌هایی از نوع جنرال دارد و ضخامت شیشه‌ی آن به ۸ میلی‌متر می‌رسد.

اجاق گاز صفحه ای کن مدل IG - 8507

اجاق گاز صفحه‌ای وین سان مدل اجاق گاز رومیزی توکار وین سان استیل مدل ۲۴۴

همچون سایر محصولات پرفروش این مقاله این نوع گاز رومیزی هم از رده‌ی انرژی A برخوردار است، بنابراین اگرجه ممکن است هزینه‌ی اولی که برای آن می‌دهید چندان پایین نباشد، اما به مروز زمان و با توجه به مصرفی که دارد هزینه‌ی مازادی را برای شما رقم نمی‌زند.

این گاز ۵ شعله از جنس استیل است و با وجود سیستم جرقه زن خودکار، ترموکوپل و ولوم سه جزئی کاملا نسوز و عایق راحتی در کارکرد را به شما هدیه می‌دهد. اجاق گاز رومیزی وین سان امکان نسب به شکل توکار را هم دارد و محدوده‌ی سایز آن برای طول ۸۵ مناسب است. شبکه‌ اجاق با لعاب ترک پوشانده شده است و به همین دلیل هم به راحتی در ماشین‌ظرفشویی قابل شست‌وشو است. در حالت کلی این گاز رومیزی مدلی کلاسیک و با دوام است که می‌تواند تا سال‌های سال در کنار شما باشد!

اجاق گاز صفحه ای وین سان مدل اجاق گاز رومیزی توکار وین سان استیل مدل 244

اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل Gi -97

اگر به دنبال اجاق صفحه‌ای با قیمت تقریبا کم و از برندی معتبر هستید، ما به شما بررسی اجاق گاز صفحه‌ای اخوان مدل Gi -97 را پیشنهاد می‌کنیم. در حالت کلی این محصول با شبکه‌ی چدنی، سه شعله پخش‌کن، مجهز به ترموکوپل به منظور حفظ ایمنی، توان حرارتی ۳.۸ وات و رده‌ی انرژی A به بازار عرضه شده است و بدنه‌ی آن از جنس شیشه سکوریت است. همچنین این کالای پخت و پز قابلیت نصب روی کابینت‌هایی با عرض ۵۰ سانتی‌متر را به خوبی دارد. طول گاز رومیزی اخوان به ۷۳ سانتی‌متر می‌رسد و ولوم‌هایی از جنس پلاستیک نسوز دارد.

اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل Gi -97

اجاق صفحه‌ای مدل RA210S

اگرچه اجاق گاز صفحه‌ای مدل RA210S جزو گزینه‌های متفرقه‌ی بازار به شمار می‌رود اما قیمت پایین آن به همراه مشخصه‌هایی که دارد ارزش بالایی را برای این کالای جذاب رقم زده است. این نوع اجاق گاز صفحه‌ای رده‌ی مصرف انرژی‌ای به اندازه‌ی B دارد و اگرچه همچون گزینه‌های قبلی کم‌مصرف نیست، اما باز هم نسبت به سایر مدل‌های متفرقه و ارزان‌ قیمت بازار خوش‌ مصرف است. اجاق صفحه‌ای مدل RA210S جزو کالاهای ۳ شعله است و صفحه‌ای از جنس شیشه سکوریت دارد.

همچنین وجود ولوم ضد‌حرارت سربی، شیر و سر‌شعله‌های بسیار با کیفیت در ساختار آن بر ارزش آن افزوده است. محدوده‌ی اندازه‌ی طول این محصول ۶۱ الی ۸۵ سانتی‌متر است و با وجود فندک اتوماتیک، شبکه‌ی چدنی، ساختار ضدخش و مقاومت بالا در برابر حرارت گزینه‌ای مقرون به صرفه به شمار می‌رود البته لازم به ذکر است که این سیستم دارای ترموکوپل نیست و در زمان استفاده از آن باید نهایت دقت و ایمنی را به کار ببرید.

اجاق گاز صفحه ای مدل RA210S

اجاق گاز صفحه‌ای تفال مدل IH2108

یکی از مدل‌های بالا رده‌ی لوازم پخت و پز برقی در بازار ایران اجاق گاز صفحه‌ای تفال مدل IH2108 است که با مشخصاتی همچون ۶ برنامه‌ی پخت و پز متنوع، صفحه‌ی تمام لمسی، حرارت قابل تنظیم، دارای تایمر و زمان‌دهی تا ۱۸۰ دقیقه، بدنه‌ای سرامیکی و توان مصرفی ۲۱۰۰ وات همراه شده است. این سیستم برقی تنها دارای ک تک شعله است و برای خانواده‌های کم‌جمعیت مناسب است. در کنار این موارد راحتی در تمیز کردن صفحه‌ی این کالا و اندازه‌ی ۲۶ در ۱۰ سانتی‌متری آن از دیگر مشخصه‌‌هایی است که قبل از خرید باید به آن توجه کنید.

اجاق گاز صفحه ای تفال مدل IH2108

اجاق گاز صفحه‌ای گرنیه مدل IGCW8C51B

اجاق گاز گرنیه مدل IGCW8C51B محصولی با رده‌ی انرژی نه جندان کم یعنی C است که با ۵ شعله پخش‌کن باکیفیت همراه شده است. این نوع اجاق گاز رومیزی صفحه‌ای مقاوم و از جنس شیشه‌ی سکوریت دارد که جزو گزینه‌های ساخت آلمان به شمار می‌رود.

این نوع اجاق یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های بازار است و قابلیت نصب به شکل توکار را هم دارد. جالب است بدانید که سرشعله‌های این محصول از نوع ساباف ایتالیا و شبکه های این گاز چدنی و با ولوم‌های ارگانیک است. این دستگاه با ایمنی بالا و در عرض ۹۰ سانتی‌متی به بازار ارائه شده است و راندمان بالای آن می‌تواند به معنی واقعی کلمه شما را شگفت‌زده کند.

اجاق گاز صفحه ای گرنیه مدل  IGCW8C51B

اجاق گاز ۵ شعله داتیس مدل DG536

اجاق گاز صفحه‌ای داتیس مدل DG-536 کالایی با طراحی خاص و بسیار زیبا است که بدنه‌ای از شیشه‌ی سکوریت با ضخامت ۸ میلی‌متر و کاملا مقاوم در برابر ضربه و حداکثر حرارت را دارد. این نوع اجاق پخت و پز مجهز به گریل‌هایی ساخته شده از چدن لعاب کاری شده و مقاوم در برابر تغییر رنگ و شوک حرارتی است که قابل شست‌وشو در ماشین ظرفشویی را هم دارد.

تعداد شعله پخش‌کن‌های این محصول ۵ عدد و محصول کشور ایتالیا است و در کنار آن دارای ولوم‌هایی نسوز است. از بابت ایمنی هم می‌تواند خیالتان کاملا راحت باشد چراکه اجاق گاز ۵ شعله داتیس مدل DG536 مجهز به ترموکوپل است.

اجاق گاز 5 شعله داتیس مدل DG536

جمع‌بندی

همان‌طور که متوجه شدید یکی از مهم‌ترین بخش‌‌های یک آشپزخانه یا یه عبارتی قلب آن اجاق گاز است و از آن‌جایی که خانه‌‌های امروزی به مرور کوچک‌‌تر شده‌اند محصولات حجیم و به اصطلاح مبله دیگر جایی در میان آشپزخانه ندارند.

با توجه به گسترش و تنوع در تولید و فروش اجاق‌ گازهای صفحه‌ای در این مقاله سعی بر این بود تا نکاتی را در قالب راهنمای خرید به شما ارائه دهیم تا بتوانید گزینه‌های پیش روی خود را از نظر جنس بدنه، تعداد شعله‌‌ها، محل قرارگیری شعله پخش‌کن‌ها، ابعاد و بسیاری فاکتورهای دیگر از هم تمیز دهید.

منبع: KitchenAid

کندوکاو بیشتر
رنج قیمت انواع گاز صفحه‌ای چقدر است؟
بسته به امکانات، قابلیت‌ها و اندازه‌ی محصول قیمت گازهای صفحه‌ای بین ۱میلیون و پانصد هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ متغیر است.
بهترین برندهای گاز رومیزی چیست؟
گازهای صفحه‌ای جینر، بوش و سامسونگ بهترین مارک‌های غیرایرانی برای این دسته از محصولات هستند. همچنین از جمله محبوب‌ترین برندهای ایرانی این کالاها اخوان و داتیس است.
اندازه‌ی یک اجاق گاز صفحه‌ای از نوع استاندارد چقدر است؟
به طور کلی، یک اجاق گاز استاندارد ۳۰ اینچ (حدودا ۷۵ سانتی‌متر) عرض دارد و شامل چهار مشعل مجزا می‌شود.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه