روش‌های ارسال دیجی‌کالا؛ از ارسال فوری تا ارسال پستی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
روش‌های ارسال دیجی‌کالا

موقع خرید از دیجی‌کالا شاید به این موارد خیلی توجه نکرده باشید که روش‌های ارسال متفاوتی برای دریافت جنسی که خریداری می‌کنید وجود دارد. درواقع به انتخاب شما اجناس خریداری شده به ۸ روش می‌توانند ارسال شوند.ارسال فوری دیجی‌کالا یکی از محبوب‌ترین‌هاست چون سریع‌تر چیزی که می‌خواهید به دست‌تان می‌رسد اما به جز آن روش‌های دیگری هم وجود دارد که در این مطلب همه‌ی آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

روش‌های ارسال دیجی‌کالا

۱) ارسال با پست

این روش بیشتر به کار شهرهایی می‌آید که دور از مرکز استان هستند. هزینه ارسال پستی ۳۹ هزارتومان است اما این روش برای کالای سنگین و فوق سنگین و سوپرمارکتی فعال نمی‌شود. اگر عضو دیجی‌پلاس باشید ارسال رایگان دیجی‌کالا برایتان فعال می‌شود. مرسوله پستی به صورت میانگین ظرف ۵ روز به دستتان خواهد رسید. طبعا وقتی پای مرسوله پستی در میان است دیگر نمی‌توانید ارسال فوری دیجی‌کالا را انتخاب کنید. در این روش از ارسال با پست پیشتاز استفاده می‌شود و با کدپستی مرسوله می‌توانید آن را در سایت پست پیگیری کنید.

۲) روش‌های ارسال دیجی‌کالا: گنجه

احتمالا اولین سوال این است که گنجه دیجی‌کالا چیست؟ گنجه دیجی‌کالا در حال حاضر فقط در تهران فعال است. گنجه‌ها در حقیقت شبیه کمد‌هایی هستند که می‌توانید خودتان حضوری سراغشان بروید. کالاها شبیه ارسال پستی تقریبا بعد از ۵ روز در گنجه قرار می‌گیرند و بعد برای شما پیامکی می‌آید و بعد از آن ۲۴ ساعت فرصت دارید سراغ گنجه‌ای که خودتان انتخاب کرده‌اید بروید و مرسوله‌تان را بردارید. استفاده از گنجه برای کالاهای سوپرمارکتی و اقلام سنگین مقدور نیست.

۳) ارسال سریع سوپر مارکتی

خرید از سوپرمارکت آنلاین دیجی‌کالا در حال حاضر فقط در تهران و کرج میسر است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت لیست اقلام موجود در سوپرمارکت را ببینید. اما ارسال سریع سوپرمارکتی دیجی‌کالا چیست؟ ارسال سریع سوپرمارکتی در شرایطی فعالی می‌شود که محصول انتخابی شما از اقلام سوپرمارکتی باشد. هزینه‌ی ارسال سوپرمارکتی ۱۹ هزار تومان است که البته اگر عضو دیجی‌پلاس باشید این ارسال برایتان رایگان خواهد بود. ارسال سریع سوپرمارکتی دیجی‌کالا در همان روز انجام می‌شود.

۴) ارسال کالاهای بزرگ، سنگین و فوق سنگین

اگر از دیجی‌کالا یخچال یا ماشین لباسشویی یا هر کالای سنگینی خریداری می‌کنید احتمالا برایتان سوال است که هزینه باربری دیجی‌کالا در این موارد چقدر است. ارسال کالای سنگین دیجی‌کالا حدودا ۵ روز طول می‌کشد و هزینه‌ی ارسال کالاهای سنگین دیجی‌کالا برای آن‌ها که عضو دیجی‌پلاس هستند رایگان است. هزینه‌ی حمل کالاهای سنگین دیجی‌کالا تا طبقه‌ی سوم محاسبه شده و بین ۲۲ هزارتومان تا حداکثر ۱۴۴ هزارتومان متغیر است. هزینه‌ی ارسال کالاهای فوق سنگین دیجی‌کالا به آدرس و کالا بستگی دارد. اگر کالای شما جزو دسته‌ی سنگین و فوق سنگین باشد امکان پرداخت در محل وجود ندارد.

۵) ارسال امروز دیجی‌کالا

ارسال امروز یکی از جدید‌ترین روش‌های ارسال دیجی‌کالاست و البته فقط برای کالاهایی می‌توان از آن استفاده کرد که در انبار دیجی‌کالا موجود باشند. اگر سفارش را تا قبل از ساعت ۶ عصر هر روز ثبت کنید، همان روز کالا به دست‌تان می‌رسد و اگر بعد از ساعت ۶ عصر باشد روز بعد ارسال خواهد شد. ساکنان تهران و کرج با هزینه‌ی ۸۰ هزارتومان می‌توانند از ارسال همان روز برخوردار شوند. باز هم برای اعضای دیجی‌پلاس این شیوه هم رایگان است و البته برای کالاهای سنگین و فوق سنگین امکان‌پذیر نیست.

۶) ارسال عادی

ارسال عادی دیجی‌کالا چیست؟ این همان شیوه‌ای است که به صورت معمول از آن استفاده می‌شود و در همه‌ی شهرهای کشور فعال است. تفاوت ارسال عادی و پستی دیجی‌کالا در تعداد روز ارسال است که در ارسال عادی کمی کوتاهتر از ارسال پستی است و البته اینکه می‌توانید برای دریافت بسته‌تان بازه‌ی زمانی مورد نظرتان را انتخاب کنید وگرنه تفاوت ویژه‌ای ندارند. هزینه‌ی ارسال عادی هم درست مثل ارسال پستی ۳۹ هزارتومان است. بعد از ثبت سفارش شماره پیگیری دیجی‌کالا برایتان ثبت می‌شود که از طریق آن متوجه می‌شوید سفارش‌تان در چه مرحله‌ای است. ارسال عادی دیجی‌کالا حدودا ۴ روز طول می‌کشد.

۷) ارسال توسط فروشنده دیجی‌کالا

ارسال توسط فروشنده در دیجی‌کالا در همه‌ی شهرها فعال است. فروشنده البته با توجه به شهر و آدرس شما برای فرستادن مرسوله‌تان از روش پستی یا باربری یا پیک استفاده می‌کند و محوه ارسال توسط فروشنده دیجی‌کالا به یکی از این روش‌ها خواهد بود. ارسال توسط فروشنده البته در مورد کالاهای سوپر مارکتی صدق نمی‌کند. هزینه‌ی ارسال متفاوت است اما سقف آن ۷۰ هزارتومان خواهد بود. این تنها روشی است که مشترکان دیجی‌پلاس نمی‌توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند. ارسال به این روش حدود ۴ روز طول می‌کشد. شرایط ارسال توسط فروشنده دیجی‌کالا این است که کالا در انبار فروشنده موجود باشد.

۸) دریافت حضوری از دیجی‌کالا

برای دریافت حضوری دیجی‌کالا ۳۵۰ نقطه‌ی فعال در تهران و سایر شهرهای بزرگ وجود دارد. هزینه‌ی تحویل حضوری ۱۹ هزار ۹۰۰ تومان است. موقع ثبت سفارش کافی است ببینید کدام یک از مراکز به شما نزدیکتر است و همان را انتخاب کنید. اگر عضو دیجی‌پلاس باشید هزینه‌ی این روش رایگان است. از این روش نمی‌توانید برای کالاهای سوپرمارکتی و سنگین استفاده کنید. و البته اگر کالا ارسال فروشنده باشد طبعا این روش برای مرسوله‌تان فعال نخواهد شد.

شیوه‌های ارسال محصول در دیجی‌کالا


دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. رضا.

    سلام خسته نباشید.
    ببخشید من کالا رو از دیجیکالا سفارش دادم، با ارسال سریع. بعد میخواستم بپرسم که ارسال سریع با پست چند روز طول میکشه؟

  2. Amir

    سر وقت نمیاد بسته من قرار بود۱۶اسفند به دستم برسه ولی هنوز نیومده و تو مرحله خروج از مرکز پردازش مونده

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما