ثروت ایلان ماسک از تولید ناخالص داخلی کشوری با ۲۲۰ میلیون نفر جمعیت بیشتر شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ثروت ایلان ماسک حالا از ۳۰۰ میلیارد دلار هم گذشت و از تولید ناخالص داخلی برخی کشورها ازجمله پاکستان با ۲۸۰ میلیارد دلار فراتر رفت.

بنیان‌گذار تسلا و اسپیس‌ایکس اکنون به نخستین فردی تبدیل شده که ثروتی بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار دارد.

بر اساس فهرست ثروتمندان بلومبرگ، ثروت خالص ایلان ماسک اکنون به ۳۱۴ میلیارد دلار رسیده و از هفته‌های گذشته همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

این میلیاردر ۵۰ ساله ۲۰ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد و بدین ترتیب رشد ارزش این کمپانی تأثیر زیادی بر ثروت او دارد. در هفته‌های گذشته سهام تسلا پس از امضای قرارداد فروش ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی به یک شرکت اجاره خودرو، رشد چشمگیری را تجربه کرد و از ۱ تریلیون دلار گذشت.

اکنون ثروت مدیرعامل تسلا از ارزش مجموع شرکت‌های فورد، جنرال موتورز و فولکس‌واگن بیشتر شده است. او همچنین از پی‌پال که خودش تأسیس کرده بود و نتفلیکس هم پیشی گرفته است.

بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ ثروت او حالا ۱۰۰ میلیارد بیش از دومین فرد ثروتمند، یعنی جف بزوس مدیرعامل بلو اوریجین با ثروتی معادل ۱۹۵ میلیارد دلار است.

نکته‌ی جالب توجه دیگر مقایسه‌ای است که ادوارد لوک درباره‌ی ثروت ایلان ماسک انجام داده و آن را در کنار تولید ناخالص داخلی پاکستان قرار داده است. به گفته‌ی او ثروت ماسک حالا از تولید ناخالص داخلی این کشور با ۲۲۰ میلیون نفر جمعیت بیشتر شده است.

نه تنها پاکستان، بلکه ثروت ایلان ماسک اکنون از تولید ناخالص داخلی مصر، پرتغال، جمهوری چک، یونان، قطر و فنلاند هم بیشتر شده است.

در مقایسه‌ای دیگر می‌توان گفت که ارزش ثروت مدیرعامل تسلا از تویوتا، دومین خودروساز بزرگ دنیا با ۲۸۳ میلیارد دلار هم فراتر رفته است.

تسلا تا دو سوم از ثروت شخصی ایلان ماسک را به خود اختصاص داده است و از سویی بخش زیادی از ثروت او هم از بازار تسلا تشکیل شده است.

در سال‌های اخیر اقبال عمومی به خودروهای الکتریکی افزایش یافته و همین امر باعث رشد ۴۵ درصدی ارزش سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ شد که ثروت مدیرعامل شرکت را ۱۱۹ میلیارد دلار افزایش داده است.

ثروت او به اندازه‌ی افزایش یافته که مدیر برنامه‌ی جهانی غذا اعلام کرد ۶ میلیارد دلار از آن می‌تواند مشکل گرسنگی را در جهان حال کند. موضوعی که ایلان ماسک درپاسخ به آن اعلام کرد اگر در این زمینه راهکاری عملی ارائه شود حاضر است آن را اجرایی کند.

منبع : Tech Outlookبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما