گویا ساخت Elden Ring تمام شده و بازی در ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

۱۱ دی ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Elden Ring

پس از شایعه‌های فراوانی که از همکاری جورج آر. آر. مارتین و استودیو فرام‌سافتور برای ساخت یک بازی ویدیویی به گوش می‌خورد، بالاخره بازی Elden Ring‌ به‌صورت رسمی در مراسم E3‌ سال ۲۰۱۹ معرفی شد. با این حال بیش از یک سال است که خبر رسمی و معتبری از این بازی منتشر نشده و همین قضیه دوباره باعث شده تا شایعه‌ها و اخبار غیررسمی جای اطلاعات و نمایش‌های رسمی بازی را پر کنند. به‌تازگی اطلاعات غیررسمی و جدیدی توسط بعضی از منابع منتشر شده است که می‌تواند برای طرفداران این بازی هیجان‌انگیز باشد. چندی پیش در توییچ، استریمری با فدریکو فاسِتی، ژورنالیست ایتالیایی‌ و سردبیر سایت Everyeye.it، گفتگویی را تدارک دید. در جریان این گفتگو که بخشی از آن به‌سوی بازی Elden Ring کشیده شد، فدریکو فاستی اطلاعات جالبی را درباره‌ی این اثر اعلام کرد. اطلاعاتی که البته رسمی نیستند و در صحت آن می‌توانیم کمی تردید کنیم.

بر اساس گفته‌های او، به دلیل شباهت‌های موجود میان بازی «الدن رینگ» و سری سولز، طرفداران ساخته‌های قبلی میازاکی و سری سولز از این بازی بسیار استقبال خواهند کرد و آن را دوست خواهند داشت. با این حال، جالب‌ترین حرف او به این قسمت بازمی‌گردد که اشاره می‌کند که اگر شرایط همه‌گیری کرونا نبود و گسترش این ویروس لطمه‌ای به استودیو و روند ساخت بازی وارد نمی‌کرد، این بازی تاکنون منتشر شده بود. او می‌گوید که در اوایل شروع گسترش کرونا، بخش اعظمی از ساخت بازی تمام و توسعه‌ی بازی به مرحله‌ی رفع مشکلات و صیقل دادن بازی وارد شده بود. هرچند طبق گفته‌ی او، این مرحله حدود ۸ ماه طول می‌کشید. این یعنی اگر کرونا وجود نداشت، استودیو فرام‌سافتور قصد داشت که بازی را حوالی ماه اکتبر و نوامبر سال ۲۰۲۰ منتشر کند اما این قضیه باعث شد که تأخیری در روند ساخت بازی انجام گیرد و انتشار آن به ۲۰۲۱ موکول شود.

با این حال، این تنها شایعه‌ای نیست که درباره‌ی بازی منتشر شده است. یک تولیدکننده‌ی محتوا از کشور چینی که عمده‌ی تمرکزش روی بازی‌های فرام‌سافتور است و تاکنون ویدیوهای زیادی درباره‌ی جهان و افسانه‌های نهفته در بازی‌های این استودیو ساخته، اطلاعات جالبی را از بازی Elden Ring منتشر کرده است؛ اطلاعاتی که بعضی از آن‌ها با شایعه‌های دیگر همخوانی دارد. او این اطلاعات را در قالب ویدیویی منتشر کرد. هرچند آن ویدیویی مدتی بعد پاک شد اما برخی از کاربران توانستند آن را قبل از پاک شدن مشاهده کنند و اطلاعات آن را به دست آورند.

بر اساس سخنان او، ساختار جهان بازی الهام گرفته و مشابه ایگدراسیل (درخت جهان در اساطیر اسکاندیناوی) است و همچنین اشاره‌ها و عناصری از اسطوره‌های سلتی هم در بازی دیده می‌شود. ترکیب این‌ ویژگی‌ها و توجه به این نکته که جهان بازی یا حداقل بخشی از آن توسط نویسنده‌ی کتاب نغمه‌ی یخ و آتش یعنی جورج آر. آر. مارتین نوشته شده، می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد.

این کاربر حتی در اقدامی سورپرایز کننده، ۲ طرح هنری را از بازی منتشر کرده که به نظر می‌رسد واقعیت داشته باشد. تصویر اول موجودی مشابه مار را نشان می‌دهد که طرحی شبیه به آثار لاورکرفت دارد. دومین تصویر، موجودی است که مشابه آن را در تریلر بازی دیده بودیم. طبق گفته‌ی منبع، این موجود متعلق به گروه و نژادی در بازی است که موهای قرمز و سلاح‌های بزرگ دارند. او می‌گوید اطلاع دارد که موجودات یکی از نژادهای دیگر بازی هم موهای سفیدی دارند. این دو نژادی است که او تاکنون از آن‌ها اطلاع داشته است و احتمالا‌ از اجدادی مشابه هستند. شما می‌توانید این دو طرح را در پایین مشاهده کنید.

همچنین او ادعا می‌کند که گیمپلی بازی به «دارک سولز» شباهت دارد اما نقشه‌ی بازی بسیار بزرگتر است. این نکته را بعضی از شایعه‌های قبلی هم بیان داشته‌اند. علاوه بر آن، طبق گفته‌ی این شخص، بازی Elden Ring از آب‌وهوای پویا و چرخش روز و شب پشتیبانی می‌کند. تصور کنید که از روز تا شب با باس فایتی سرگردان مبارزه کنید. همچنین آب‌وهوای بازی می‌تواند از شرایط آفتابی به رعدوبرق تغییر کند.

جالب اینجاست که او هم مثل ژورنالیست سایت Everyeye.it، اشاره می‌کند که مراحل اصلی توسعه‌ی بازی در نیمه‌ی اول ۲۰۲۰ به پایان رسیده است و اکنون مرحله‌ی صیقل دادن بازی و رفع مشکلات آن سپری می‌شود. او هم تأکید می‌کند که بازی در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد و از این قضیه مطمئن است. طبیعی است که ما نتوانیم این سخنان را با این اطمینان تأیید کنیم یا حداقل در برخی از اطلاعات گفته‌شده تردید داشته باشیم اما از آنجا که هر دو منبع درباره‌ی تاریخ عرضه‌ی بازی به نکته‌ی تقریبا مشابهی اشاره کرده‌اند، می‌توانیم امیدواری بیشتری از این بابت داشته باشیم.

منبع: ردیت / ردیت
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه