ایلان ماسک دستور اخراج گسترده‌ کارکنان توییتر را صادر کرده است

۸ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلان ماسک

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، ایلان ماسک روز شنبه دستور اخراج گسترده‌ی کارکنان توییتر را صادر کرده است. هنوز مشخص نیست که چند نفر اخراج خواهند شد ولی بر اساس اعلام منابع آگاه، برخی از بخش‌های این شرکت بیشتر از سایر قسمت‌ها تحت تاثیر این تصمیم قرار خواهند گرفت.

مدتی قبل اعلام شد که ایلان ماسک قصد دارد ۷۵ درصد از نیروهای این شرکت را اخراج کند که ظاهرا ایلان ماسک به کارکنان گفته این عدد صحت ندارد. در حال حاضر حدود ۷۵۰۰ نفر برای توییتر کار می‌کنند و حالا از مدیران بخش‌های مختلف خواسته شده که لیست کارکنانی که باید اخراج شوند را آماده کنند.

به نظر می‌رسد این اخراج‌ها تا فردا و قبل از فرا رسیدن روز اول نوامبر صورت می‌گیرد زیرا در این روز، کارکنان قرار است بخشی از سهام این شرکت را به عنوان پاداش دریافت کنند که این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای کارکنان توییتر دارد. ظاهرا در صورت اخراج این نفرات قبل از ۱ نوامبر، ایلان ماسک دیگر لازم نیست این مبالغ سنگین را بپردازد.

آقای ماسک روز جمعه قرارداد خرید توییتر را نهایی کرد و در همان روز در کنار مدیرعامل، چندین مدیر ارشد اخراج شدند. هنوز مشخص نیست ایلان ماسک برای توییتر چه برنامه‌هایی دارد ولی او مدتی قبل اعلام کرد که می‌خواهد این پلتفرم را تبدیل به یک میدان شهر دیجیتالی تبدیل کند که کاربران با طیف گسترده‌ای از عقاید و به شیوه‌ای سالم و بدون توسل به خشونت قادر به بحث و گفتگو باشند. او که بارها گفته طرفدار آزادی بیان بی حد و مرز است، به تازگی از ایجاد یک شورای اعتدال محتوا خبر داده تا این شورا در این زمینه تصمیم‌های مهم را اتخاذ کند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar منم یکی مثل خودت

    منطقی بنظر میرسه

  2. Avatar mohammad

    دمش گرم . وقتی طالبان و… داخل توییتر اکانت دارن که بدترین دشمن های ازادی بیان همین افراد هستن دیگه ازادی بیان معنا نداره . ازادی بیان بمعنای ازادی دادن به دشمنان ازادی بیان نیست. هرکس باید تا جایی ازاد باشه که نخواد اراده ی خودشو به دیگران تحمیل کنه وگرنه ازادی دادن به دشمنان ازادی بیان بدترین جفا و خیانت به ازادی هستش.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه