۱۱ فیلم‌ ابرقهرمانی DC از بدترین تا بهترین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه
بهترین فیلم‌های دی‌سی

فیلم جوخه‌ی انتحار در سال ۲۰۱۶، به یکی از جنجال‌برانگیز‌ترین فیلم‌های کمیک تمام دوران تبدیل شد و پنج سال بعد، جیمز گان با کمک شرکت برادران وارنر، توانست دنباله این فیلم را بسازد. این فیلم، مناسب افراد بالای ۱۷ سال است و همان‌طور که گان گفته بود، مخاطبان با دیدن شخصیت‌های جدید، عاشق آن‌ها می‌شوند. این اثر با نقدهای مثبتی رو به رو شد اما سؤال اینجاست که این اثر در مقایسه با بهترین فیلم‌های دی‌سی، در چه جایگاهی قرار می‌گیرد؟

از سال ۲۰۱۳ و با اکران مرد پولادین، DC تغییرات قابل‌توجهی را تجربه کرده است. فیلم‌های اولیه، به شدت تحت تأثیر کارگردان و نویسنده، زک اسنایدر بودند اما از جایی به بعد، این تأثیر کاهش یافت. علاوه بر این، DC در اوایل کار، فیلم‌های خود را حول نام‌های بزرگی مانند بتمن و سوپرمن می‌ساخت اما اکنون، تمرکز بیشتری بر روی شخصیت‌های کمتر‌شناخته‌شده دارد و این فلسفه را به‌خوبی در فیلم جوخه‌ی انتحار به کارگردانی جیمز گان دیدیم.

چند نسخه از این فیلم‌ها، بحث‌برانگیز بوده‌اند اما به هر حال، برادران وارنر موفقیت‌های خوبی کسب کرده است. زن شگفت‌انگیز یک فیلم فوق‌العاده بود، آکوامن یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد و فیلم‌های شزم و پرندگان شکاری با استقبال مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شدند. بین فیلم‌های اول و آثار موفق اخیر پرفروش DC، تفاوت‌های قابل توجهی از لحاظ سبک‌شناسی وجود دارد، زیرا این استودیو با آثاری مانند زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴، قصد دارد داستان‌های اختصاصی و مستقلی را به نمایش بگذارد و پرداختن به دنیاهای از پیش‌معرفی‌شده را در اولویت‌های بعدی قرار داده است. HBO مکس به‌تازگی فرصتی را برای مخاطبان فراهم کرده بود تا نسخه لیگ عدالت زک اسنایدر را که بدون دخالت DC ساخته شده، تماشا کنند. به جز این، فیلم جدید جوخه‌ی انتحار هم در این سرویس و همچنین سینماها در دسترس بینندگان قرار گرفت.

حال به بررسی نقاط قوت و ضعف آثار منتشر‌شده DC می‌پردازیم و هر اثر (از جمله جوخه‌ی انتحار جیمز گان) میان بهترین فیلم‌های دی‌سی به دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا جایگاه آن مشخص شود.

۱۱. لیگ عدالت (Justice League)

دی‌سی

 • کارگردان: زک اسنایدر
 • بازیگران: بن افلک، هنری کویل، گال گدوت
 • سال انتشار: ۲۰۱۷
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۴۰ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۱ از ۱۰

برادران وارنر می‌خواستند تا لیگ عدالت، نقطه عطفی برای آثاری باشد که از سال ۲۰۱۳ شروع به کار بروی آن‌ها کرده بودند اما متأسفانه همه چیز بد پیش رفت. زک اسنایدر، کارگردانی فیلم را نیمه‌کاره رها کرد و جاس ویدون، مسؤولیت کارگردانی باقی فیلم را بر عهده گرفت. نتیجه، یک فیلم افتضاح است که با چهارچوب‌های اسنایدر و ویدون مطابقت ندارد و نمی‌تواند خطوط اصلی داستانی فیلم‌های قبلی را تکمیل کند. سبیل‌های گرافیکی جایگزین هنری کویل، بدشکل است اما فقط این موضوع نیست که فیلم را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

فیلم‌های بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و مرد پولادین، در اصل، آثاری اجتماعی بودند که از دریچه یک فیلم ابرقهرمانی روایت می‌شدند اما لیگ عدالت، مستقیما به‌عنوان یک اثر ابرقهرمانی برای مخاطب تعریف می‌شود و در خیلی از خصوصیات، دچار کمبود است. با گذشت چندین سال از اکران این فیلم، تنها سؤالی که می‌توان درباره‌ی آن مطرح کرد این است که آیا این نسخه بهتر است یا نسخه لیگ عدالت زک اسنایدر (قرار گرفتن این فیلم در انتهای لیست، پاسخ واضحی به این سؤال است). 

۱۰. بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت (Batman V Superman: Dawn Of Justice)

دی‌سی

 • کارگردان: زک اسنایدر
 • بازیگران: بن افلک، هنری کویل، گال گدوت
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۲۸ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۴ از ۱۰

دومین فیلم از سه‌گانه DC زک اسنایدر با نام بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت، واقعا بحث‌برانگیز بود. این فیلم، مورد انتقاد منتقدان قرار گرفت اما طرفداران سبک کارگردانی اسنایدر، آن را یک اثر کلاسیک می‌دانند. تفاوت نظرات را می‌توان با نمرات فیلم در سایت راتن تومیتوز هم مشاهده کرد. امتیاز منتقدین ۲۸ و امتیاز تماشاگران ۶۳ است.

بتمن در برابر سوپرمن، قطعا مشکلات خاص خود را دارد و نمی‌توان آن را انکار کرد. فیلم به طرز عجیبی حتی نتوانست نبرد بین این دو قهرمان نمادین DC را به نمایش بگذارد. مبارزه این دو نفر اتفاق می‌افتد اما به سرعت به پایان می‌رسد، به گونه‌ای که چیز زیادی از آن مشخص نیست. سپس فیلم، تغییر رویه می‌دهد و سوپرمن در آن کشته می‌شود که این تصمیم، شجاعانه و خاص است اما جای سؤال دارد.

انتقادات زیادی به فیلم وارد است اما بزرگ‌ترین نقطه قوت آن، بدون شک، عمق خوب داستان و نمادگرایی است که توسط اسنایدر در فیلم گنجانده شده است و سوپرمن به‌عنوان یک شخصیت مسیح‌گونه و پیچیده در یک پس‌زمینه معاصر به تصویر کشیده می‌شود. معرفی گال گادوت به‌عنوان زن شگفت‌انگیز نیز، از نکات مهم است و همچنین شاهکار موسیقیایی هانس زیمر برای فیلم، فراموش‌نشدنی است.

۹. جوخه‌ی انتحار (Suicide Squad)

دی‌سی

 • کارگردان: دیوید آیر
 • بازیگران: مارگو رابی، ویل اسمیت، جرد لتو
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۴۰ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵٫۹ از ۱۰

قبل از لیگ عدالت، فیلم جوخه‌ی انتحار منتشر شد که این اثر هم پس از پایان تولید به طور اساسی دچار تغییراتی شد. برادران وارنر نگران بود که لحن فیلم دیوید آیر با لحن تبلیغاتی آن‌ها مطابقت نداشته باشد و گزارشات در مورد نتایج ناامیدکننده فیلم بتمن در برابر سوپرمن، باعث شد تا آن‌ها تحولاتی در فیلم ایجاد کنند. در نهایت، آخرین نسخه فیلم در واقع متشکل از دو نسخه متفاوت بود که یکی از آن‌ها متعلق به کارگردان و دیگری برای استودیو بود و پس از تولید، این دو نسخه را به هم چسبانده بودند. می‌توان گفت که خود فیلم، کمی ناتمام و نصفه و نیمه به نظر می‌رسید. سکانس‌های اولیه فیلم، شامل فلش‌بک‌هایی است که تاریخچه اعضای تیم را نشان می‌دهد و پر از کارهای گرافیکی سرگرم‌کننده‌ای است که در این‌گونه فیلم‌ها دیده می‌شود. متاسفانه در ادامه فیلم، دیگر شاهد این کارهای گرافیکی نیستیم. برای درک این که این فیلم واقعا چقدر از‌هم‌گسیخته است، کافی است بدانید دو صحنه پشت سر هم وجود دارد که در آن‌ها، آماندا والر با بازی ویولا دیویس، در مورد ماهیت جوخه‌ی انتحار و این که چرا جهان به این تیم نیاز دارد، توضیحاتی ارائه می‌دهد.

فیلم از نظر ویرایشی، مشکلات عمده دارد اما بازی برخی بازیگران قابل توجه است. مارگو رابی در نقش هارلی کویین و دیویس در نقش والر حضور مؤثر و خوبی در این پروژه دارند. همین موضوع باعث می‌شود که برادران وارنر، هارلی کویین را به‌عنوان یکی از کاراکترهای اصلی خود برگزیند و دوباره از او در فیلم پرندگان شکاری استفاده کند.

۸. لیگ عدالت زک اسنایدر (The Snyder Cut)

دی‌سی

 • کارگردان: زک اسنایدر
 • بازیگران: جرد لتو، هنری کویل، ری پاتر
 • سال انتشار: ۲۰۲۱
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۱ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸٫۱ از ۱۰

این فیلم سرانجام در HBO مکس منتشر شد و اگرچه ممکن است به طور رسمی بخشی از دنیای توسعه‌یافته DC نباشد اما روایت مرتبط آن، شایسته‌ جایگاهی در این لیست است. این فیلم قطعا بهتر از نسخه استودیویی و اصلی لیگ عدالت است اما متأسفانه شاید بهتر بود که یک استودیو این اثر را ویرایش می‌کرد. یک سوم اول فیلم پر از پیچش‌های داستانی است و بیننده حس می‌کند که با وجود این بخش ابتدایی جذاب، قرار است چهار ساعت کامل، از فیلم لذت ببرد. سایبورگ با بازی ری فیشر به‌عنوان ستاره این اثر شناخته می‌شود و ویژگی‌های شخصیتی فوق‌العاده مؤثری که دارد، او را به مهم‌ترین عضو این نسخه از لیگ عدالت تبدیل می‌کند. نبرد نهایی بین لیگ عدالت و نیروهای استپن‌ولف، در فیلم به‌خوبی به نمایش درمی‌آید و مبارزه‌ای است که با سبک اساطیری اسنایدر تناسب دارد. بازگشت سوپرمن، یکی از لحظات تعیین‌کننده فیلم است و آن‌قدرها که در نسخه استودیویی به نظر می‌رسد، پوچ و بیهوده نیست. این پروژه، یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی زک اسنایدر است و برادران وارنر اشتباه بزرگی انجام داد که نسخه استودیویی و اصلی لیگ عدالت را با همکاری زک اسنایدر به پایان نرساند.

۷. مرد پولادین (Man of Steel)

دی‌سی

 • کارگردان: زک اسنایدر
 • بازیگران: هنری کویل، ایمی آدامز، مایکل شنون
 • سال انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۵۶ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷ از ۱۰

مرد پولادین زک اسنایدر، سوپرمن را به‌عنوان یک ابرقهرمان قرن بیست‌و‌یکم معرفی می‌کند که دنیا از او می‌ترسد و نسبت به او بی‌اعتماد است. اسنایدر با الهام از سه‌گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان، روایتی زیبا و دراماتیک از داستان و ریشه‌های اصیل سوپرمن ارائه می‌دهد و فیلم نسبت به نسخه‌های قبلی سوپرمن، زمان بیشتری را صرف کاوش و جست‌وجو در سیاره کریپتون می‌کند. سوپرمن کویل با سوپرمن کریستوفر ریوز تفاوت دارد اما دارای تناسب و تطابق با لحن و زیبایی‌شناسی دنیای DC است.

برخلاف آثار دیگر، ایده‌های فیلم مناسب به نظر می‌رسند و این، صحنه‌های اکشن فیلم هستند که بحث‌برانگیز بودند، به ویژه نبرد نهایی. این نبرد دارای کارهای گرافیکی سنگین است و میزان تخریب ناشی از درگیری بین سوپرمن و زود، بسیار زیاد به نظر می‌رسد. به هر حال، مرد پولادین، به‌عنوان یک فیلم مستقل، هیجان‌انگیز است. در واقع حتی می‌تواند به‌عنوان یک شروع عالی برای مجموعه‌ای از فیلم‌های سوپرمن به سبک فیلم‌های بتمن نولان باشد. متأسفانه فیلم کمی زیاده‌روی می‌کند و برداشت اسنایدر از سوپرمن به‌عنوان نقش اصلی، کمی پیچیده است و با پایه و اساس دنیای DC مطابقت ندارد. 

۶. زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ (Wonder Woman 1984)

دی‌سی

 • کارگردان: پتی جنکینز
 • بازیگران: گال گدوت، کریس پاین، رابین رایت
 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۵۹ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵٫۴ از ۱۰

انتظارات از این فیلم که در اوج همه‌گیری کرونا منتشر شد، زیاد بود. متأسفانه فیلم، ناامیدکننده است و میان بهترین فیلم‌های دی‌سی جایگاه خوبی ندارد. دلیل آن، طرح داستانی درهم و برهم و برخی تصمیمات بسیار عجیب مانند تغییر بدنه فیلم‌نامه و اجرا نشدن داستان اصلی کمیک‌بوکی است. گال گادوت و کریس پاین در این اثر عالی هستند و هماهنگی و همدلی بین آن‌ها، بازگرداندن عشق از دست رفته زن شگفت‌انگیز، استیو ترور را توجیه می‌کند. پدرو پاسکال در نقش ماکسول لرد، میلیاردری تشنه قدرت است که در تلاش برای یافتن یک اثر باستانی به نام سنگ رویا، زندگی موجودات روی زمین را به خطر می‌اندازد اما بازی او آن‌طور که باید و شاید، برای چنین فیلمی مناسب نیست و بهتر بود که بازیگر دیگری به جای او انتخاب می‌شد. 

۵. پرندگان شکاری (Birds of Prey)

دی‌سی

 • کارگردان: کتی یان
 • بازیگران: مارگو رابی، جرنی اسمولت، ایوان مک‌گرگور
 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۹ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۱ از ۱۰

پرندگان شکاری کتی یان، میان بهترین فیلم‌های دی‌سی در واقع فیلم اختصاصی هارلی کویین است که چندین شخصیت مختلف خشن و گردن‌کلفت زن در کنار او حضور دارند و مخاطبان دقیقا باید چنین انتظاری از فضای فیلم اختصاصی هارلی کویین داشته باشند. هارلی در این اثر از سایه جوکر خارج می‌شود و در ابتدای داستان فیلم، یک جیب‌بر نوجوان را نجات می‌دهد که بعدتر مشخص می‌شود همه در گاتهام به دنبال او می‌گردند. کاراکترهای فیلم پرندگان شکاری، به غیر از خود هارلی، خیلی عمیق پرداخته نشده‌اند و فیلم برای افزایش جذابیت به حربه‌های معمول این ژانر، دست انداخته است اما کلیت اثر چنگی به دل نمی‌زند و حتی حضور هارلی کویین هم چنین کمبودی را پوشش نداده است. سبک روایت فیلم، با وجود وجود کمی ضعف، سرگرم‌کننده است و خود هارلی به‌عنوان راوی ظاهر می‌شود. برچسب بالای ۱۷ سال فیلم، خیلی ضروری به نظر نمی‌رسید و پرندگان شکاری فقط چند صحنه گرافیکی دارد که آن‌چنان خشن نیست. اگر فیلم برای تمام سنین مجوز می‌گرفت، قطعا می‌توانست فروش بهتری در گیشه داشته باشد.

۴. آکوامن (Aquaman)؛ از بهترین فیلم‌های دی‌سی با درخشش جیسون موموآ

دی‌سی

 • کارگردان: جیمز وان
 • بازیگران: امبر هرد، جیسون موموآ، پاتریک ویلسون
 • سال انتشار: ۲۰۱۸
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۵ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۹ از ۱۰

این فیلم با بازی جیسون موموآ در نقش قهرمان اصلی، یکی از قوی‌ترین فیلم‌های DC تا به امروز است. این فیلم، کامل و بی‌نقص نیست، برای مثال تصاویر گرافیکی و رایانه‌ای، مشکلاتی دارد و طرح داستانی آن درباره‌ی پیدا کردن یک گنج، مسائل خاص خود را دارد اما کارگردان آکوامن، جیمز وان، به‌خوبی از تجربه خود بهره برده و دنیای شگفت‌انگیز آتلانتیس را آفریده است. موموآ به‌خوبی از پس اجرای نقش خود برمی‌آید و همدلی و هماهنگی او با همبازی‌اش، امبر هرد، فوق‌العاده است. وان از کارگردانان ژانر ترسناک است و از این توانایی خود در روایت داستان اسطوره‌ای ثولهو و همچنین در سکانس‌های حمله هیولاهای ترنچ استفاده می‌کند. در یک پیچش داستانی زیبا، مشخص می‌شود که این هیولاها اولین ارتش پادشاه دریاها و قابل اطمینان‌ترین متحدان او هستند. در این فیلم، آکوامن، ابرقهرمانی است که می‌تواند با ماهی‌ها صحبت کند و این توانایی فوق‌العاده، بزرگ‌ترین قدرت و مهارت اوست.

آکوامن تفاوت فاحشی با فیلم‌های قبلی DC دارد. برای مثال، مرد پولادین، داستانی تراژیک و غم‌انگیز دارد، در حالی که آکوامن انرژیک است و تقریبا این انرژی را در تمام طول فیلم حفظ می‌کند. این اثر می‌توانست با ویرایشی بهتر، بیشتر به چشم بیاید اما در کل، یک فیلم تأثیر‌گذار است.

۳. زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman)؛ از بهترین فیلم‌های دی‌سی با ابرقهرمان زن

بهترین فیلم‌های دی‌سی

 • کارگردان: پتی جنکینز
 • بازیگران: گال گدوت، کریس پاین، رابین رایت
 • سال انتشار: ۲۰۱۷
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۴ از ۱۰

بدون شک تأثیرگذارترین فیلم DC تا به امروز، زن شگفت‌انگیز است که مرزهای اختیارات ابرقهرمانان زن را فراتر برد. این اثر پتی جنکینز به‌خوبی، ساخته و پرداخته شده است و اثباتی بر این ادعاست که یک فیلم ابرقهرمانی با نقش اصلی زن می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد. این پروژه بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت. جنکینز و گال گادوت زوج کاملی را تشکیل دادند و در فیلم، زن شگفت‌انگیز به‌عنوان فردی معرفی می‌شود که برای پایان دادن به همه جنگ‌ها مبارزه می‌کند. سکانس برجسته فیلم، صحنه‌ای است که در آن، زن شگفت‌انگیز پا به سرزمین بدون مرد می‌گذارد و آن‌قدر با دشمنان مبارزه می‌کند تا متحدانش فرصتی برای پیشروی پیدا کنند. این موضوع، سکانسی بود که مشابه آن را قبلا در ژانر ابرقهرمانی ندیده بودیم. در واقع یک سکانس نمادین و مبتنی بر کاراکتر زن شگفت‌انگیز بود که توانایی بانوان را نشان می‌داد.

این فیلم هم مانند باقی آثار DC، نقاط ضعف خود را دارد که مهم‌ترین آن، استفاده بیش از حد از تصاویر گرافیکی است که در برخی از صحنه‌ها موجب می‌شود مضمون اصلی، زیر سؤال برود اما هیچ کدام از این کاستی‌ها مانع نمی‌شود تا این پروژه را یکی از بهترین و مهم‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی سال‌های اخیر ندانیم. 

۲. جوخه‌ی انتحار (The Suicide Squad)؛ از بهترین فیلم‌های دی‌سی به کارگردانی جیمز گان

بهترین فیلم‌های دی‌سی

 • کارگردان: جیمز گان
 • بازیگران: مارگو رابی، جان سینا، ادریس البا
 • سال انتشار: ۲۰۲۱
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۷ از ۱۰

با توجه به نقدهای اولیه و استقبال مخاطبان در سرتاسر جهان، می‌توان اولین فیلم DC جیمز گان را بهترین اثر این مجموعه‌فیلم دانست. باید بدون اغراق گفت که این دنباله خونین، بسیار متفاوت‌تر از باقی فیلم‌های دنیای توسعه‌یافته DC است. معمولا مجموعه‌فیلم‌ها بر کاراکترهای ابرقهرمانی متمرکز هستند و آن‌ها را برجسته جلوه می‌دهند اما این فیلم، افرادی را در محوریت قرار می‌دهد که به نوعی بازنده هستند و داستان آن‌ها را روایت می‌کند. گان، قبلا در دنیای سینمایی مارول و با فیلم‌های نگهبانان کهکشان ثابت کرده بود که استعداد فوق‌العاده‌ای در جلب توجه تماشاگران به شخصیت‌های پست و بی‌ارزش دارد و از همین مهارت خود در بطن فیلم جوخه‌ی انتحار استفاده می‌کند. در این فیلم پرفروش، یک ستاره دریایی غول پیکر با گروهی از افراد شرور کمیک‌های DC مبارزه می‌کند.

بازیگران فیلم، فوق‌العاده هستند، از جمله کسانی که زمان کمی در فیلم حضور دارند. از بازیگران این اثر می‌توان به ادریس البا (بلاداسپورت)، جان سینا (پیس‌میکر)، سیلوستر استالونه (کینگ شارک)، دیوید دستمالچیان (پولکا دات) و دنیلا ملسیور (رتکچر) اشاره کرد. علاوه بر این نفرات، جوئل کینمن در نقش ریک فلگ و مارگو رابی در نقش هارلی کویین، در این اثر حضور دارند که ترکیب این دو نفر، موجب موفقیت هر چه بیشتر این فیلم شده است. شاید فیلم، کمی مشکلات ریتمیک داشته باشد که به دلیل سکانس‌های ابتدایی و معرفی افراد است ( به هر کاراکتر زمان زیادی اختصاص داده شده است) اما جوخه‌ی انتحار بر خلاف نسخه قبلی خود، بسیار سرگرم‌کننده و جسورانه است و باید اظهار داشت که این فیلم، مناسب بچه‌ها نیست. گان، هر کاراکتر را به گونه‌ای به یاد‌ماندنی ساخته و پرداخته و شخصیت آن‌ها به‌خوبی پخته شده است و این‌چنین شخصیت‌پردازی را هرگز پیش از این در دنیای DC ندیده بودیم.

۱. شزم (Shazam)؛ در صدر بهترین فیلم‌های دی‌سی

بهترین فیلم‌های دی‌سی

 • کارگردان: دیوید سندبرگ
 • بازیگران: زکری لوی، آشر آنجل، مارک استرانگ
 • سال انتشار: ۲۰۱۹
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷ از ۱۰

فیلم شزم به کارگردانی دیوید سندبرگ، بدون شک، یک اثر سرگرم‌کننده و جالب است و به حق در صدر بهترین فیلم‌های دی‌سی قرار گرفته. این اثر با بازی اشر آنجل در نقش بیلی باتسون و زکری لوی در نقش ابرقهرمان (شزم)، یک فیلم پر‌تب و تاب و هیجان‌انگیز است. تبلیغات فیلم بر وجهه طنز آن متمرکز شده بود و انصافا، همه لحظات طنز فیلم، خنده‌دار هستند اما لحن فیلم در واقع ترکیبی از لحظات روشن و تاریک است. هسته عاطفی فیلم، رابطه بین بیلی و برادر‌خوانده‌اش، فردی (جک دیلن کریزر) است و خود فیلم بر شخصیت خودمحور بیلی متمرکز است و در نهایت، او متوجه می‌شود که تمام چیزی که او در زندگی نیاز دارد، خانواده است.

قسمت اوج فیلم، آن را از باقی فیلم‌های ابرقهرمانی متمایز می‌کند. فیلم‌های پرفروش ابرقهرمانی اغلب در نقطه اوج خود، دارای سکانس‌های اکشن با چاشنی کارهای گرافیکی هستند که در آن‌ها شخصیت منفی شکست می‌خورد اما در شزم، همه مضامین و موضوعات فیلم به طرزی احساسی و رضایت‌بخش در نقطه اوج به هم می‌پیوندند. برخی از شخصیت‌های مکمل فیلم، زمان کافی برای درخشش و خودنمایی ندارند اما با توجه به تعداد زیاد خواهر‌خوانده‌ها و برادر‌خوانده‌های بیلی، این مسأله، قابل چشم‌پوشی است. خوشبختانه دنباله فیلم، داستان اصلی قسمت اول را ادامه خواهد داد و احتمالا مانند آن، موفقیت‌آمیز خواهد بود.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۳ دیدگاه
 1. DC فن

  ۱۶- Justice League (2017)

  ۱۵- Wonder Woman 1984 (2020)

  ۱۴- Black Adam (2022)

  ۱۳- Suicide Squad (2016)

  ۱۲- Blue Beetle (2023)

  ۱۱- Birds of Prey (2020)

  ۱۰- Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

  ۹- Shazam! Fury of the Gods (2023)

  ۸- Aquaman (2018)

  ۷- Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

  ۶- Wonder Woman (2017)

  ۵- Shazam! (2019)

  ۴- The Flash (2023)

  ۳- Man of Steel (2013)

  ۲- Zack Snyder’s Justice League (2021)

  ۱- The Suicide Squad (2021)

 2. Mobin

  ۱۶- Suicide Squad (2016)

  ۱۵- Justice League (2017)

  ۱۴- Wonder Woman 1984 (2020)

  ۱۳- Black Adam (2022)

  ۱۲- Birds of Prey (2020)

  ۱۱- Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

  ۱۰- Aquaman (2018)

  ۹- Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

  ۸- Shazam! Fury of the Gods (2023)

  ۷- Blue Beetle (2023)

  ۶- Man of Steel (2013)

  ۵- Wonder Woman (2017)

  ۴- Shazam! (2019)

  ۳- The Flash (2023)

  ۲- The Suicide Squad (2021)

  ۱- Zack Snyder’s Justice League (2021)

 3. Homelander

  ۱۲ – لیگ عدالت (۲۰۱۷)

  ۱۱ – زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ (۲۰۲۰)

  ۱۰ – جوخه انتحاری (۲۰۱۶)

  ۹ – بلک آدام (۲۰۲۲)

  ۸ – آکوامن (۲۰۱۸)

  ۷ – هارلی کویین : پرندگان شکاری (۲۰۲۰)

  ۶ – بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت (۲۰۱۶)

  ۵ – مرد پولادین (۲۰۱۳)

  ۴ – زن شگفت انگیز (۲۰۱۷)

  ۳ – شزم (۲۰۱۹)

  ۲ – جوخه انتحاری (۲۰۲۱)

  ۱ – لیگ عدالت زک اسنایدر (۲۰۲۱)

 4. Mobin

  واسه من

  ۱۱- لیگ عدالت (۲۰۱۷)

  ۱۰- جوخه انتحاری (۲۰۱۶)

  ۹- زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ (۲۰۲۰)

  ۸- هارلی کویین : پرندگان شکاری (۲۰۲۰)

  ۷- بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت (۲۰۱۶)

  ۶- آکوامن (۲۰۱۸)

  ۵- مرد پولادین (۲۰۱۳)

  ۴- شزم (۲۰۱۹)

  ۳- جوخه انتحاری (۲۰۲۱)

  ۲- زن شگفت انگیز (۲۰۱۷)

  ۱- لیگ عدالت زک اسنایدر (۲۰۲۱)

 5. کمیک فن

  رتبه بندی تون افتضاح بود
  واندروومن ۲ از مرد پولادین بهتره یعنی ؟؟؟

 6. پشمک

  من یکی که از شزم خوشم نیومد

 7. کارو امین نیا

  خوب ربطی نداره اونا حرفه ای تر از تو ان در ضمن بتمن علیه سوپر من یه فیلم‌واقعا مسخره است چون باعث جدایی طرفداران دی سی به دو دسته ی سوپر منی و بتمنی شد الان طرافدارای سوپر من چشم‌دیدن بتمن رو ندارن

  1. میکائیل

   سلام. کاملا درست می گوید.

 8. ابوالفضل

  کل امتیاز دهی به فیلم ها مسخره اس انگار پول گرفتن نمره دادن اخه شزم به اون مسخره ای فیلمه که امتیازش بالا

 9. Mohmad

  البته بتمن علیه سوپر من کاملا به نظر شخصی برمیگرده بعضیا نه تنها با فیلم مشکل دارن بلکه با اسنایدر هم مشکل دارن و معلوم نیست چرا!!! بنظرم اسنایدر باید کارش رو ادامه می داد

 10. محمد

  سمی ترین رتبه بندی فیلمای سینمایی که تا حالا دیدم!
  جالب اینجاست که نمره جاستیس لیگ اسنایدر کات از اکوامن بیشتره اما توی رتبه بندی خیلی ازش پایین تره!

 11. پارسا

  خوب بودی

 12. بنیامین

  رتبه بندی فوق العاده مزخرفه
  من اصلا درک نمی کنم چرا زن شگفت انگیز دو همچین رتبه ی بالایی گرفته؟
  یا چرا شزم بالا تر از جوخه ی انتحاره؟
  یا چطوری بتمن علیه سوپرمن از جوخه ی انتحار بدتره
  رتبه بندی درست اینه
  ۱-جوخه ی انتحاری۲
  ۲-واندروومن
  ۳-شزم
  ۴-آکوامن
  ۵-پرندگان شکاری
  ۶-لیگ عدالت اسنایدرکات
  ۷-مردپولادین
  ۸-بتمن علیه سوپرمن
  ۹-واندروومن۲
  ۱۰-جوخه ی انتحاری
  ۱۱-لیگ عدالت

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما