مارول می‌خواهد دکتر استرنج را به قوی‌ترین انتقام‌جو تبدیل کند

۱۸ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
دکتر استرنج

آیا استفن استرنج می‌تواند قدرتمندترین انتقام‌جوی دنیای سینمایی مارول در فیلم «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی» باشد؟

به نظر می‌رسد مارول می‌خواهد شرایط تبدیل دکتر استرنج به قدرتمندترین انتقام‌جو را فراهم کند. از زمانی که انتقام‌جویان برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ گرد هم آمدند، طرفداران همیشه درباره‌ی این صحبت می‌کنند که چه کسی قوی‌ترین انتقام‌جو است.

اسکارلت ویچ شخصیت محبوب کوین فایگی است و پس از وقایع سریال وانداویژن، او از همیشه قوی‌تر به نظر می‌رسد اما کاپیتان مارول هم آن‌قدر قوی است که نیمه‌ی دوم فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی کاملا در اختیار او بود. یکی دیگر از گزینه‌ها برای تصاحب عنوان قوی‌ترین انتقام‌جو، دکتر استرنج است. او یکی از ابرقهرمانان بزرگ دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود، چرا که توسط انشنت وان در زمینه هنرهای عرفانی آموزش دیده و بارها و بارها نبوغ خود را اثبات کرده است اما خیلی از افراد او را قوی‌ترین شخص گروه نمی‌دانند.

او می‌تواند به واسطه فیلم آینده، جایگاه خود را تعیین کند. توانایی احضار آبجو و انتقال قهرمانان از مکانی به مکان دیگر، عالی است اما او هنوز جانشین واقعی انشنت وان به حساب نمی‌آید. دکتر استرنج این فرصت را دارد تا خود را به‌عنوان جادوگر عالی رتبه مارول معرفی کند. راه‌های زیادی وجود دارد تا او بتواند مهارت‌های خود را نشان دهد، از جمله مبارزه با مرگ و جاودانه شدن و فراخواندن ویشانتی.

هر یک از این‌ها می‌تواند استرنج را بالاتر و قوی‌تر از سایر انتقام‌جویان قرار دهد و مارول هنم سرنخ‌هایی ارائه داده که از این موضوع پشتیبانی می‌کند. به گفته‌ی نویسنده فیلم آینده دکتر استرنج، مایکل والدرون، شخصیت بندیکت کامبربچ در این دنباله در اوج قدرت خود خواهد بود. همچنان صحبت‌ها درباره‌ی این که او قوی‌ترین است یا خیر، ادامه خواهد داشت اما به هر حال، او در فیلم دکتر استرنج، تمامی قدرت خود را مانند آن‌چه در کمیک‌بوک‌ها دیده‌ایم، نمایش می‌دهد.

دکتر استرنج

پتانسیل‌های دکتر استرنج باعث می‌شود تا شاهد فیلم جذابی در آینده و با طیف وسیعی از مهارت‌ها باشیم. استرنج گویا هنوز چشم آگاموتو را در اختیار دارد اما دیگر سنگ زمان را در کنار خود ندارد. او پیش از این در فیلم قبلی خود و در نبرد مقابل تانوس از سنگ زمان بهره برده بود. با نبود سنگ زمان که یکی از سلاح‌های اصلی او بود، از نظر منطقی استرنج باید در فیلم آینده، ضعیف‌تر باشد ولی با توجه به سخنان گفته‌شده درباره‌ی قدرت او در آینده مارول، باید منتظر اتفاق مهمی در سرنوشت این جادوگر باشیم. با توجه به وقایع سریال‌های لوکی و وانداویژن، به نظر می‌رسد که استرنج اشتباهات دیگر انتقام‌جویان را در فیلم بعدی جبران کند. این‌ها فعلا مشخص نیست تا زمانی که ببینیم او تا زمان حضور بعدی خود در مارول، تا چه حد مهارت‌های خود را تقویت کرده است.

سخنان والدرون را می‌توان اثباتی بر این قضیه دانست که کوین فایگی، استرنج را فردی کلیدی در فاز ۴ مارول و بعد از آن می‌داند و او ارزش این را دارد که هر چه بیشتر با عناصر اصلی مجموعه درگیر شود. با ظهور کنگ فاتح، تمامی صحبت‌های بالا منطقی به نظر می‌رسد، چرا که شخصی باید با او مقابله کند. پس از فصل اول سریال لوکی، در حال حاضر، تعداد زیادی از نسخه‌های کنگ وجود دارند که آماده ایجاد مشکل برای چندجهانی هستند و تمامی این نسخه‌ها به مراتب درک بهتری از دکتر استرنج نسبت به مکانیزم چندجهانی دارند. استرنج باید در اوج قدرت خود باشد تا بتواند با کنگ رودررو شود.

افزایش قدرت دکتر استرنج در دنیای سینمایی مارول برای بعضی‌ها خبر خوبی نیست. با وجود قدرت یافتن یک جادوگر عالی‌رتبه، تعدادی کمی از افراد شرور می‌توانند زمین را با تهدیدی جدی مواجه کنند. برای این که چنین مسئله‌ای پیش نیاید، شاید مارول، کاپیتان مارول را در رأس قهرمانان خود قرار دهد. همان‌طور که قبلا گفته شد، کارول دانورز با بازی بری لارسون بسیار قدرتمند است. او را خیلی کم‌تر در برنامه‌های مارول دیده‌ایم و ظاهرا برای کمک به سیارات دیگر، در آنجا حضور دارد. اگر دکتر استفن استرنج هم به سطح قدرت کاپیتان مارول برسد، شاید هر بار که یک شرور جدید اقدام به تخریب سیارات مختلف کند، او هم مجبور شود در واقعیت‌ها و سیارات دیگر حاضر شود.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar محمد عرفان صادقی

  ثور قوی ترینه و اینکه توی ثور عشق و تندر مارول میگه قراره توی نهایت قدرتشه ممکنه رون کینگ ثور بیاد یا اینکه ممکنه شاهکار بزرگی داشته باشه

 2. Avatar اران

  فقط مرد آهنی.اون کل جهان هستی رو نجات داد

 3. Avatar Capitan Marvell

  قوی ترین انتقام جو کاپیتان ماروله همه میدونن، همه

 4. Avatar نویان

  لوکی بهترین انتقام جو هستش به خاطر این ک نامیرا هست و هر چقد بمیره دوباره زنده میشه ولی از نظر خودم ناتاشا رومانوف همون بلک ویدو بهترینشون هستش

  1. Avatar Fatemeh

   لوکی نامیرا نیست ، مارول یه جوری برنامه ریزی میکنه که دوباره دیده بشه بعدم لوکی نقش شرور داره بهش نمیگن انتقام جو

 5. Avatar سهراب

  ثور قوی ترین انتقام جو هست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه