دستینی ۲ با بسته‌ی الحاقی The Witch Queen به ریشه‌های خود بازمی‌گردد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
Destiny 2

ساواثون (Savathun) قرار است نقش اصلی را در دنیای دستینی ۲ (Destiny 2) بگیرد. بسته الحاقی ملکه‌ی جادوگر (The Witch Queen) حدود ۷ سال است که در حال ساخت است. حال در این بسته الحاقی بازیکنان در برابر ساواثون قرار خواهند گرفت. یک نیروی شیطانی که در داستان دستینی نقش بسیار مهمی را دارد.بانجی اطلاعات جدیدی از بسته الحاقی جدید بازی دستینی ۲ عرضه کرده است.

بسته الحاقی ملکه‌ی جادوگر تا الان بزرگترین بسته الحاقی بازی دستینی است. با این حال با عرضه این بسته الحاقی، بانجی به دوران اوج خود بازخواهد گشت. ملکه‌ی جادوگر ما شاهد ۵۰ سلاح، ۶ زره و تعدادی موارد جدید دیگر هستیم. داستان این بسته الحاقی نیز بر اساس تجربه بانجی در چند سال اخیر بوده و یک سبک محتوای بسیار خوبی دارد. مهم نیست که شما یک تازه کار باشید، یا یک بازیکن قدیمی تنها یک نکته را باید بدانید. اینکه ساواثون روشنایی را دزدیده و ملکه‌ی جادوگر در تلاش است تا این نور را بازگرداند. تا بتواند جلوی ساواثون و ارتش نامیرای خود را بگیرد.

مکان اصلی بخش داستانی، Savathun’s Throne World است. این سرزمین پر از اسرار مختلف و دروغ است. دشمنان موجود در این دنیا هم حاملان نور کندو (Hive Lightbearers) است. این موجودات با وجود جدید بودن حس آشنایی را به کاربران القا خواهند کرد. یک مبارز کندو می‌تواند مثل یک تایتان Void Sheild پرتاب کند. همینطور اینکه توانایی ایجاد Arc Lightning مانند یک وارلاک (Warlock) را دارد.

ملکه‌ی جادوگر دستینی 2

موارد جدیدی اضافه شده به دستینی ۲

نقشه این بسته الحاقی دارای باتلاق‌های بسیاری است. از طرفی دارای یک قصر بزرگ در میان است که قطعاً مرکز حملات بزرگ خواهد بود. در طول بخش داستانی ملکه‌ی جادوگر شما در دنیای Savathun’s Throne World گشته و رازهای آن را کشف خواهید کرد. بانجی تلاش کرده تا مانند قبل به سبک سیاهچال خود بازگردد و مراحل خاصی را طراحی کند. نکته جالب اینجاست که در مرحله‌ای بازیکنان با Caiatl همکاری می‌کنند. او در فصل‌های قبلی دشمن اصلی بازیکنان بود.

برخلاف گذشته بازیکنان نمی‌توانند به سرعت بخش داستانی را به اتمام برسانند. در اصل باید در هر مرحله فکر کنند و با دقت به پیش بروند. به دلیل اینکه ساواثون هر لحظه امکان دارد آن‌ها را فریب داده و مانع از پیشرفت در بازی بشود. بانجی به داستان ملکه‌ی جادوگر حالت سختی جدیدی اضافه کرده است. این حالت Legendary نام داشته و به طور کلی بازی‌ را سخت‌تر می‌کند. با اینحال جوایز نیز نزدیک دو برابر بیشتر از چیزی است که در فصل گذشته به بازیکنان داده می‌شد.

ملکه‌ی جادوگر دستینی 2

در این تصویر تعدادی از زره‌های جدید اضافه شده را مشاهده می‌کنید. به طور کلی در این بسته الحاقی موارد زیادی به بازی اضافه شده است.

یکی از شاخصه‌های دستینی قابلیت غارت (Loot) است. این بسته الحاقی جدیدی نیز دارای این قابلیت است. شما می‌توانید آیتم‌های مختلف را برداشته و از آن‌ها وسایل مختلف بسازید. یکی از سلاح‌هایی که اخیراً معرفی شد Glaive بود. شما می‌توانید آن را خودتان بسازید. این سلاح در اصل چندین کار مختلف را باهم انجام می‌دهد. برای مثال می‌تواند سپر یا یک سلاح پرتابی هم بشود. به همین علت است که از موارد دیگر جدا است. شما برای اینکه بتوانید به طرز بهینه از این سلاح استفاده کنید باید بسیار دقیق عمل کرده و در بهترین زمان از قابلیت‌های مختلف آن استفاده کنید.

در کنار این مورد چندین سلاح دیگر نیز به بازی اضافه شدند. برای مثال:

  • Grand Overture: یک سلاح به سبک Machine Gun بوده که تعداد زیادی ذرات ریز را به طرف دشمن پرتاب می‌کند.
  • Parasite: سلاحی که به سمت دشمنان کِرم پرتاب می‌کند. این کرم‌ها به ندرت آسیب بیشتری به دشمن خواهند زد.
  • Osteo Striga: این سلاح به طرف دشمنان خارهای سمی پرتاب می‌کند. همینطور اینکه مانند یک مسلسل نیز عمل خواهد کرد.

همینطور اینکه بانجی ۳ سطح مختلف از Glaive را طراحی کرده که به یکدیگر مرتبط هستند.

بخش مهیج ماجرا!

یکی از موارد جالب اضافه شده سیستم تهی ۳.۰ (Void 3.0) است. این نسخه جدید ۳.۰ به طور کامل سیستم تهی را از نو طراحی کرده است. حال تمام کاراکترها می‌توانند از نارنجک‌های Suppressor استفاده کنند. این مورد در برابر مبارزان کندو بسیار مؤثر خواهد بود. همینطور اینکه کاربرد زیادی در مبارزات تن به تن دارد.

به طور کلی سیستم ساختن (Crafting) در این بسته الحاقی تغییر کرده است. حال کاربران می‌توانند از روش‌های جدیدی برای باز کردن توانایی‌های مختلف و ساختن وسایل مختلف استفاده کنند. به وارلاک‌ها قابلیت جدیدی اضافه شده که اجازه می‌دهد یک شکاف ایجاد کنند. زمانی که این شکاف به دشمنان بخورد آن‌ها را ضعیف کرده و وارلاک راحت‌تر می‌تواند آن‌ها را از بین ببرد. نام این قابلیت فرزند خدایان قدیم (Child of the Old Gods) است. تایتان‌ها نیز قابلیتی به نام Bastion دریافت خواهند کرد. یک شاخصه جدید که به کاربر اجازه می‌دهد سپر خود را به زمین کوبیده و یک سد تهی (Void Barrier) ایجاد کند.

ملکه‌ی جادوگر

شخصیت‌های دیگر نیز در سال ۲۰۲۲ به مانند دو مورد بالا تغییر خواهند یافت. همینطور اینکه تغییرات مرتبط با داستان است. هر کلاس در بازی دو زره خاص جدید دریافت خواهند کرد. بانجی هنوز اطلاعات زیادی از این موارد منتشر نکرده است. با اینحال یکی ایستایی و دیگری متحرک خواهد بود. برای مثال Hoarfrost-Z برای تایتان‌ها جایگزین سد خواهد بود. وارلاک‌ها نیز یک دستکش جدید به نام Osmiomancy دریافت خواهند کرد که یک نارنجک Coldsnap اضافه در اختیارشان خواهد گذاشت. کلاس شکارچی (Hunter) نیز یک کلاه خود جدید به نام Blight Ranger دریافت خواهد کرد که ذراتی که سمتش پرتاب می‌شود را برگشت می‌دهد.

اینطور که به نظر می‌رسد وارلاک‌ها در بسته الحقی جدید بسیار قدرتمند خواهند شد. به دلیل اینکه موارد بسیاری به آن‌ها اضافه شده و بانجی قصد دارد تا افراد بیشتری از این کاراکتر استفاده کنند.

جمع بندی

بسته الحاقی ملکه‌ی جادوگر بازی دستینی ۲ قطعاً داستان جذابی خواهد داشت. این محتوای جدید چیزی است که طرفداران سال‌ها منتظرش بودند. همینطور اینکه این بسته الحاقی بزرگ‌ترین مورد از زمان Forsaken است. به همین دلیل است که حدود ۱ میلیون نفر آن را پیش خرید کرده‌اند. از لحاظ بصری نیز ملکه‌ی جادوگر به شدت زیباست. بانجی چندین به روزرسانی مختلف روی موتور بازی انجام داده تا از ری تریسینگ (Ray Tracing) و موارد مشابه پشتیبانی کند.

نیت هاوبیکر (Nate Hawbaker) مدیر بخش هنری در بانجی می‌گوید:

تمرکز ما در به روزرسانی راحت‌تر کردن کار طراحان بود. به این معنا که این افراد بتوانند سریع محتوای جدید را ساخته و به طور کامل آن را ارائه دهند. ما باور داریم که ملکه‌ی جادوگر بهترین جلوه‌های بصری را در مجموعه دستینی دارد. به این دلیل که ما تلاش بسیاری کردیم تا در این زمینه بازی را ارتقاء دهیم.

نکته اینجاست که در این مدت دستینی طرفداران بسیاری داشته است. این افراد از همان ابتدا پیگیر بازی بوده و به همین دلیل قطعاً از محتوای جدید لذت خواهند برد. مشکل اصلی بازیکنان جدید است. افرادی که برای اولین بار دستینی ۲ را تجربه کرده و تازه کار هستند. بانجی همواره در این زمینه مشکل داشته و همچنان این مشکل ادامه دارد. با این حال طبق چیزی که اعلام شده داستان جدید برای افراد تازه کار نیز جذاب خواهد بود. البته باید صبر کرد و دید که واکنش افراد مختلف به ملکه‌ی جادوگر چگونه خواهد بود.

دستینی ۲: ملکه‌ی جادوگر ۳ اسفند (۲۲ فوریه) برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ به همراه کامپیوتر و استیدیا عرضه خواهد شد.

در ادامه می‌توانید ویدیوی جدید منتشر شده از بسته‌ی الحاقی The Witch Queen دستینی ۲ را ببینید.

منبع: TheVerge.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. سهراب .م

    خیلی جالبه من پیش خرید کرده بودم فضاهاش جالبه سفینه خود این ملکه جادوگر مثل فیلم پرومتوئوسه

  2. سایت زوبی

    عالی بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما