۳ نشانه که از مبهم بودن وضعیت اپل واچ سری ۷ خبر می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
اپل واچ سری 7

شب گذشته اپل از اپل واچ سری ۷ رونمایی کرد ولی تاریخ عرضه‌ی آن اعلام نشد. این شرکت فقط اعلام کرده که این ساعت هوشمند در پاییز امسال راهی بازار می‌شود و هنوز نمی‌دانیم که از همان ابتدا به صورت گسترده به دست کاربران می‌رسد یا اینکه حداقل برای مدتی عرضه‌ی آن محدود خواهد بود. در سایت اپل و البته خود مراسم دیشب نشانه‌های زیادی مبنی بر مشخص نبودن تاریخ عرضه‌ی این ساعت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

۱. مقایسه نشدن با مدل‌های قدیمی

اپل واچ سری 7

اول از همه باید بگوییم که اپل جدیدترین ساعت هوشمند خود را به صفحه‌ی مقایسه در سایت خود اضافه نکرده است. در این صفحه از بین مدل‌های جدید فقط شاهد نسل ششم و مدل SE اپل واچ هستیم. بنابراین در این قسمت نمی‌توانیم تمام جزئیات مربوط به نسل هفتم اپل واچ را مشاهده کنیم.

۲. عدم ارائه‌ی مشخصات سخت‌افزاری

در کنار نبودن نام این ساعت در صفحه‌ی مربوط به مقایسه، در سایت اپل هیچ اثری از مشخصات سخت‌افزاری اپل واچ سری ۷ دیده نمی‌شود. کاربران با مراجعه به این سایت به مشخصات تمام محصولات معرفی شده در مراسم دیشب دسترسی دارند ولی در این میان خبری از مشخصات اپل واچ جدید نیست. به عنوان مثال حتی نام چیپست به کار رفته در این ساعت هم اعلام نشده است. طی سال‌های گذشته اپل در جریان معرفی ساعت‌های هوشمند، اطلاعات زیادی در مورد چیپست موجود در اپل واچ ارائه می‌داد ولی دیشب چنین کاری انجام نشد. همچنین از مشخصات دقیق نمایشگر این ساعت هم خبر نداریم.

اپل واچ سری 7

به عنوان مثال نمی‌دانیم که این ساعت چقدر وزن دارد، تا چه حد ضخیم است یا از نظر سخت‌افزاری نسبت به نسل قبلی با چه تغییراتی روبرو شده است. تمام این نشانه‌ها خبر از عدم قطعیت برای مشخصات نهایی این ساعت خبر می‌دهند.

۳. این ساعت در مراسم دیشب به طور واضح روی دست مدیران دیده نشد

در مراسم دیشب هیچکدام از مدیران اپل به طور واضح از اپل واچ سری ۷ استفاده نمی‌کردند. این در حالی است که در مراسم سال گذشته می‌توانستید نسل ششم اپل واچ را روی مچ دست مدیران این شرکت ببینید. حتی روی مچ دست تیم کوک هم اپل واچ سری ۷ قرار نداشت و بلکه شاهد اپل واچ ۶ با رنگ آبی‌رنگ بودیم. در ویدیوی این مراسم می‌توانید ببینید که این مدیران نسل ششم واچ را به مچ دست خود بسته‌اند.

در انتهای مراسم برخی از بازیگران در کلیپ‌های به نمایش در آمده با این ساعت دیده شدند ولی شاید با استفاده از جلوه‌های ویژه این کار صورت گرفته باشد. جف ویلیامز هم وقتی با انگشت به مچ دست خود اشاره کرد که گویی از اپل واچ سری ۷ استفاده می‌کند، اما در این زمینه با اطمینان نمی‌توانیم صحبت کنیم.

اپل واچ سری 7

خود اپل می‌گوید نمایشگر اپل واچ سری ۷ در محیط بیرونی حدود ۷۰ درصد روشنایی بیشتری دارد و به نظر می‌رسد ساعت قرار گرفته روی مچ دست جف ویلیامز همان اپل واچ ۶ است که فقط یک بند جدید برای آن استفاده شده است. از طرف دیگر شاید هم فقط ماکت اپل واچ سری ۷ را به دست خود بسته و به همین خاطر محتوای نمایشگر آن قابل رویت نیست.

نرم‌افزار، تنها بخش بدون ابهام اپل واچ جدید

اپل‌ واچ‌‌ سری‌‌ 7

اپل دیشب توضیحات زیادی را در مورد watchOS 8 ارائه داد که برای نمایشگرهای بزرگ‌تر اپل واچ سری ۷ بهینه‌سازی شده است. بیشتر نکات مبهم در مورد سخت‌افزار این ساعت است ولی از نظر نرم‌افزار ابهامی وجود ندارد. اگر اپل در دقیقه‌ی ۹۰ طراحی اپل واچ سری ۷ را تغییر داده و به جای نمایشگر تخت از نمایشگر خمیده استفاده کرده، این تغییر تاثیری بر نرم‌افزار ندارد.

آیا طراحی تغییر کرده است؟

اپل‌ واچ‌‌ سری‌‌ 7

طی ماه‌های گذشته گزارش‌ها و رندرهای زیادی در مورد طراحی جدید اپل واچ سری ۷ منتشر شد که بیشتر آن‌ها از تخت بودن لبه‌ها خبر می‌دادند. حتی معتبرترین منابع و افشاگران هم این موضوع را تایید کردند. در این میان، طی یک ماه گذشته گزارش‌های زیادی در مورد مشکلات تولید نسل جدید اپل واچ منتشر شده و بنابراین احتمال تغییر طراحی اپل واچ در روزهای گذشته یا استفاده از یک طرح جایگزین وجود دارد.

سخن آخر

روی هم رفته وضعیت اپل واچ‌ سری‌ ۷ به هیچ عنوان عادی نیست. اما مهم‌ترین سوال در مورد تاریخ عرضه‌ی این ساعت است و هنوز نمی‌دانیم که اپل چه زمانی جدیدترین ساعت هوشمند خود را راهی بازار می‌کند.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما