ایلان ماسک قصد دارد برای مدتی مدیرعامل موقت توییتر باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ایلان ماسک توییتر

بر اساس گزارش خبرگزاری CNBC، ایلان ماسک قصد دارد بعد از نهایی شدن فرایند خرید توییتر به مدت چند ماه به‌عنوان مدیرعامل موقت این شرکت انجام وظیفه کند. مدتی قبل اعلام شد که آقای ماسک به بانک‌ها گفته که یک مدیرعامل جدید را برای این شرکت در نظر دارد ولی در این زمینه به نام مشخصی اشاره نکرده است. گفته می‌شود مدیرعامل فعلی توییتر بعد از خصوصی شدن این شرکت، از این سمت کنار گذاشته می‌شود.

طبق گزارش‌های منتشر شده، نهایی شدن فرآیند تصاحب توییتر حدود ۶ ماه طول می‌کشد. اسناد جدید سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد که ایلان ماسک موفق شده ۷ میلیارد دلار را از ۱۹ نفر دریافت کند که از بین آن‌ها می‌توانیم به یکی از شاهزاده‌های عربستان سعودی و بنیان‌گذار صرافی بایننس اشاره کنیم. بر اساس گزارش بلومبرگ، همین دریافت پول منجر به کاهش ریسک این خرید برای ایلان ماسک و بانک‌های وام‌دهنده می‌شود.

ایلان ماسک توییتر

ایلان ماسک این روزها تا حدی به برنامه‌های خود برای مدیریت توییتر می‌پردازد. به‌عنوان مثال به‌تازگی اعلام کرده که قصد دارد از اکانت‌های دولتی و تجاری برای استفاده از توییتر هزینه‌هایی دریافت کند. البته در این زمینه جزئیات خاصی فاش نشده ولی آقای ماسک تأکید کرده که توییتر برای کاربران عادی رایگان باقی می‌ماند. در حال حاضر شبکه اجتماعی توییتر یک سرویس به نام Twitter Blue را ارائه می‌دهد که برای بهره‌گیری از آن باید ماهی ۳ دلار بپردازید. با بهره‌گیری از این سرویس، کاربران به قابلیت‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند.

در این میان برخی منابع اعلام کرده‌اند که ایلان ماسک قصد دارد اشتراک این سرویس را به پرداخت ماهانه ۲ دلار کاهش دهد و از طرف دیگر احتمالا امکانات بیشتری برای کاربران ارائه خواهد شد. ایلان ماسک برای اینکه بتواند توییتر را تصاحب کند، حدود ۲۵ میلیارد دلار از بانک‌های مختلف وام گرفته و حدود ۲۰ میلیارد دلار باقی‌مانده را شخصا پرداخت می‌کند. البته همان‌طور که گفتیم حدود ۷ میلیارد هم از ۱۹ سرمایه‌گذار دریافت کرده است.

ایلان ماسک به بانک‌ها گفته که سود ناخالص توییتر بسیار کمتر از شرکت‌های رقیب است و به همین خاطر با تغییر در شیوه‌های مدیریت، می‌خواهد درآمد توییتر را افزایش دهد. اگرچه او اعلام کرده که مدل‌های درآمدی جدیدی را در نظر گرفته است، اما مشخص نیست که آیا این روش‌ها با موفقیت روبه‌رو می‌شوند یا نه. همچنین ایلان ماسک وعده داده که سیاست‌های کنترل محتوا را تا جایی که قالب‌های قانونی اجازه می‌دهند، آزاد می‌گذارد.

ایلان ماسک توییتر

ثروتمندترین فرد جهان بارها اعلام کرده که طرفدار آزادی بیان مطلق است و به همین خاطر می‌خواهد نظارت بر محتوای کاربران را تا حد زیادی کنار بگذارد. این در حالی است که توییتر یکی از منابع اصلی برای نشر اخبار جعلی محسوب می‌شود و به همین خاطر مدیران توییتر تلاش کرده‌اند با بهره‌گیری از روش‌های مختلف، تا حد زیادی جلوی نشر این مطالب را بگیرند. اما از آنجایی که احتمالا ایلان ماسک بخش بزرگی از کارکنان مربوط به نظارت بر محتوای کارکنان را اخراج خواهد کرد، باید ببینیم در ادامه توییتر به چه محیطی تبدیل خواهد شد.

ایلان ماسک مدتی قبل زمانی که خبر تصاحب حدود ۹ درصد از سهام توییتر اعلام شد، توییتی منتشر کرد که در آن آمده بود تبلیغات از توییتر باید حذف شوند. البته او ساعاتی بعد این توییت را حذف کرد. با وجود اینکه آقای ماسک بارها مخالفت خود را در رابطه با نمایش تبلیغات در توییتر ابراز کرده، ولی واقعیت این است که نمایش تبلیغات همچنان مهم‌ترین منبع درآمد بسیاری از شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

روی هم رفته اگرچه توییتر نسبت به فیسبوک و اینستاگرام کاربران فعال بسیار کمتری دارد، اما در هر صورت یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود و به همین خاطر هم بسیاری از سیاست‌مداران کشورهای مختلف در این محیط فعال هستند. روی هم رفته ایلان ماسک هم اهل تغییرات کوچک نیست و باید ببینیم بعد از نهایی شدن این انتقال مالکیت، توییتر با چه تغییرات بزرگی روبه‌رو خواهد شد.

منبع: CNETبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما