دایینگ لایت ۲ در یک ماه بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته است

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Dying Light 2

بازی دایینگ لایت ۲ (Dying Light 2) در اولین ماه عرضه خود بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته است. شرکت سازنده این بازی به نام تکلند (Techland) در آخرین بیانیه خود از این آمار رونمایی کرده است.

بازی دایینگ لایت ۲ در سبک اول شخص و جهان باز است. همینطور اینکه عنصر اکشن در این بازی به شدت اهمیت داشته و تا حدی می‌توان آن را از دسته شوترها هم در نظر گرفت. این عنوان برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ به همراه کامپیوتر شخصی عرضه شد. نسخه نینتندو سوییچ دایینگ لایت ۲ تنها از راه گیمینگ ابری (Cloud Gaming) در دسترس بوده که با توجه به قدرت پردازشی سوییچ کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

به طور کلی روند ساخت بازی دایینگ لایت ۲ بسیار طولانی شد. با توجه به مشکلاتی که در میانه راه برای این عنوان پیش آمد، باعث شد تا چندین سال ساخت آن طول بکشد. حتی نام این بازی نیز در میانه راه تغییر کرده و بخش «انسان بمان (Stay Human)» به آن اضافه شد. سپس زمان عرضه که رسید انتظارات از این عنوان به شدت زیاد بود. با این حال دایینگ لایت ۲ عرضه چندان خوبی نیز نداشت. بازی از همان ابتدا دارای باگ‌های بسیاری بود و به طور کلی تجربه خوبی را به کاربران ارائه نداد.

دایینگ لایت 2 فروش

تمرکز تیم سازنده به شدت روی سیستم پارکور در این بازی بوده است.

تکلند از همان ابتدای عرضه به فکر بهبود این بازی افتاده و مدام روی آن کار می‌کند. در این مدت نیز این بازی پیشرفت بسیار زیادی داشته است. در حال حاضر نیز دایینگ لایت ۲ از لحاظ عملکردی دارای وضعیت خوبی است و ارزش خرید دارد. نکته مهم در مورد فروش اولیه این بازی سبک خاص و گستردگی آن بود. چیزی که در عناوین دیگر مشاهده نمی‌شود.

دایینگ لایت ۱ نیز بیش از ۲۰ میلیون نسخه فروش داشته است! شرکت سازنده اعلام کرد که موفقیت عناوین دایینگ لایت به دلیل تجربه خاصی است که در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این حرف نیز تا حد زیادی درست است. ترکیب پارکور و اکشن به همراه عنصر ترسناک در این بازی باعث شده تا هیجان آن چندین برابر شود. شرکت سازنده نیز دست از پشتیبانی بر نداشته و قرار است در هفته‌های آینده از چندین مورد جدید در این بازی رونمایی کند.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما