برگزاری رویداد E3 2023 لغو شد؛ آیا E3 کاملا نابود شده است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
نمایشگاه E3

در حالی که سال گذشته، «انجمن نرم‌افزارهای سرگرمی» (Entertainment Software Association یا به‌صورت مخفف ESA) با اطمینان از برگزاری رویداد E3 در سال ۲۰۲۳ خبر داد، اکنون که فقط چند ماه تا زمان همیشگی برگزاری آن فاصله داریم، ESA به‌صورت رسمی اعلام کرده است که E3 2023 هم همچون سال گذشته برگزار نخواهد شد.

در حالی که قرار بود پس از ۴ سال، این رویداد دوباره به‌صورت حضوری در لس‌آنجلس برگزار شود، پس از اینکه شرکت‌هایی مثل یوبی‌سافت، سِگا و تنسنت هم به شرکت‌های بزرگ سونی، مایکروسافت و نینتندو پیوستند و اعلام کردند که در رویداد E3 حضور نخواهند داشت، انتظار می‌رفت که برگزاری این مراسم لغو شود.

نمایشگاه E3

کایل مارسدن-کیش (Kyle Marsden-Kish)، معاون بخش گیمینگ شرکت ReedPop که یکی برگزارکننده‌های مراسم این دوره بود، در بیانیه‌ی جدید خبری خود گفت: «به دلیل تمام تلاشی که ما و شرکایمان برای برگزاری این رویداد انجام داده بودیم، این یک تصمیم دشوار بود اما باید آنچه را که برای صنعت و E3 مناسب است، انجام دهیم. ما می‌دانیم و درک می‌کنیم که شرکت‌های علاقه‌مند نتوانسته‌اند دموهای قابل‌بازی را برای این رویداد در تابستان امسال آماده کنند. برای افرادی که به E3 2023 متعهد بوده‌اند، متأسفیم که نمی‌توانیم نمایشی که شایسته آن هستید را به نمایش بگذاریم.»

اگرچه به نظر می‌رسد که دیگر E3 ‌ مرده است و به دوران سابق و اوج خود برنخواهد گشت، ReedPop و ESA در بیانیه‌ی خود اعلام کردند که با همدیگر روی برگزاری رویدادهای آینده و بعدی E3 کار خواهند کرد. IGN روز سه‌شنبه گذشته گزارش داد که تعدادی از ناشران بزرگ از این رویداد عقب‌نشینی کرده‌اند و دیگران درباره‌ی مشارکت در این رویداد تردید دارند. در روز پنج‌شنبه، IGN گزارش داد که طبق گزارش‌ها، برگزارکنندگان E3 به اعضا گفته‌اند که E3 2023 به‌سادگی علاقه‌مندی لازم را برای اجرای به‌گونه‌ای که اندازه، قدرت و تأثیر صنعت ما را به نمایش بگذارد، جلب نکرده است.

نمایشگاه E3

استنلی پیر-لوییس (Stanley Pierre-Louis)، رئیس و مدیرعامل ESA، در همین خصوص با سایت GameIndustry.biz  گفت‌وگویی انجام داده است. او در پاسخ به سؤالی که «آیا احساس می‌کنید که اعضای شما (شرکت‌های همکار) دیگر این رویداد را نمی‌خواهند؟»، بیان کرد: «ما همیشه اعضای خود را در تصمیم‌گیری‌های راهبُردی از جمله تصمیمات مربوط به E3 درگیر کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که اولویت‌های آن‌ها را هنگام برنامه‌ریزی رویدادها یا برنامه‌ها در نظر می‌گیریم. ما مطمئناً این کار را اینجا هم انجام داده‌ایم. ما تمام تلاش خود را برای انجام تغییرات انجام داده‌ایم اما در نهایت شرکت‌ها تصمیمات تجاری و بازاریابی فردی خود را می‌گیرند. این یک چشم‌انداز در حال تکامل است و ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این نیازها را برآورده می‌کنیم.»

رئیس ESA درباره‌ی احتمال برگزاری E3 در سال ۲۰۲۴ گفت: «ما متعهد به ارائه یک پلتفرم صنعتی برای بازاریابی و گردهمایی هستیم اما می‌خواهیم مطمئن شویم که تعادل مناسبی را پیدا می‌کنیم که نیازهای صنعت را برآورده می‌کند. ما مطمئناً گوش می‌دهیم و مطمئن می‌شویم که هر چیزی را که می‌خواهیم ارائه دهیم، آن نیازها را برآورده می‌کند و در آن زمان اخبار بیشتری برای به اشتراک گذاشتن خواهیم داشت.»

او در پایان در خصوص تغییرات احتمالی ساختار E3 در صورت بازگشت در سال‌های بعد گفت: « ESAتقریباً ۳۰ سال است که از این صنعت در ایالات متحده دفاع می‌کند. E3 برای بسیاری از آن سال‌ها فعال بوده است. این یک عنصر اساسی از آنچه ما برای صنعت فراهم می‌کنیم، محسوب می‌شود. مطمئناً این یکی از چیزهایی است که ما برای صنعت ارائه می‌کنیم که شامل کارهای مهم حمایتی هم می‌شود اما ما واقعاً مشتاقانه منتظریم تا صنعت را گرد هم آوریم تا نوآوری‌های باورنکردنی و کارهای خلاقانه‌ای را که تولید کرده‌ایم، به نمایش بگذاریم.»

نمایشگاه E3

این سومین باری است که در سال‌‌های اخیر برگزاری رویداد E3‌ لغو می‌شود. آخرین باری که این رویداد قدیمی به‌صورت حضوری برگزار شد، E3 2019 بود. سپس E3 2020 به خاطر شیوع کرونا لغو شد. شرکت‌های بازی در آن سال رویدادهای خود را طی چند ماه به‌صورت دیجیتالی برگزار کردند. یک سال بعد در E3 2021 این رویداد بازگشت اما این بار در قالب جدیدی که کاملاً به‌صورت دیجیتالی انجام شد. ESA قصد داشت E3 2022‌ را به هر دو صورت حضوری و دیجیتالی برگزار کند که هر دو در نهایت لغو شد.

در این سال‌های اخیر، جف کیلی (Geoff Keighley) که بسیاری او را به واسطه‌ی برگزاری سالیانه‌ی رویداد گیم اواردز می‌شناسند، در تابستان با برگزاری رویداد جشن بازی تابستانی (Summer Game Fest) سعی کرده جایگزینی برای E3 خلق کند و به همین طریق توجه بسیاری از ناشرها و توسعه‌دهندگان مختلف را هم به خود جلب کرده است.

منبع: Polygon


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما