Doom بعد از دو دهه دوباره زنده می‌شود

۲۷ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
DOOM 1995

«جان رومرو» (John Romero) که یکی از اعضای کلیدی در ساخت اولین نسخه از مجموعه بازی‌های Doom در سال ۱۹۹۵ بود، به‌تازگی یک نقشه‌ی جدید برای این بازی عرضه کرده است.

جان رومرو یکی از خالقان بازی Doom در سال ۱۹۹۵، بعد از بیست سال نقشه‌ی جدیدی برای این عنوان عرضه کرد.

جان رومرو بعد از عرضه‌ی بازی Doom در سال ۱۹۹۵ دیگر نقشه‌ای برای این بازی عرضه نکرد. او به‌تازگی تصمیم گرفت که بار دیگر به سراغ این بازی برود و نقشه‌ای جدید برای آن منتشر کند. او نام نقشه‌ی جدید را (Tech Gone Bad) گذاشته است. این نقشه باعث می‌شود تصاویری که پس از به پایان رساندن مرحله‌ی اول به نمایش در می‌آمد تغییر کنند.

اگر خودتان را یک بازی‌کننده‌ی حرفه‌ای می‌دانید، این مرحله‌ی جدید قطعا مورد توجه شما قرار می‌گیرد. رومرو نه تنها با بازی Doom به‌خوبی آشنایی دارد، بلکه با استفاده از ۲۱ سال تجربه‌ی خودش مرحله‌ای را تولید کرده که از بسیاری مودهایی که تاکنون توسط افراد غیر حرفه‌ای تولید شده‌اند، بهتر است.

John Remero

جان رومرو یکی از خالقان بازی Doom در سال ۱۹۹۵

برای استفاده از این نقشه‌ی جدید باید تمام مضامین غیر رسمی دیگری که روی این بازی نصب کرده‌اید را حذف کنید. رومرو به این موضوع اشاره کرده که بازی‌کننده‌ها باید خودشان را برای تجربه‌ی دوباره‌ی این بازی آماده کنند. به همین دلیل احتمال دارد که او بخواهد نقشه‌های جدیدی برای بازی Doom و Doom II یا بازی‌های دیگر عرضه کند.

بسیاری از کاربران امیدوارند که مضامین بیشتری برای بازی Doom عرضه شود یا ابزار حرفه‌ای‌تری برای ویرایش مراحل این بازی در اختیار داشته باشند. اینکه جان رومرو بعد از ۲۰ سال مضامین بیشتری برای عنوان Doom عرضه ‌می‌کند، یک اتفاق هیجان انگیز به شمار می‌رود.

البته جدیدترین نسخه از مجموعه بازی‌های Doom هم در دست ساخت قرار دارد که قرار است در سال ۲۰۱۶ راهی بازار شود.

‌‌‌‌‌‌

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar آندروید

    ارزش نداره اصلا