بیش از ۴۰۰ نفر روی Cyberpunk 2077 کار می‌کنند

احسان ناخدا ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۰ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Cyberpunk 2077

موفقیت کم‌سابقه بازی The Witcher 3، استودیوی «سی‌دی پراجکت» را در شرایط کاملا متفاوتی قرار داد و سبب شد تا در هر جنبه‌ای پیشرفت کند. آن‌ها توفیق این را داشتند که با ثروت به دست آمده فضای کاری خود را گسترش دهند و سراغ آثار جاه‌طلبانه‌تری بروند. در همین راستا، به تازگی گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد تعداد اعضای استودیو از زمان انتشار قسمت سوم ویچر حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است؛ خبری که بازتابنده فروغ سی‌دی‌پراجکت و گسترش آن‌ها است.

چند وقت پیش در خبر مهمی اعلام شد که «سباستین استپیه» (کارگردان سایبرپانک ۲۰۷۷) استودیو سی‌دی پراجکت را به مقصد بلیزارد ترک کرده است. این خبر نگرانی عده زیادی را در بر داشت، چرا که کارگردان نقش بسیار مهمی در ساخت اثر ایفا می‌کند و جدا شدن او از تیم، به هر دلیلی، مشکلاتی اعم از توقف ساخت یا تغییر چشم‌اندازهای پروژه در پی خواهد داشت. به همین منظور یکی از نشریات لهستانی به سراغ این تیم رفته و سوالاتی را در این باره مطرح کرده است.

برای مقایسه بد نیست که بدانید تیم سازنده The Witcher 3 از ۲۵۰ نفر تشکیل شده بود.

تیم سازنده اعتقاد دارد این جدایی تاثیری در روند ساخت بازی نخواهد داشت: «جدایی او تغییری در سرعت ساخت آخرین بازی ما ایجاد نخواهد کرد. هم‌اکنون بیش از چهارصد نفر مشغول ساخت Cyberpunk 2077 هستند.»

چهارصد نفر رقم بسیار زیادی برای یک استودیوی بازی‌سازی به حساب می‌آید. برای مقایسه بد نیست که بدانید تیم سازنده The Witcher 3 از ۲۵۰ نفر تشکیل شده بود.

به حتم در این مدت سی‌دی پراجکت بیکار ننشسته و سعی کرده تا افراد متخصص زیادی را به تیم اضافه کند. به عنوان مثال می‌توان به پیوستن طراح ارشد بازی Rime اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ به تیم سازنده بازی ملحق شد.

بازی Cyberpunk 2077

دانستن این آمار و ارقام ناخودآگاه میزان انتظارات ما را از Cyberpunk 2077 افزایش می‌دهد. حالا می‌دانیم که سازندگان قصد دارند از نظر فنی با کیفیت Red Dead Redemption 2 رقابت کنند. تریلر گیم‌‌پلی بازی را هم نباید فراموش کرد. بعد از آن تریلر، عده زیادی از بازی‌کنندگان سطح توقعات خود را به بالاترین حد رساندند و حالا همگی منتظر یک شاهکار دیگر از این استودیوی لهستانی هستیم.

هنوز تاریخ انتشار مشخصی برای بازی در نظر گرفته نشده است. اما چندین ماه پیش اعلام شده بود که بازی از ابتدا تا انتها قابل‌ تجربه است. بنابراین می‌توان حدس زد که سازندگان در مرحله باگ‌گیری و رفع مشکلات فنی قرار دارند.

منبع: DualShockers

بیشتر بخوانید: همه‌ی آنچه از Cyberpunk 2077 می‌دانیم

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما