سرورهای Demon’s Souls به لطف شبیه‌ساز پلی‌استیشن ۳ دوباره آنلاین می‌شوند

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Demon's Souls

نرم‌افزار RPCS3 شبیه‌سازی برای اجرای بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۳ روی کامپیوتر است. این شبیه‌ساز در جدید‌ترین آپدیت خود قابلیت اجرای بازی به صورت آنلاین را هم اضافه کرده. این ویژگی به صورت آزمایشی به RPCS3 اضافه شده. یکی از بازی‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند «Demon’s Souls» است.

توسعه‌دهندگان شبیه‌ساز RPCS3 موفق شده‌اند برای شبکه‌ی اصلی آنلاین سونی (PSN) جایگزین خود را به نام RPCN ارائه دهند. البته با این آپدیت جدید تنها می‌توان بازی‌هایی که نوع اتصال‌شان «نظیر به نظیر» (Peer to peer) است را آنلاین بازی کرد. در روش مرسوم، بازی‌های آنلاین از نوع اتصال کلاینت و سرور استفاده می‌کنند؛ یعنی سازنده‌های یک یا چند سرور را در نظر می‌گیرند و بازی‌کننده‌ها با اتصال به سرور،‌ می‌توانند با همدیگر بازی کنند.

از طرفی دیگر بعضی بازی‌ها برای قابلیت‌های آنلاین خود، از روش P2P استفاده می‌کنند. در این روش اتصال، بازی‌کننده‌ها به طور مستقیم به یکدیگر وصل می‌شوند و نیازی به سرور مرکزی برای انجام محاسبات اصلی نیست. البته در این روش هم سرورهایی وجود دارند. وظیفه‌ی آن‌ها پیدا کردن بازی‌کننده‌های مناسب برای هم و اتصال آن‌ها به یکدیگر است و کار اصلی‌شان قبل از شروع بازی تمام می‌شود.

نمایی از بازی Demon's Souls

عکس‌های این مطلب همگی با کیفیت ۴K روی شبیه‌ساز RPCS3 گرفته شده‌اند.

تیم RPCS3 یک سرور خصوصی راه انداخته‌اند که می‌توان آدرس آن را در تنظیمات شبیه‌ساز وارد کرد. این سرور کار پیدا کردن و اتصال بازیکن‌ها به همدیگر را انجام می‌دهد و به کمک آن می‌توان Demon’s Souls را آنلاین بازی کرد. البته RPCN در حالت آزمایشی است و از آن انتظار ثبات بالایی نمی‌رود.

نرم‌افزار RPCS3 در سال ۲۰۱۲ عرضه شد. این شبیه‌ساز به مرور زمان پیشرفت‌های زیادی کرد، به طوری که حالا می‌توان به کمک آن بسیاری از بازی‌های سنگین پلی‌استیشن ۳ را اجرا کرد. از معروف‌ترین بازی‌های قابل بازی روی RPCS3 می‌توان به Demon’s Souls، متال گیر سالید ۴ و پرسونا ۵ اشاره کرد. اجرای برخی بازی‌ها با فریم‌ریت و وضوح تصویر بالاتر در شبیه‌ساز‌ها ممکن می‌شود و می‌توان این بازی‌ها را هم با کیفیت بالاتری روی شبیه‌ساز تجربه کرد. شبیه‌ساز RPCS3 حتی هشت سال بعد از عرضه‌اش هنوز در نسخه‌ی آلفا باقی مانده و نمی‌توان تمام بازی‌های پلی‌استیشن ۳ را با آن به‌خوبی اجرا کرد.

لازم به ذکر است برای اجرای بازی‌های سنگین روی RPCS3 به کامپیوتری بسیار قدرتمند نیاز است؛ زیرا شبیه‌سازی کنسولی مانند پلی‌استیشن ۳ بسیار پیچیده است و نیاز به قدرت سخت‌فزاری بسیار بالایی دارد. البته برای اجرای بازی‌های سبک‌تر نیاز به سخت‌افزار قوی نیست و می‌توان خیلی از بازی‌ها را با سخت‌افزار متوسط هم اجرا کرد.

نمایی از بازی Demon's Souls

دو سال پیش سرورهای رسمی بازی Demon’s Souls خاموش شدند و دیگر کسی نمی‌تواند به قابلیت‌های آنلاین بازی دسترسی داشته باشد. بعید می‌دانیم تعداد بازی‌کننده‌های آنلاین روی این شبیه‌ساز آن‌قدر زیاد شوند که بتوان به‌راحتی در هر زمان آنلاین آن را بازی کرد.

این روش بیش‌تر به درد خوش‌اقبال‌هایی می‌خورد که قصد دارند روی کامپیوتر‌های پرتوان خود، همراه با دوستان‌شان Demon’s Souls بازی کنند.

اگر قصد دارید دیمنز سولز را آنلاین بازی کنید، روش راحت‌تری هم وجود دارد. بازسازی Demon’s Souls برای کنسول پلی‌استیشن ۵ در راه است و می‌توان در آن نسخه، بازی را با کیفیتی خیلی بالاتر و به صورت آنلاین تجربه کرد.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما