نقدها و نمرات بازی Dead Island 2 منتشر شد؛ مفرح ولی فراموش‌شدنی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
Dead Island 2

بازی جزیره مرده (Dead Island) یکی از محبوب‌ترین عناوین در سبک زامبی و اول شخص بود. این بازی توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند و طرفداران بسیار زیادی را بدست بیاورد. بازی جزیره مرده ۱ در سال ۲۰۱۱ عرضه شده و کمی بعد از آن شرکت ناشر اعلام کرد که به زودی شماره ۲ آن نیز عرضه خواهد شد. به این معنا که جزیره مرده ۲ قرار بود در سال ۲۰۱۲ میلادی در دسترس طرفداران قرار بگیرد.

زمانی که اعلام شد به این زودی یک دنباله برای بازی جزیره مرده عرضه خواهد شد، افراد زیادی تعجب کردند. مسئول ساخت جزیره مرده ۲ شرکت تکلند (Techland) بود و نتوانست بازی را در زمان موعد آماده کند. به همین دلیل جزیره مرده ۲ با تأخیر مواجه شد و این تازه شروع ماجرا بود. در مسیر ساخت این بازی فراز و نشیب بسیار زیادی وجود داشت و نمی‌توان گفت که طرفداران چندان از این موضوع خوشحال بودند.

برای مثال در سال ۲۰۱۴ ما شاهد گیم‌پلی این بازی بودیم و تنها چند ماه بعد به طور کامل سازنده بعدی بازی، آن را رها کرد. سرانجام در سال ۲۰۲۲ میلادی به طور رسمی اعلام شد که جزیره مرده ۲ به دنیای گیمینگ باز خواهد گشت. این بازی با وجود اینکه باز هم با تأخیرهای متعددی روبرو شد، بالاخره در تاریخ ۱ اردیبهشت (۲۱ آوریل) عرضه خواهد شد. حال نقد و نمرات جزیره مرده عرضه شده و نشان می‌دهد که شرکت سازنده در ساخت آن بد عمل نکرده است. بازی جزیره مرده ۲ توانست نمره ۷۵ را از سایت متاکریتیک (Metacritics) و نمره ۷۴ را از سایت اپن کریتیک (Open Critic) بدست بیاورد. حال با خلاصه نقدها و نمرات بازی جزیره مرده ۲ با ما همراه باشید.

خلاصه نقدها و نمرات جزیره مرده ۲

Playstation Universe – امتیاز ۸.۵ از ۱۰

شرکت Dumbuster  توانست یک تجربه بسیار مهیح و مفرح را طراحی کند. این بازی پیچیدگی زیادی ندارد. در اصل تمام لذت و جذابیت بازی در موارد ساده‌ای مثل خرد کردن، له کردن و نصف کردن دشمنان خلاصه شده و همین تجربه بازی را خلاصه می‌کند.

ScreenRant – امتیاز ۸ از ۱۰

جزیره مرده ۲ در اصل یک نسخه کاملاً به روز شده از بازی جزیره مرده ۱ است. به این شکل که اگر بازی جزیره مرده ۱ در دنیای امروزی با سخت افزار جدید عرضه می‌شد، به این شکل اجرا می‌شد. با این حال جزیره مرده ۲ در این زمینه بسیار خوب عمل می‌کند.

VGC – امتیاز ۸ از ۱۰

بهترین بازی‌های تاریخ سؤال‌های مهمی از کاربران می‌پرسند. این در صورتی است که بازی جزیره مرده ۲ از کاربران می‌پرسد که به نظر شما تکه تکه کردن زامبی‌ها جالب است یا نه؟ اگر پاسخ شما بله است، پس بازی جزیره مرده ۲ یک تجربه بسیار لذت بخش برای شما است.

نقد و نمرات بازی Dead Island 2

Game Informer – امتیاز ۷۸ از ۱۰۰

این بازی با من برای زمان زیادی باقی نمی‌ماند ولی قرار نبود که جزیره مرده ۲ یک عنوان ماندگار باشد. با جزیره مرده ۲ شرکت سازنده یک چیز ساده را از کاربران می‌خواهد. این که در تعطیلات خود با یک بهانه خوب به کشتن و تکه تکه کردن زامبی‌ها بپردازد. هرچه خشن‌تر کار کند، امتیاز بیشتری بدست خواهد آورد. بحث اینجاست که کلیت این مجموعه نیز بر اساس همین موضوع کشتن زامبی‌ها است. پس نمی‌توان انتظار چندان زیادی از آن داشت.

Destructoid – امتیاز ۷.۵ از ۱۰

بازی جزیره مرده ۲ بدون ایراد نیست. با این حال شرکت سازنده توانسته یک تجربه خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد. تجربه‌ای که از هر آنچه شماره ۱ این مجموعه ارائه می‌داد بهتر است.

The Gamer – امتیاز ۷۰ از ۱۰۰

تاریخچه بازی جزیره مرده ۲ و روند ساخت آن به شکلی بود که این بازی به طور کامل در حال نابودی بود. با این حال این بازی عرضه شده و در هر کاری که انجام می‌دهد خوب است. طراحی مراحل و مأموریت‌ها می‌تواند تا حد خوبی تکراری باشد ولی شما بیش از حد در تکه‌های زامبی‌ها غرق شده‌اید که به این موضوع اهمیت بدهید. جزیره مرده ۲ دنیای عناوین سبک زامبی را تغییر نخواهد داد و هدف این بازی نیز این کار نیست. در اصل اینکه بازی عرضه شده، به خودی خود یک معجزه است. بحث اینجاست که بازی جزیره مرده ۲ شما را ناامید نخواهد کرد و قرار است زمان خوبی را با آن داشته باشید.

Games Radar Plus – امتیاز ۷ از ۱۰

بازی جزیره مرده ۲ یک بازی در سبک زامبی کشی است و به بهترین نحو معنای این کلمه را پیاده می‌کند. بازی جذاب بوده و کیفیت ساخت خوبی دارد. با این حال جزیره مرده ۲ چیزی نیست که شما برای همیشه به یاد آن باشید و تأثیر خاصی در سبک زامبی داشته باشد.

نقد و نمرات بازی Dead Island 2

IGN – امتیاز ۷ از ۱۰

بازی جزیره مرده ۲ یک عنوان بامزه و جذاب در سبک زامبی کشی است. با این حال خلاقیت زیادی ندارد. البته این عدم خلاقیت بازی در بامزه بودن آن جبران شده و یک تجربه لذت بخش برای کاربر است.

Push Square – امتیاز ۷ از ۱۰

به طور کلی دیدن بازی جزیره مرده ۲ و عرضه شدن آن کمی غافلگیر کننده است. این بازی جذاب بوده و بامزه است. از طرفی بسیار ساده بوده و یک تجربه زامبی کشی خوبی را به کاربر ارائه می‌دهد. تجربه کلی بازی ممکن است به دلیل سیستم Loot و بخش نقش آفرینی آسیب ببیند ولی سیستم کشتن زامبی‌ها در این بازی بسیار جذاب است. همینطور اینکه از لحاظ گرافیکی بازی جزیره مرده ۲ به شدت جذاب است. بحث اینجاست که بسیاری از طرفداران ممکن است بعد از حدود ۱۰ سال تأخیر از جزیره مرده ۲ ناامید شوند. بحث اینجاست که بازی جزیره مرده ۲ ارزش زمان شما را دارد. این بازی قرار نیز برای مدت زیادی در یادها باقی بماند و تلاشی نیز برای این موضوع نمی‌کند. به طور کلی خوب است که بدانیم برخی از عناوین برای مدت کوتاهی وجود داشته و جذابیت خود را در این مدت حفظ می‌کنند.

سایر نمرات بازی جزیره مرده ۲:

 • Finger Guns – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Dual Shockers – امتیاز ۸۶ از ۱۰۰
 • Gaming Trend – امتیاز ۸.۵ از ۱۰
 • God is Geek – امتیاز ۸.۵ از ۱۰
 • Atomix – امتیاز ۸ از ۱۰
 • Game Spew – امتیاز ۸ از ۱۰
 • Gaming Bolt – امتیاز ۸ از ۱۰
 • Playsense – امتیاز ۸ از ۱۰
 • Twinfinite – امتیاز ۸ از ۱۰
 • Vandal – امتیاز ۷۲ از ۱۰۰
 • Metro GameCentral – امتیاز ۷۰ از ۱۰۰
 • Game Pressure – امتیاز ۷ از ۱۰
 • Telegraph – امتیاز ۶ از ۱۰
 • NME – امتیاز ۶۰ از ۱۰۰
 • Digital Trends – امتیاز ۶ از ۱۰


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما