نام فیفا احتمالا به EA Sports Football Club تغییر خواهد کرد

۱۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۵ ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
fifa

اینطور که به نظر می‌رسد شرکت الکترونیک آرتز (EA) نام بازی فیفا را تغییر خواهد داد. در حال حاضر نام پیشنهاد شده EA Sports Football Club است.

چندی پیش توسط عوامل داخلی اعلام شد که این شرکت قصد تغییر نام بازی فیفا را دارد. به دلیل اینکه الکترونیک آرتز و شرکت فیفا با یکدیگر به مشکل برخورده و به همین دلیل این شرکت نیز تصمیم به تغییر نام آن گرفته است. یکی از این عوامل داخلی به نام جف گراب (Jeff Grubb) نوشت:

نام این بازی  EA Sports Football Club خواهد بود. در اصل من این نام را در جایی دیدم. سپس فکر کردم که یک امکانات جدید است که به مجموعه اضافه خواهد شد. پس از مقداری متوجه شدم که این نامی است که الکترونیک آرتز برای فیفا در نظر گرفته است.

این شایعات زمانی قوت گرفتند که رئیس شرکت الکترونیک آرتز به نام اندرو ویلسون (Andrew Wilson) اعلام کرد که نام فیفا تنها یک مانع برای این شرکت است. به نوعی این نام مانع از پیشرفت مجموعه بازی شده و نمی‌گذارد سازندگان حریصانه عمل کنند. برای مثال شرکت فیفا مانع از این می‌شود تا بازی‌های فیفا از حالت‌های معمول بازی فراتر بروند. همینطور اینکه از لحاظ اکوسیستم دیجیتالی نیز آن‌ها را محدود می‌کند. طبق چیزی که این شرکت گفت تنها محتوای با ارزشی که نام فیفا به این مجموعه اضافه می‌کند، جام جهانی است.

نام جدیدی بازی فیفا

اینطور که به نظر می‌رسد آخرین بازی با نام فیفا، شماره ۲۲ خواهد بود.

از حدود مهر امسال بود که اعلام شد که الکترونیک آرتز به دنبال رهایی نام فیفا است. یکی دیگر از دلایل آن این است که قرارداد فیفا با الکترونیک آرتز در سال ۲۰۲۱ به اتمام رسید. حال فیفا درخواست دو برابر قیمت قرارداد قبلی را دارد.

یکی دیگر از مشکلات اخیر فیفا این است که دیگو مارادونا (Diego Maradona) نیز در فیفا ۲۲ حضور نخواهد داشت. به دلیل اینکه الکترونیک آرتز با افراد اشتباه برای حضور او هماهنگ کرده و به همین دلیل لایسنس حضور او را ندارد.

تغییر نام مجموعه فیفا هرچند به نظر چندان بزرگ یا دشوار نرسد اما بسیار مهم است. این مجموعه حدود ۳۰ سال است که با این نام شناخته می‌شود. حال با حذف آن بسیاری از افراد سردرگم خواهند شد. با اینحال به نظر می‌رسد که درخواست‌ها و محدودیت‌های شرکت فیفا برای الکترونیک آرتز غیر منطقی است. به همین دلیل حذف نام فیفا در آینده به نفع این شرکت و روند پیشرفت بازی خواهد بود. مخصوصاً اینکه در چند سال اخیر خلاقیت چندانی در آن دیده نمی‌شد.

منبع: Eurogamer.net

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما