نید فور اسپید بعدی اواخر سال جاری عرضه می‌شود؛ احتمالا فقط برای نسل جدید

۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Need for Speed Heat

انتشار نسخه‌ی جدید سری نید فور اسپید که توسط استودیوی کرایتریون (Criterion) ساخته می‌شود، در ابتدای سال گذشته و در حالی که این استودیو به توسعه‌ی بازی بتل رویال بتلفیلد ۲۰۴۲ کمک می‌کرد، به تعویق افتاد. حال به نظر می‌رسد که این بازی در نوامبر سال جاری یعنی ۲۰۲۲ عرضه می‌شود و تنها روی کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس خواهد بود.

داستان ساخت بازی به سال ۲۰۲۰ برمی‌گردد. کمپانی الکترونیک آرتز در انتهای این سال تایید کرد که یک بازی جدید از سری ماشین‌سواری نید فور اسپید در دست ساخت است و در تاریخی نامعین بین آوریل ۲۰۲۱ تا پایان ماه مارس سال جاری عرضه خواهد شد. با این حال، انتشار این اثر برای مدتی نامعلوم به تعویق افتاد و ناشر آن اعلام کرد که دلیل این اتفاق، تمرکز استودیوی کرایتریون و کمک آن به توسعه‌ی نسخه‌ی جدید بتلفیلد در راستای ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی ممکن بوده است. البته همه‌ی ما می‌دانیم که این بازی بتل رویال با وجود کمک کرایتریون نیز نتوانست به پتانسیل‌های خود دست پیدا کند.

در نهایت با عرضه‌ی بتلفیلد ۲۰۴۲، توجه این استودیو به نسخه‌ی جدید نید فور اسپید بازگشته و گفته می‌شود که الکترونیک آرتز قصد دارد در ماه نوامبر آن را منتشر کند. همچنین طبق گزارش‌های منتشر شده، خبری از عرضه‌ی این بازی روی کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نخواهد بود. البته گفته شده که این ناشر دیگر بازی‌های خود نظیر نسخه‌ی بازسازی Dead Space و نسخه‌ی جدید سری دراگون ایج را روی کنسول‌های نسل جدید منتشر خواهد کرد.

نید فور اسپید

استودیوی کدمستر نیز به توسعه‌ی این بازی کمک خواهد کرد. این استودیو نیز در سال گذشته‌ی میلادی توسط الکترونیک آرتز با ۱.۲ میلیارد دلار خریداری شد و در چند سال گذشته به ساخت بازی‌های فرمول یک و سری Dirt مشغول بوده و توانسته به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کند.

در حالی که عرضه‌ی این بازی در اواخر سال جاری قطعا طرفداران این سری را خوشحال خواهد کرد اما از طرفی با توجه به تمرکز کرایتریون روی بازی بتلفیلد ۲۰۴۲، انتشار این اثر کمی زودتر از حد انتظار است. الکترونیک آرتز نیز رویداد EA Play Live امسال را کنار گذاشته است و این خبر خوبی برای طرفداران نیست. در نهایت با توجه به این که نسخه‌های اخیر سری نید فور اسپید نتوانسته‌اند موفقیت زیادی کسب کنند، قطعا نسخه‌ی جدید باید بتواند به کیفیت قابل قبولی دست پیدا کند زیرا ممکن است که کمپانی سازنده این سری را برای مدتی طولانی کنار بگذارد.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما