جزئیات بازی Avowed ایکس‌باکس منتشر شد؛ نقش‌آفرینی محیط باز آبسیدین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
بازی Avowed

سال گذشته در یکی از رویدادهای ویژه‌ی مایکروسافت که برای نمایش بازی‌های کنسول‌های نسل بعدی ایکس‌باکس سری ایکس و اس برگزار شده بود، بازی نقش‌آفرینی جدید استودیو آبسیدین یعنی Avowed معرفی شد. اکنون منابع آگاهی درباره‌ی وضعیت بازی و بعضی از ویژگی‌های احتمالی آن سخن گفته‌اند.

چند روز پیش، جز کوردن (Jez Corden) از سایت Windows Central گزارش کاملی را از این بازی منتشر کرد و درباره‌ی آن سخن گفت. اگرچه نمی‌توانیم این سخنان را صد در صد واقعی بخوانیم اما او در گذشته نشان داده است که در رابطه با ایکس‌باکس منابع خوب و نسبتا معتبری دارد.

تاکنون فقط یک نمایش رسمی از بازی Avowed مشاهده کرده‌ایم که یک تریلر از پیش رندر شده‌ی سی‌جی‌آی (CGI یا همان گرافیک رایانه‌ای) بود. این اثر در جهان بازی Pillars of Eternity که با نام «دنیای ابدیت» (World of Eternity) شناخته می‌شود، جریان دارد و زاویه‌ی دوربین اول شخص آن بسیار به بازی The Outer Worlds شبیه است.

طبق این گزارش، منابع آگاه بیان کرده‌اند که توسعه‌ی بازی از وضعیت پیش‌تولید به وضعیت قابل‌ بازی آلفا تغییر پیدا کرده است. به نظر می‌رسد که آبسیدین در حالی روی نسخه‌های اولیه بازی کار می‌کند که قصد دارد بسیاری از مکانیک‌ها و عناصر اصلی گیم‌پلی را در آن تعبیه کند.

Avowed

با توجه به این اطلاعات، بازی Avowed با نسخه‌ی بهبودیافته‌ی موتور بازی‌سازی بازی The Outer Worlds ساخته شده است و مبارزات اول شخص و سیستم روایی و اکتشاف عمیق بازی‌های نقش‌آفرینی دارد. این منبع ادعا می‌کند که کلاس‌های مختلفی در بازی وجود دارند که به نظر الهام‌هایی از سیستم مبارزه با دو دست در اسکایریم هم گرفته شده است. شما می‌توانید دو خنجر در دست داشته باشید یا از کمان استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ترکیبی از شمشیر و جادو استفاده کنید یا با دو دست خود از جادو بهره ببرید که این برای استفاده از برخی از طلسم‌ها و توانایی‌های قوی‌تر بازی لازم است. همچنین اشاره‌هایی هم به وجود انیمیشن‌های زیاد برای حرکات‌ دست برای اجرا طلسم‌ها انجام شده است. چیزی که در نمایش رسمی بازی هم شاهد آن بودیم.

همان‌طور که انتظار داشتیم، بازی Avowed المان‌های زیادی را به‌خصوص در رابطه با جادو از بازی Pillars of Eternity قرض گرفته است و شما فهرست زیادی از جادوهای قدرتمند و مختلف را خواهید داشت. طبیعی است که کلاس جنگجو از حملات فیزیکی قدرتمندتری برخوردار است در حالی که در مقابل جادوگران طیف زیادی از طلسم‌ها را در اختیار دارند که می‌توانند شیوه‌ی مبارزات خود را به این طریق ترسیم کنند.

همچنین المان‌های بازی‌های نقش‌آفرینی کامپیوتری کلاسیک هم در Avowed نقش زیادی دارند و این در شرایطی است که مبارزات اکشن محوری را هم شاهد هستیم. جز کوردن بیان می‌کند که فکر می‌کند طرفداران The Outer Worlds هم به‌صورت ویژه از این بازی هیجان‌زده شوند.

با این حال، او می‌گوید که اگر The Outer Worlds یک بازی نقش‌آفرینی در سبک و سیاق فال‌اوت است، Avowed بدون شک برداشتی از الدر اسکرولز به حساب می‌آید. مبارزات با دو دست و دوربین اول شخص از شباهت‌های غیرقابل‌انکار آن‌ها است اما تفاوت‌های آشکاری هم در اسناد و نسخه‌های اولیه بازی وجود دارد.

کوردن ادعا می‌کند که در مقایسه با اسکایریم و آبلیوین بازی Avowed یک بازی بسیار رنگارنگ‌تر است و او را بیشتر به یاد محیط بازی The Outer Worlds می‌اندازد. قارچ‌های درخشان درون غار، جنگل‌های سرسبز مملو از گیاهان غول‌پیکر و معابد پرنور که مقبره‌های آلوده به اسکلت در آن فراوان دیده می‌شود، همگی در این بازی وجود دارند. البته این هم در نوع خود جالب است چراکه تریلر رسمی بازی لحنی بسیار تیره‌تر داشته است و کمتر این جنبه‌های دنیای بازی را نشان داده بود.

بازی Pillars of Eternity با توجه به قابلیتی مثل شنا کردن تعامل با محیط جدی‌تر The Outer Worlds بود. طبق این گزارش به نظر می‌رسد که Avowed هم همین مسیر را دنبال کرده است. تخریب‌پذیری جنبه‌هایی از محیط با استفاده از مشعل‌ها یا جادوهای متکی بر آتش در این اثر وجود خواهد داشت. طلسم‌های آتش هم می‌توانند زبانه بکشند و به سقف و دیوارها هم برسند.

بازی Avowed

جز کوردن می‌گوید که چیزی که از بازی دیده است متعلق به وضعیت پیش از آلفا این اثر بوده و جنبه‌هایی مثل نورپردازی و بافت‌های گرافیکی در آن به‌صورت کامل تعبیه نشده بود. اگرچه هنوز بازی در این مرحله از توسعه‌ی خود قرار دارد اما طبق ادعای او به‌خوبی قابل بازی بوده و وضع خوبی داشته است.

او در ادامه‌ی صحبت‌هایش اشاره می‌کند که به شکل دقیق نمی‌داند داستان و طرح‌های آن چه مسیری را دنبال خواهند کرد و فقط می‌تواند گمانه‌زنی کند. او مطمئن نیست که دنیای بازی محیطی کاملا جهان آزاد همچون سری الدر اسکرولز خواهد داشت یا مثل The Outer Worlds از محیطی با مرکزیت یک هاب که به مناطق بزرگ‌تر و دخمه‌های مختلف ارتباط دارد، پشتیبانی خواهد کرد. با این حال، او گمانه‌زنی می‌کند که دومی احتمال بیشتری داشته باشد. با این حال، برخی از آگهی‌های شغلی هم به محیط کاملا جهان آزاد اشاره کرده‌اند که خلاف این گمانه‌زنی است. به‌صورت کلی او با توجه به چیزی که از بازی Avowed دیده است، آن را بیشتر شبیه یک نقش‌آفرینی کلاسیک با المان‌های The Outer Worlds و البته جهان فانتزی قرون وسطایی دانسته است.

در نهایت کوردن حدس می‌زند که بازی Avowed در زمان رویداد E3 سال آینده به وضعیت کاملا قابل بازی دست پیدا کند. با توجه با این اطلاعات، ممکن است حتی تریلر جدیدی را از این اثر در مراسم گیم اواردز امسال ببینیم. با در نظر گرفتن این اطلاعات و همچنین تریلر رسمی بازی که سال گذشته منتشر شد، بسیار برای این اثر هیجان‌زده هستیم.

بازی Avowed قرار است به‌صورت انحصاری برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس سری ایکس/ اس و البته کامپیوترهای شخصی منتشر شود. تاریخ عرضه‌ی بازی مشخص نشده است اما این احتمال وجود دارد که در سال ۲۰۲۳ بتوانیم آن را تجربه کنیم.

منبع: Windows Central

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما