الکترونیک آرتز از پایان کار سری مسابقه‌ای Project Cars خبر داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سری Project Cars

کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به تازگی از پایان کار سری بازی‌های مسابقه‌ای Project Cars خبر داده است.

در بیانیه‌ای که اخیرا منتشر شده، این ناشر بازی‌های ویدیویی همچنین اعلام کرده که کارکنان استودیو‌ی سازنده‌ی این مجموعه یعنی Slightly Mad در صورت امکان روی توسعه‌ی دیگر بازی‌های ورزشی (EA Sports) و مسابقه‌ای الکترونیک آرتز مشغول خواهند شد. Slightly Mad در نوامبر ۲۰۱۹ به مبلغ ۳۰ میلیون دلار توسط استودیوی کدمسترز (Codemasters) خریداری شد و به عنوان بخشی از این معامله، کدمسترز حقوق آی‌پی Project Cars را برای خود کرد. در ادامه کدمسترز در سال ۲۰۲۱ توسط الکترونیک آرتز خریداری شد و تمامی آی‌پی‌های آن به این کمپانی واگذار شد. در بیانیه‌ی الکترونیک آرتز آمده است:

پس از ارزیابی نسخه‌ی بعدی سری Project Cars و بررسی پتانسیل رشد بلندمدت آن، ما تصمیم گرفتیم تا سرمایه‌گذاری بیشتر روی این مجموعه را متوقف کنیم. تصمیم‌‌هایی مانند این بسیار سخت هستند، اما به ما اجازه می‌دهند تا تمرکز خود را روی زمینه‌هایی بگذاریم که معتقدیم بهترین فرصت‌ها را برای ایجاد بازی‌هایی که طرفداران آن‌ها را دوست خواهند داشت، فراهم می‌کنند.

ما بر نقاط قوت خود در ساخت بازی‌های مسابقه‌ای و تجربیات جهان باز تمرکز می‌کنیم و آی‌پی‌های خود را گسترش می‌دهیم تا با خدمات سرویس محور که جوامع را درگیر می‌کند، بیشتر به سمت ارتباط و اجتماعی شدن حرکت کنند. بازی‌ها در قلب سرگرمی‌های مسابقه‌ محور قرار دارند و با تغییر انتظارات طرفداران، ما نیاز به تکامل بازی‌های خود را فراتر از بازی کردن صرف تشخیص می‌دهیم و تجربه‌هایی را برای طرفداران فراهم می‌کنیم تا بتوانند در آن با دوستان خود ارتباط برقرار کنند. ما در حال صحبت با همه‌ی افرادی هستیم که تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته‌اند تا آن‌ها را در نقش‌های مناسب در بخش ورزشی، مسابقه‌ای، سایر بخش‌های الکترونیک آرتز و به طور کلی هر کجا که بتوانیم، قرار دهیم. اولویت ما در حال حاضر حمایت هر چه بیشتر از کارکنان خود در طول این تغییر است.

Project Cars 2

تصویری از Project Cars 2

اولین نسخه از این سری در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و به دلیل تلاش‌هایش برای ایجاد یک تجربه‌ی رانندگی واقع‌گرایانه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. در ادامه Project Cars 2 در سال ۲۰۱۷ در دسترس قرار گرفت و با ۱۴۰ پیست در ۶۰ مکان متنوع و ۱۸۹ ماشین مورد توجه‌ی بسیاری واقع شد.

با این حال، بازی سوم مجموعه و در حال حاضر آخرین، زمانی که در سال ۲۰۲۰ برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شد، با واکنش خوبی نسبت به دیگر نسخه‌ها مواجه نشد و منتقدان و بازیکنان، تصمیم استودیوی سازنده را در راستای دور شدن از سبک شبیه‌سازی خود و تغییر به سبک آرکید، چندان مثبت نخواندند.

در نهایت گفتنی است که نسخه‌های دیجیتالی دو بازی اول مجموعه به دلیل مسائل مربوط به مجوز هم اکنون از فروشگاه‌ها کنار گذاشته شده‌اند.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما