دیز گان روی کامپیوتر موفقیت دیگری را برای پلی‌استیشن رقم زد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی دیز گان

به دنبال عرضه‌ی موفقیت‌آمیز بازی‌های سونی روی کامپیوترهای شخصی، طبق شواهد به نظر می‌رسد که بازی دیز گان هم که مدتی پیش برای کامپیوتر منتشر شد، توانسته تا به این لحظه عرضه‌ی موفقیت‌آمیزی را تجربه کند.

طبق آمار رسمی موجود در استیم، بازی «دیز گان» که توسط استودیو «بِند» شرکت سونی ساخته شده است، در هفته‌ی اول عرضه‌ی خود توانسته در فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های استیم قرار بگیرد. در این آخر هفته، ۲۷ هزار و ۴۵۰ نفر به‌صورت هم‌زمان به تجربه‌ی بازی «دیز گان» در استیم پرداخته‌اند.

نکته‌ی جالب دیگر اینجاست که بازخوردهای بازیکنان هم بسیار عالی بوده است و در استیم اکثر نقدهای این بازی مثبت است. «دیز گان» در حال حاضر ۹۱ درصد بازخورد مثبت در استیم برای خود ثبت کرده است. البته، بخشی از این بازخوردها عالی و خوشحالی و رضایت طرفداران می‌تواند به خاطر آمدن بازی‌های بیشتری از سوی سونی برای کامپیوتر باشد.

با وجود عملکرد موفقیت‌آمیز دیز گان روی کامپیوترهای شخصی، فروش آن به‌ اندازه‌ای نبوده است که بتواند به میزان فروش بازی هورایزن زیرو داون در این پلتفرم دست پیدا کند. این در حالی است که بازی Horizon Zero Dawn پورت چندان جالبی روی کامپیوتر نداشت و از مشکلاتی مثل کاهش نرخ فریم، خارج شدن از بازی یا بعضی از مشکلات گرافیکی دیگر رنج می‌برد. البته، با عرضه‌ی آپدیت‌های متوالی غالب این مشکلات برطرف شدند و پورت بازی به وضعیت متعادلی رسید. تعداد بازیکنان هورایزن زیرو داون در هفته‌ی اول عرضه‌اش حدود ۲ برابر بیشتر از دیز گان بود. این یعنی ۵۶ هزار و ۵۵۷ نفر در چند روز ابتدایی عرضه‌ی آن بازی به تجربه‌ی هورایزن روی استیم پرداخته‌ بودند. حتی سونی هم در گزارش جدید خود اشاره کرده که فروش هورایزن روی کامپیوتر بسیار سودآور بوده است.

بازی دیز گان

البته با توجه به این آمار نمی‌توان به‌راحتی اعلام کرد که دیز گان روی کامپیوتر نسبت به هورایزن عرضه‌ی ضعیف‌تری را تجربه کرده است اما به هر حال اهمیت فروش بازی‌ها قابل‌توجه است. هر چند به این نکته هم باید توجه کرد که برخلاف نظر منتقدان، بازخورد بازیکنان به دیز گان در زمان عرضه در استیم نسبت به هورایزن بیشتر بوده است که توانسته بود در آن زمان ۸۰ درصد بازخوردهای مثبتی را دریافت کند.

طبق گزارش‌هایی که مدتی پیش منتشر شده بود، سونی در حال حاضر مجوز ساخت دنباله‌ی دیز گان را به استودیو بند نداده است. حال که دیز گان برای کامپیوتر عرضه شده است باید منتظر بمانیم و ببینم نتیجه‌ی عرضه‌اش در نهایت چه موفقیت‌هایی را برای سونی خواهد داشت. شاید استقبال بیشتر از بازی باعث شود تا بعدها سونی به فکر ساخت دنباله‌ی آن هم بیفتد.

سونی به‌صورت رسمی اعلام کرده است که با توجه به موفقیت و نتایج خوب عرضه‌ی هورایزن روی کامپیوتر، در آینده بازی‌های بیشتری را برای این پلتفرم عرضه خواهد کرد. در جلسه‌ی اخیری که سونی برای سرمایه‌گذاران تدارک دیده بود، اشاره‌ای به عرضه‌ی بازی آنچارتد ۴ روی کامپیوترهای شخصی شده است. اگرچه حدود ۵ سال از عرضه‌ی بازی آنچارتد ۴ می‌گذرد، با توجه به اهمیت و ارزشش می‌تواند مخاطبان بسیاری را روی کامپیوترهای شخصی جذب کند. یکی دیگر از آثاری که طرفداران به‌شدت علاقه‌ دارند سونی آن را روی کامپیوتر منتشر کند، بازی بلادبورن استودیو فرام‌سافتور است. این اثر هم با توجه به طرفداران زیاد بازی‌های فرام‌سافتور می‌تواند در صورت عرضه‌ی احتمالی موفقیت زیادی روی کامپیوتر تجربه کند. البته برخلاف آنچارتد ۴ اشاره‌ای به بلادبورن صورت نگرفته است.

منبع: PC Gamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
 1. kingp

  جدا از مطالب مفید خبر
  بنظر من اگر سونی مصمم به عدم ساخت نسخه دوم Daysgone باشد . فقط یک دلیل مهم دارد :
  آن هم این است که نمی خواهد رغیبی قدرتمند از دل خودش برای سری The Last Of Us بوجود بیاید .

  1. Amy

   نه بابا این چه حرفیه آخه. رقیب قدرتمند؟
   سازنده های days gone پوست سونی رو کندن تهش هم چرت و پرت تحویل دادن.
   بازی از حدود ۲۰۱۰ ساختش شروع شده بود و آخرش هم ۲۰۱۹ با دو میلیون باگ اومد بیرون. شیش ماه طول کشید تا انقدر پچ بدن تا بازی درست شه.
   تمام این مدت سونی فقط پول تزریق میکرد توی این استودیوش که این پروژه تموم بشه و قال قضیه رو بکنن.
   و باورم نمیشد که من این ها رو از زبون کارگردان بازی شنیدم. تویی مصاحبه چهارساعته با دیوی جفی توی یوتیوب. میگفت نمی دونستن چی میخوان بسازن و فقط چند سال آزمون و خطا کردن، بعد می دیدن در نیومده، می ریختن دور همه چی رو دوباره از اول شروع میکردن.
   افتضاحی بوده مراحل توسعه و ساخت بازی.
   اینه رقیب قدرتمند؟
   بازی های dead rising شونصد برابر از این بهتر بودن.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما