هواپیماسازی امبرائر برزیل شرکت اختصاصی خودروهای پرنده تأسیس کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
طرح مفهومی هواگرد شهری «ایو» امبرائر

شرکت هواپیماسازی امبرائر (Embreaer) قصد دارد فعالیت خود در زمینه‌ی هواگردهای شهری الکتریکی را توسعه دهد و به این منظور شرکت تابعه‌ی «ایو» (Eve) را راه‌اندازی کرده است.

این شرکت برزیلی اعلام کرد که بخش جدید مستقر در ایالات متحده‌ی امریکا در حال کار بر روی مجموعه‌ای از رویکردها برای ورود به بازار هواگردهای شهری (UAM) است. طرح‌هایی که در واحد امبرائرایکس (EmbreaerX) این شرکت با توسعه‌ی بی‌سروصدای یک هواگرد شهری الکتریکی طی ۴ سال گذشته آغاز شده است.

این شرکت علاوه بر پیشبرد برنامه‌های صدور گواهینامه‌ی پروازی برای هواگرد چهارنفره‌ی دارای خلبان که هم‌اکنون نام «ایو» را یدک می‌کشد، بر روی سایر زیرساخت‌ها و سامانه‌های لازم پشتیبانی از هواگردهای شهری فعالیت خواهد داشت. از جمله نرم‌افزار مدیریت ترافیک هوایی که توسط شرکت اَتک (Atech) که زیرمجموعه‌ی گرفوه امبرائر است توسعه داده شده است.

شرکت تازه‌تأسیس «ایو» (Eve) به مدیرعاملی «آندره اِستین» (Andre Stein) هدایت خواهد شد که پیش از این رئیس بخش استراتژی امبرائرایکس بوده است. ایو دارای دفاتری در آمریکا و برزیل خواهد بود.

در آوریل ۲۰۱۷ (فروردین ۱۳۹۶) «اوبر الویت» (Uber Elevate) از امبرائر به‌عنوان یکی از شرکای خود برای ساخت هواگردهای الکتریکی به منظور استفاده در تاکسی‌های هوایی برنامه‌ریزی‌شده‌ی «اوبر ایر» (Uber Air) نام برده بود. هیوندای هم که در حال برنامه‌ریزی برای تولید گسترده‌ی هواگردهای الکتریکی است، به‌عنوان یکی دیگر از شرکای اوبر در این زمینه شناخته می‌شود.

پیش از این امبرائر جزئیات زیادی از برنامه‌ی هواگردهای شهری خود منتشر نکرده بود اما سه ماه پیش تأیید کرد که تیم مهندسی با استفاده از شبیه‌ساز توسعه‌ی پارامترهای کنترل پرواز این هواگرد و قوانین هدایت آن را آغاز کرده است. در همان زمان هم رسانه‌ها از ثبت یک محصول تجاری با نام «ایو» در آمریکا از سوی امبرائرایکس خبر داده بودند.

عکس کاور: طرح مفهومی هواگرد شهری «ایو» امبرائر

Credit: Embraer

منبع: AIN Onlineبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما