قابلیت کراس‌پلی به اورواچ می‌آید؛ تمام پلتفرم‌ها با هم بازی می‌کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Overwatch

شرکت بلیزارد به‌تازگی خبر از فعال شدن قابلیت کراس‌پلی در بازی اورواچ داده است. با گسترش پلتفرم‌های مختلف و افزایش محبوبیت کنسول‌های بازی، شرکت‌های زیادی به فکر اتصال بازیکنان حاضر روی تمامی پلتفرم‌ها افتاده‌اند تا یک تجربه‌ی یکسان را کسب کنند. بازی اورواچ هم به دسته‌ی عناوینی خواهد پیوست که از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی خواهد کرد.

بر اساس مطلب جدید وب‌سایت اورواچ، قابلیت کراس‌پلی با جدید‌ترین آپدیت به بازی اضافه خواهد شد. بازیکنانی از سراسر پلتفرم‌ها قادر به تشکیل یک تیم جدید خواهند شد و باهم به بازی خواهند پرداخت. این به‌روزرسانی تمامی محدودیت‌های موجود میان کنسول و کامپیوتر را خواهد شکست و فصل نوینی برای کاربران اورواچ رقم خواهد خورد.

به‌منظور استفاده از قابلیت کراس‌پلی، لازم است که اکانت Battle.net بسازید. با ساختن اکانت، اجازه‌ی اتصال کنسول به این اکانت داده می‌شود و آنگاه می‌تواند با دوستان پی‌سی گیمر خود هم بازی کنید. بازیکنانی که از کامپیوتر‌های شخصی استفاده می‌کنند، نیازمند انجام این مرحله نیستند، زیرا که همگی یک اکانت بتل‌نت به‌منظور استفاده از بازی ساخته‌اند. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا کنسول شما به اکانت اصلی وصل شود؛

  1. به سایت Battle.net سر بزنید
  2. یک اکانت رایگان بسازید
  3. پس‌ از آنکه اکانت خود را ساختید، به قسمت تنظیمات مراجعه کنید
  4. روی قسمت «اتصالات»(Connection) کلیک کنید و کنسول خود را وصل کنید

قابلیت کرا‌س‌پلی فعلا در بازی اورواچ فعال نمی‌شود و قرار است به‌زودی اطلاعات بیشتری دریافت کنیم. پس ‌از آنکه چنین قابلیتی برای شما فعال شد، کافی است بازی را اجرا کنید و آنگاه کد QR‌ نشان داده‌شده در صفحه‌ی اول را اسکن کنید و وارد سایت بلیزارد شوید. آنگاه می‌توانید به‌حساب کاربری خود ورود کنید و خواهید دید که بازی با این اکانت شناسایی خواهد شد. پس ‌از آن، یک پیام داخل اورواچ دریافت می‌کنید که از اتصال کامل کنسول با اکانت بتل‌نت خبر می‌دهد.

انجام این مراحل، هیچ تغییری در میزان پیشرفت شما در بازی ایجاد نمی‌کند و تمامی اطلاعات با اکانت جدید، همگام‌سازی خواهد شد. به‌محض اتصال کنسول، تمامی دوستان شما به اکانت جدید منتقل می‌شود و امکان اتصال به کاربران کامپیوتر هم فعال خواهد شد. این حالت برای تمامی حالت‌های بازی به جز حالت‌های رقابتی که در میزان رتبه (رنک) تأثیر می‌گذارند، فعال خواهد شد. کاربران کامپیوتر و کنسول به‌هیچ‌وجه داخل بخش‌های رقابتی ترکیب نخواهند شد.

بازی اورواچ

یکی از نگرانی‌ها قابلیت کمک به نشانه‌گیری است که پی‌سی گیمرها با آن آشنایی دارند. در صورت اتصال بازیکنان کامپیوتر و کنسول، چنین قابلیت خاموش خواهد شد و هر دو بازیکن، تجربه‌ای کاملا یکسان خواهند داشت.

اتصال بازیکنان کنسول و کامپیوتر با درز پیدا کردن اسناد شرکت اپیک‌گیمز بحث‌برانگیز شده است. بر اساس این اسناد، سونی تنفر زیادی از قابلیت کراس‌پلی داشته و مایل به فعال شدن آن روی پلی‌استیشن نبوده است. فشار شرکت اپیک‌گیمز باعث شده تا سونی از سیاست‌های خود دست بکشد و اجازه‌ی چنین کاری را به چند بازی محبوب بدهد. شرکت بلیزارد به‌منظور مشتاق کردن بازیکنان به اتصال اکانت خود، یک لوت‌باکس طلایی هم به‌صورت جایزه در نظر گرفته است. بهتر است همین‌الان به سایت معرفی‌شده سر بزنید و در کنار اتصال اکانت، جایزه‌ی خود را هم دریافت کنید.

بازی اورواچ در دسترس کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و کامپیوترهای شخصی قرار دارد.

منبع: PlayOverwatch

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما