ایلان ماسک توییتر را با رقم ۴۴ میلیارد دلار تصاحب کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
توییتر ایلان ماسک

بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان بین ایلان ماسک و توییتر، هیأت مدیره این شرکت دقایقی قبل رسما از قبول پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری آقای ماسک برای تصاحب توییتر خبر داد.

در بیانیه‌ی ایلان ماسک آمده: «آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد. من قصد دارد توییتر را با ارائه‌ی ویژگی‌های جدید، متن‌باز کردن الگوریتم‌ها برای افزایش اعتماد، شکست دادن بات‌های اسپم و احراز هویت تمام کاربران بهبود ببخشم.»

آقای ماسک برای تصاحب توییتر حدود ۲۵٫۵ میلیارد دلار وام دریافت کرده و ۲۱ میلیارد دلار را هم شخصا پرداخت می‌کند. چند روز قبل هیأت مدیره توییتر از بهره‌گیری رویکرد موسوم به «قرص سمی» برای جلوگیری از واگذاری این شرکت به ایلان ماسک خبر داد و مشخص نیست که چه چیزی نظر این افراد را تغییر داده است. هنوز معلوم نیست آقای ماسک دقیقا چه برنامه‌هایی برای توییتر دارد. بعد از انتشار خبر تصاحب ۹٫۲ درصد از سهام توییتر توسط ایلان ماسک، او در توییتر یک نظرسنجی برای ایجاد دکمه‌ی ویرایش توییت‌ها برگزار کرد که فقط چند روز بعد توییتر توسعه‌ی این مشخصه را رسما تایید کرد. او همچنین از حذف تبلیغات از سرویس Twitter Blue، پایین آوردن حق اشتراک و ارائه‌ی دوج‌کوین به‌عنوان گزینه‌ی پرداخت خبر داده است.

ایلان ماسک بارها از سیاست‌های توییتر انتقاد کرده است. او مدتی قبل در جریان مصاحبه‌ای گفت: «این واقعا مهم است که مردم این واقعیت و درک را داشته باشند که می توانند آزادانه در چارچوب قانون صحبت کنند.» او ۱۲ روز قبل پیشنهاد خرید تمام توییتر را با قیمت ۵۴٫۲۰ دلار برای هر سهم این شرکت مطرح کرد. او همچنین به هیأت مدیره گفت که اگر با پیشنهاد خرید توییتر موافقت نکنند، ۹٫۲ درصد از سهام این شرکت را که در اختیار دارد به فروش می‌رساند که چنین کاری منجر به کاهش قابل توجه قیمت سهام این شرکت می‌شد.

اگر از کاربران توییتر هستید، به نظر شما توییتر در دوران رهبری ایلان‌ ماسک‌ بهتر از گذشته می‌شود یا بدتر؟ نظرات خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: the Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. حسین بختیاری

    الان یعنی ماسک سهام‌هایی که برای مردم بوده هم خریده ؟ چجوری؟ با چه فرآیندی؟ نمیشه تک تک افراد رو راضی کرد که. و اگر نخریده چجوری مالک صد در صد توییتر شده؟

    1. مهدی

      فقط ۳۸ درصد از سهام توییتر رو خرید نه همش رو و قراره مدیرعامل بشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما